Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#2981 krobye

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 04. 16:24 PM

Dátum: Roy777

Sziasztok. Vett a párom egy gépet. P4 2,4Ghz es Intel Pentium processzorral, 120Gb Hdd, 2Gb DDR I memória, és 128Mb Ati 9250 Vga. Erre érdemes Windows 7-et rakni?

IGEN ÉDEMES!
:) :)

#2982 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 04. 17:11 PM

Dátum: Roy777

Sziasztok. Vett a párom egy gépet. P4 2,4Ghz es Intel Pentium processzorral, 120Gb Hdd, 2Gb DDR I memória, és 128Mb Ati 9250 Vga. Erre érdemes Windows 7-et rakni?
Valóban érdemes, de a videokártya miatt nem lesz aero. Szóval érdemes lenne venni egy ATI HD 4XXX (az X-ek bármely számot jelölik), mivel támogatják a hardveres lejátszást, és kevésbé terheli le a processzort. Amúgy a többi részével minden okés.
kép

#2983 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 04. 17:39 PM

Oksa. Azóta fel is tettem, teljesen jó. Csak akad a kép, egy icipicit, ha megnyitok egy ablakot. Gondolom, az aero hiánya miatt.
De az Xp-nél, lényegesen gyorsabb, így Internet Explorer 9-el. :)

#2984 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 05. 17:52 PM

Dátum: Roy777

Köszönöm a gyors választ. Megveszem. Félek a kalóztol. Sokan mondták, van valami program ami aktiválja a kalózt, és lehet vele frissíteni, de nem merem.
Anno én is elkövettem ezt a hibát és megvettem a Windows Vista Ultimate OEM verzióját 60.000 kemény magyar forintért. Ugyebár ez egy adott alaplaphoz kötődik. Egy évvel később megkotlott az alaplapom. Lecseréltem, de mivel nem garanciális csere volt, ezért a Vista-t nem tudtam újra aktiválni. Egy évig volt egy jogtiszta operációs rendszerem 60.000-ért.
Levontam a megfelelő következtetést: Többet OEM op.rendszert nem veszek, a dobozost meg horror áron mérik, marad a "kalóz".
Amúgy nem értem, hogy miért kell félni egy aktivátoros rendszertől. Csak be kell állítani a Windows Update-t arra, hogy én döntöm el milyen frissítéseket telepítek és utána már csak arra a fránya KB 971 033-as frissítésre kell odafigyelni, nem telepíteni és nincs gond.
Augusztusig nekem semmi gondom nem volt egy tavaly november telepített és aktivált Windows 7 Ultimate x64-el. Azóta már újratelepítettem (nem aktivációs probléma miatt) és most egy Windows 7 Enterprise x64-et használok MAK kulccsal, így még az az egy frissítés is ráereszthető a rendszerre. :)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2985 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 06. 07:52 AM

ÉS az a MAK kulcs mit takar? Minden verzióhoz működik?

#2986 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 06. 13:28 PM

A MAK kulcs a mennyiségi licence kulcsot jelenti és csak Enterprise és Professional változatokat lehet vele aktiválni mert ezeket a verziókat adták ki cégeknek, iskoláknak stb. Egy mennyiségi licence kulccsal átlag 3-4000-szer lehet aktiválni. Amúgy az Enterprise minden részletében ugyanazt tudja mint az Ultimate.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#2987 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 06. 16:55 PM

Dátum: die nadel

Anno én is elkövettem ezt a hibát és megvettem a Windows Vista Ultimate OEM verzióját 60.000 kemény magyar forintért. Ugyebár ez egy adott alaplaphoz kötődik. Egy évvel később megkotlott az alaplapom. Lecseréltem, de mivel nem garanciális csere volt, ezért a Vista-t nem tudtam újra aktiválni. Egy évig volt egy jogtiszta operációs rendszerem 60.000-ért.
Levontam a megfelelő következtetést: Többet OEM op.rendszert nem veszek, a dobozost meg horror áron mérik, marad a "kalóz".
Amúgy szólok, hogy tudtad volna aktiválni, csak telefonon keresztül kellett volna beszélned egy nővel, és azt kamuzni, hogy tönkrement az alaplapod, és még garanciális volt (nem nézik meg, hogy tényleg az-e). Utána megcsinálták volna, hogy tudjad aktiválni a Vista-t. Próbáld ki, talán még most is beaktiválják neked. :)
kép

#2988 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 06. 17:59 PM

Azért szétnéznék, hányan veszik meg az op rendszereket, és hányan használnak kalózt. Kíváncsi lennék. Sajnos, sokan nem tehetik meg maguknak.

#2989 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 09. 13:26 PM

Sziasztok!

Segítséget vagy valami javaslatot kérnék.
Windows 7-et használok, és egy elég fura problémával szembesültem. Egy HP laptopon (6730s) van a 7-es verzió. A probléma ott jelentkezett, hogy miután telepítettem a HP oldalán lévő drivereket, a kijelző fényerejét egyáltalán nem tudtam/tudom állítani. Sem világosítani sem pedig sötétíteni. Megpróbáltam sok dolgot de nem jutottam semmire. Ja és nem tudom az energiagazdálkodási lehetőségek ablakban sem beállítani, mert nincs ilyen lehetőség.
És már eléggé idegesítő, mert van amikor alig lehet látni :(

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Vágólap01.jpg


#2990 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 09. 13:50 PM

Dátum: Roy777

Köszönöm a gyors választ. Megveszem. Félek a kalóztol. Sokan mondták, van valami program ami aktiválja a kalózt, és lehet vele frissíteni, de nem merem.

Na én direkt letöltöttem a frissítést az enyém is aktívatorral lett eredeti és semmi probléma nem lett belőle!Egyébként SP1-ben úgy is benne lesz és ott már választási lehetőség sem lesz,hogy ne töltsem le azt a frissítést!Röviden átment a gépem és továbbá is eredeti!Lehet frissíteni!!!

#2991 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 10. 13:47 PM

@ReGerstogh: a gyorsbillentyűk sem működnek? Ki kéne próbálni melyik driver nem tetszik neki. Nincs felkiáltójel valamelyik összetevő előtt az eszközkezelőben?

#2992 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 10. 15:21 PM

@male Megnéztem az eszközkezelőt, de ott sem kiabál hogy valamelyik driver hiányozna vagy nem az kellene amelyik fel van telepítve. A funkciógombokról annyit (nem tudom mennyire ismered a HP gépeket), hogy megjelenik az a kis ablak amelyiken jelezni hogy meddig lehet növelni vagy csökkenteni a fényerőt, azonban a csík nem jelenik meg benne. A fura viszont az, hogy Vista, valamint XP alatt megfelelően ment. És ezt nem értem!!!???

#2993 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 10. 18:07 PM

Próbáld meg a Windows Mobil központot behozni. A start menübe írd be, hogy "mblctr", és utána már be kell, hogy jöjjön. Vagy amit megpróbálhatsz, hogy eltávolítod a HP driver-t, meg egyéb programjait, és csak a sajátját (Windows-ét) teszed fel.
kép

#2994 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 15. 16:38 PM

@ to tomyboy2:
A mibile központot megtaláltam, de nem értem, hogy itt mit is kellene látni. Ha arra gondolsz, hogy itt lehetne a fényerőt állítani akkor az én számomra ez nem lehetséges. Meg is mutatom, csak ezek a lehetőségek adottak.

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: Vágólap01.jpg


#2995 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 17. 06:56 AM

Akkor próbáld eltávolítani a HP driver-t. Nekem is van Laptopom (igaz Acer), és azokon is csak a gyári driver-t használom, és működik a fényerő beállítás.
kép

#2996 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 24. 15:00 PM

to tomyboy2:

Nemrég újraraktam a 7-et (sajnos kellett). Azt tapasztaltam, hogy teljesen tiszta programok nélküli 7 alatt (gyári driverek nélkül) sem tudom a fényerőt állítani (minden egyéb ami ilyenkor kell hogy működjön az megy is).
így más nem tudom mi lehet a probléma :(

#2997 Roy777

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 176 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 31. 14:21 PM

Sziasztok. Windows 7-ben, hol lehet beállítani, a panel hatásait? Hogy legördülő legyen vagy sima?
Sehol nem találom.

#2998 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. October 31. 15:05 PM

Milyen panelre gondolsz? :D

#2999 Becsaba

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 17:34 PM

Az lenne a kérdésem, hogy a Windows által a monitorokhoz rendelt azonosítókat meg lehet-e változtatni? Konkrétan az 1-s számmal azonosított monitort 2-re és fordítva a 2-t pedig egyesre szeretném módosítani. Azért kérdezem, mert van egy problémám ezzel kapcsolatban.
A lényeg:
Van három számítógépem és két monitorom. Az egyik monitor egy KVM-en keresztül kiszolgálja mind a három gépet, míg a másik monitor a főgépemhez csatlakozik és az asztal kiterjesztésére szolgál. A napokban feltelepítettem erre a gépre egy 64 bites Windows 7 Professionalt. A Windows a közös monitornak adta 2-s azonosítót a másiknak pedig az 1-t. Nagy valószínűséggel ezért történik a következő:
Ha átváltok egy másik gépre majd vissza, a Windows leállítja az egyessel azonosított monitort. Szerencsére nem kell újraindítani a Windowst, a képernyőfelbontás panelon rá kell bökni az „Észlelés” gombra és visszajön a másik monitor. Nem nagy probléma, de azért kellemetlen, hogy minden váltás után el kell ezt játszani.

#3000 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 19:43 PM

Nem tudom lehet e.
De én úgy telepítettem volna, hogy csak a fő monitor (amelyiket most 1-nek akarsz) van a rendszerhez csatlakoztatva. Majd miután feltelepült, frissítések..., utána kapcsolom a rendszerre azt amelyiket 2.-nak akarok használni.





5 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 5 vendég, 0 anonim felhasználó