Ugrás a tartalomhoz


tomyboy2 tartalmai

Összesen 47 elem van tomyboy2-tól (Search limited from 2023. May 06.)



Sort by                Order  

#13010 Windows 7

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. January 16. 08:57 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: male

Azért azt vedd figyelembe, hogy ugyan nem feltétlen van realitása, de akár a tört Windows 7 miatt is rosszalkodhatnak driverek és ebbe ők beleköthetnek.
Nem feltétlenül, mert a csak "beaktivált" Windows-ok ugyanúgy működnek, mint az eredeti. Szerintem te a gányolt Windows-okra gondolsz, ott már valóban más a helyzet, de ugye tudjuk, hogy olyant nem szabad használni.



#12962 Windows 7

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2010. December 28. 18:39 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: DDs

Én már cseréltem le csak nem így, hanem egy programmal. :D
én is azzal cseréltem le, és még át is méretezi, hogy 256kb legyen. A neve: Tweakslogon.zip.



#12953 Windows 7

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2010. December 25. 16:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: csontos

Sziasztok
Nekem alapból magyar a windowsom, de teljesen angolra szeretném állítani. Maga a windows teljesen angol lett, de pl bejelentkezésnél üdvözüljük-et ír ki, meg kikapcsolásnál is leállítást. Próbáltam törölni a vezérlőpultból a magyar nyelvet, de azt írta, hogy az a rendszer nyelve, amit nem értek.. a vezérlőpultban mindent átállítottam angolra, még a dátum megjelenítési formáját is. Előre is köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.
Mert attól, hogy beállítod a Windows nyelvét, attól még a bejelentkezés, meg ehhez hasonlók még ugyanúgy magyar marad. A képen lévő két bejelölni valót ha bejelölöd, és alkalmazod, akkor onnantól kezdve minden angol nyelvű lesz. Amúgy miért akarod angolosítani?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: nyelv.png



#13336 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. April 18. 19:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üzenet megtekintéseIdézés: janos64 - Dátum: 2011. April 16. 22:34 PM

Nem tudom letölteni a Micosoft honlapjáról magyarul a Windows Messenger 5.1-et :(
Miért törölték innen? Link
Valakinek nincs meg véletlenül?
Innen le tudod szedni.Itt.



#13038 Windows beállítások

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. January 20. 17:56 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nekem régebben ez az alaplapom volt, és működött a hibernálás/alvó mód (igaz inkább Vista-val használtam). Esetleg még próbálhatod az S1-ből S3-ra átállítani a BIOS-ban, hátha úgy működik.



#13069 MSW.hu - észrevételek, hibák, javaslatok

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. January 30. 17:05 PM in Gépház

Találtam egy hibát, nem lehet keresni a fórumban.



#13045 Új gép

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. January 23. 20:41 PM in Hardver

Üzenet megtekintéseIdézés: Dragonessa - Dátum: 2011. January 23. 11:45 AM

Sziasztok!

Legutóbb nekem is egy olcsó gépet kellett összerakni, persze ez most a családban marad. Ez lett belőle:

Gigabyte GZ-X1 ház - 10000 HUF
Asus M4A88TD-V Evo/USB3 alaplap - 30000 HUF
Amd Athlon II X2 245e () 45 W @ 2,9 GHz proci - 22000 HUF
Kingmax Hercules 2xGB 1600 MHz, CL 9-9-9-24-2T RAM - 26000 HUF
1 Tera Hitachi Deskstar E7K1000 HDD, 7200 RPM, SATA2, 32 MB cache - 15000 HUF

Megkaptam még az egyik Plextor PX-880SA drive-omat, mert én egy Blue Ray cumót veszek majd helyette.
És volt egy kimaradt tápom, azt kapta még meg. Ez egy Chieftec 650W-os tápocska. Ezzel a kettővel jó üzletet csinált faterom. :)
Na az szép. Ami még elférne, az egy SSD meghajtó a Windows számára. Amúgy 2x mennyi ramod is van?
Ja és érkezett egy levél az MSW-től, hogy átalakult a fórum (ami jó lett) és hogy nem jó a régi jelszó. Na már most a régivel léptem be, és beengedett.



#13183 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 23. 17:59 PM in Hardver

Jól gondolod, mivel az Ati átvette az irányítást, és így a másik programban nem lehet beállítani, de szerintem fölösleges is azt használni, mivel az Ati Catalyst Centerrel is jól be lehet állítani. Nekem is csak az van, és tökéletesen működik. De még próbálgathatod a chech update-et is, hátha frissíti a programot.



#13163 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 22. 18:09 PM in Hardver

User: Simán viszi, az 1080p-t. Azon csak be lehet állítani a felbontást, ezért van egy alap, és egy hdtv felbontás, mert az alap felbontások azok mind 3:4 (pl. 1024x768, 1280x1024) és van a hd (1366x768, 1920x1080).
De itt van egy nagyon jó leírás: http://logout.hu/cik...faq/teljes.html



#13106 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 05. 19:27 PM in Hardver

No, lenne nekem egy érdekes kérdésem. Szeretnék játék elemzéseket készíteni, de a Fraps igen lassúvá teszi az egészet (kb. 20 FPS), No már most meg lehet oldani úgy, hogy a videokártyából (hd5670) kimegy a HDMI kábel ahol egy elosztó segítségével (a kábel másik végén van) ketté osztja a HDMI-t. Az egyiken a tv-be (Technika 24" full-hd), a másik viszont vissza menne a gépbe egy tv capture (egy Avertv capture HD-t néztem ki) kártyába. A kérdésem az, hogy meg oldható meg, illetve nem akad-e ki a gépem ettől a kérésemtől, mert akkor akadás nélkül tudnám felvenni a jelenteket. És a felvétel nem a c:\-re menne, hanem az F:\-re (1,5TB)



#12970 Videókártya kérdések

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2010. December 31. 13:19 PM in Hardver

Dátum: LoRenZo

Amennyire tudom, a "HD" széria a 2x00-es kártyáktól kezdődött, és azóta csak HD-seket gyártának. Ennek annyi a jelentőssége számodra, hogy olyan hárdveres támogatással is rendelkezik a kártya, ami nagy felbontású (HD 720+p) videók esetén le tudja venni a terhelést a processzorról, ezáltál másra is tudod használni a géped filmnézés mellette, illetve, gyengébb CPU-k esetén az esetleges "szaggatás" is kiiktatható az ilyen filmek lejátszása során. És természetesen a játékok terén is jelentős teljesítmény növekedés tapasztalható a korábbi szériákhoz képest.
Pontosan. Bár a HD itt marketingjelzésként van ott, de való igaz, hogy a nagy felbontású videókat is lejátssza. Amúgy játékra nem mindegyik kártya alkalmas. A játékra inkább a HD 4/5/6-550 től ajánlható, de a HD 4450-el is lehet játszani, csak kompromisszumot kell kötni a grafikával kapcsolatban.



#13305 Windows 8

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. April 01. 16:18 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üzenet megtekintéseIdézés: die nadel - Dátum: 2011. April 01. 15:26 PM

Hahó!!!
Nézd már meg a mai dátumot! :rolleyes:
Basszus, miért szóltad el magad?! Tudtam én is, hogy milyen nap van ma.



#13243 Windows 8

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. March 16. 09:25 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üzenet megtekintéseIdézés: male - Dátum: 2011. March 15. 20:24 PM

Aero lite felület.
Ez ugyanolyan, mint a Basic felület, csak egy kis aeroval megspékelve. Kiváncsiak leszünk, hogy milyen lesz. De lesz egy olyan érzésem, hogy sokan a 7-nél fognak maradni.



#13303 Windows 8

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. April 01. 14:58 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Ki szivárgott a Windows 8 pre-Beta változata, A Windows 7-es kulcsokat is elfogadja. Itt ni:
usite.hu/prg/windows_8_beta



#13395 Mozilla Firefox

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. June 23. 20:22 PM in Internet, hálózatok

Csak legyen már 64-bites magyar nyelvű Firefox. Elméletileg van hozzá honosítás, de sehogy sem tudtam beüzemelni.



#13308 Mozilla Firefox

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. April 02. 15:51 PM in Internet, hálózatok

Üzenet megtekintéseIdézés: User - Dátum: 2011. April 02. 12:47 PM

a 3-as verzióban még úgy volt ha beírtam, hogy msw a címsorba és rányomtam egy entert akkor behozta az oldalt (félreértés elkerülése végett nem a cache-ből hozta be hanem bminél elég volt beírni csak a főcímet és 98%-ban a kívánt oldalt hozta be) a 4-esben mostmár csak a Google-be keresve hozza be mint az IE-ben de miért pedig jó volt az a funkciója...
Ezt én is hiányoltam, és sokáig kerestem a megoldást. de most megtaláltam. http://kb.mozillazin...tion_Bar_search

Magyarul:
1. Beírod a címsorban, hogy: about:config
2. megkeresed a keyword.url
3. beílleszted ezt: http://www.google.co...F-8&oe=UTF-8&q=

Most már úgy fog keresni, mint régen.



#13407 Mi lehet a gond?

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. July 18. 21:39 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv mindenkinek! Az alaplap hibája az, ha a laptopomba beteszek 1 db ramot (bármelyik helyre), akkor tökéletesen működik, de ha mind2 helyre beteszek ugyanolyan ramot, akkor hibázik (kék halál, hirtelen explorer.exe leállás)? A ramtest86 külön-külön nem jelzi ki a hibát, de együtt már igen, ráadásul úgy, hogy egyszer már végig ment hiba nélkül. Ja, és garis a laptop (Acer Aspire 5732Z).



#13202 Avast! vírusírtó

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 26. 13:56 PM in Segédprogramok

Nekem sem tűnik el. Pedig betehettek egy olyan menüpontot, hogy el lehessen távolítani. Az Everest-ben (most már Aida64) is volt ilyen beállítás.



#13197 Avast! vírusírtó

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 24. 05:55 AM in Segédprogramok

Üzenet megtekintéseIdézés: User - Dátum: 2011. February 23. 21:06 PM

Legrövidebb idő intervallum RC és RTM build között egy (ennél) programnál? :D :D
Már csak a Mozillának is így kellene tenniük.



#13203 Avast! vírusírtó

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 26. 14:03 PM in Segédprogramok

Na megvan, így kell eltávolítani: Avast Gadget removal - 1. Control panel -> Programs and Features -> avast! -> Change -> uncheck the box "avast! gadget"

Azaz oda kell menni, ahol el kell távolítani a programokat, csak nem távolítjuk el, hanem cserélünk, és akkor ez jön be.



#13272 Processzorok

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. March 21. 18:09 PM in Hardver

Üzenet megtekintéseIdézés: SuperNova - Dátum: 2011. March 21. 16:51 PM

Sziasztok.

A következő lenne a probléma: van egy MSI K7T Turbo2-es alaplapom, ebbe van egy AMD Duron 1200mhz-es proci, meg 640 mega SD ram (256mb 133mhz samu, 256mb 133mhz V-data, 128mb 100mhz A-roma). Cseréltem processzort egy Athlon XP 1700+ -ra. De amikor beletettem csak 1100mhz-en ment, CPU-z szerint 11x100-on.
BIOS-ban állítottam a "Clock by Slight Adjut"-st, ami 100 tól 132ig mehet. 100-on gond nélkül megy. Felette csak akkor, ha a 128-as ramot kiveszem, de a másik kettővel is max 110-es értéken hajlandó elindulni, felette resetel és visszaáll 100-ra. Egyenként is kipróbáltam a memóriákat de 111-nél többet nem bírnak. Memtest szerint mint a 3 modul jó, cserélgettem is őket, hátha a foglalat hibás.
Mi lehet a probléma, mert így az csak 1221mhz-en megy, gyárilag meg 1467-es kéne mennie (133x11)?
A szorzó és Vcore fesz alapértéken (default) van.
Az elérhető legfrissebb bios van.

Vki ötlet?

Azért nem 133 FSB-vel megy a géped, mert a 128 MB-os memóriád csak 100 MHz-t tud. Szedd ki, vagy rakj bele még egy 256-os (133MHz) memóriát, és már mindjárt 1700 MHz-el fog menni a processzorod. Tehát itt a legkisebb memóriád lassítja a gépedet.



#13277 Processzorok

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. March 21. 21:46 PM in Hardver

Üzenet megtekintéseIdézés: die nadel - Dátum: 2011. March 21. 21:22 PM

Re: tomyboy2.
Én arról beszéltem, hogy használati eszközeink az idő múlásával veszítenek teljesítményükből és már nem várható el tőlük az amire új állapotukban képesek voltak. Sőt, jó esetben örülhet az ember, hogy még működnek, amikor a mai fogyasztói társadalomban ezeket az eszközöket csak egy bizonyos élettartamra tervezték és ennek letelte után már minden nap ajándék.
Ki beszélt itt mások anyagi helyzetéről? Én csak azt mondtam, hogy csodát ne várjon. :roll:
A BIOS-sal kapcsolatban meg csak annyit, hogy a fórumtárs említette, a legfrissebb BIOS van a gépén. :wink:
Oké, rendben van, ebben igazad van. Csak arról az oldalról közelítettem meg a dolgot, hogy miért akar valaki régi gépet fejleszteni, ha ma már semmire sem megyünk, és itt jön be részben az anyagi helyzet. Persze nem akarom megvitatni a helyzetét, hiszen nem is célom, csak megemlítettem. A BIOS-os részt pedig nem vettem észre.



#13275 Processzorok

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. March 21. 20:39 PM in Hardver

Üzenet megtekintéseIdézés: SuperNova - Dátum: 2011. March 21. 18:44 PM

Próbáltam, a két darab 256mb-os 133mhz-es, egyenként és együtt is próbáltam, de így is csak 110es FSB-vel megy...
Vagy BIOS frissítés.

Üzenet megtekintéseIdézés: die nadel - Dátum: 2011. March 21. 19:51 PM

De könyörgöm, hány éve működik már az az alaplap?
Bármilyen ember által gyártott eszköz (legyen az autó vagy számítógép, sőt maga az ember is) veszít a teljesítőképességéből ahogy öregszik. Amikről te beszélsz azok egy új alaplap technikai paraméterei és nem egy olyaqné amit 6-8 éve használnak. Én a helyedben annak is örülnék, hogy még megy és nem puposodtak fel vagy száradtak ki a kondik.
6-8? Sokan még olyan gépet használnak, ami 10 vagy több éves. És még mindig jól el vannak (annak ellenére hogy szaggat mint az állat). És ez mind azért, mert nem tudják megfizetni. Bár már egy normális P4-es gép is olcsó, de inkább megelégszenek a jelenlegi rendszerrel.



#13391 Gépfagyás

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. June 21. 19:08 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üzenet megtekintéseIdézés: pat08 - Dátum: 2011. June 20. 13:34 PM

Adott egy Asus notebook ami időnként befagy nem teljes fagyás hanem pár percre minden megáll néha filmnézés néha játék közben és nincs összefüggés a fagyások között, túlmelegedésre gondoltam, csak ezzel az volt a gond, hogy pár perccel a bekapcsolás után is volt ilyenfajta fagyás ultimate x64es 7-es fut rajta.Kérdés az, hogy mi okozhatja ezt és esetleg hogyan lehetne orvosolni?
A hang is megakad? mert az nálam is elő szokott fordulni, igaz, más laptopom van.



#13083 Grand Theft Auto IV

Elküldve: Szerző: tomyboy2 on 2011. February 02. 17:40 PM in Játékok

 Idézés: die nadel - Dátum: 2011. February 02. 08:04 AM

A játékállásokat és egyéb beállításokat a játék saját mappájában (ahova telepítve lett) tárolja. Ha újra telepítetted az operációs rendszert, akkor ezek elvesztek ha a játék a rendszerpartícióra lett telepítve (minden játék, program ide települ, ha nem állítasz be neki mást az adott szoftver telepítésének folyamán).
Szinte minden játék saját fórumán megtalálod, hogy hogyan kell elmenteni egy újratelepítés esetén a játékállást és a beállításokat. Ezzel még a telepítés előtt kellett volna foglalkoznod. Olvasni, körülnézni.
De honnan tudja, hogy mikor fogja újra tenni a rendszert? Hiszen bármikor meghibásodhat, és akkor csak újratelepítéssel lehet megoldani.
Aki keresi a mentéseit, az próbálja meg, hogy bemegy az c:\old\felhasználók\"neved"\és lesz egy rejtett mappa na abba kell belemenni, és ott kellene újrakeresni (természetesen ha megvan az előző Windows mappa.