Ugrás a tartalomhoz


AfterFixProjectXP (AFPX)


415 válasz érkezett a témában

#1 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. April 21. 16:20 PM

AfterFixProjectXP (AFPX) Fórum

AfterFixProject Főoldal
(Információk, Gy.I.K., Aktuális verzió tartalma, Részletes tartalom (AFPX-R), Letöltés)

kép

Videó a telepítésrõl (Youtube).

#2 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 06. 09:52 AM

Sziasztok!

A fõoldalon az egyik cikketek az AFP Windows CD-re való integrálásáról szól. Megemlíted benne, hogy ez a 3.0-ás verziók elõtt mûködik. Az meg (nálam) megsemmisült az újabb verziók kiadásakor. A mostaniakra semmi külsõ programot mellõzõ (pl:nLITE) megoldás nincs? Tudod, mint a SP csomagok integrálása Office-ba vagy Windows-ba, néhány parancssorral.

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 06. 13:04 PM

Szia,
az az eljárás is kicsit becsapós, ugyanis XP telepítése végén futtatja le az AFP telepítését, szóval ez nem olyan valós integrálás. Másrészt meg én amúgy sem szeretem az ilyen dolgokat beleintegrálni a telepítõbe.

#4 Homeboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 07. 18:06 PM

Sziasztok!
Én a SP csomag integrálástól is írtózom, mert például a WinXP integrált SP2-vel
a feltelepítése után egy csomó programot nem akart futtatni.
Ellenben az SP2-t a frissen telepített XP-re felrakva ez a hiba nem jelentkezik.
És erre jöhet aztán az AFP!!!
Tudja valaki miért van ez így?

#5 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 07. 18:26 PM

Szia!

Pedig az integrált SP2 a Windows XP telepítõjében teljesen hivatalos verzió. Amiket a boltban kapsz XP-ket, abban is már integrálva van Service Pack 2. Nem tudom, az lehet-e oka annak, hogy vmi el lett rontva az integrálásnál, vagy lehet, vmi "rossz" forrásból volt neked az XP SP2-es telepítõ CD-d.
De a hotfixek integrálást én se szeretem.

#6 Homeboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 08. 09:01 AM

Szia!
Az integrálást én próbáltam megcsinálni (egy számítástechnikai magazin
leírása alapján, az újság által a lemezmellékleten közölt SP2-vel), a meglévõ
Windows XP-be.
Hibátlanúl le is futott az integrálás, a Windows mûködik is telepítés után, de
néhány program nem indul el.
Valahol olvastam, hogy ezt okozhatja maga a SP2 is, a beépített tûzfal
miatt.
Érdekes, hogy korábban már ugyanebbe a Windows-ba integráltam
az akkor friss SP1-et, és az tökéletesen is mûködött.
Külön pedig minden SP után ki vesz újra Windows-t?
Ha legközelebb Windows-t veszek talán a "Vista Home SP1 OEM" lesz az.
.......................................................................................................
Köszönöm a gyors válaszod!
Ezúton kívánok további sok sikert az oldalhoz!

#7 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 08. 15:19 PM

Hát, szerintem más a ludas ebben, de ha neked másként jó, akkor úgy jó, az a lényeg hogy jó. :-)

#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 10. 19:19 PM

Akiknek problámát okoz a KB905474 (WGA frissítés, "Lehetséges, hogy ön szoftverhamisítás áldozata lett" vagy "Az operációs rendszer nem ment át eredetvizsgán", azoknak javasolt letöltés: KB905474-uninstaller
Továbbá AFP telepítése elõtt egyeseknek jól jöhet ez a segítség (3-as ponttól...)

#9 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 10. 19:43 PM

Mellesleg azt is megjegyezném, hogy kikerülhetõ a KB905474 telepítése! Ehhez nem kell mást tenni, minthogy az AFPX telepítésének megkezdése elõtt (de a kicsomagolás után) a "pre18wga" (alapból C:afp3xAFPX3#Fullpre18wga) mappát egyszerûen törölni.
Ez az eljárás nem javasolt pl. az IE7, és a WMP11 esetén, mivel az AFPX ezekre épül rá, és nem várt problémákhoz vezet ezek eltávolítása!

#10 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 10. 20:46 PM

AfterFixProjectXP 3.5 (AFPX 3.5) - 2007. Május

#11 maranello111

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 08:47 AM

Meg jelent a Magyar defender kicserélhetem egy az egyben az angolal?

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 09:36 AM

Természetesen igen! Ha az AFPX installjaban is le szeretnéd cserélni, akkor a pre6windef mappába másold be WindowsDefender.msi néven, ezzel felülírva a régit.

#13 guile

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 10:05 AM

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy ha nem szeretném sem a MP11-et, sem a többit telepiteni, vagyis csak a KB frissitéseket, akkor elég ha kicsomagolás után törlöm amit nem szeretnék, és ugy inditom a telepitõt, vagy abszolút nem lehet kikerülni ezek telepitését?

#14 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 10:20 AM

Szia!

Éppen a 9-es kommentben mondtam, hogy lehet, de nem javasolt. pl. biztonsági frissítések nincsennek WMP 11 elõtti verziókhoz, sem IE6hoz az AFPXben. De ha gondolod próbáld meg.

#15 guile

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 11:10 AM

Igazad van, figyelmetlen voltam... hálás köszönetem, de én csak az svchost hibaüzenetét szeretném kikerülni (generic32.... és utána nincs net :) )

#16 TGeRi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 12:49 PM

mi ez a hibaüzi dolog?

Ha jól tippelem, bootor minden AFP verziót letesztel úgy, hogy fog 1 pucér, frissen telepített integrált SP2-vel rendelkezõ XP-t és net nélkül rátolja az AFP-t, és csak akkor kerül publikálásra, ha hiba nélkül felmegy minden. Nem Bootor?

Ja és egy apró kérdés: drivereket AFP elõtt v után teszed fel?

TG

#17 gitaros444

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 13:12 PM

Hello!
Nem zavar senkit, hogy az új AFTERFIX 3.5 crc hibás
és nem lehet kitömöríteni?

#18 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 13:40 PM

Dátum: TGeRi;120

mi ez a hibaüzi dolog?

Ha jól tippelem, bootor minden AFP verziót letesztel úgy, hogy fog 1 pucér, frissen telepített integrált SP2-vel rendelkezõ XP-t és net nélkül rátolja az AFP-t, és csak akkor kerül publikálásra, ha hiba nélkül felmegy minden. Nem Bootor?

Ja és egy apró kérdés: drivereket AFP elõtt v után teszed fel?

TG

TGeRi, az más téma, nem az AFPX-szel van gondja, hanem neki csak adott frissítések kellenének belõle. Hogy ne legyen neki az a hibaüzenet, Generichost stb... és emiatt nem akarja az egész csomagot telepíteni. Érted.
Amúgy igen, vadi új installú SP2-es XP-n megnézem, és az afpx telepítése után ellenõrzöm a WUP-ot is, hogy tényleg minden megvan-e.

#19 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 13:51 PM

Dátum: gitaros444;122

Hello!
Nem zavar senkit, hogy az új AFTERFIX 3.5 crc hibás
és nem lehet kitömöríteni?

Kedves gitaros444!
Köszönjük a jelzésed! A hibát az új letöltési script okozza az oldalon, ami módosítja a letöltendõ fájlok elejét, így sérül meg. Mielõtt publikálok egy-egy AFP-t, mindig letöltöm vissza a gépemre, és összehasonlítom az eredeti és a letöltött filet tartalomra. Csak azután teszem nyilvánossá a letöltést, ha a 2 fájl bájtra pontosan megegyezik egymással. Ez most sem történt másként. Viszont jött ez az új script, ami már azután lett élesítve, hogy az afpx publikálva lett. Maga az AFPX fájl nem hibás a szerveren, hamarosan kijavítjuk ezt a script hibát!
Mégegyszer köszönjük a jelzésed!

#20 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. May 12. 15:03 PM

Most már újra lehet tölteni, nem lesz probléma.





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó