←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Windows 7

fotója Riccardo_G 2009.Oct.01.

hát ha ide-s a vinyód akkor ide-s nek is ismeri fel! van benne sata sztem, de ahhoz olyan vinyó is kell, és akkor arra kell dugni a gépbe :D
Válasz

fotója Jani42 2009.Oct.01.

Minden SATA-ra van bekötve, ezen az alaplapon csak a Plopy-hoz van egy IDE-csatlakozás de az nincs is benne.
Válasz

fotója gthomek 2009.Oct.01.

Ezt tudja a lapod:

Alaplap
- Socket: 775
- támogatott processzorok: Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Extreme, Intel Core Duo, Intel Pentium D, Intel Pentium IV, Intel Pentium Quad Core
- FSB: 1333 MHz
- Northbridge chipset: Intel P35
- Southbridge chipset: ICH9
- memória: 4 DDR2 DIMM 8192 MB; 2 DDR3 DIMM 4096 B
- LAN sebesség: 1000 Mbit (IEEE 802.3ab)
- hangkártya: Realtek ALC 883
- audio csatorna: 7.1 (Surround)
- csatlakozók: FireWire 400 (IEEE 1394), RJ-45, USB 2.0, 1 x PCI-Express x1, 2 x PCI-Express x16, 3 x PCI
- Bios: AMI
- ATX formátum
- méret: 305 x 244 mm

A Vista-tól kezdve nincs gond a SATA/SATAII/AHCI merevlemez vezérlőkkel, alapból jó a BIOS beállítás, mókolni, a SATA vezérlőt vissza venni "IDE compatible" módba csak XP alatt kell, de az Intel vezérlővel jó esetben egy XP SP3 telepítő is elboldogul már.
Válasz

fotója Jani42 2009.Oct.01.

Mégis miden rendszerinformációs szoftver IDE-nek írja a kapscsolatot. Estleg BIOS-ban kéne valamit átállítani? Az élményindex is a vinyó sebességét látja a leggyengébbnek, ezért is gondoltam, hogy az IDE-SATA sebességkülönbség miatt.
Egyébként egy Samsung HD501LJ 500GB-os vinyóról van szó.
Válasz

fotója lassuhomer 2009.Oct.01.

Sziasztok :D
Nagyon köszönöm a segítséget FSzabolcs és tomyboy2 kicsit el vagyok havazva sajna de még nem adom fel :)
Válasz

fotója hutoczky 2009.Oct.02.

Sziasztok , tudnátok nekem segíteni ?
Van egy olyan gondom, hogy egy laptopott és egy asztali gépet szeretnék hálózatba kötni.
Össze is kötöttem. az asztali gépen van net is, pingelve látják egymást ,de a hálózatnál nincsenek meg.
Mi lehett a baj?
Az asztalin Win7 hun RTM van, a laptopon meg XP SP3.
Mindkettő aktiválva van.
Win7 eredeti.
HP N4010es a laptop.
Használt agyon nyüstölt xp van fenn.
Válasz

fotója LoRenZo 2009.Oct.02.

Milyen hálózati feladatot kellene ellátnia a két gépnek? Csak fájlmegosztásra akarod használni? Oszd meg a mappát, majd a klasszikus "ip.cím.helye" (pl.: 192.168.1.5, ha mondjuk router mögötti gépekről van szó) megoldással - melyet használhatsz mondjuk Total Commanderből - hozzá kellene férned a másik géphez.
Válasz

fotója male 2009.Oct.02.

Munkacsoport ua?
Válasz

fotója szlaci 2009.Oct.03.

Sziasztok! Sok helyen lehet letölteni aktiváló progit a Wind 7 RTM 7600-hoz, amit a telepítés után kell futtatni. Ez azt jelenti, hogy a wind 7 telepítés közben nem kér reg. kódot? Esetleg próbaidőt engedélyez? A választ előre is kösz!
Válasz

fotója male 2009.Oct.03.

Kódot kér, de nem muszáj megadni.
Válasz

fotója tomyboy2 2009.Oct.03.

Dátum: szlaci

Sziasztok! Sok helyen lehet letölteni aktiváló progit a Wind 7 RTM 7600-hoz, amit a telepítés után kell futtatni. Ez azt jelenti, hogy a wind 7 telepítés közben nem kér reg. kódot? Esetleg próbaidőt engedélyez? A választ előre is kösz!
Telepítés után (mikor már minden fájlt feltett) kódot kér, de nem muszáj, és 30 napot ad. Mielőtt lejárna a próba idő, egy "slmgr /rearm" paranccsal meg lehet hosszabbítani a próbaidőt (ha 28 napon adod ki a parancsot, akkor 2 napot elbuktál, de így jó, mert ha lejár, akkor már nem lehet hosszabítani) amit 3-szor lehet megtenni, utána egy reg módosítást kell végrehajtani, amit még 8-szor meg lehet ismételni a parancsot (8*30=240 nap). Így röviden ennyi.
Válasz

fotója hutoczky 2009.Oct.03.

Klaszikus csak kábel két gép közt. semmi több.
Pingelve látják egymást, de másként nem.
A kábel jó Win7 <-> Win7-tel működik, csak Win7 <-> XP SP3-mal van bajom.
Válasz

fotója LoRenZo 2009.Oct.03.

Hutoczky, próbáld meg úgy, ahogy mondtam.
Válasz

fotója Riccardo_G 2009.Oct.03.

"(ha 28 napon adod ki a parancsot, akkor 2 napot elbuktál, de így jó, mert ha lejár, akkor már nem lehet hosszabítani)"

de lehet :)
Válasz

fotója Riccardo_G 2009.Oct.03.

Biztonság téren meg Avira vírusirtó, és Comodo Tűzfal van fent!
Gyári Windows tűzfal kikapcsolva, Windows Defender kikapcsolva :)
Válasz

fotója tomyboy2 2009.Oct.03.

Dátum: Riccardo_G

Biztonság téren meg Avira vírusirtó, és Comodo Tűzfal van fent!
Gyári Windows tűzfal kikapcsolva, Windows Defender kikapcsolva :)
Nálam: Windows tűzfal, Avast és MSE. És jól megférnek egymás mellett.
Válasz

fotója Riccardo_G 2009.Oct.03.

MSE az szegénykém semmiért nem kiabál, minden jó szegénynek :)
Válasz

fotója tomyboy2 2009.Oct.03.

Dátum: Riccardo_G

MSE az szegénykém semmiért nem kiabál, minden jó szegénynek :)
Nehogy azt hidd! Bizony fogott már meg 1-2 trójait.
Válasz

fotója Riccardo_G 2009.Oct.03.

nem úgy értettem, ha nem úgy hogy nem kiabál ha felteszel mellé másik víruskergetőket :)
Válasz

fotója gnczip 2009.Oct.04.

Sziasztok!

Olvasgattam itt vissza egy picikét, jól megnőtt a topik :).

Az USB hibák népes táborát gyarapítanám sajnos.

Szóval.
Adott a W7 Ultimate x64.
Adott egy sima Asus P5B alaplap (nem deluxe, -E, vagy ilyesmi, az alap) a W7-es driverekkel.
Van rajta 4 integrált meg 4 külső USB port.
Ezekből mindet látja az eszközkezelő, nagyon frankón ugyan azok a driverek, mint az XP-n voltak (kódszámok alapján)
De.
Csak a pendrive-om és a Genius Basic Optical egeremet képes felismerni.
Se a HP Deskjet nyomtatóm, pedig a W7-ben benne van a driver.
Se pedig a Sony w300i-met. Az meg ugye úgy működne, hogyha jelet kap az USB-ről felajánlja, hogy pendrive legyen vagy telefon.

Szóval, csak azt nem értem, hogy miért nem akarja kezelni a többi cuccot, még annyit se mondva, hogy valamit csatlakoztattam?!

Remélem lesz valakinek ötlete.

Előre is köszi.
gnczip.
Válasz