Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#2961 reca888

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 08. 16:04 PM

Sziasztok!

Nem tud véletlenül valaki egy olyan programot, amivel 5.1-es audio profilokat lehet elmenteni, illetve váltogatni közöttük? Máshol ülök amikor gépezem vagy játszom, és máshol amikor filmezem, így más beállításokat használnék. A régi creativ sound blasterem programja tudott ilyet, de most csak egy alaplapi realtek-em van, és a HD audio managerben nincsen profilozási lehetőség.

(Win 7 64bit, gigabyte GA-MA790fxt-ud5p, rajta egy realtek alc889a)

Előre is köszönöm

#2962 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 10. 16:23 PM

Akkor elmesélek egy történetet: Már pár hónapja kéket hal a gépem, először a processzor hőmérsékletére gyanakodtam, így levettem a tuningot, majd normál sebességen is előjött, így bekapcsoltam a C&Q-t. De ma előjött a kék halál, így megnéztem a Memtest +86-tal a memóriákat. Egy Üres DVD-re írtam, majd újraindítottam és elkezdődött a teszt. 2-szer futott a teszt, és az eredmény a képen látható. Így szerintem memória csere lesz.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: DSC00119  (2).jpg

kép

#2963 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 11. 11:36 AM

Látom, AMD-ről van szó. Ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ellenőrizd, hogy teszt közben megfelelő hűtéssel rendelkezett-e a gép. Amikor legutóbb egy régi amd-t teszteltem (azt hiszem, ott is 1GB ram volt), akkor nekem is előjött a hiba (4.00-ás memtest mellett), viszont, mint később kiderült, ez azért volt, mert nem ment a cpu hűtő, és így túlmelegedett az egész alaplap, ami hibázáshoz vezetett.

Azért gondolom, hogy Nálad is hasonló dolog lehet a probléma forrása, amikor nekem valóban hibás memóriám volt (2 vagy talán 4 GB - használt modulok voltak), akkor nem fél óra után írta ki a hibákat, hanem szinte azonnal. Szerintem a nagy melegben nem biztosít megfelelő hűtést a rendszered önmagának, és ezért van kékhalálod. Pontosan emiatt teszteltem én is az elején említett gépet, azóta, hogy ráállítottam a "performance"-s teljesítményre a ventiket a BIOS-ban, nem szóltak, hogy előfordult volna újra. Esetleg próbáld meg Te is, a Cool and Quiet-et pedig hagyd meg a téli időszakra szerintem.

Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy a két eset teljesen eltér egymástól, de szerintem egy próbát megér.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#2964 Kalamayka

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 09:52 AM

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni!
Windows 7-et telepítenék egy ismerősöm notijára (ASUS X51RL), de az optikai meghajtó nem látja a telepítő DVD-t (MATSHITA DVD-RAM UJ-850S), nem egy próbálkozás után. (Azt mondja az ismerősöm, hogy XP alatt mostanában olvasási gondjai is voltak.)
Semmi tapasztalatom ezzel, szóval, ha lenne valakinek ötlete, azt megköszönném.
Szép napot! :|

#2965 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 12:47 PM

Utána néztem a problémá(d)nak, és azt tapasztaltam, hogy nem egyedi eset, elég kényes olvasó (nem adtak ki erre a problémára firmware frissítést).
Javasolnám, hogy inkább telepítsd pendrive-ról, ezzel a programmal a DVD-ről meg tudod csinálni a pendrive-os telepítőt:
Novicorp WinToFlash
Könnyű használni, én próbáltam már, és működik. Remélem, ez is megfelelő segítség.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#2966 Kalamayka

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 14:10 PM

Kedves LoRenZo!

Megpróbálom az általad ajánlott módon.
Köszönöm a segítséged!

Szép napot! :|

#2967 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2010. August 03. 14:41 PM

Ma telepített egy frissítést és mikor kiírta hogy konfigurálás ne kapcsolja ki a gépet akkor 15%-nál kifagyott a stabil 7-es :D
és az miért van, hogy néha nem jönnek be a gadgetek az asztalra:?:

#2968 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 04. 09:43 AM

Gadgetet nem tudom, de engem is zavar :D

#2969 Vendég_FSzabolcs_*

  • Vendégek

Elküldve: 2010. August 04. 11:01 AM

A másikat tudod miért lehetett :D :D ,
(nem találtam róla semmit az eseménynaplóban...)

#2970 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 15. 19:53 PM

Van egy olyan jó hírem, hogy mindenki fog neki örülni. A hír nem más, mint, hogy az Adobe végre megcsinálta a 64 bites Flash-t. Igaz még béta, hisz a labs részében található meg, de már ez is nagy dolog. A bizonyíték a képen van, és az alábbi linken tölthetitek le:
http://labs.adobe.co...shplayer10.html

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 64 bit flash.jpg

kép

#2971 Sedró

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 19. 16:01 PM

Sziasztok! Amikor elakarom indítani a programot ezt írja ki:


Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Gyakorloprogram.exe
Alkalmazásverzió: 0.0.0.0
Alkalmazás időbélyegzője: 2a425e19
Hiba – modul neve: kernel32.dll
Hiba – modul verziója: 6.1.7600.16385
Hiba – modul időbélyegzője: 4a5bdbde
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 00039a07
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 038b
További információk 2: 038b113d0cf76a279e4cc3d66c6300c0
További információk 3: 038b
További információk 4: 038b113d0cf76a279e4cc3d66c6300c0


Kellene vmi egyszerű és gyors megoldás sürgősen!!! Előre is köszönöm!!!

#2972 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 19. 17:33 PM

Ha rendszergazdaként futtatod akkor nem javul meg? Még kompatibilitási módot is próbálhatsz.

#2973 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 23. 23:03 PM

Vagy itt van ez a memória tesztelő progi, ezzel is megnézheted.

#2974 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 26. 18:21 PM

Akadt egy kis problémám. A Windows-om önállósította magát, és angolosította a neveket. Persze azokat a neveket írta át angolra, amik a dokumentumaimba vannak pl. Dokumentumok->documents, Zenék ->music, stb. Volt már valakinek hasonló helyzete?
kép

#2975 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. September 27. 18:05 PM

Emberek! Most le hidalok. Az ATI catalyst újratelepítésével, valamint a Driver Swepperrel bűvészkedés hatására a Windows 7-ben újra magyarul jelentek meg a dokumentumok, és az egyéb könyvtárak. Ezt nem hiszem el. :)
kép

#2976 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 01. 21:27 PM

Sziasztok. Vetem egy notebook-ot, Op rendszer nélkül. használtan, windows vistát, vagy 7 et érdemes venni? MErt félek a nem jogtisuzta szoftvertől.

#2977 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 02. 06:30 AM

Nyugodtan megveheted a 7-est. Ha már megvetted, akkor már jogtiszta rendszered van.
kép

#2978 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 02. 20:01 PM

Köszönöm a gyors választ. Megveszem. Félek a kalóztol. Sokan mondták, van valami program ami aktiválja a kalózt, és lehet vele frissíteni, de nem merem.

#2979 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 02. 20:30 PM

Dátum: Roy777

Köszönöm a gyors választ. Megveszem. Félek a kalóztol. Sokan mondták, van valami program ami aktiválja a kalózt, és lehet vele frissíteni, de nem merem.
Nana! az a program, ami aktiválja a nem jogtiszta Windows 7-et azokat aktivátoroknak hívjuk. Ha megveszed, akkor a Windows beépített aktiválási metódussal tudod aktiválni (általában a kulcs beírása után 3 nappal aktiválja). Az aktivátorok viszont úgy működik, hogy elhitetik a rendszerrel, hogy ők egy előre telepített gépen vannak. De ennek 1 hátránya van, hogy kijöhet (és ki is jött) egy olyan frissítés ami lebuktatja a kalóz rendszereket. Egyébként nem olyan nagy ördöngösség kalóz rendszert aktiválni, hisz csak rendszergazdai módban kell elindítani, majd kiválasztani az alaplapot, és végül megnyomni az aktiválás gombot. De jobban jársz, ha megveszed. :)
kép

#2980 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 04. 12:24 PM

Sziasztok. Vett a párom egy gépet. P4 2,4Ghz es Intel Pentium processzorral, 120Gb Hdd, 2Gb DDR I memória, és 128Mb Ati 9250 Vga. Erre érdemes Windows 7-et rakni?





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó