Ugrás a tartalomhoz


Windows beállítások


312 válasz érkezett a témában

#261 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 22. 16:35 PM

Helló.Nekem valószinü beállitási problémam van,nem nagyon tudok angolul és úgy nehéz.Van egy Gigabyte GA-MA790X-DS4 alaplapom,ehhez Sapphire Radeon HD 3650 vga kártya.Az op rendszer 64 bites vista.A gondom hogy játékoknál sípol az alaplap,leginkább 8-at,de van amikor kevesebbet van hogy többet.A vicces az hogy nem mindig csinálja és lehet játszani.Az op rendszer is van kogy kék halállal elszáll de újra indit és semmi probléma utánna.Van hogy hiba nélkül müködik.Szóval ezért gondoltam beállitási problémára mert a régi configommal nem volt ilyen probléma.Aki tud segitsen megköszönném.

#262 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 22. 20:08 PM

3 méteres :) :) :P az frankó akkor tudsz a géptől 3 méterre is nyomtatni :D
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#263 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 22. 21:12 PM

Zoid:

Egyértelműen terheléses problémának tűnik.. A kékhalál inkább túlmelegedésre utal, de nem elképzelhetetlen a megfelelő táp hiánya sem..

Egyébként kékhalálnál mit ír?

#264 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 23. 16:15 PM

Male:
Köszönöm a válaszod.Milyen terhelésre gondolsz?A cpu amd quad 9600 és 4 gb memória van.Gyakorlatilag birnia kellene a dolgokat.A táp 450-es azt mondták elég ehhez a confighoz.A kékhalált nem tudom elolvasni mert mire elkezdeném olvasni,már lefut 100% és indit újra,majd normál indítás és a továbbiakban problémamentes.Köszi elöre is.Üdv

#265 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 23. 18:00 PM

Automatikus újraindítás megszüntetéséhez a következőket kell tenned: Sajátgép/Számítógép jobb klik-> Tulajdonságok-> Speciális -> Indítás és helyreállítás doboznál a beállítások gombra katt -> Automatikus Újraindítás dobozból pipa ki -> mindenhol le okézni. Ezek után már el tudod olvasni a kék halál üzenetét. Vagy pedig nyomogatod az F8 gombot és ott kiválasztod az automatikus újraindítás letiltását.
kép

#266 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 23. 19:45 PM

Tomyboy2:
Köszönöm,beállitottam de mióta elöször írtam azóta nem volt kékhalál.Játék meg egyszer sípolt 8-at aztán abba hagyta,és lehetett tovább játszani.Üdv

#267 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 23. 20:27 PM

Zoid: A síphangok után néztem, és 2 oldalt találtam, ami érdekes lehet:
http://www.computerhope.com/beep.htm
http://www.pchell.co...beepcodes.shtml
A második linknél viszont találtam egy mondatot, ami talán megmagyarázza a hibádat, azaz:
"8 Short Beeps: Your video card isn't working. Make sure it is seated well in the bus. If it still beeps, either the whole card is bad or the memory on it is. Best bet is to install another video card." azaz "8 rövid sípjel: A képernyővezérlőd nem működik. Győződj meg arról, hogy azt jóval a buszban ültetik. Ha ez még mindig sípol, bármelyik az egész kártya rossz vagy a memória ezen van. Legjobb megoldás be kell szerelnie egy másik képernyővezérlőt." (by Webforditas.hu)
Remélem sokat segítettem neked. :)
kép

#268 Zoid

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 24. 14:34 PM

Tomyboy2:
Köszi.Már én is gondoltam,hogy kipróbálom másik kártyával de az a furcsa hogy csak autós játékoknál csinálja és nem mindig.Most megint kékhalál volt indulásnál,és mivel nem nagyon tudok angolul ezért angolul irta mi a problémája.Annyit kibogarásztam belőle hogy állitolag helytelenül lett leállitva.Pedig a startmenüben állitom le mindig a leállitás opcióval.Érdekes.

#269 gunit88

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 24. 16:19 PM

hellotok....egy picit el térek a témátol..mert nem akarok uj topikot nyitni..na szoval reggel kapcsolom be a gépem és olyan hibát ir ki hogy NTLDR missed......meg oldottam a problémát és azt szerertném megkérdezni.. mi okozhatja ezt a hibát... mert már egyszer volt ilyen hibám....a gépem elötte is jol müködött nem értem ...koszi elöre is a válaszokat.

#270 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 24. 18:40 PM

Dátum: Zoid

Tomyboy2:
Köszi.Már én is gondoltam,hogy kipróbálom másik kártyával de az a furcsa hogy csak autós játékoknál csinálja és nem mindig.Most megint kékhalál volt indulásnál,és mivel nem nagyon tudok angolul ezért angolul irta mi a problémája.Annyit kibogarásztam belőle hogy állitolag helytelenül lett leállitva.Pedig a startmenüben állitom le mindig a leállitás opcióval.Érdekes.

Nem az a lényeg, hogy mit ír, hanem a hibakód, ami "0x00..." ezt beírva egy keresőbe már meg is lehet tudni, hogy mi a hiba okozója.
kép

#271 pavoevi67

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 25. 21:02 PM

Érdekes gondom van. Az asztalon jobb klikk, felugrik a szokásos panel, beállítások, és itt jön az érdekesség. nem tudok képet választani, valamint képernyő védőt beállítani, mert azok a fülek hiányoznak a panelről.
Tegnap előttig minden OK volt, akkor elkezdett vacakolni, egyfolytában egy XP Antivirus program jelzett, legyalulta az AVG vírusírtót.
Lefuttattam néhány vírusírtót, amit találtak azt kiírtottam.
A videókártyát újra telepítettem, ennek ellenére a hiba fennáll.
Mit lehetne tenni?

#272 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 25. 21:43 PM

Érdekes. Talán próbáld meg azt, hogy egy visszaállítási ponttal visszaállítód a gépedet. Talán ez segíthet.
kép

#273 qhul18

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. April 11. 10:42 AM

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, h hogyan lehete el tüntetni az asztalon lévő ikonok mögötti háttérszint ?
Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin

Ha be pipálom ha kiveszem marad ugyan úgy :S

Sajátgép/tulajdonságok/speciális/beálítások itt található :S

#274 danielgrande

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 11. 13:07 PM

Dátum: qhul18

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, h hogyan lehete el tüntetni az asztalon lévő ikonok mögötti háttérszint ?
Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin

Ha be pipálom ha kiveszem marad ugyan úgy :S

Sajátgép/tulajdonságok/speciális/beálítások itt található :S

Kérdés,hogy milyen oprendszert használsz. Már XP esetében is ezt a jelenséget akkor lehet tapasztalni,ha a videokarcsi gyenge paraméterekkel rendelkezik. Nekem legalábbis hajdan,olyankor állt elő az általad említett jelenség.

#275 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. May 11. 13:14 PM

Szerintem inkább driverhez kapcsolódik, mint közvetlenül a videókártya hardverhez.

#276 WeghA

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 13. 14:31 PM

Sziasztok!
Frissen rakott XpSP3 rendszeremen nem tudom a microsoft update oldalról frissíteni. A firefox és a explorer is azt írja ki, hogy nem tudja megjeleníteni a lapot nincs internet kapcsolat pedig ez nem igaz, mert más oldal meg bejön.
A legelején bejött rá is mentem az update-ra és azóta semmi. Lehet valamit letöltött ami nem engedi frissíteni?
Segítsetek!

#277 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 13. 20:13 PM

Dátum: WeghA

A firefox és a explorer is azt írja ki, hogy nem tudja megjeleníteni a lapot nincs internet kapcsolat pedig ez nem igaz, mert más oldal meg bejön.
Akkor most, hogy is van ez?
Lássuk jól értem-e:
Sem a Firefox, sem az Internet Exploler nem képes lapot megjeleníteni arra hivatkozva, hogy nincs internetkapcsolat. Akkor azokat a "más" oldalakat mi jeleníti meg neked? Van még egy internetböngésződ? Mert egy honlap megjelenítéséhez internetböngészőre van szükség. Másképp nem megy.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#278 nubie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 00:35 AM

Csak Windows Update oldalt nem tudja megnyitni egyikkel se. De a megoldást nem tudom :|

#279 WeghA

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 06:36 AM

Igen csak azt nem tudja megnyitni egyik sem.Lenne még problémám. Windows indulása után mindig a Program Files mappa ablak jön be hol ott nem nyitottam meg.
Aztán:a mappák beállításánál a rejtett mappáknál hiába rakom be, hogy megjelenítse a mappákat nem jelenik meg sőt vissza áll a pipa a rejtett opcióra.
Valakinek ötlete ezekre és a windows update-re?

#280 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 14. 16:35 PM

Szerintem ott valami vírus vagy kémprogram lehet. Egyébként Windows (Microsoft) Update-t csak Internet Explorer-al tudod megnyitni, mivel a többi böngészőre azt mondja, hogy köszöni, hogy meglátogattad, de csak az IE-vel tudod használni az oldalt. Egyébként a magától nyíló Program Files mappa is kártevőre utalhat.
kép





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó