Ugrás a tartalomhoz


AfterFixProjectXP (AFPX)


415 válasz érkezett a témában

#41 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 04. 20:36 PM

Szia!
Igen.

#42 Gab77

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 05. 05:20 AM

Köszönöm szépen
Majd beszámolók a tapasztalataimról „ha egyáltalán érdekel valakit?!”:())

#43 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 13. 15:22 PM

Elkészült a júniusi kiadás. AFPX 3.6.

#44 Tiszabá

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 14:46 PM

Üdv mindenkinek!
Lenne pár kérdésem az AFPX 3.6-ossal kapcsolatban.Az IE 7 hez,és a 11-es Media Player -hez sok kiegészítõ programot ajánlottak,v.együtt jött le vele,ami ebben is szerepel.Most válogassam ki az egészet,vagy így töltsem le egy az egyben?Nem okoz ez vmi gubancot a gépben,mi a legjobb megoldás??
Köszi a segítséget elõre is.
Tiszabá

#45 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 15:33 PM

Szia, konkrétan milyen kiegészítõkre gondolsz?
Feltelepül az AFPX ie7-tel és wmp11-gyel, majd utána telepíted a kívánt kiegészítõket.

#46 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 18:18 PM

Bootor! Nem lehetne az AFP telepítõket úgy megoldani, hogy csak a kiválasztott elemeket telepítse? Pl. ha én nem szeretném a Windows Defender-t, akkor nem jelölöm be és nem települ... (Bevallom, legutóbb tavaly töltöttem le az AFP-t, tehát ha azóta változott a telepítõ struktúrája, akkor tárgytalannak tekintem magam.) :mad:

#47 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 18:22 PM

A Defender telepítése továbbra is kihagyható minden probléma nélkül, a korábbiakban leírtak szerint (csak épp a defenderre vonatkozva). :mad:

#48 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 19:00 PM

OK, rendben, köszönöm. Sõt, a komplett AFP-t is és minden, az oldalon található információt is köszönök a nép nevében! :mad:

#49 Tiszabá

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 19:17 PM

Dátum: Bootor;362

Szia, konkrétan milyen kiegészítõkre gondolsz?
Feltelepül az AFPX ie7-tel és wmp11-gyel, majd utána telepíted a kívánt kiegészítõket.

Szia!
Azokra a programokra gondoltam,amiket a letöltésnél ajánlottak mind az explorer mind a wmp mellett csak úgy hogy jó lehet vmire.A Genaue Advatage is akkor jött le amikor a wint kellett hitelesíteni,a szoftvereltávolító az explorer letöltése után ajánlotta magát,a 3-as keretrendszer pedig egy másik programhoz kellett.E zenkívül még sok frissítés is van ami az automatával jött,és amit én töltöttem le.Még tüzetesen átsem néztem az AFPX tartalmát csak belenéztem,lehet hogy még akad közöttük olyan ami már a gépen van.:confused::mad:

#50 pici

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 21:28 PM

Én nekem csak egy ötletem lenne, mégpedig az h nem-e lehetne az AFP-be beletenni a mindig legújabb Directx verziót?? És akkor még jobb lenne az AFP, ami már szinte minden tartalmaz amire SP2 után szüksége lehet az embernek.

#51 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 18. 22:26 PM

Az a baj, hogy a dx az nagyon sokat dobna a méreten.

#52 Peter M

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 23. 01:12 AM

Kerdesem a kovetkezo lenne

HPs XP SP2 MUI (hungarian installed) ra tennem ra a frissiteseket, tietek elutasitja miszerint nem magyar am ha win updaterol toltok le onnan felmegy ra a magyar megoldas mi lenne?

(kerestem forumban nem talaltam ra) /angolt nem akarok feltenni mer akkor a vegen mintha angol lenne az XP [explorer, msn, kereso, defender...] thx/

#53 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 18:39 PM

A sok vizsga közepette teljesen elfelejtettem, hogy június 24-én 2 éves lett az AfterFixProject "for Windows XP".

#54 maranello111

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 19:30 PM

Hát akkor GRATULÁLOK ÍGY TOVÁBB

#55 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 20:05 PM

Én is szeretnék gratulálni! Nagyon jó, hogy léteznek ezek a projectek!
Viszont lenne egy olyan kérdésem, illetve kérésem is: elõször is, nem lehetne azt a következõ afterfix(ek) valamelyikétõl kezdve bevezetni, hogy szelektív telepítés legyen? (értem ezalatt, hogy ha valaki nem akarja feltelepíteni mondjuk a windefendert/messengert etc., vagy teszem azt akár valamelyik fríssítést valamilyen okból kifolyólag, akkor csak kivegye elõle a pipát, és értelem szerûen csak a bepipáltak települnének fel. - ez legyen mondjuk a kérés :) ) A kérdés pedig így hangzik: honnan tudod, hogy melyik fríssítést veheted ki a korábbiak közül? Mert mondjuk ahol láthatóan nem a "verziószám" (a fájlnévben) növekszik, hanem teljesen más számmal jön ki egy újabb fríssítés, amely tartalmazza a másikat is, szóval én azt például nem tudom, hogy melyiket törölhetem (régebben gyûjtögettem a fríssítéseket, de aztán találkoztam a Te megoldásoddal, és az vagy 30-al kevesebbet tartalmazott). És gondolom, nem azt fogod írni, hogy winupdate szerint szelektálod :P (márcsak azért se feltételezném ezt, hisz egy csomó "titkos" fríssítésrõl is értesítesz minket - melyek köztudottan nem mindig kerülnek be az online fríssítési listába). Bocs, ha hülyeséget kérdeztem volna.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#56 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 20:34 PM

Nem titkos honnan szedem a frissítéseket. Innen, a Microsoft Letöltõközpontból. Hogy mikor kell cserélni egy frissítést? Pl. adott ez a legutóbbi IE7 frissítés, ott van egy link "Security Bulletins: MS07-033" és ott írja, hogy "Bulletins Replaced by This Update" "MS07-027", tehát ezt váltja fel. Vagy pl. ez, "Hotfix replacement information:This hotfix does not replace any other hotfixes.", tehát itt nem kell cserélni. Van amikor egy-egy frissítés 2-3 korábbit is felvált. Mondjuk azért nem ilyen egyszerû, mint amilyennek látszik.

Gondolkodtam ezen a választhatóságon, és maximum a Windows Defender és a Windows Live Messenger lehet választható, de még nem biztos. Most vagyok túl a vizsgáimon, elég sok volt, kicsit lazítok. Viszont lesz 1-2 frissítésnél ellenõrzés, amiknek meg kell lenniük, különben nem települ a csomag. Ilyen lesz az pl. IE7, WMP11, tehát MD5 chk, (fájlnév, méret szerint) az AFP installer a telepítések megkezdése elõtt megnézi, hogy megvannak-e ezek az adott fájlok, majd "zárolja", azaz védi, hogy ne lehessen törölni. Ha ne mfogja találni az adott fájlokat, akkor nem fog települni semmi se. De ezek még csak tervek, fogalmam sincs mikorra lesznek megvalósítva.

#57 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 22:03 PM

Köszi az infót! Most így hírtelen tényleg nem tûnik egyszerûnek (fárasztó idõszak vizsgaidõszak, hamár szóba hoztad, +nekem van még nyári gyakorlatom is). Igazából ezt a "választható fríssítések" opciót csak azért gondoltam, mert ugyebár mindig vannak szélsõséges esetek, pl.: néhány update már fent van, és csak utána tenné fel az illetõ az afpx-et, vagy pl. van olyan fríssítés is, ami intel processzorokhoz van, és (most per pillanat nem tudom, hogy benne van-e az is), azt beleírnád, és akkor azt az amd-sek kivethetnék, vagy vmi hasonló. De olyan eset is elõfordulhat, hogy vki már feltelepítette a hardware-eket update-ek elõtt, gondolok most konkrétan az ATi videokártya tulajdonosokra - megjelenítés finonhangolása miatt mondjuk -, akik tudják, hogy ehhez a .NET keretrendszer feltelepítése erõsen ajánlott. Szóval esetleg az is lehetne opcionális. Visszatérve magukra a fríssítésekre, talán nem is baj, ha nem lesz a választhatóságuk megvalósítva, hiszen, ilyen-olyan forrásokból lehet tudni, hogy lesz (ha tévednék, akkor nem) sp3, méghozzá az év vége felé (talán), ha jól tudom, és addig elõfordulhat, hogy nem is nagyon lenne kihasználva ez a lehetõség. Ugyanakkor - gondolom én - az afpx is "megszûnik", hiszen ez az sp2 utána fríssítéseket...dehát kinek is mondom ezt? :) Tippre csak sp3 után fríssítések lesznek csak célként kitûzve, és ezzel úgymond ajánlod majd, hogy mindenki tegye fel azt. Szóval, ha ez így alakulna, akkor esetleg a project nevét is lehetne forradalmasítani, pl.: AfterFixProjectXP RELOADED :D vagy vmi ilyesmi (természetesen a vistás verzióhoz is hasonlók az elképzeléseim). A DirectX pedig talán tényleg nem lenne olyan rossz dolog, és nem hiszem, hogy a körülbelül 40+MB miatt akárki is megsértõdne (természetesen ez is legyen már akkor opcionális :P ). Bocs, amiért egy kicsit elszaladt velem a ló, csak néhány (szerintem) hasznos tippel szerettelek volna ellátni, hogy tovább tökéletesíthesd, ami már amúgyis jó :P
Pihend ki magad, és csak így tovább!
kép
i like the sparkle in your eyes!

#58 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 25. 22:19 PM

Ha lesz XP SP3, az AFPX ugyanígy folytatódik (csak nem AFPX 3.x lesz, hanem sztem akkor már AFPX 5.x), csak át lesz írva a dokumentáció SP2-rõl SP3-ra.:) Majd meglátjuk miket hoz az SP3, és akkor a dx is elképzelhetõ lesz benne. (Nyári gyak nekem is lesz.)

#59 fater

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:
  • HelyBp

Elküldve: 2007. June 29. 05:19 AM

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hová települnek a frissítések?
Konkrétan a Windows XP melyik mappályába, és törölhetõek-e , ha kell.
Egy teljesen "natúr" XP Prof. SP2 van csak a gépen, nincs hálózatban,teljesen legális az XP.
A segítséget elõre is köszi!

ui: Egyszerû haladó felhasználó vagyok:(

#60 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. June 29. 09:51 AM

A Programok telepítése és törlésében van olyan opció, hogy frissítések megjelenítése. Ha bepipálod, akkor mutatni fogja a feltelepített frissítéseket és el is tudod távolítani õket. :)





3 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó