Ugrás a tartalomhoz


Mi lehet a gond?


102 válasz érkezett a témában

#41 baki

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 15:20 PM

Dátum: ricszol

az sp2-ón kívül minden frissítés fenn van,a vga-t mikor utoljára frissíteni akartam vissza kellett raknom az alapot amit adtak hozzá mert az ujjal nem volt hajlandó bejelentkezni a Windowsba csak egy nagy fekete képernyőm volt...amúgy egy 256-os GeForce 8600 GTS -em van,de eddig ilyen probléma nem volt nem rég telepítettem újra az egész Windowst,és előtte nem volt ilyen problémája.Azért a valaki tud hozzá egy jó frissítést és belinkeli akkor megköszönöm és megpróbálom felrakni....

Hát akkor nem vagyok egyedül a dologgal.Az új driverek közül az utolsó tizet próbáltam.Egyik se volt jó.Jó lenne vki tudna megoldást erre.
Üdv.

#42 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 02. 21:13 PM

Rossz híreim vannak számodra, én 5 évet húztam le pc szervizben.
Ha az nvidia kártyád a gyári meghajtó telepítése után fekete képet ad két lehetőség adódik: a gyári drájver állítja be a gpu mag hőfokának megfelelő hűtő fordulatszámot, a videó memóriák pontos időzítését, és nvidia esetében az openGL támogatás.
Valamelyik nem megfelelő állapotban van a drájver szerint ezért lekapcsolja a gpu-t, ha az openGL rész szállt el akkor az ms drájvereivel továbbra is tudsz dx-es játékokat nyomatni, értelem szerűen openGL (doom,quke és társai) nem játszik, az ms drájver konzervativan kezeli a vidó memória időzítéseit, kicsit kevesebb lesz az fps.
Szóval sajnos mindenképpen ajánlott egy másik nvidia kártya kipróbálása, ha az gond nélkül megy akkor még 1 alaplapi BIOS frissítést megér, de nem marad más mint a csere.

UI:
Ha van lehetőséged próbáld meg 50W+ táppal tehát ha most mondjuk 400W tápod van próbáld ki egy 450W -es.

#43 baki

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 04:58 AM

Dátum: gthomek

Szóval sajnos mindenképpen ajánlott egy másik nvidia kártya kipróbálása, ha az gond nélkül megy akkor még 1 alaplapi BIOS frissítést megér

A video kártyát visszavittem már,hogy nézzék meg, de azt mondták náluk jó. Nem lehet, hogy az alaplap kever be? AsRock DualVsta alaplapom van.A biost még nem frissítettem rajta mert a floppym nem müxik.Ezen meg úgy tudom másképp nem lehet. Azért gyanakszom, hogy nem stimmel vmi az alaplapon mert az usb-m se müxik rendesen.Ha rádugom bármelyik portra a hubot,rendesen müxik 2-es portként.Rajtahagyva újraindítom a gépet 1.1-es portként ismeri fel. Lehuzom, és újra rádugom, akkor megint jó.Valami nem stimmel.A hub másnál tökéletesen müxik.
Üdv.

#44 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 07:07 AM

Mi a pontos típusa az alaplapodnak ?
Szinte az összes mostani ASRock-nak van windows-os BIOS frissítője is.

Pl:

BIOS
Please read below information before download or update BIOS
We don't recommend users to update BIOS while the system is running well. For any damages caused by improper operation of downloading or updating BIOS, ASRock® assumes no responsibility. Before you download or update the BIOS, please read below " (How to Update)" carefully.
Version Date OS Size Description How to
Update Download
1.00 6/24/2008 DOS 741.16KB First released. How to Update Download from...
1.00 6/24/2008 Windows® 805.73KB First released. How to Update Download from...

#45 baki

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 07:23 AM

Dátum: gthomek

Mi a pontos típusa az alaplapodnak ?


775Dual-VSTA

#46 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 10:22 AM

Hát ez egy VIA chipkészletű cumú nem túl jó hír ..:(

http://www.asrock.co.../overview.asp?M ... s=Archives

Van hozzá BIOS frissítés rendesen, (windows alapú is!):

http://www.asrock.co.../download.asp?M ... s=Archives

#47 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 22:15 PM

Szuper most nekem lett gondom :( íme:

A gépemen egy Windows XP x64 SP2-van.
alaplap: -ASUS P5K
CPU: -Core2 Quad Q6600
Memória: -4x 2GB PC2-8900 Kingmax

CPU-z:
Chipset
------------------------------------------------------------------------------

Northbridge Intel P35/G33/G31 rev. A2
Southbridge Intel 82801IB (ICH9) rev. 02
Graphic Interface PCI-Express
PCI-E Link Width x16
PCI-E Max Link Width x16
Memory Type DDR2
Memory Size 8192 MBytes
Channels Dual (Symmetric)
Memory Frequency 400.9 MHz (2:3)
CAS# 5.0
RAS# to CAS# 5
RAS# Precharge 5
Cycle Time (tRAS) 18
Command Rate 2T

Az a nagy helyzet hogy mostanában, elég sokszor kékhalált kapok, MACHINE_CHECK_EXCEPTION hibaüzenettel, 4 órát hagytam futni a memtest-et nem talált hibát.
Az viszont nekem fura hogy az alaplap 56-57 celsius fokos, passzív hűtésű.

Ez okozhatja a hibát ?

Megint lefuttatam a memetest 2.01-et a beállításoknál a "BIOS -all" -t használtam, lefutott és kiírta:
"Test complete, no errors, press ESC to exit"

#48 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 04. 22:27 PM

Wikipédia szerint alaplap, CPU vagy memória probléma lehet.. Valami CPU Burn-in programot próbálj ki.

#49 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 05. 16:56 PM

Ugyan ezen a gépen Vista x64 SP1 alatt még soha nem csinálta.

#50 ricszol

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 09. 16:33 PM

Sziasztok volna egy Vista sp2-vel való problémám ami idegesítő.....miután felraktam az sp2-őt szétment a nettem, t-online-om van és a program hardverhibát irt ki mikor csatlakozni próbáltam....majd újratelepíteni akartam a programját és azt se engedte...végül eszébe jutott hogy a kompatibilitást helyrehozza de csak a telepítővel..és hiába sikerült újratelepíteni...a program továbbra is hardverhibát irt ki..csak úgy sikerült ujra csatlakoznom a netthez hogy visszaállítottam a rendszert... :) remélem tudtok segíteni

#51 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 10. 08:02 AM

Én nem szoktam érteni milyen programot kell telepíteni a nethez..?!

#52 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 10. 09:02 AM

Dátum: male

Én nem szoktam érteni milyen programot kell telepíteni a nethez..?!
Tudod, amit a "szakemberek"....a szerelők adnak hozzá, hogy azzal lehet csatlakozni. De soha nem szoktam felrakni, mert a Windows csatlakozója is tökéletes. (Talán kivéve a mobilnetnél kell felrakni egy programot).
kép

#53 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 10. 09:41 AM

Dátum: FSzabolcs

Dátum: Black Bird

Dátum: FSzabolcs

Sziasztok!
AVG Anti-Virus Free vírusirtót használok és másik gépről nem tudom elérni a megosztásaimat, mivel az AVG vhogy blokkolja és nem találtam benne "erről szóló" beállítási opciót.. Különösebb tűzfal most nincs fenn, csak a sima XP-s amiben a kivételeknél szerepel a fájlmegosztás..
Legyen szíves segítsen már olyan vki aki nagyon ismeri ezt az AVG vírusirtót!

Üdv :)

Ez nem avg hiba hanem az xp hibája a fent megnevezett eszköz drivere kavarhatott be rakj egy sp3al tunningolt xp-ét és nem lesz gond a meghajtó progikból meg a legfrissebbet rakd majd fel. :roll:

így van nálam minden ahogy mondod és ez a probléma AVG telepítés után jelentkezett...
próbáltam jelszavas megosztást és ahogy a régebbi gépen újra lett húzva a windows azóta most megy a megosztás, csak állandóan logint kér és nem tudom megjegyeztetni vele a jelszót sajnos.. mondjuk a lényeg, hogy már be lehet tallózni a másik gépet :)

login scriptel megoldható a dolog.
itt keresgélj: http://www.microsoft.../technet/script ... fault.mspx
és akkor nem lesz gond.Lassan csinálok egy hasznos linkek topicot .:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#54 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 10. 16:49 PM

Hali mindenkinek!

A problémám a kövtkező: most ausztriában lakom, és vettem egy mobil internetes USB modemet. Azzal nincs is baj, csak a Windows Update nem tud frissítéseket találni, és az alábbi hibakódot adja, 8024402F . A munkahelyi neten lefut a keresés hiba nélkül tehát, ebből gondolom, hogy a mobil internettel van a probléma.
Tud valaki segíteni nekem?

Egyébként Windows Vista van a laptopomon, és az A1-től vettem a netet.

Előre is köszönöm a segítséget!
Viktor

#55 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 15. 18:38 PM

Hátha ez segít:


've been receiving error code 8024402F from Windows Update since the beginning of the month. I have:

-Run Ad-Aware multiple times
-Run Spybot multiple times
-Run anti-virus software multiple times
-Updated my router firmware
-Tried using Windows Update on a different internet connection

and
-Contacted Microsoft Support, to which they said to do the following:


Quote:


From the case log, I understand that when trying to update Windows, the error code 8024402F was encountered. If there has been any misunderstanding, please feel free to let me know.

I also understand the inconvenience you have experienced. Please be assured that I will do my best to help you. Please be aware that these following steps may be similar as the suggestions on Help and Support page, but, they are more detailed. Could you please perform them step by step? This will prevent us from having to proceed with additional troubleshooting steps and provide us with feedback to further develop our support resolutions for future customers. Your assistance in the feedback process is greatly appreciated and crucial to creating the best support experience we can here at Microsoft. This issue can be caused by the following factors:

1. The Windows Update service has been stopped.
2. Corrupted Windows Update Temporary folder.

In order to narrow down the cause of this issue and resolve it, please refer to the following steps. After finishing each step, please check the result again on the Windows Update website.

NOTE: Some third party programs can affect the Windows Update service. If you are running any third party applications such as Spyblocker, Internet or web accelerators (programs designed to boost the speed of the Internet connection), security or anti-virus programs (Norton, McAfee, etc.), I recommend we temporarily disable or shut them down and then try accessing Windows Update later. Please understand that we are disabling these programs only for the purpose of troubleshooting and we can re-enable these programs after we finish troubleshooting.

Step 1: Verify the relevant Windows Update services
=======================================
1. Click the Start Button, in Start Search box, type: "services.msc" (without quotes) and press Enter. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
2. Double click the service "Windows Update".
3. Click on the "General" tab; make sure the "Startup Type" is "Automatic" or "Manual". Then please click the "Start" button under "Service Status" to start the service.
4. Please repeat the above steps with the "Background Intelligent Transfer Service" service.

You can also temporarily stop these services, restart the computer, and then start these services again. If any service is missing or cannot be stopped or restarted, please let me know.

Step 2: Rename the Windows Update Softwaredistribution folder
================================================
This problem may occur if the Windows Update Software distribution folder has been corrupted. We can refer to the following steps to rename this folder. Please note that the folder will be re-created the next time we visit the Windows Update site.

1. Close all the open windows.
2. Click the Start Button, click "All programs", and click "Accessories".
3. Right-click "Command Prompt", and click "Run as administrator".
4. In "Administrator: Command Prompt" window, type in "net stop WuAuServ" (without the quotes) and press Enter.

Note: Please look at the cmd window and make sure it says that it was successfully stopped before we try to rename the folder. However, if it fails, please let me know before performing any further steps and include any error messages you may have received when it failed.

5. Click the Start Button, in the "Start Search" box, type in "%windir%" (without the quotes) and press Enter.
6. In the opened folder, look for the folder named "SoftwareDistribution".
7. Right-click on the folder, select Rename and type "SDold" (without the quotes) to rename this folder.
8. While still in the "Administrator: Command Prompt" window, type the command "net start WuAuServ" (without the quotes) in the opened window to restart the Windows Updates service.

Note: Please look at the cmd window and make sure it says that it was successfully started. However, if it failed, please let me know before performing any further steps and include any error messages you may have received when it failed.

#56 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 15. 21:20 PM

Nagyon köszönöm a segítségedt, bár nem tudok angolul, csak nagyon minimál szinten, de ma reggel azt vettem észre, hogy működik a frissítés. Gondolom valami szolgáltató hiba volt az A1-nél, de már nem érdekes.
Viktor

#57 Lionelmessi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 15. 23:13 PM

Sziasztok!

Valaki tudna nekem esetleg segíteni? Na szóval a következő a problémám. Regisztráltam a Windows 7 RC verziójára, fel is telepíti, de mikor végez a telepítéssel és elindítaná a rendszer akkor a képernyő elsötétül. SZerintem a felbontással van a gond, de sehogysem tudom mit csinálhatnék vele. Valaki tudna esetleg vmi tippet, vagy trükköt?:) Előre is köszönet érte:D

További kellemes napot:D

#58 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 16. 08:19 AM

Win 7-ben nem vagyok jártas, de gondolom ott is van a rendszerindításkor F8, aztán VGA mód engedélyezése, vagy valami ilyesmi. Ha a felbontással van a gond, ez lehet hogy segít.
Viktor

#59 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 18. 14:40 PM

Van egy elég bosszantó és sürgető problémám. Ausztriában a mobilnetemet használom, levelezőprogramnak a Windows Mail-t, ami a Vistában alapból van. Elég sokat kellene emaileznem, de amikor küldeném az emailt egy hibaüzenetet kapok, már próbáltam mindkét gombot, de az emailem olvashatatlanul ér oda. Szerintem valami a kódolással lehet kapcsolatban, de otthon ilyen problémám nem volt a beállításokhoz pedig nem nyúltam. A webes felületről gond nélkül mennek a levek. A programmal akkor van hiba ha csatolmány is van a levélben, de volt már hogy csatolmány nélkül sem ment et. Ja és a fiók Gmail-es. Na ez a feladvány! Előre is köszönöm a segítséget.
A képen van az a bizonyos ablak.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: hiba.jpg

Viktor

#60 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 18. 16:06 PM

Próbáld ki a Windows Live Mailt-t. Az úgyis többet tud, meg amúgy is már nincs benne a Windows7-ben a Windows Mail.
kép





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó