Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#41 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 17:33 PM

jezus maria uristen.
hutoczky te nagy informatikus lehetsz.

#42 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 17:38 PM

Dátum: saladfingers

jezus maria uristen.
hutoczky te nagy informatikus lehetsz.


miért?
Hutóczky József

#43 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 17:41 PM

mert felelmetes nagy baromsagot mondtal?

A windowsok kernele a microsoft sajat fejlesztese, ZART forraskodu.

A linux disztribuciok a linux kernelre epulnek, ami NYILT forraskodu.
http://hu.wikipedia....nux-rendszermag
http://www.kernel.org/


Altalanos leiras a kernelekrol, javaslom az olvasgatasat:

http://hu.wikipedia....iki/Rendszermag

#44 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 17:43 PM

Értem ok.
kősszi.


Dátum: saladfingers

mert felelmetes nagy baromsagot mondtal?

A windowsok kernele a microsoft sajat fejlesztese, ZART forraskodu.

A linux disztribuciok a linux kernelre epulnek, ami NYILT forraskodu.
http://hu.wikipedia....nux-rendszermag
http://www.kernel.org/


Altalanos leiras a kernelekrol, javaslom az olvasgatasat:

http://hu.wikipedia....iki/Rendszermag

Hutóczky József

#45 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 26. 18:24 PM

Márt felvilágosítottam én is priviben :)

#46 vmiki

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 14:54 PM

Az msw.hu oldalon lévő cikkre:

A képek, ha hasonlítanak a Vistára, akkor szerintem bibisek, mivel teljesen új kernelt írnak neki, ami egyelőre annyira karakteres dolgokra képes, hogy a boot logó is karakterekből van rajzolva. Ezt amúgy már a MS be is mutatta, egy webszervert futtatott 40 Mb memóriát használva.

http://pcworld.hu/story.php?sid=10461

#47 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 15:40 PM

omg, pcworld...

Idézet

Semmi sem bizonyítja jobban azt, hogy a Windows Vista nem szerepel olyan jól, mint azt a Microsoftnál várták, mint az hogy gőzerővel dolgoznak az utódján és annak 2010-es megjelenését előrehozták 2009-re. A fent említett útiterv alapján a Windows 7 megjelenési dátuma ugyanis 2009 második fele.

Ennyi hülyeséget egy helyen leírva... Egyrészt, mi különleges van azon, hogy dolgoznak az új rendszeren? Amikor az XP megjelent, már a LH fejlesztése is zajlott, és mikorra lett valami belőle? Másrészt, a Vista SP1-en dolgoznak gőzerővel az MS-nél, mivel most az legfontosabb. Eközben párhuzamosan halad a Win7 fejlesztése, úgy ahogy. Ez a 2009-es megjelenés elég komolytalannak látszik, ez csak szimpla spekuláció.
A Vista az SP1 után "újraszületik", elég sokan majd az SP1-től kezdenek Vista-ra váltani, szóval van még ott a tarsolyban.
Aki azt hiszi, hogy a Windows 7-nek elég lesz 128MB RAM, az el van tévedve, a MinWin nem arról szól, hogy majd 40MB RAM lesz használatban a rendszerbetöltés után, ez csupán "kernel feldarabolás", hiszen maga a kernel nem kezel ablakokat sem. A Server 2008 esetében is van lehetőség GUI nélküli használatra... akkor a Vistanak és 2008-nak köze nincs egymáshoz?:)

Nem értem miért lennének "bibisek a képek" ebből a szempontból.

#48 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 15:53 PM

Szerintem azért írták , hogy bibisek a képek mert ,hogy a vista és xp kőzőtt más a kinézet és a win7 nél is igy gondolta.


Dátum: Bootor

omg, pcworld...

Idézet

Semmi sem bizonyítja jobban azt, hogy a Windows Vista nem szerepel olyan jól, mint azt a Microsoftnál várták, mint az hogy gőzerővel dolgoznak az utódján és annak 2010-es megjelenését előrehozták 2009-re. A fent említett útiterv alapján a Windows 7 megjelenési dátuma ugyanis 2009 második fele.

Ennyi hülyeséget egy helyen leírva... Egyrészt, mi különleges van azon, hogy dolgoznak az új rendszeren? Amikor az XP megjelent, már a LH fejlesztése is zajlott, és mikorra lett valami belőle? Másrészt, a Vista SP1-en dolgoznak gőzerővel az MS-nél, mivel most az legfontosabb. Eközben párhuzamosan halad a Win7 fejlesztése, úgy ahogy. Ez a 2009-es megjelenés elég komolytalannak látszik, ez csak szimpla spekuláció.
A Vista az SP1 után "újraszületik", elég sokan majd az SP1-től kezdenek Vista-ra váltani, szóval van még ott a tarsolyban.
Aki azt hiszi, hogy a Windows 7-nek elég lesz 128MB RAM, az el van tévedve, a MinWin nem arról szól, hogy majd 40MB RAM lesz használatban a rendszerbetöltés után, ez csupán "kernel feldarabolás", hiszen maga a kernel nem kezel ablakokat sem. A Server 2008 esetében is van lehetőség GUI nélküli használatra... akkor a Vistanak és 2008-nak köze nincs egymáshoz?:)

Nem értem miért lennének "bibisek a képek" ebből a szempontból.

Hutóczky József

#49 Dimitryj

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 16:24 PM

Erre megint csak annyit tudok mondani hogy: HE?

#50 hutoczky

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 17:41 PM

Ugy értve , hogy a felülete másabb a vistának láthatóan mint az xp nek.


Dátum: Dimitryj

Erre megint csak annyit tudok mondani hogy: HE?

Hutóczky József

#51 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 18:15 PM

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem nagyon nem tetszik ez a Win7. Azt hittem, lecserélik ezt a Vistás külsőt, mert már az sem tetszett, erre meg mintha ugyanazt látnám... Hatalmas szövegek és ikonok, kifejezetten "fogyatékosok" számárá... Bámulatos... Ilyen "agyonmoddolt" XP-re számítottam a magam részéről. Szóval inkább maradok az XP-nél; a kiadásra váró újításokkal, illetve megfelelő 3rd-party védelemmel még hosszútávon versenyképes lesz szerintem.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#52 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 18:20 PM

Nem, nem. Ettől függetlenül teljesen más lehet (lesz) majd a megjelenés. Már mondtam máshol is, Vista alfa (azaz a Longhorn) is teljesen XP kinézetű volt először. Az új design-t később kapja meg a rendszer, és még úgyis finomítgatnak majd rajta. (Beta2-s Aero sem ugyanaz volt, mint most.)

#53 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 18:56 PM

Akkor ez csak parasztvakítás? Ha valóban más lesz, akkor minek kell ezt mutogatni? Sose értettem az ilyen dolgokat, de Neked legyen igazad...
kép
i like the sparkle in your eyes!

#54 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 18:59 PM

Miért kell mutogatni? Jó kérdés, de a válasz rá: mert sokan szeretnek "csámcsogni" ezeken... :)

#55 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 20:07 PM

na, en is irok mar :)

Bootor: az itteni (msw.hu) cikkben mutatott kepek es videok szerintem egy fake windows7-bol szarmaznak, ugyanis:
1. pontosan ugyanugy nez ki mint a vista, csak le van cserelve 1-2 helyen a logo es a verzioszam. ezt szvsz nem nagy muveszet hazilag megcsinalni.
2. a MinWint bemutattak, de jelenleg annyira kepes, h bebootol, es fut rajta egy webserver. (microsoft bemutatobol itelve)
ha a kernelt ujrairjak, valszeg az egesz rendszert is, tehat ezt a vistas kulsot nem ertem (nem hinnem, hogy a vista alatt csak ugy ki lehetne cserelni a kernelt egy "vadi ujra", ami teljesen mas koncepciora epul (modularitas, minimalisztika))
3. miert hivjak Windows 7-nek, ha a verzioszam 6.1 ? bar ez gyenge erv, tudom.

#56 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 21:08 PM

Először is, én nem mondom azt, hogy ezek valóban eredeti képek (vagyis a képek eredetiek, abból a szempontból, hogy valódi screenshotok -> nem "photoshoppal" mahinált), a videó is egy működő rendszerről készült. Az, hogy 99,9%-ban Vista, attól még lehet eredeti W7M1. Annak idején is ugyanez volt - most mondom n-edszer -, a Longhorn (most Vista) esetében is, mindenben XP-volt, szinte mindenhol "XP" felirat szerepelt, a bootlogo is xp volt, de mégsem xp volt már, hanem a Longhorn "felé indult a rendszer". A rendszerfájlok verziói is mind-mind nagyobb builddel rendelkeztek, mint az XP-ben. (2600 < 3xxx)
Ez pl. egy LH volt. (Vagy XP?...)
Az a baj az emberekkel, hogy mindenki csak külsőségeket nézi (szó szerint), hogyan néz ki (amit lát), és ezért egyesek megállapítják, hogy a Vista=XP+Aero... szánalmas. Nem tudom mit várnak el... hogy nézzen ki egy OS? Vagy ha XP-re valami ultrabrutál skint felteszel, meg ilyen-olyan addonokat, akkor már az egy vadi új Windows verzió lenne?

Ha átállítom a Vista kinézetét Klasszikus Windows kinézetűvé, akkor azt mondod, hogy csak XP? :) Netán Windows 95? :) Ugye, hogy nem.

MinWin: könyörgöm, a MinWin csak egy része a rendszernek! És "ki tudja", ezt tették-e már bele...

Gondolod a "hamisító" a build számot átírja 6000-ről 6519.1-re, de a 6.0-t meg csak 6.1-re 7.0 helyett? :)

Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyértelműen nem cáfolható meg a videó és a képek eredetisége.

#57 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 21:29 PM

Vista kernele xp tovabbfejlesztese, maga a rendszert gyakorlatilag XP bovitgetesevel irtak. Nincs fullosan ujrairva a rendszer "koritese", sem a kernel.

Ellenben a Win7 kernelet, a MinWint teljesen nullarol kezdik, es mar igy nezne ki? Mar itt tartanak a fejlesztessel, es pont olyan GUIja lesz, mint a vistanak?

A "hamisito" beirhatott random szamokat, nem kell benne logikat keresni.

En csak azt mondom, ha az uj kernelt nem reg mutattak be, es jelenleg gyakorlatilag SEMMIRE nem jo, nemhogy egy mukodo asztali oprendszer stabil magjat kepezze, egyszeruen fizikai keptelenseg, h a Win7 ilyen szinten alljon.

#58 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 22:58 PM

Dátum: saladfingers

Vista kernele xp tovabbfejlesztese, maga a rendszert gyakorlatilag XP bovitgetesevel irtak. Nincs fullosan ujrairva a rendszer "koritese", sem a kernel.

Szerintem ez korántsem ilyen egyszerű.. Nem lehet hipp-hopp foltozgatni, toldozgatni összetett programokat/kernelt..

#59 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 27. 23:04 PM

"The original "Longhorn", based on the Windows XP source code, was scrapped, and Longhorn's development started anew, building on the Windows Server 2003 Service Pack 1 codebase, and re-incorporating only the features that would be intended for an actual operating system release."

bocs, s2003 sp1 tovabbfejlesztese, nem xp.

#60 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 11:12 AM

Közben a Winfuture.de-n azt írták, hogy megerősítették a képek eredetiségét.

Új: Képek, és Videó

Microsoft: Windows 7 leghamarabb 2010-ben, de inkább 2011!

Torrenten terjeng a Windows 7 zerobytes változata, azaz csak a torrent neve Windows 7, de különben semmi adat nincs benne, tehát senki se töltse le ezeket (és amúgy se;)), mert teljesen felesleges.





6 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 6 vendég, 0 anonim felhasználó