Ugrás a tartalomhoz


AfterFixProjectXP (AFPX)


415 válasz érkezett a témában

#81 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 15:42 PM

AFPX 3.71

Változások:
- Új AFP Installer (v3)
a) Ezentúl az Installer-ben választhatók az összetevõk, hogy mik települjenek; jelenleg:

Windows Defender
Windows Live Messenger és Microsoft Windows Journal Viewer 1.5
Eredeti Windows – Valódi Elõny értesítõeszköz - KB905474 és KB892130
A .NET-keretrendszer 3.0 terjeszthetõ csomagja - és frissítései

Tehát ezek telepítése nem szükséges, a felhasználó által (külön-külön) választható (alapértelmezetten települnek).

:) Az Installer - a telepítések megkezdése elõtt - a frissítések meglétét ellenõrzi, amennyiben valamelyik fájl hiányzik, az Installer leáll.
c) Az Installer - a telepítések megkezdése elõtt - a frissítések CRC-jét ellenõrzi, amennyiben valamelyik fájl sérült, az Installer leáll.

- Az AFPX csomag kicsomagolása ezentúl nem fixen a "C:afterfixproject" mappába történik, hanem dinamikusan az adott felhasználó TEMP ( %temp% ) mappájába. A telepítés végén törlõdik minden fájl a Temp mappából.
- Amikor elkészül a telepítés, a "Befejezés" gombra kattintva 20 másodperc elteltével indul újra a rendszer. (Korábban 30 másodperc.)

Valamint 3.7 -> 3.71 csomagbeli változások:
Hozzáadva:
KB938828
A .NET-keretrendszer 3.0 terjeszthetõ csomagja - és frissítései (KB917283, KB922770, KB932471, KB928365)

Cserélve:
KB931125


Ismert problémák:
Habár jelenleg az új Installer fejlesztés és tesztelés alatt áll, sikeresen átment több teszttelepítésen is. Az új AFPX 3.71-es csomag teljes telepítéssel lett letesztelve (sikeresen), továbbá egy "mini afpx" telepítésnél az egyéni telepítés is sikeresen lezajlott.
Ha bármi hiba, észrevétel van az új telepítõvel kapcsolatban, azt itt az MSW.hu AFPX fórumán lehet megtenni!

#82 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 16:49 PM

Nálam jól ment a telepítõ. Köszönöm! Nekem ez setup a választható összetevõkkel sokkal szimpatikusabb!!! Gratu!

#83 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 16:50 PM

kép

#84 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 16:51 PM

kép

#85 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 16:51 PM

kép

#86 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 27. 19:26 PM

Én is letöltöttem, de kipróbálni nem volt lehetõségem mert naprakész a rendszer, és akkor nem szükséges. A képekbõl itélve csak gratulálni tudok a "project"-hez.

#87 Ender

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 28. 06:38 AM

Helló!

Nem lehetne megoldani, hogy a nem biztonsági frisséstések mind választhatóan települjenek?

Nekem pl. nem kell se IE7 se MP11. És ha jól értelmezem a leírást akkor megáll a telepítés ha manuálisan törlöm (még nem próbáltam felrakni).

Viszont egy DirectX redist jól jönne. Tudom, hogy megdobná a méretet de hát a modemes idõk már elmúltak.

#88 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 28. 11:47 AM

Az IE7 fontos biztonsági javításnak is betudható, ezért muszáj, továbbá az afpx-ben levõ többi IE frissítés is IE7-hez van. WMP11 se kavar be sok vizet, csak feltelepül és a frissítései. Nem muszáj használni õket ezek után sem, viszont csak naprakészebb a rendszer.

Dátum: Ender;729

Nekem pl. nem kell se IE7 se MP11. És ha jól értelmezem a leírást akkor megáll a telepítés ha manuálisan törlöm (még nem próbáltam felrakni).

Igen, ezért van az ellenõrzés. :)

#89 eNeRGie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 28. 11:58 AM

hello bootor
ez az új telepítõ nagyon jól néz ki, a választhatósága h mik menjenek fel
remélem a követketõ afpx-ben több választhatóság vagy mind benne lesz,
ez mondjuk azért lenne jó hogyha vki nem akarja feltenni az IE7-et

#90 Csabeusz71

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 28. 15:35 PM

Szia Bootor!
Én csak azt szeretném megkérdezni tõled,hogy a Java-t AFPX elõtt vagy után telepítsem.Mert emlékszem hogy azért lett kivéve mert nem települt jól valami után?Gratula a munkádhoz,így tovább.
Köszi.

#91 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 28. 17:07 PM

AFPX telepítése és restart után kell, akkor nem lesz gond.

#92 Ender

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 29. 06:15 AM

Dátum: Bootor;732

Az IE7 fontos biztonsági javításnak is betudható, ezért muszáj, továbbá az afpx-ben levõ többi IE frissítés is IE7-hez van. WMP11 se kavar be sok vizet, csak feltelepül és a frissítései. Nem muszáj használni õket ezek után sem, viszont csak naprakészebb a rendszer.

Nem lehetne, hogy ezt a döntést én hozzam meg?
Mondjuk alapesetben be lenne jelölve, aztán majd én kiveszem a pipát ha akarom.
Én inkább újabb biztonsági résként látom az IE7-et meg a WMP11-et.
És szerintem vannak páran akik pl. Firefoxot meg alternatív médialejátszókat használnak. És akkor még nem beszéltünk a Rosszindulatú szoftvert eltávolító eszközrõl, a Messengerrõl meg az összes többi fölösleges vacakról.

Akinek nem kell, az minek tegye föl ezeket?

#93 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 29. 12:45 PM

Ha nem teszed fel IE7-et akkor ott marad neked IE6, ami kevésbé biztonságosabb az IE7-nél. Ráadásul ie6-hoz semmi hotfix nincss az afpx-ben. Ugyanez érvényes a WMP11-re is, ehhez vannak az afpx-ben biztonsági frissítések. Feltelepül, de attól még nem kell használni, ugyanúgy használhatsz más, alternatív kedvenc böngészõdet vagy média lejátszódat, mintha IE6 maradna meg vagy a WMP 9. Ismétlem, attól még hogy ezek frissülnek, nem kötelezõ a használatuk.
Az MRT csak egyszer lefut és kész, semmit se fog zavarni a késõbbiekben. A Messenger 5.1 pedig a Windows XP-ben amúgyis alapból benne levõ 4.7-et frissíti. Ez egy szükséges komponens pl. a távsegítség nyújtáshoz. De a gpedit.msc-ben simán letíltható mindenféle nemû futtatási lehetõsége is.

Szóval ezért tegye fel az is, akinek nem kell. :)

#94 timortin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 12:58 PM

Nem teljesen fogom, hogy miért nem ajánljátok a hotfixek slipstreamjét a windows xp sp2 telepítõjére (ahogy olvasgattam a fórumot)

Viszont lenne pár kérdésem:

Tud valaki egy olyan helyet, ahonnan az összes sp2 utáni kritikus update-t le lehet tölteni _könnyedén_ (nem mazsolázgatva egyesével lásd ms site) winxp hun (corporate-hez) slipstreaminghez? vagy legalább egy ajánlott kbxxxxxx listát?

Integrált már valaki matrox millennium g550 videókártya drivert és soundblaster audigy 1 drivert xp telepítõbe, és leírná, hogy kell? (nyomós okom van, hogy mindenképp szeretném integrálni a telepítõbe)

Végül van-e valakinek publikus unattanded.txt file-ja winxp hun-hoz, avagy ezt hogyan tudnám legeygszerûbben abszolváni?

Köszönet minden segítségért, infóért

#95 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 14:37 PM

1. Nekem nincs jó tapasztalatom a minden frissítéssel integrált telepítõkkel, pl. van 1-2 frissítés, ami összeütközik az integrálás során (nem emlékszem már melyik kettõ volt). De lehet ez csak egyéni problémám volt.

2: Feltelepítesz egy friss SP-2es XP-t, és megnézed, hogy az Automatikus frissítés miket tölt le. (pl. a KB logok alapján, vagy a registry-ben, vagy a Windows Update webhelyen a telepítési elõzményeket.

3. Unattanded-et lehet csinálni, XP CD-jén van ehhez tool, talán a support mappában.

#96 timortin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 16:41 PM

>Feltelepítesz egy friss SP-2es XP-t, és megnézed, hogy az Automatikus frissítés miket tölt le.

Igen ezt olvastam itt is, de nemkicsit tûnik fáradságosnak és hosszadalmasnak... Ezt azért szerettem volna megúszni.
http://unattended.ms....xp/view/web/5/

Az sem tûnik túl járható útnak, hogy az angol KBxxxx-ek add/remove listáját (végigjátszom) és megkeresem a neki megfelelõ magyar XP-s hotfixeket. ;)(

Lehet, hogy jobban járok, ha WinXP Eng-bõl indulok ki (+driverek, ha sikerülne); eztán slipstreamelném (helyesebben szólva integrálnám) mondjuk a RyanVM post-SP2-t, majd rá HunMUIpack. A kérdés az, hogy ez utóbbit is lehet-e slipstreamelni?

Meg még azt nem látom tisztán, hogy a Windows XP HUN az mennyiben ekvivalens egy Win XP ENG + HunMUIpack együttessel? Mert ha ekvivalens, akkor kétszeresen sem látom értelmét erölködni a külön HUN-os magyar XP-vel....

#97 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 19:33 PM

Nem teljesen egyenlõ egymással a MUI-s. Mivel pl. ha jól emlékszem voltak egyeseknek problémák a magyar IE7 telepítésével is magyar MUI-s angol XP-re. nem engedte.

#98 timortin

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 19:42 PM

Köszi...

Még egy gyors kérdés: az AfterFixProjectXP-vel lehet XP SP2 HUN-installt slipstreamelni? Ugye nem?

#99 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 19:48 PM

Konkrétan az AFPX nem támogatja az integrálást. Ha kicsomagolod egy mappába, és nLite-ot ráereszted, akkor amit tud, azt integrálja az nLite, de nem tudom mennyire sikeres az.

#100 eNeRGie

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 21:50 PM

csak részben tudja integrálni a fájlokat mivel alapbol az IE6 van az XP-ben és az IE7-hez is vannak már frissítések





4 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó