Ugrás a tartalomhoz


Windows beállítások


312 válasz érkezett a témában

#301 WeghA

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 19. 21:18 PM

Elküldöm megint a AutoRuns-t nézd már meg légyszi.

#302 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 20. 12:03 PM

Ezt mivel készítetted? Nem látok benne semmilyen értelmes tartalmat.

#303 WeghA

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 21. 15:02 PM

Hú ebben tényleg nincs semmi. Pedig úgy csináltam ahogy a múltkor írtad.

Végig futtattam más vírusirtót Norton 360-at utána megszűnt a probléma. Következő indításnál viszont nem ment a Norton ezért töröltem is. Most csak a Spyware Doctor nevű progi van fenn.
Windows indulásnál a Progran Files mappa továbbra is előjön vírus nem okozhatja, mert töröltem mindent. Valamelyik program kényszerítheti, hogy megnyíljon minden indulásnál?

#304 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 21. 16:07 PM

Okozhatja, de elég buta feature lenne :!:
De egyébként az is lehet, hogy rosszul van megírva és valami mást akarna indítani, de a Windows így értelmezi..

#305 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 19. 17:25 PM

Sziasztok :)
A következő lenne a problémám, adott egy mezei asztali konfiguráció és nem működik a hibernálási funkció "teljes mértékben",
'feltöltődik' az a kék folyamatjelző teljesen és 'le is kapcsol' a winyó ledje de a gépet nem állítja le hanem megmarad a kép hogy a windows hibernálása a kék csíkkal..., ilyenkor csak resettel indítható újra és úgy tesz mintha lement volna teljesen a hibernálás folyamata.Van még egy gond a Stand by funkcióval kapcsolatban, hogy készenlétbe helyezés után pedig nem tér vissza semmilyen gomb megnyomásával csak szintén a reset segít. Ezeket támogatja mert régebben működtek rendesen és nem tudom mi válthatta ezt ki,
(viszont az alvás funkciót már nem támogat az alaplap). Próbáltam BIOS Load Default de az se segített a helyzet változatlan maradt..
A felhasználó korlátozott fiókra jelszóval van állítva netezés biztonságosabb használat céljából,
de szerintem ez se lehet az oka mivel a Rendszergazdai fiókkal is ezt csinálja.


Gyári Windows XP Prof SP3, frissítések az 'adott napig' telepítve.
Avira víruskereső
Asrock 775i65G Chipset, BIOS+illesztőprogramok frissek a gyártó honlapjáról
2*512Mb RAM DDR 333-on Dual Channel mód
Celeron 2.8Ghz CPU
Inno3D Nvidia Geforce 7600GT AGP 256Mb DDR3 drivere szintén zenészen friss az Nvidia honlapról
HDD 80Gb IDE 7200rpm
USB-s egér, billentyűzet
TPLINK WN721n wireless usb adapter
17" LCD monitor analóg

Nem tudom milyen adatok kellenének még a hibaelemzéshez, ezeket egyenlőre leírtam :)
(Windows eseménynaplóban (Rendszer) fül alatt "nincs róla szó")

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: dev.JPG


#306 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 19. 18:34 PM

Rendszernaplóban nincs valami bejegyzés? Egyébként ha nem támogatja az alaplap az alvást, akkor eddig hogy működött? Vagy újfent a Windows szerint nem támogatja?

#307 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 19. 18:39 PM

Nem találtam róla bejegyzést.
Alvást nem is mert mikor volt rajta próbaként win7 rc akkor nem volt a leállítás menüben alvás (meg most sincs az xp-ben) csak hibernálás, és készenlétből se hajlandó visszajönni. :)
Tehát akkor a w7 szerint sem (volt) egy és ugyanaz az Alvó és a Hibernáló állapot:
kép

#308 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 10:10 AM

Dátum: User

készenlétbe helyezés után pedig nem tér vissza semmilyen gomb megnyomásával csak szintén a reset segít.

Ennek az okát megtaláltam :) , ki volt véve a pipa a billentyűzet és egérnél is,
hogy felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból, az eszközkezelőben a tulajdonságaiknál.. de a hibernálással még mindig gondja van. :)

#309 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 10:22 AM

Nekem úgy jön vissza készenlétiből, ha megnyomom a bekapcsoló gombot. De a hibernálásra kerestem neten, nem találtam igazi megoldást. BIOS-ban (és Windows-ban) kéne megnézni az ACPI beállításokat, feltenni + feltenni minden driverből a legfrissebbet (chipsetét is).

#310 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 10:33 AM

BIOS-ban megvolt, úgyis hogy Defaults loaded tehát teljesen alap beállítással se.
Windows-ban az energiaellátást megnéztem ott is minden jó.
http://www.msw.hu/le...6-reg-fajl.html
ezzel próbálom :)

Dátum: User

Asrock 775i65G Chipset, BIOS+illesztőprogramok frissek a gyártó honlapjáról
ha meg nem akarja akkor nem fogjuk használni mostmár azt kész ennyi, ha szivat így ennyire fene a száját :)

#311 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 10:57 AM

Megpróbálhatod "lecsupaszítani" a gépet úgy, hogy minden nem kötelező hardvert kiszedsz belőle (maradjon 1 vinyó, esetleg optikai meghajtó, ha nincs integrált videókártya, akkor a dedikált, RAM, CPU) és PS2-re dugsz csak egy billentyűzetet (egeret is eltávolítod), amivel megpróbálod lehibernálni a gépet.

#312 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 17:56 PM

Nekem régebben ez az alaplapom volt, és működött a hibernálás/alvó mód (igaz inkább Vista-val használtam). Esetleg még próbálhatod az S1-ből S3-ra átállítani a BIOS-ban, hátha úgy működik.
kép

#313 User

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 97 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. January 20. 19:05 PM

Nincs lehetőség ezeket állítgatni mivel ebben a BIOS-ban nincs se S1 sem pedig S3..
3.30-as BIOS verzió van rajta innen:
http://www.asrock.co...=775i65G&o=BIOS





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó