Ugrás a tartalomhoz


Mi lehet a gond?


102 válasz érkezett a témában

#61 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 18. 21:32 PM

Dátum: tomyboy2

Próbáld ki a Windows Live Mailt-t. Az úgyis többet tud, meg amúgy is már nincs benne a Windows7-ben a Windows Mail.

Nekem már lassan két éve mióta felraktam a Vistát jól működik a Mail, csak most, hogy külföldön vagyok, és a küldésnél szórakozik. De valami rohadt bosszantó, remélem valaki okos ember tud segíteni, mert a webes felület nem a szívem csücske!
Viktor

#62 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 19. 22:11 PM

Én alapvetően Thunderbird-párti vagyok.. Amúgy valószínűleg ISO-8859-1 (nyugat európa) az alapértelmezett kódolás, ezért írja. Érdemes lenne a beállításokat végignézni hasonlóak iránt. Milyen nyelvű a Windows és milyen lokalizáció van beállítva neki? Minden teljesen magyar?

#63 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 19. 23:44 PM

Dátum: male

Én alapvetően Thunderbird-párti vagyok.. Amúgy valószínűleg ISO-8859-1 (nyugat európa) az alapértelmezett kódolás, ezért írja. Érdemes lenne a beállításokat végignézni hasonlóak iránt. Milyen nyelvű a Windows és milyen lokalizáció van beállítva neki? Minden teljesen magyar?

Minden teljesen magyar, csak a netet veszem külföldi szolgáltatótól. A beállításoknál, a nemzetközi beállításoknál az alapértelmezett kódolás: közép-európai (iso)
Viktor

#64 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 20. 00:00 AM

Most látom, hogy a levél fejlécében ott a kódolás: nyugat európai (screenshoton).

#65 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 20. 08:14 AM

Dátum: male

Most látom, hogy a levél fejlécében ott a kódolás: nyugat európai (screenshoton).

Akkor a nyugat európai (ISO)-t állítsam be?
Viktor

#66 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 20. 09:40 AM

Nem.. Ha megnézed a screenshotot, akkor a kódolás nyugat európaira van állítva. De mi közép európában élünk, ezért közép európaira kell :)

#67 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 20. 14:14 PM

Dátum: male

Nem.. Ha megnézed a screenshotot, akkor a kódolás nyugat európaira van állítva. De mi közép európában élünk, ezért közép európaira kell :)

Ezzel a kódolással, jó, csak azért nem értem mert alapból azon volt. Most újra beállítottam, egy üzenettel kipróbáltam (melléklettel, szövegformázással...), és nem dobott fel hibaüzenetet. Elméletileg jó aztán majd meglátjuk a címzett is normálisan kapja-e meg.
Nagyon köszönöm a segítségedet!
Viktor

#68 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 26. 07:23 AM

Nem tudom, hogy ezt az érdekességet hova tegyem, úgyhogy ide írom.
Van egy oldal, a címe winportal.blog.hu. Na most nem tudom, mennyire szoktatok híreket olvasgatni, de elég sűrűn nézegetem az említett oldalt. Viszont a mai napon egy érdekes üzenetet kaptam az oldal megnyitásakor.

kép

Valaki találkozott már ilyen üzenettel? Simán meg akartam a böngészőben nyitni az oldalt, erre ezt kapom. Nem értem.

#69 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 09. 22:13 PM

Hellótok !!!
igazábol amit kérdeni akarok az nem gond hanem csak kiváncsiság.
Nah szóval van egy partícióm amit leformátoltam, ez a partíció 111 GB. Le van formátolva üres az egész , ha a saját gépböl megnézem a partício tulajdonságait akkor látom hogy 93 Mb el van foglava (a partíció a üres)..az szerteném megkerdezni hogy mi az a 93 Mb ??? köszi elöre is. !!!

#70 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 10. 23:32 PM

Az a 93Mb az MFT a Master File Table, mivel NTFS fájlrendszered van ebben az MFT ben tárolódnak az információk arról hogy mik vannak a partíciódon, és itt tárolódnak ha vannak az 1024 Kb-nál kisebb fájlok is,

#71 bidzs

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 11. 15:22 PM

Na szóval nekem ez lenne a problémám:
Se a vistán se a win7-en nem működik az msn. Próbáltam a 8.5-öst felrakni, nem jó. A 2009-est is, az se jó, mert abból csak a Windows Home-ot rakja fel mindig.
Amikor a régebbit akarom felrakni, akkor meg kiírja h töröljem le az újabb verziót, és úgy telepítsem, holott fent sincs semelyik...
Tudna vki segíteni, h miért nem működik egyiken se, és h melyik verziót kéne ezekre felrakni? Vagy honnan töltsek le olyat, ami jó lenne hozzá?

#72 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 11. 21:01 PM

Elég érdekes a probléma: "mert abból csak a Windows Home-ot rakja fel mindig"
Messengerből nincs Home, sem más. Windows Live Messenger van.
Másrészt, mi az hogy "nem működik"? El se indul? Vagy nem tudsz bejelentkezni? Hibakód, hibaüzenet?

Próbáld ezt a telepítőt.

Tűzfal, router, neted?

#73 bidzs

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 12. 17:18 PM

Na ez úgy működik nálam, h telepítem az msn-t, és a végén kiírja h a Home-ot rakta fel, és h még telepíthetek hozzá vmi fotótárat, meg vmi olyat ami megkönnyíti a fájlátvitelt meg a megosztási mappa használatát meg ilyenek...és mikor nézem a start menü-minden programba, csak a Windows Live Home van. Ezt én is furcsáltam, mivel eddig mindig felment szépen az msn, csak most szarakodik :S Amúgy meg semmi hibaüzenetet nem ír ki.
Amikor meg megnyitom ezt a Home-ot, akkor bejön egy netes oldal, amin keresztül be tudok jelentkezni, dehát nekem nem az kéne...meg van ott olyan h letöltés, és ha odamegyek, kiírja az msn-re h az már le van töltve, így azt nem tudom letölteni...szal elég érdekes...nem tudom mi lehet a baja. Sose csinált ilyet. :S Megpróbálom azzal, amit belinkeltél, hátha...

#74 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 12. 17:25 PM

Dátum: bidzs

Na ez úgy működik nálam, h telepítem az msn-t, és a végén kiírja h a Home-ot rakta fel, és h még telepíthetek hozzá vmi fotótárat, meg vmi olyat ami megkönnyíti a fájlátvitelt meg a megosztási mappa használatát meg ilyenek...és mikor nézem a start menü-minden programba, csak a Windows Live Home van. Ezt én is furcsáltam, mivel eddig mindig felment szépen az msn, csak most szarakodik :S Amúgy meg semmi hibaüzenetet nem ír ki.
Amikor meg megnyitom ezt a Home-ot, akkor bejön egy netes oldal, amin keresztül be tudok jelentkezni, dehát nekem nem az kéne...meg van ott olyan h letöltés, és ha odamegyek, kiírja az msn-re h az már le van töltve, így azt nem tudom letölteni...szal elég érdekes...nem tudom mi lehet a baja. Sose csinált ilyet. :S Megpróbálom azzal, amit belinkeltél, hátha...
Nos ha jól értettem, akkor semmi sincs kijelölve, és amikor felteszi a Live Home-t (ez egy url parancsikon), akkor ki lehet választani a többi programot. Nos mikor elindítod a telepítőt, akkor ott már ki lehet választani, hogy mit szeretnél feltenni. Ott kiválasztod a Messenger-t (a mailt célszerű még kiválasztani), és elindítod a telepítést.
kép

#75 bidzs

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 12. 17:27 PM

Ezt én tudom, csak az itt a probléma, h a messenger-hez már eleve ki van írva, h telepítve van, holott mégsem... :S

Ennyit rak fel össz-vissz:
http://kepfeltoltes....iew/090812/wl_w ... es.hu_.jpg

Már nem tudom, h mit csináljak még, mindent próbáltam, de sehogy sem jó. :shock:

#76 bidzs

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 12. 17:53 PM

Na végre sikerült felrakni, letöltöttem hozzá egy bizonyos Microsoft Windows Installer CleanUp programot,ami segítségével le tudtam törölni a messenger-t. Most már csak annyi a bibi, h nem lép be, csak tölt meg tölt, de nem jelentkezik be :S

Ezt írja ki:
http://kepfeltoltes....iew/090812/beje ... es.hu_.jpg

#77 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 12. 18:04 PM

Kattints a "részletek megjelenítésére", ott érdekes információk lehetnek.

#78 bidzs

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 13. 15:23 PM

Na végre sikerült, működik rendesen! Köszönöm szépen a segítségeket! ;)

#79 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 17. 11:38 AM

Hellosztok

Lenne egy kis problémám, feltettem a realtek hangkari drivert, de nem értem, nem ismeri fel vagy nem is tudom én.

http://noob.hu/2009/08/17/asdasd.JPG

Valaki valami ötlet ?

#80 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. August 17. 12:31 PM

Dátum: csontos

Hellosztok

Lenne egy kis problémám, feltettem a realtek hangkari drivert, de nem értem, nem ismeri fel vagy nem is tudom én.

http://noob.hu/2009/08/17/asdasd.JPG

Valaki valami ötlet ?
Nem tudom, hogy mennyire van köze egymáshoz, de ezzel is megpróbálkozhatsz: http://kekhalal.extra.hu/?q=node/107
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó