Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#2341 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 15:18 PM

nekem is w300i-m van, és hibátlanul megy driver nélkül is :) w7 32bit home prem.

#2342 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 15:37 PM

:).

Remélem, hogy nem az x64 miatt nem ismer fel.
Mert akkor meg gagyulok.

#2343 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 15:54 PM

Próbáltad már össze-vissza cserélgetni az eszközöket a portokban, vagy az említett két eszközt mindenhol felismeri és a többit sehol sem?

#2344 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 17:36 PM

Intel webcam-om 32bites Vista-n/7-en megy, 64bitre egyáltalán nincs driver.

#2345 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 19:02 PM

Dátum: gnczip

Sziasztok!

Olvasgattam itt vissza egy picikét, jól megnőtt a topik :).

Az USB hibák népes táborát gyarapítanám sajnos.

Szóval.
Adott a W7 Ultimate x64.
Adott egy sima Asus P5B alaplap (nem deluxe, -E, vagy ilyesmi, az alap) a W7-es driverekkel.
Van rajta 4 integrált meg 4 külső USB port.
Ezekből mindet látja az eszközkezelő, nagyon frankón ugyan azok a driverek, mint az XP-n voltak (kódszámok alapján)
De.
Csak a pendrive-om és a Genius Basic Optical egeremet képes felismerni.
Se a HP Deskjet nyomtatóm, pedig a W7-ben benne van a driver.
Se pedig a Sony w300i-met. Az meg ugye úgy működne, hogyha jelet kap az USB-ről felajánlja, hogy pendrive legyen vagy telefon.

Szóval, csak azt nem értem, hogy miért nem akarja kezelni a többi cuccot, még annyit se mondva, hogy valamit csatlakoztattam?!

Remélem lesz valakinek ötlete.

Előre is köszi.
gnczip.

Én is 64 bitet használok, és mindent felismert. Nekem is HP Deskjet nyomtatóm van, felismerte. W610 telefonom van, azt is felismerte. Próbáld meg, hogy amikor összekötöd a gépet a telefonnal, akkor rögtön nyomd meg, hogy penként működjön. Ezután már működnie kell.
kép

#2346 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 04. 22:44 PM

pontosan :)

#2347 homeuser

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 06:50 AM

Dátum: gthomek


A Vista-tól kezdve nincs gond a SATA/SATAII/AHCI merevlemez vezérlőkkel, alapból jó a BIOS beállítás, mókolni, a SATA vezérlőt vissza venni "IDE compatible" módba csak XP alatt kell, de az Intel vezérlővel jó esetben egy XP SP3 telepítő is elboldogul már.

Sajnos nálam ez pont fordítva van.
MSI K9NU Neo-V alaplapom van. Az XP telepítése problémamentes.(Seagate ST316081 1AS merevlemez ,SATA-II)
Vista/Windows 7-nél a rendszer nem ismeri fel ezt a meghajtót. A kompatibilitás módját állítani nem lehet. Az XP-s driver nem jó hozzá.
Ha esetleg valakinek ilyen alaplapja van, és sikerült SATA meghajtóra feltennie a Windows 7-et
megoszthatná velem a tapasztalatait, mert elfogytak az ötleteim.

Köszönöm.

#2348 Jani42

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 12:15 PM

Sziasztok! Én kezdtem az előző oldalon a SATA problémát. Akár mit csinálok IDE ként kezeli a kapcsolatot. Az Intel honlapon találtam:
Intel® Matrix Storage Manager
Supports SATA RAID 5/10 on specific desktop platforms, SATA RAID 0/1, AHCI, and matrix RAID on specific desktop and mobile platforms

OS: Windows 7 RC1, 32-bit*, Windows 7 RC1, 64-bit*, W....More Windows 7 RC1, 32-bit*, Windows 7 RC1, 64-bit*, Windows Server 2003 Enterprise x64 Edition*, Windows Server 2003 Standard Edition*, Windows Server 2003 Standard x64 Edition*, Windows Server 2003*, Windows Server 2008*, Windows Vista 32*, Windows Vista 64*, Windows Vista*, Windows XP Home Edition*, Windows XP Media Center Edition*, Windows XP Professional x64 Edition*, Windows XP Professional*>
De ezt a drivert sehogy sem tudom feltelepíteni, állandóan kiírja hogy a gép nem éri el a minimális rendszerkövetelményt.
/Proci: Intel E6850;Asus P5KC alaplap;Samsung HD501LJ 500GB vinyó;GeForce 8800 GTS 512Mb videókari;2 db. Samsung
Dvd-Rw;2x2 Gb RAM./

#2349 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 12:34 PM

@homeuser: Ezt próbáld meg, mást nem találtam: http://download.nvid...tegrated220.zip

@Jani42: utánanéztem az alaplapodnak és azt írja, hogy IDE módhoz az 1-es vagy 2-es SATA csatlakozóba kell dugni, de mást nem említ. Nézd meg, hogy hova van rádugva és hogy a legfrissebb BIOS-t használod-e.

#2350 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 14:32 PM

Köszi, a tippeket, de az a baj, hogy a telefon nem is reagál arra, hogy csatlakoztatva lett, szóval nem is írja ki a választó menüt, a HP Deskjet F2180-t meg abszolút nem akar vele kommunikálni. Pedig a HP F2100-s szériás W7-es drivert sikeresen telepítettem, viszont ott csak LPT1: portot lehet kiválasztani, USB-ről szó sincs.

Ui.: WinXP-n azonnal, automatikusan reagál a teló is a nyomtató is és az XP is. :).
Majd megpróbálok valami USB driver után nézni.

Még egyszer köszi.
Ha jutok valamire, írok, hogy elkönyveljük.

Tomyboy-jal azért majd még lehet konzultálok pm-ben.

üdv.
gnczip

#2351 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 15:44 PM

Nálam minden további nélkül felismerte a nyomtatómat (nekem is f2180-as van). Esetleg nézd meg a BIOS-ban az usb beállításokat, és próbáld meg a legacy módot, hátha azzal megy.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: eszközök.PNG

kép

#2352 rozoli

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 19:58 PM

Helo!
Érdekes dologba futottam bele egy hónapja, illetve most, amikor kijött az ati újabb drivere. Win7 x64 Ultimate van fenn a gépen, és frissítettem az ati driverét a 9.8-asra úgy egy hónapja, és most a 9.9-esre. De a hetesem az update-ről lekapott valami frissítést és erre a catalistom verziója azt írja ki, hogy ő bizony a 9.7-es. Ezt csinálta a 9.8, és a 9.9-es driver felrakása után közvetlen. Mi lehet a probléma? Volt már valakinek ilyen észrevétele?
Ja ha ezt a frissítést nem telepítem, akkor a catalist azt írja, amelyik drivert épp felraktam. A 9.9 -es után az is volt.

#2353 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 20:31 PM

Nálam is, el kell rejteni a frissítést.

#2354 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 20:46 PM

Nálam nem jelent meg a frissítés, mivel ATI Radeon 2100-am van, ami az alap driverrel megy. Amúgy nem értem, hogy a Microsoft miért nem a legújabb drivert tette fel az Update-ba?
kép

#2355 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 21:52 PM

Nos, srácok, eljutottam odáig, hogy feldobnám végre a 7-est a gépre megmustrálni - egy XP mellé.
Igen ám, csakhogy... egy olyan tanácsot kaptam, hogy ha a meghajtó betűjeleket meg akarom tartani, akkor a most fent lévő XP alól indítsam a telepítést. Viszont az XP-m 32 bites, a procim meg 64-es, ergo szeretném kihasználni, és a 64 bites w7-et feltenni, de ezt a 32-es XP alól nem lehet - érthető okokból.
Tehát kénytelen vagyok lemezről bootolni. De mi is fog történni a meghajtóim betűjelével?
Jelen felállásban C-n van az XP- és D-re kerülne a W7. Mi lesz ebből, és helyre lehet-e állítani, ha nekem nem tetszik úgy? :)

Üdv!

#2356 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 21:58 PM

XP alatt megmarad, ha abba bootolsz. Tehát az lesz a C:.

Így most a Win7 is C: lesz, meg az XP is, mármint sajátmaga alól...

#2357 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 05. 22:27 PM

Világos, tehát mindkét op' rendszer az indulásakor abból a meghajtóból, amelyiken csücsül, C-t csinál (gondolom, aktívvá is teszi), a másik meg lesz a D. Ez így akkor nem gáz.
Köszi!

Üdv!

#2358 gnczip

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 06. 04:24 AM

Dátum: tomyboy2

Nálam minden további nélkül felismerte a nyomtatómat (nekem is f2180-as van). Esetleg nézd meg a BIOS-ban az usb beállításokat, és próbáld meg a legacy módot, hátha azzal megy.

Tomyboy2!

Köszi a helpet, a w300i-met rögtön felismerte! Mihelyt kikapcsoltam az USB Legacy supportot (amiről a wikipediában eléggé kacifántos leírást találtam, de nagyjából megértettem mi is lehet az) egyből ordított a teló, hogy gépre van kapcsolva.
Az F2180-as nyomtatót is gond nélkül felismerte.

Már csak az a kérdésem lenne, hogy itt többen is emlegetik azt az AHCI-t vagy mit amit SATA-s winyóval lehet elérni. Meg az XP még nem támogat.
Hogy érdemes-e azt bekapcsolni a BIOS-ban, vagy maradjon IDE módban?

Mégegyszer köszi.

gnczip.

#2359 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 06. 07:34 AM

Dátum: gnczip

Dátum: tomyboy2

Nálam minden további nélkül felismerte a nyomtatómat (nekem is f2180-as van). Esetleg nézd meg a BIOS-ban az usb beállításokat, és próbáld meg a legacy módot, hátha azzal megy.

Tomyboy2!

Köszi a helpet, a w300i-met rögtön felismerte! Mihelyt kikapcsoltam az USB Legacy supportot (amiről a wikipediában eléggé kacifántos leírást találtam, de nagyjából megértettem mi is lehet az) egyből ordított a teló, hogy gépre van kapcsolva.
Az F2180-as nyomtatót is gond nélkül felismerte.

Már csak az a kérdésem lenne, hogy itt többen is emlegetik azt az AHCI-t vagy mit amit SATA-s winyóval lehet elérni. Meg az XP még nem támogat.
Hogy érdemes-e azt bekapcsolni a BIOS-ban, vagy maradjon IDE módban?

Mégegyszer köszi.

gnczip.
Ajánlom neked 2 olyan oldalt, ahol leírják a SATA és az AHCI lényegét:
http://hu.wikipedia....wiki/Serial_ATA
http://lacy.hu/windo...od_sata_lemezen

Azt ajánlom, hogy kapcsold be, már csak azért is, mert gyorsabb, mint az IDE. Bár ha Vista-t, vagy 7-est használsz, akkor a Lacy oldalán leírtat kövesd, mert különben kék halál lesz az eredménye.
kép

#2360 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 06. 16:53 PM

Symantec Endpoint Protection:

2006-os Frost&Sullivan Piacvezetői Díj – nemzetközi antivírus piacok: Symantec Antivirus (egymást követő 4 évben).
Az egyetlen fejlesztő, aki egymás után 31-szer részesült a Virus Bulletin 100 nevű díjában.

Elég jó a cucc, de elsősorban vállalati termék. :)





5 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó