Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#2661 attila00

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 14. 22:25 PM

Sziasztok!

Windows 7-et használok már BETA korszak óta.
A BETA verziókkal nem volt ilyen gondom, de valamiért elfogy a memória letöltések alatt.
Feltettem egy memória figyelő (optimalizáló) programot.
A Windows futtatása alatt nincs ilyen gondom, ha futtatok különböző programokat akkor sem.
De ha elkezdek letölteni, akkor már az első fájl, letöltés megkezdése után elkezd fogyni a memória.
Minél több szálon töltök le annál hamarabb, csökken a memória.
Ha megszakítom a letöltéseket, illetve letöltődnek a fájlok, a memória csökkenés megáll, de az alap kiinduló, memória mennyiség nem áll vissza.
Ha folyamatosa a letöltés, a memória teljesen elfogy "15-20perc" alatt, ezek után a fájlok nagyon lassan jönnek le, illetve maga az op, rendszer is lelassul.
Csak egy újraindítás után tér vissza az eredeti állapot.

CPU típusa AMD Athlon 64, 2400 MHz (12 x 200) 3800+
Alaplap neve Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Videokártya NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)
Hangkártya Realtek ALC883 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller
Rendszermemória 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Van valakinek hasonló tapasztalata?
Esetleg valami ötlet amivel megtudhatnám hogy mi okozza ezt a problémát?
Hardveres hiba is lehetséges?


Köszönöm a segítséged.


Attila00

#2662 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 14. 23:03 PM

Milyen program az? Nekem memory leak-nek tűnik, de elég ciki ez a helyzet mind a Microsoft szempontjából (Windowsnak észre kéne vennie), mind a letöltő program szempontjából.

#2663 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 15. 23:56 PM

sokan írták hogy nem ajánlatos codec pack-ot tenni 7re? mértnem? pl: k-lite

#2664 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 16. 03:48 AM

Adatvesztés lehetséges...

Dátum: PHILIPS

Amúgy lehet valami baja attól, hogy kézzel nyomom ki a gépet ? Amikor már nem villog a HDD de még mindig pörög a karika és azt irja ki hogy Shutting Down.. akkor már tuti, hogy nem fog leállni és ilyenkor kap el a sirógörcs és lövöm ki kézzel. Ma pl 4x akartam újrainditani de egyszersem ment úgy ahogyan kéne..

AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#2665 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 16. 09:20 AM

Dátum: Riccardo_G

sokan írták hogy nem ajánlatos codec pack-ot tenni 7re? mértnem? pl: k-lite
Azért nem, mert:
- Több olyan kódek lehet benne, ami ellentétes egy másikkal
- Tele szemetelik a lemezt
- Tele szemetelik a reg bejegyzéseket, amivel lassítják, vagy helyreállíthatatlanul tönkreteszik
- Nem minden esetben lesz jobb minőségű a videó (sőt, néha az ellentettje lesz észlelhető)
és
- Windows 7 esetében már azért nem kell kódek csomag, mert már így is sok kódeket tartalmaz.

Ha netán mégis valami speciális kódekkel ellátott médiát akarsz megnyitni (pl. flac), akkor csak az adott kódeket szedd le, mert az nem fogja elrontani a Windows-t.

Persze kivételt képez az FFDshow, mert az nem fogja tönkretenni a Windows-t, ráadásul van belőle 64 bites változat is, ami a régebbi Windows-oknál (pl. Vista) igen hasznos, de a W7-re már nem kell feltenni.
Azt mondom, hogy nem kell neked kódek csomag.
kép

#2666 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 16. 09:29 AM

Dátum: Viktorio

Adatvesztés lehetséges...

Dátum: PHILIPS

Amúgy lehet valami baja attól, hogy kézzel nyomom ki a gépet ? Amikor már nem villog a HDD de még mindig pörög a karika és azt irja ki hogy Shutting Down.. akkor már tuti, hogy nem fog leállni és ilyenkor kap el a sirógörcs és lövöm ki kézzel. Ma pl 4x akartam újrainditani de egyszersem ment úgy ahogyan kéne..
Nem is tudtam, hogy sírni szoktál azért, mert nem kapcsol ki a Windows. :) Najó elég a gonoszkodásból. Nagy ritkán velem is előszokott fordulni, ekkor 2 esett áll fen:
1. Nem foglalkozom vele, ott hagyom, és valami mást csinálok, majd egyszer leállítja magát.
2. Ha nagyon muszáj (pl. elmegyek otthonról), akkor én is kinyomom.
Mivel már nincs adatáramlás (ez jelzi a piros led), akkor már igen kevés az esélye arra, hogy adatvesztés legyen. De, az ördög sosem alszik! És ha mégis valami probléma lenne, akkor jön a CHKDSK, és megjavítja a lemezt. Vagy ha valami nagy probléma keletkezett, akkor parancssorba ezt: chkdsk c: /f /v /r
kép

#2667 jana4

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 31. 22:29 PM

Üdv mindenkinek.
Szeretném tőletek kérdezni, hogy melyik az utolsó win7 verzió?
mert nagyon bele gabalyodtam az egészbe. :)
7600.16385 vagy 7600.16386?
Még egy kérdésem lenne, hogyha nekem 7600.16384 -em van akkor Windows Update után megváltozhat 7600.1386 -ra? előre is köszönöm a választ!
sziasztok.

#2668 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 31. 22:42 PM

Pontos build szám: 6.1.7600.16385.090713-1255

Nálam nem változott meg (Prof.), de ha Update után változik meg, biztos rendben van.

#2669 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 01. 12:23 PM

Az erőszakos leállításnál egyre nagyon oda kell figyelni. Ne a hosszabítónál lőjjük ki a gépet, hanem nyomjunk egy resetet majd ezután lehet lelőni. Elmondom mire gondolok itt. Amikor bejött az ntfs fájlrendszer, minden számtectanuló azzal érvelt, hogy a fat-nál még vigyázni kellett ezzel (újraindulásnál scandisk, emlékszik erre mindenki), de az ntfs-nél már nem történik baj. Ez idáig igaz is. Viszont én a vinchester mechanikus működésére gondolok. Amikor a gépet szabályosan leállítjuk, a hdd-re kiíródik minden, majd parancsot kap arra, hogy vigye a fejet parkoló állasba. Áramtalanítás után, a fej szépen lereszkedik egy olyan helyre, ahol nincs adat (parkolópálya), nem veszik semmi. Ellenben ha a gépet egy rossz leállítás után áramtalanítjuk (itt a power kapcsoló 4 ms-ig tartását is beleszámítom), előfordulhat, hogy a fej egy adatréteg felett van és arra ereszkedik rá a sebességcsökkenés illetve a légpárna megszünése után. Ez az én ideológiám, nem feltélenül kell betartani, ellenben az összes ismerősőmnek ajánlottam ennek a figyelmbevételét, ami bajt nem okozhat, inkább megelőzi.
Mióta teszek így? Egy régi cimborám az első pc-je soha nem tudott kikapcsolni, amit Ő a hosszabítókábel kikapcsolásával erősítette meg. Ez a gép egy év után (tehát nem az első vagy második alkalomra gondolok), egyre több menet közben hibával, később kékhalállal hívta fel a figyelmet. Ezt csak vinchester cserével tudta javítani, akkor már javasoltam egy tápegység cserét is.
Elnézést a hosszú írásért, csak próbáltam leírni, hogy a sok elektronikai kütyük közül, a vinchester még mindig mechanikus és erre bizony figyelni kell.

#2670 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 01. 19:30 PM

Dátum: erix31

Az erőszakos leállításnál egyre nagyon oda kell figyelni. Ne a hosszabítónál lőjjük ki a gépet, hanem nyomjunk egy resetet majd ezután lehet lelőni. Elmondom mire gondolok itt. Amikor bejött az ntfs fájlrendszer, minden számtectanuló azzal érvelt, hogy a fat-nál még vigyázni kellett ezzel (újraindulásnál scandisk, emlékszik erre mindenki), de az ntfs-nél már nem történik baj. Ez idáig igaz is. Viszont én a vinchester mechanikus működésére gondolok. Amikor a gépet szabályosan leállítjuk, a hdd-re kiíródik minden, majd parancsot kap arra, hogy vigye a fejet parkoló állasba. Áramtalanítás után, a fej szépen lereszkedik egy olyan helyre, ahol nincs adat (parkolópálya), nem veszik semmi. Ellenben ha a gépet egy rossz leállítás után áramtalanítjuk (itt a power kapcsoló 4 ms-ig tartását is beleszámítom), előfordulhat, hogy a fej egy adatréteg felett van és arra ereszkedik rá a sebességcsökkenés illetve a légpárna megszünése után. Ez az én ideológiám, nem feltélenül kell betartani, ellenben az összes ismerősőmnek ajánlottam ennek a figyelmbevételét, ami bajt nem okozhat, inkább megelőzi.
Mióta teszek így? Egy régi cimborám az első pc-je soha nem tudott kikapcsolni, amit Ő a hosszabítókábel kikapcsolásával erősítette meg. Ez a gép egy év után (tehát nem az első vagy második alkalomra gondolok), egyre több menet közben hibával, később kékhalállal hívta fel a figyelmet. Ezt csak vinchester cserével tudta javítani, akkor már javasoltam egy tápegység cserét is.
Elnézést a hosszú írásért, csak próbáltam leírni, hogy a sok elektronikai kütyük közül, a vinchester még mindig mechanikus és erre bizony figyelni kell.
És azt még hozzátenném, hogy mindenképpen törekedjünk arra, hogy vegyünk egy szünetmentes tápot (a gép jelenlegi maximális Watt fogyasztáshoz képest vegyünk +100W tápot, azaz pl. van egy 450W tápunk, akkor vegyünk egy 550W-t, mert elkerülhetjük, hogy túlterhelt legyen a szün. mentes táp, valamint a monitornak is jusson erőforrás, hisz áramszünet esetén látnunk kell a képernyőt), mert áramszünet esetén ugyanaz történik, mintha a hosszabbító kapcsolót kapcsolgatnánk miközben megy a gép.

Mesélnék egy történetet ezzel kapcsolatban. Az egyik ismerősömnél azt szokták csinálni, hogy miután kikapcsolták a gépet lekapcsolják a hosszabbítót, így nem világít a monitor (mikor nem kap vga jelet). Ez rendben is van, hisz ki volt kapcsolva a gép. De az ismerősöm egyik családtagja annyira siette, hogy elfelejtette megnézni a monitort, így menet közben kikapcsolta. A baj az volt, hogy az XP frissített (és kiírja, hogy ne áramtalanítsa a gépet). Ennek az lett a következménye, hogy a gép mikor töltötte be az XP-t akkor mindig újraindult. Egyszer beállítottam, hogy ne indítsa újra a gépet. Erre bejött a kék halál de nem az a szokásos dumával, hanem valami mással, de nem emlékszem rá. Ennek reinstall lett a vége, de nem az XP-vel, hanem a 7-el. Most jelenleg tanulgatják a új Windowst.
kép

#2671 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 04. 13:03 PM

Sziasztok!

Olyan jellegű problémám lenne, hogy egy Windows 7 Professional 32-bites rendszeren a Program Files mappába telepített bizonyos programokhoz a telepítést követően nem tudok hozzáférni.
Egyszerűen nincs hozzá jogosultságom, pedig a felhasználói fiókom 'Rendszergazda'-i szintű.
Amikor az adott könyvtárban szeretném beállítani a jogokat a 'Biztonság' fülön, akkor a jogok alkalmazása során szintén hozzáférési hibát ír ki és ki kell hagynom a fájlokat.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy adott felhasználói fiókot hogyan lehet felruházni teljes hozzáféréssel a Program Files mappához.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.

gnczip

#2672 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 08. 21:50 PM

Egy kis érdekesség: Teljhatalom a Windows 7-ben
Kipróbáltam, működik (Windows 7 Ultimate x64). :)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2673 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 08. 23:14 PM

Dátum: die nadel

Egy kis érdekesség: Teljhatalom a Windows 7-ben
Kipróbáltam, működik (Windows 7 Ultimate x64). :)
már lassan egy hetes hír, de azért jó, hogy leírtad. Amúgy ezt kell írni: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
A GodMode helyére bármit lehet írni, ha azt írom, hogy Mindenható, akkor az lesz a neve.
kép

#2674 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 09. 11:51 AM

Ha egy hetes hír, akkor miért nem osztottad meg velünk? Esetleg minket is érdekelhet egy ilyen átlátható "Vezérlőpult". :)
Én tegnap szereztem róla tudomást és hasznosnak találtam, ezért tettem be.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2675 YLi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 11. 18:46 PM

Sziasztok, olyan parám van, hogy változó idönként feketén villog ketőt a képernyő. Iszony idegesítő. Találkoztatok már ilyennel? Asus P5Pe-VM alaplap Intel i865G chipsettel, Geforce 6200-es videókari legujjabb driver.

#2676 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 12. 07:49 AM

Hali!

Annak mi lehet az oka, hogy december 9 óta nem telepített frissítéseket?
köszi
Viktor

#2677 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 12. 09:18 AM

Nincs kikapcsolva az automatikus frissítés? :lol:
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2678 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 12. 09:51 AM

Dátum: die nadel

Nincs kikapcsolva az automatikus frissítés? :lol:

Nincs :lol: , de azértmegnéztem a biztonság kedvéért.
Viktor

#2679 YLi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 12. 12:45 PM

Az egész kép villan kettőt feketén pár másodperc megint villan kettőt majd olyan 10 perc múlva kezdi előröl. Ilyen hülye hibát még ki sem tudnék találni. Friss telepítés, tegnap előtti. Geforce 6200 van a vasban. Már átnéztem minden videóhoz tartozó beállítást. XPvel nem csinált ilyet, de jó lenne, ha nem kéne visszaraknom, mert a Win7 gyorsabban kezeli a winyómat.

#2680 juhi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. January 12. 14:03 PM

Milyen hardver kell a win 7-hez, hogy projektorra kiküldjek egy képet.
Tunerkártya vagy elég egy videókártya is. A videókártyám NVIDIA GeForce 8600 GT





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó