Ugrás a tartalomhoz


AfterFixProjectXP (AFPX)


415 válasz érkezett a témában

#281 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 15. 19:04 PM

Szia, régen volt havi update csomag, de sok munka van vele, és felesleges is, nem éri meg csinálni.

#282 bgakos

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 15. 20:06 PM

Köszönöm, esetleg egy zippelt állományt nem lenne kedvetek kiadni a frissítésekről, hiszen ezt úgyis csináljátok magatoknak?

Dátum: Bootor

Szia, régen volt havi update csomag, de sok munka van vele, és felesleges is, nem éri meg csinálni.


#283 Schwarz402

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 10:40 AM

Sziasztok

Most reggeltem az oldalra, így előre is elnézést kérek, ha kérdezték már előttem. A kérdésem az lenne h ez az afterfix csomagot csak frissen telepített (csak win van még fennt) gépre lehet telepíteni, vagy már működő stabil rendszerre is?

Előre is thx

Ui.: Mellesleg Reborn van fennt

#284 RBJ

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 11:44 AM

Csokolom.

a aftfixp. létrehozojához szol. ebben a csomagba van valami olyan frissités vagy pack ami a net kapcsolatot optimizálja és ha igen akkor mi a neve. csak azért kérdem mert felraktam én is telepités után ez a frissités gyujteményt és ugy látom hogy 40 kb el nagyobb a letoltésem vagyis teljesen kihasználja a gépem a sávszéleséget. eddig max 590 kB el ment most meg szalad 630 kB al. számomra ez meglepo . régebben az is kitunt ha felszaladt 600 ra. :mrgreen:

#285 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 12:08 PM

Dátum: Schwarz402

Sziasztok

Most reggeltem az oldalra, így előre is elnézést kérek, ha kérdezték már előttem. A kérdésem az lenne h ez az afterfix csomagot csak frissen telepített (csak win van még fennt) gépre lehet telepíteni, vagy már működő stabil rendszerre is?

Előre is thx

Ui.: Mellesleg Reborn van fennt

Véleményem szerint utólagosan is telepíthető, de a legtisztább előre, új rendszerre felrakni.

Ui.: mi az a reborn? :mrgreen:

Üdv!

#286 Schwarz402

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 12:54 PM

Köszi McLaca
Egyébként a Reborn egy megpiszkált win, telepítés után van lehetőséged a telepítőbe integrált egyéb cuccokat felinstallálni.

Van olyan aki próbálta már felrakni az afterfix-et már régebben működő (nem üres win-re)?

#287 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 13:00 PM

Hát persze hogy kell :mrgreen: nem is értem hogy miért vetődött fel ez a gondolat hogy nem lesz rá szükség...
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#288 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 14:52 PM

AfterFixProject - 2008. Február

#289 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 14:55 PM

Én megmondom őszintén, még nem használtam az AFP-ket, de jó tudni, ha például egy format után gyorsan fel akarom tenni az összes frissítést, van hova nyúlni. Egyébként ez egy nagyszerű ötlet, és sok sikert hozzá a továbbiakban is.
Viktor

#290 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 15:59 PM

Nekem egyetlen bajom van mindössze: ha AFP-ből telepítem a frissítéseket, jól meghízik az XP mappám telepítés után. 2,5GB-ra hízott pl. legutóbb. Ha beleintegrálom a telepítőbe - amit enged, akkor viszont ez nem jelentkezik. Félreértés ne essék, ez NEM az AFP hibája, hanem a Microsofté.

Üdv!

#291 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 17:10 PM

A rejtett KB-s mappákat letörölheted a Windows mappa elejéből (illetve én még az ezekhez tartozó .log file-okat is le szoktam törölni), akkor nem foglal annyi helyet. Ennek csupán egyetlen következménye van: nem fogod tudni uninstallálni azokat a frissítéseket (dehát miért is tennéd?). Ha használsz bármilyen regcleaner programot, akkor ott jelezni fogja (legalábbis amit én használok, az szokta), hogy nem létező helyre mutat pár (update-tel kapcsolatos) bejegyzés, azokat kitörölteted, és ezzel nem csak helyet spóroltál, hanem a rendszert is karban tartottad. Csak saját felelősségre! :mrgreen:
kép
i like the sparkle in your eyes!

#292 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 17:11 PM

A biztonsági másolatok miatt, a $-ral kezdődő mappákat a Windows mappa gyökerében törölheted.

#293 efi99

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 17:39 PM

Bootor
2 kérdés, egy sima, meg egy kényes.
Nekem a WU februárban nem ajánlotta fel mindet azok közül, amiket beletettél (ill. hivatalosan ki is jött). Konkrétan: 931374,942830,942831,934428,946501. Az első hármat leszedtem kézzel, nem telepíti,mert: "A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB942830 telepítésének legalább egy előfeltétele." Log fájlja is van:
*
4.937: 2008/02/16 17:26:27.437 (local)
4.937: c:7200756803fe0c83b048c4updateupdate.exe (version 6.2.29.0)
4.937: Hotfix started with following command line:
5.062: SOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionSetupOC ManagerSubcomponentsiis_www is Not Equal To Specified Value
5.062: Condition Check for Line 1 of PreRequisite returned FALSE
5.078: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
5.078: A(z) KB942830 telepítője a következő hibába ütközött: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB942830 telepítésének legalább egy előfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következő naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB942830.log
5.094: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
5.094: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB942830 telepítésének legalább egy előfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következő naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB942830.log
12.453: Message displayed to the user: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB942830 telepítésének legalább egy előfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következő naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB942830.log
12.453: User Input: OK
12.453: Update.exe extended error code = 0xf0f4
12.453: Update.exe return code was masked to 0x643 for MSI custom action compliance.
*
Nem lehet, hogy bizonyos frissítések csak akkor szükségesek, ha bizonyos komponenseket a user esetleg már valamikor az oprendszere használata során, vagy esetleg már a Win telepítésnél eleve feltett, magyarán ellenkező esetekben feleslegesek? Ebben az esetben viszont leállhat az afpx csomag telepítése is, hiszen abban minden benn van elvileg.

A kényes (?): a csomagban benne vannak azok a frissítések is, amiket manuálisan leszedni csak WGA-ellenőrzés után lehet. Ez mennyire oké így vajon, mármint utána közzétenni? Ha meg már a csomagban úgy is benne van, nem lehetne külön is megosztani a KB-kat?

#294 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 18:11 PM

1: 1 db. AD, 2 db. IIS frissítés, csak akkor települ, ha ezek a komponensek is telepítve lettek az XP-vel, a másik kettőt nem tudom, miért nem települt. Minden esetre ez nem okoz problémát, a biztonság kedvéért ott vannak a csomagban, hátha valakinek kell, így teljes. Érdekesség képpen, az Office 2003 SP3-hoz a WUP (azaz MSUP)felkínál biztonsági frissítéseket, holott a MSB cikkben azt írja, hogy az SP3-as Office non-affected adott hibára..., de minden esetre beletettem az AFPO3 mostani kiadásaiba, majd legfeljebb kiveszem őket belőle, ha realizálódik a WUP-on is. Amúgy sokszor van ilyen, hogy a WUP nincs összhangban a KB cikkekkel, és kell pár nap mire rendbe teszik.

2: Aki érvényesíteni akarja a Windows-át megteheti a WGA frissítések telepítésével, valamint van a hotfixshare.net, ahol rengeteg frissítés van fent, még sincs semmi bajuk, pedig őket többen látogatják valószínűleg, mint minket. Másrészt, WGA érvenysítés után adott letöltési linket lehet továbbadni, így bárki letöltheti az adott fájlt érvényesítés nélkül is...

#295 efi99

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 18:17 PM

Dátum: Bootor

Másrészt, WGA érvenysítés után adott letöltési linket lehet továbbadni, így bárki letöltheti az adott fájlt érvényesítés nélkül is...

Ily módon mondjuk nem világos az MS mit görcsöl ezzel az egésszel...mármint hogy egyik letöltés mehet, a másik nem. A dupla vagy semmi elv következetesebb lenne. Na mindegy, akkor jó ez így. :mrgreen:

#296 McLaca

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 20:34 PM

Dátum: Bootor

A biztonsági másolatok miatt, a $-ral kezdődő mappákat a Windows mappa gyökerében törölheted.
Ez már rég megtörtént. De ezek mérete nem kifejezetten komoly. Egy tisztán telepített XP kb. 1,2GB. Driverek és AFPX után 2,5GB lett. Ebből driverek kb. 300MB. Egyszerűen az XP ilyen pazarló, és a dllcache mappa is igen hízik. Apropó, a $hf_mig$ mappát is lehet radírozni? Na mert annak a mérete már komoly.

Üdv!

#297 DanceFrank

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 21:12 PM

Sziasztok!
Nekem nem megy az xp-s és az Office 2003 AFP link.

#298 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 16. 21:22 PM

TÜRELMET! Jelen pillanatban annyian próbálják letölteni az AFP-ket, hogy a szerver nem bírja a mostani letöltő script mellett, ezen most módosítunk, és utána újra lehet tölteni!
Megértéseteket köszönjük!

#299 Ender

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 17. 07:32 AM

Nyugodtan letörölheted a WINDOWS/DriverCache/i386 és WINDOWS/system32/dllcache mappákat.
Valamint ha nem használod, kapcsold ki a hibernálást, a rendszer lapozófájl méretét meg állítsd kézire és adj meg neki 1 GB értéket legkisebb és legnagyobb méretnek is. Modndjuk nálam 1 GB RAM mellett teljesen le van tiltva és még senki nem reklamált.

Dátum: McLaca

Ez már rég megtörtént. De ezek mérete nem kifejezetten komoly. Egy tisztán telepített XP kb. 1,2GB. Driverek és AFPX után 2,5GB lett. Ebből driverek kb. 300MB. Egyszerűen az XP ilyen pazarló, és a dllcache mappa is igen hízik. Apropó, a $hf_mig$ mappát is lehet radírozni? Na mert annak a mérete már komoly.


#300 Sándor

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. February 17. 07:43 AM

Hogyan lehet az afterFixProjec-tet letölteni mert nekem nem akar sikerülni
Sándor





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó