Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#1 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 22. 20:42 PM

A legújabb Windows

Windows 2000 = NT 5.0
Windows XP = NT 5.1
Windows Server 2003 = NT 5.2
Windows Vista = NT 6.0
Windows Server 2008 = NT 6.0
Windows 7 = Windows NT 6.1

További frissített információk

#2 vmiki

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 23. 10:17 AM

Nem lehet, hogy ez akkor olyan szerverféleség lesz?

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 23. 12:55 PM

Nem szerver, hanem otthoni, munkaállomás.

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 23. 13:00 PM

Elvileg már hivatalosan is bejelentették, hogy 2010-re készen lesz..

#5 R-pee

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 41 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 23. 13:47 PM

Én úgy tudom, hogy a Win7-nek a kódneve a Vienna és Windows 7 néven fog a boltokba kerülni. Én jobban örülnék, ha meghagynák a Vienna nevet, mint ahogy a Vista se Win6 lett. Ha kijön a Win7, utánna megint egy névvel ellátott jön, utánna a Win9 és teljes lesz a káosz.

#6 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 23. 14:03 PM

Hát úgy tudom, hogy csak a kódnevet keresztelték át.

#7 vmiki

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 24. 08:11 AM

Lesz annak valami szép neve. De ez lenne az, amit még a "Longhorn" kódnéven emlegetett Vista idején Blackcomb-nak hívtak?

#8 R-pee

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 41 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 14:10 PM

Win7 hírek
-miniwin
-hipervizor

#9 tgabor

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 21. 22:40 PM

A Windows Vienna az egy 2024 es terv..vagyis a Microsoft akkorra idõzíti hamarabb biztos nem jön ki..Ez a Seven ez egy nagyon új dolog lehet

#10 Mümüke

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 25. 18:05 PM

Addig, ameddig nem tud egy jó operációs rendszert létrehózni, addig szerintem felesleges gondolkoznia azón, hogy a következõ években milyen operációs rendszert hozz létre. Mire egy újat hoznak létre, addigra hátha mindenkinek lesz pénze kétmagos vagy négymagos procikra és a hozzávaló alaplapokhóz tápegységekhez, videókártyákhóz. Igaz, esnek az árak, de egyikõtök sem tudja hány ember dobhatja ki a kis Sulinetes gépét, mert ezek az új operációs rendszerek már nem lesznek képesek zökkenõmentesen mûködni majd a gépeken. Csak lásd az akkori konfigurációkat, valamelyikhez már nem is merték hozzá adni az XP-t, mert még az is csak döcögve megy egy-kettõn. Ehelyett azt a Linux-t erõltették, amelyet még minden Windowshoz hozzászokott embernek nehéz kezelnie. Tehát két megoldás lehetséges : ha a Vistára vagy az utána következõ rendszereket szeretné futattni, vehet egy új gépet. Vagy marad annál amilye van és használja azt, amit lassan nem fog támogatni a Microsoft sem. Lehet választani!

#11 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 25. 19:08 PM

Egyelõre az XP-t (Professional) hivatalosan (is) tovább támogatja az MS, mint a Vistat (Home, Ultimate)... szóval mi a problémád?

#12 tgabor

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 06:26 AM

Én nekem Sulinet-es gépem van 2003 novemberében vásároltam.(AMD 2,4-es Athlon XP 1GB-ram 120GB Maxor winchester ,Asus A7N8X-X) és a Vista is zökkenõmentesen fut rajta

#13 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 14:42 PM

vmiki

Igen ez lenne az, legelõször "Blackcomb"-ként, majd 2006 körül "Vienna" néven emlegették.

#14 deady81

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 27. 15:39 PM

Én nagyon várom jobban mint a Vistát vártam!Az új elvek érvényesülnek a Nt7-ben akkor talán a Win-ek közül a legjobbat foghatjuk majd kezünkbe!

#15 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 28. 16:26 PM

Még jó,hogy olyan gépet állitottam össze magamnak ami "zökkenõmentesen" vinni fogja majd az új Win-t....(4magos proci,DDRIII memória támogatás,stb...):))
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#16 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 17. 20:10 PM

Mostani új információk, nem hivatalosak:
Állítólag elkészült az első nagyobb tesztverzió, "Windows 7 Milestone 1 (M1)", amit állítólag a legnagyobb partnerek már meg is kaptak. Hamarosan kiderül... Valamint 32 és 64 bit verzió is elkészült belőle, de csak angol nyelven. Az M1-ben új Media Center is bemutatkozik.

#17 Ricardo78

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 18. 09:55 AM

Én már kiváncsi vagyok rá, viszont sajnos nem találtam egy oldalt sem, hogy honnét tudnám letölteni.

#18 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 18. 13:26 PM

Kíváncsi vagyok rá mi lesz belőle, ugyanis eddig még épkézláb vindózt nem sikerült össze hoznia a kicsipuhánk.
:) Főleg hogy a redmondi okosok kitalálták az új szoftverfejlesztési stratégiájukat: 4évente új windóz, 2évente R2es verzó. Namost kérdem én mint egyszerű házi-rendszer-gazdi, mikor a bánatban akarják kifejleszteni, arról nem is beszélve a HW gyártók falra fognak mászni az örömtől (lsd.: vistánál meddig tartott mire normális driver jött ki az adott HWhez?)

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 18. 14:46 PM

Idézet

Főleg hogy a redmondi okosok kitalálták az új szoftverfejlesztési stratégiájukat: 4évente új windóz, 2évente R2es verzó.
Teljesen reálisnak tartom ezt az ütemtervet. Persze ehhez az kell, hogy ne félkész operációs rendszert adjanak ki 4 évente (~Vista), hanem teljes mértékben használhatót.

Idézet

Namost kérdem én mint egyszerű házi-rendszer-gazdi, mikor a bánatban akarják kifejleszteni, arról nem is beszélve a HW gyártók falra fognak mászni az örömtől
Ne már, hogy csak a hardware-gyártók kénye-kedve szerint legyen új Windows vagy ne... Ennyi erővel miért nem mondom meg pl én, te, vagy akárki más? Ez nem a Microsoft hibája.. Ez olyan, hogy a te lustaságod miatt még ne vigye el a kukás a szemetet sehonnan, mert még nem raktad ki ("lustaságból"). A hardware-gyártóknak hardware-ket és hozzá drivereket kell csinálniuk. Ez a munkájuk.

Szerinted hány év lenne az ideális ciklus?

Idézet

Kíváncsi vagyok rá mi lesz belőle, ugyanis eddig még épkézláb vindózt nem sikerült össze hoznia a kicsipuhánk.
Mit értesz épkézláb Windowsnak?

#20 efi99

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 18. 18:16 PM

Meglehetősen problémásnak érzem én ezt a termékfejlesztési stratégiát. Időnként az az érzésem, hogy azért készül az új, mert elkészült a régi és valamit csinálni kell... :)
Gyakorlatilag a Vistáról sincs még kellő számú visszajelzésük (tekintve, hogy a piaci részesesdése alig 10%!), hogy mit kéne tökéletesíteni v. másképp csinálni. Ennek ellenére már egy-többé kevésbé végleges új verzió van már kint megint. Az az érdekes helyzet is előállt már - még az xp-vel - hogy az bizony az emberek 90%-nak elég. Ezután már értelmetlen 2 évente újat nyomatni, az átlagfelhasználónak tényleg leginkább az fog lejönni ilyen tempónál, hogy új hardver, meg no driver.
Az ideális legalább 5 év lenne (lásd xp, mi a baj vele?)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó