Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#2621 PHILIPS

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 14:27 PM

Dátum: ViktorBeres

Dátum: PHILIPS

Arra jöttem ma haza, hogy a windows megállt, a cursort tudtam mozgatni kb félpercig de semmit nemtudtam megnyitni majd megállt az is és semmilyen billentyű parancsra nem reagált és a hdd sem villogott :/ úgyérzem egyre rosszabb lesz, ugyhogy még ma este felteszek egy 32bites W7-et mielött komolyabb baj lesz..

Ezzel a problémával már én is találkoztam, néha minden előzmény nélkül megáll a gép, és csak a kikapcsoló gombbal tudom újraindítani.
Ezzel eddig 3x találkoztam.
Azt nem tudom hogy annak van-e hozzá köze hogy tegnap eltávolítottam a gépről a Win32:Delf-MZG trójait.


Mivel szedted le ? nálam tisztána találja a rendszert az avira kilences verziója és a kaspersky 2010. Amúgy kasperskyt használok fullra húzva mióta az eszemet tudom és soha nem volt virusom, szerintem most sincs.

#2622 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 14:52 PM

Dátum: PHILIPS

Alaplap: Fujitsu Siemens MS-7504VP-PV

Dátum: PHILIPS

32 és 64biten is az NVIDIA nforce system management, realtek HD audio, NVIDIA geforce 9600 gt drivereket telepitettem kézileg.
Alaplapi driver?

Dátum: x3dgime

Mi a bajod a 4 GB-tal? Simán kezeli a 32 bites.
A 32 bites op.rendszer valóban 4096 MB memóriát kezel, de ezt összesen teszi!!!
Tehát ebben a 4096 MB-ban benne van a videókártya, merevlemez(ek), optikai meghajtó(k), stb memóriafelhasználása is. Magyarul, ha ezeket levonod a 4096 MB-ból, akkor kapod meg azt a ram memóriafelhasználást amit ténylegesen használni tud a 4GB-nyi ramodból! :wink:
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2623 x3dgime

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2009. December 04. 17:42 PM

Dátum: die nadel

...

Dátum: x3dgime

Mi a bajod a 4 GB-tal? Simán kezeli a 32 bites.
A 32 bites op.rendszer valóban 4096 MB memóriát kezel, de ezt összesen teszi!!!
Tehát ebben a 4096 MB-ban benne van a videókártya, merevlemez(ek), optikai meghajtó(k), stb memóriafelhasználása is. Magyarul, ha ezeket levonod a 4096 MB-ból, akkor kapod meg azt a ram memóriafelhasználást amit ténylegesen használni tud a 4GB-nyi ramodból! :wink:
Bocs, de ez nem van így. ;-) Telepítettem már jópár gépet, amiben 4 GB RAM van, ráadásul nem is Win7, hanem WinXP 32 bites került rá, és simán 4 GB-nak kezelte a RAMot, semmit se vont le belőle.
Üdv!
Gime
MS BetaID #295922
<!-- m -->http://Gime.hu<!-- m -->
<!-- m -->http://AudioVisions.hu<!-- m -->
<!-- m -->http://x3DGime.BlogSpot.com<!-- m -->

:

#2624 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 17:58 PM

Dátum: PHILIPS

W7 x86 látja a 4giga ramot de nekem csak 3200MB-ot kezel.
Nem csak a W7, hanem egyik 32 bites oprendszerer sem bír 4gigánál több memóriát megcímezni. Namármost ebből még ráadásul lejön pár apróság, pl. a videókártya fél gigája, és egyéb apróságok, és rögtön alig 3-nál tartunk.

#2625 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 18:00 PM

Dátum: x3dgime

Bocs, de ez nem van így. :wink: Telepítettem már jópár gépet, amiben 4 GB RAM van, ráadásul nem is Win7, hanem WinXP 32 bites került rá, és simán 4 GB-nak kezelte a RAMot, semmit se vont le belőle.
Az nem úgy van véletlenül, hogy a 32 bit maximum 4 GB-ot kezel, és abból vonogatja le a hardverek memóriáit (azt, hogy a Windows összesítő tulajdonságnál mit ír ki, az már egy más tészta). Bár mintha a PAE kapcsolóval meg lehet ezt bővülni. 64 bitnél akkor írja ki, hogy mennyi használható, ha integrált, vagy olyan videokártyád van, ami a saját memórián kívül a gép memóriáját is használja.
Ahogy elnézem, én nem tenném fel a chipset driver-t, minek. Csak a hangkártyához, meg a videokártyához kell driver.
kép

#2626 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 18:15 PM

[quote name="x3dgime"]Annyinak látja, de nem kezeli. 32 bites rendszer összesen maximum 4GB fizikai memóriát tud megcímezni/kezelni (64 bitnél ez 128GB). Ebben benne van minden, mivel a különböző hardverek is fizikai memóriába tartoznak és nem a virtuálisba.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2627 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 18:42 PM

kép
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2628 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 20:21 PM

DieNadel: én nem lennék biztos a 128gb-ban. Ez csak oprendszer limit. Az architektúra valójában 2^64 bájt memóriát tud megcímezni, ami egyenlő 4GB^2-nel, ami értelmesen kifejezve egyenlő 16 exabájttal.

Kicsit szemléletesebben kifejezve, wikiről:

Idézet

The emergence of the 64-bit architecture effectively increases the memory ceiling to 2^64 addresses, equivalent to approximately 17.2 billion gigabytes, 16.8 million terabytes, or 16 exabytes of RAM
17,2 milliárd gigabájt memória. Ki szeretne ennyit? :wink:

#2629 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 04. 21:12 PM

Dátum: male

DieNadel: én nem lennék biztos a 128gb-ban. Ez csak oprendszer limit. Az architektúra valójában 2^64 bájt memóriát tud megcímezni, ami egyenlő 4GB^2-nel, ami értelmesen kifejezve egyenlő 16 exabájttal.

Kicsit szemléletesebben kifejezve, wikiről:

Idézet

The emergence of the 64-bit architecture effectively increases the memory ceiling to 2^64 addresses, equivalent to approximately 17.2 billion gigabytes, 16.8 million terabytes, or 16 exabytes of RAM
17,2 milliárd gigabájt memória. Ki szeretne ennyit? :wink:

Senki. 640K-ba minden belefér ;-)

#2630 DDs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 05. 10:43 AM

Sziasztok nekem olyan apróbb gondom lenne Windows 7-el hogy ha hozzákötök egy pendirve-ot vagy berakok egy lemezt nem hozza be az automatikus lejátszást. A furcsa az hogy a vezérlőpultba megnéztem és be van kapcsolva sőt még vissza is raktam alapértelmezésre hátha az a baj. De így se adja be. Ez a probléma szinte mindig előjön még anno Vistánál is ugyan ez volt de most már kezd zavarni... :wink:
Gigabyte GA-EX58-UD5, Intel Core i7 920 (@ 3.10Ghz), Geil 3 GB RAM (@ 1600 Mhz), Sapphire HD 5850 1 GB, Kingston SSD 64 GB + WD 320 GB HDD + WD 500 GB HDD, Windows 7 Ultimate x64

#2631 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 05. 11:56 AM

Nálam pedig egy érdekes hülyeség jött elő.
Amikor valamit el akarok menteni, a mentés párbeszédablakban megadom a file nevet, akkor közli, hogy nincs jogosultságom, kérdezzem a rencergazdát, satöbbi. De azért létrehoz egy 0 byteos filet, csak nem menti el.
Amikor újra el akarom menteni, akkor viszont természetesen megkérdezi, hogy felül akarom-e írni, és teljesen jól elmenti, amit kellett.
Nem minden esetben csinálja, 10-ből 1-2 alkalommal, de érthetetlen módon, mert amikor pl. a netről töltök le egy rakás képet ugyanabba a könyvtárba, akkor egyszercsak jön ez a hiba, de a következő 5-6 képnél nem. Aztán megint 1-2 alkalommal, ami számomra érthetetlen.
Természetesen a saját könyvtáron belül akarok menteni, teljes jog meg van adva, ráadásul még rendszergarázda jogom is van.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Untitled1.png
  • Csatolt kép: Untitled2.png


#2632 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 07:52 AM

Dátum: PHILIPS

Dátum: ViktorBeres

Dátum: PHILIPS

Arra jöttem ma haza, hogy a windows megállt, a cursort tudtam mozgatni kb félpercig de semmit nemtudtam megnyitni majd megállt az is és semmilyen billentyű parancsra nem reagált és a hdd sem villogott :/ úgyérzem egyre rosszabb lesz, ugyhogy még ma este felteszek egy 32bites W7-et mielött komolyabb baj lesz..

Ezzel a problémával már én is találkoztam, néha minden előzmény nélkül megáll a gép, és csak a kikapcsoló gombbal tudom újraindítani.
Ezzel eddig 3x találkoztam.
Azt nem tudom hogy annak van-e hozzá köze hogy tegnap eltávolítottam a gépről a Win32:Delf-MZG trójait.


Mivel szedted le ? nálam tisztána találja a rendszert az avira kilences verziója és a kaspersky 2010. Amúgy kasperskyt használok fullra húzva mióta az eszemet tudom és soha nem volt virusom, szerintem most sincs.

Az Avast! 4.8-al szedtem le egy párat, utána felraktam a pandát, és még az is talált 5-öt :wink: Én évek óta az Avast!-ot használtam, és nekem sem volt vírusom, de hát most lett...
Viktor

#2633 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 10:36 AM

Erre mondják, hogy tökéletes vírusirtó márpedig nincs. Én így védem a vírusok ellen a gépemet, és egyáltalán nem lassú a gépem.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Vírusirtók.png

kép

#2634 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 10:55 AM

Két vírusirtó bekapcsolt állandó védelemmel? :wink:
Nem kimondottan előnyös.
Ezt egy kezdő meglátja és feltesz ő is egymás mellé kettőt vírusirtót és csodálkozik, hogy összeomlik a rendszere és nem indul a gépe, és csak csökkentett módban tudja kilőni az egyiket, hogy elinduljon a Windows.
És nem valószínű, hogy tudja mi az a csökkentett mód.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2635 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 11:24 AM

Dátum: die nadel

Két vírusirtó bekapcsolt állandó védelemmel? :wink:
Nem kimondottan előnyös.
Ezt egy kezdő meglátja és feltesz ő is egymás mellé kettőt vírusirtót és csodálkozik, hogy összeomlik a rendszere és nem indul a gépe, és csak csökkentett módban tudja kilőni az egyiket, hogy elinduljon a Windows.
És nem valószínű, hogy tudja mi az a csökkentett mód.
Ha a Nod32 mellé tesznek fel egy másikat, akkor tényleg. De ezt is csak próba miatt raktam fel, aztán olyan jól védenek, hogy fent hagytam. Elmondom, hogy volt már olyan, hogy csak az Avast, és volt olyan is, hogy csak a MSE találta meg.
kép

#2636 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 12:20 PM

Dátum: ViktorBeres

Dátum: PHILIPS

Arra jöttem ma haza, hogy a windows megállt, a cursort tudtam mozgatni kb félpercig de semmit nemtudtam megnyitni majd megállt az is és semmilyen billentyű parancsra nem reagált és a hdd sem villogott :/ úgyérzem egyre rosszabb lesz, ugyhogy még ma este felteszek egy 32bites W7-et mielött komolyabb baj lesz..

Ezzel a problémával már én is találkoztam, néha minden előzmény nélkül megáll a gép, és csak a kikapcsoló gombbal tudom újraindítani.
Ezzel eddig 3x találkoztam.
Azt nem tudom hogy annak van-e hozzá köze hogy tegnap eltávolítottam a gépről a Win32:Delf-MZG trójait.

A Win32:Delf-MZG nagy valószínűséggel F/P volt, ha Avastot használsz... Sőt, könnyen meglehet, hogy ez esetben kicsit megcsonkítottad néhány programod...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#2637 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 13:10 PM

hát ez minden oké, de az MSE az nem olyan ultra profi azért :D sztem mellette simán lehet futtatni másik vírusirtót!

nekem mondjuk csak 1 van fent, név szerint az avira free :wink: és a gyári tűzfal ;-) nagyon gáz helyekre úgy sem megyek, szal elég ez nekem :)

#2638 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 06. 20:52 PM

Dátum: LoRenZo

A Win32:Delf-MZG nagy valószínűséggel F/P volt, ha Avastot használsz... Sőt, könnyen meglehet, hogy ez esetben kicsit megcsonkítottad néhány programod...

Hát igen egy pár program odalett, de az legyen a legnagyobb gond... :wink:
Viktor

#2639 vlevi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 07. 18:41 PM

Szerintetek miért tekeri végig a vinyót a "localsystemnetworkrestricted"?
Elvileg hálózati forgalom nem társul hozzá, csak ez a service végigbogarássza a rendszer nagy részét. Fogalmam sincs az okáról.
Úgy vettem észre, bootolás után végignyálazza, és utána is néha-néha rákezdi.
Van, amikor a searchindexer tekeri a vinyót, de azt értem miért. Ezt a networkos valamit viszont nem tudom hova tenni.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Untitled1.png


#2640 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 08. 12:35 PM

Az egy szolgáltatás.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó