Ugrás a tartalomhoz


Riccardo_G tartalmai

Összesen 307 elem van Riccardo_G-tól (Search limited from 2023. April 29.)



Sort by                Order  

#10624 Windows XP USB telepítés PenDrive-ról

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 17. 17:11 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Ezt a cikket nem csak azoknak ajánlom akiknek nincs CDDVD olvasójuk, hanem akiknek van egy gyors PenDrive-juk és gyakran kell Windows-t telepítsenek, és nincs más megoldásuk! Valakinek biztos a hasznára válik! :)

A következő dolgokra lesz szűkséged: 2GB-os USB PenDrive (mp3 lejátszók általában alkalmatlanok, mert nagyon kicsi az olvasási, és írási képességük, és nem mind1ik PenDrive képes a bootolásra!

A következő programokra: Bootsect, PeToUSB, USB_PREP8 és egy CD Windows XP-vel. Google segítségével pikkpakk megkeresed őket és letöltöd.
Ha meg van mind a 3 progi akkor: csomagold ki az USB_PREP8-at, a PeToUSB exe-jét csomagold ki az USB_PREP8 könyvtárába, majd futtasd a usb_prep8.cmd-t.
Hozzáteszem nekem csak akkor működött a dolog, ha arra a meghajtóra tömörítettem ki a programokat amelyiken épp a jelenlegi rendszer van, ez általában a C:

Kép a műveletről:
http://3.bp.blogspot...00/usbprep1.JPG

A megjelenő ablakban néhány infót találtok, a "Press any key to continue..." Egy billentyű leütése után betöltődik a PeToUSB, ott már minden be van állítva szóval elegendő start-ra kattintani: (ha nem ismerte fel a PenDrive-odat (jelen esetben egy SanDisk 4 gigás van a képen) akkor nem jó, szerezz egy másikat)

Kép a műveletről:
http://3.bp.blogspot...0-h/petousb.JPG

FIGYELEM! Minden adat ami a PenDrive van törlődik! Miután befejeződött a formázás bezárhatjuk a a programot (VIGYÁZAT!, ne a DOS konzolt zárjuk be!). Visszatérünk az usb_prep8.cmd-hoz, ahol egy ilyen ablak fog várni minket:

Kép a műveletről:
http://1.bp.blogspot.../_tzQM6SAdnNo/R ... bprep2.JPG

Mielőtt folytatnánk a Script futtatását csomagoljuk ki a bootsect-et. (szintén a C:-re érdemes) Indítsunk el egy DOS konzolt (start menü - keresés cmd, megtalálja akkor jobb gomb és futtatás rendszergazdaként, ha ilyen lehetőség nincs akkor simán indítsuk el) és lépjünk be abba a könyvtárba ahová kicsomagoltuk ( pl.: cd C: bootsect ), majd futtassuk a következő parancsot: "bootsect.exe /nt52 X:" ahol X a PenDrive meghajtójának betűjele. Ezt az ablakot most már be lehet zárni.

Visszatérve a Script-re, az 1-es menüpont alatt meg kell adjuk az XP telepítő forrását, (szintén a C: meghajtó 1ik mappájában kell lenni az xp telepítőjének) a hármasnál meg kell adjuk a PenDrive meghajtó betűjelet majd a 4-es menüponttal indíthatjuk a másolást. A többi menüpont használatára nincs szükség csak abban az esetben, ha az ott megjelenő meghajtó (T:) már használva van, ilyenkor lépjünk be a 2-s ponthoz majd válasszunk ki egy betűjelet ami még nincs kiosztva. Ettől a ponttól kezdve már nincs sok dolgunk, bármit kérdez a Script katt Yes. Formázni fog egy nem létező meghajtót (T:), és fájlokat (több 1000ret) fog másolni a PenDrive-ra, ami eltart egy kis ideig, főleg a PenDrive írási sebességétől függ a művelet hossza.

Kész is van a PenDrive telepítőnk előkészítése. El lehet kezdeni a telepítést. A gép újraindítása, beállítani az USB-ről bootolást, vagy csak válasszuk ki a boot manager-ben az USB-t. Meg fog jelenni két opció, először a másodikat válasszuk ki, mivel azzal léphetünk be a szöveg módú telepítőbe. Megtörténik a formázás, fájlok felmásolása, újraindítás. Megjelenik újra a menü, de ezúttal az első, grafikus telepítést válasszuk. Erre vigyázz, hogy a fájlok felmásolása után válaszd ki az első opciót, különben nem fog működni a telepítés, FIGYELEM!!! a PenDrive-ot addig ne vegyük ki amíg fel nem települt a rendszer!

Mindenkinek sok sikert kívánok!

UI: Ha valami gebasz van, vagy valami nem érthető akkor ebben a topicba válaszolok mindenikek!



#9959 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. August 24. 01:11 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

hát az öregnek megvannak már számlálva a napjai :D



#10742 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 25. 11:33 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

tudom, direkt állítottam a le a súgót, és kíváncsi voltam ha nem fut és elindítom akkor mivel fogad! hát ezzel :wink: :D :D



#10659 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 18. 19:52 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

olyan kérdésem lenne hogy a sajtátgép jobbg omb tulajdonságok menü alatt behozza ugye a rendszeradatokat, és ott van hogy a termék használatára jogosult: ezt hogy lehet megváltoztatni?



#10738 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 25. 01:20 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

éljen az xp :wink: :D :D

kép



#9337 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. July 24. 23:53 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

vagyis olyan segítség kellene inkább...:

laptop!

c: (200 MB) windows 7 hozta létre nem tudom mire jó
d: Windows xp 20gb
e: windows 7 55gb

nah most alapból az xp volt először telepítve aztán jött mellé a hét! faszán van rendszerválasztó képernyőm minden!
annyi lenne a problémám végül is, hogy el akarom tüntetni a 7et!
de hogyan? :S dvd meghajtóm nincsen, floppy nincs, ha leformázom a c, és az e-t akkor nem indul az xp (ismerősömnél ez volt, és xp-t kellett újratenni) én nem tudom mert ugye nem tudok cdt olvasni :S

bármiféle segítség jól jönne!



#10688 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 20. 11:53 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

sikerült megtalálni a megoldást :)



#10597 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 15. 21:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Végre sikerült USB-ről feltennem az XP-t je :)



#10661 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 18. 19:59 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

nem a számítógép neve, mert azt már megváltoztattam!



#9336 Windows XP Service Pack 3 (SP3)

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. July 24. 23:24 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

azt meg lehet valahogy oldani, hogy cd nélkül lehessen xp-t telepíteni?



#7040 Windows Regisztráció

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. February 13. 17:36 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

jaja! mindenképp kell teljes rendszervizsgálat akár több keresővel is! ha az sem, segít a technet :) ott biztos adnak valami fasza választ!



#10245 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. September 16. 12:16 PM in Internet, hálózatok

arra tud valaki megoldást, hogy az egyik rokonom 8.5-ös WLM-et használt, és frissített 2009-es verzióra, és eltűntek az összes partnerei, és felvenni sem tud :S és már másnál is volt ez a probléma! :S



#7109 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. February 17. 18:37 PM in Internet, hálózatok

kiírja hogy nem lehet? vagy csak rossz helyen akarod letávolítani! programok eltávolítása és ott azt a live essentials vagy mit, arra kell rámenni!



#7107 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. February 17. 18:23 PM in Internet, hálózatok

miért nem tudod leszedni az régit?



#10255 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. September 16. 20:51 PM in Internet, hálózatok

Dátum: Bootor

Hotmail/MSN/Live-os email címe van, vagy "külsős". Szóval hotmail-re jelentkezzen be, ha MSN-es cím, és ott nézze meg a partnereket. Esetleg másik, "független" Windows-on is próbálkozzon bejelentkezni az MSNbe.

oda bekeletkeztünk a profilba igen, deeee ott meg is van az összes, am. az msn cím az citromailos



#10256 Windows Live Messenger 9

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. September 16. 20:52 PM in Internet, hálózatok

deee hamarosan újra lesz téva az xp-je, remélem akkor megoldódik a probléma :) köszi



#7934 Windows Asztal galéria

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. May 02. 23:11 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

aktuelle asztal :roll:

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 002.jpg



#7940 Windows Asztal galéria

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. May 03. 14:31 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

végleges:

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: 004.jpg



#10422 Windows 7-en használható programok

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. October 01. 12:01 PM in Segédprogramok

nekem ezek vannak fent, és megy mind1ik hibátlanul :D

kép



#7327 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. March 12. 14:52 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

hát elvileg amikor elfogadod a win telepítésnél a felhasználási feltételeket, akkor ott felül már ott van, hogy rc1 :lol:

kép



#9426 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. July 27. 16:46 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

magyar eredeti még nincs jaja! csak angol van original!
magyar az mind ilyen házi szar! :S



#8047 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. May 07. 11:46 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

mondjuk nekem sokkal jobban bejön így angolul! :D



#8054 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. May 07. 21:25 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

van :D



#7325 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. March 12. 14:40 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

mondjuk már amikor belinkeltem elsőként a 7048-at,már akkor láttam hogy petyi megy a 7057-esről :lol:



#10244 Windows 7

Elküldve: Szerző: Riccardo_G on 2009. September 16. 12:14 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

De én szeretném megtudni, és valahol meglehet nézni, csak nem tudom hol :)