Ugrás a tartalomhoz


Eredeti XP?!


57 válasz érkezett a témában

#21 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 15. 18:25 PM

igen olvastam, ebben teljes mértékben igazad van die nadel, nem vitás

ui: egyébként az MS Office-al (az árával) én sem vagyok kibékülve, de ez a gyártót nem érdekli :(

#22 vmiki

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 15. 18:27 PM

Azért mert a szoftver nem kézzelfoghatóan nagy attól még sok munka és sok ember órái vannak benne. Azokat a programokat összehozni, és frissen tartani nem 2 ft, tehát nemcsoda, hogy magasak az árak. Bár kétségtelen, hogy némelyiknek irreálisan magas, de ez pont nem az XP...

#23 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 15. 19:00 PM

Dátum: vmiki;1400

Azért mert a szoftver nem kézzelfoghatóan nagy attól még sok munka és sok ember órái vannak benne. Azokat a programokat összehozni, és frissen tartani nem 2 ft, tehát nemcsoda, hogy magasak az árak. Bár kétségtelen, hogy némelyiknek irreálisan magas, de ez pont nem az XP...
Alacsonyabb ár elméletileg több legális felhasználót jelent (reális árnál nem éri meg kockáztatni), több a bevétel (elméletileg, több mint akkor, ha magasabb az ár és kevés a legális felhasználó).
De hát ez csak elmélet. Nem vagyok marketinges.:(
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#24 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 15. 19:25 PM

Még egy kis apróság. Az XP is drága, mert a 20.000.- Ft az az XP Home és a tetejébe OEM verzió. Nekem Vista Ultimate OEM van. Sajnos nem csak a telepítéssel és az aktiválással kapcsolatban van hátrányban a dobozoshoz képest. Én már jártam úgy, hogy egy frissítést telepíteni akartam és nem engedte (Ön licence nem jogosult erre a frissítésre). Röviden, tömören fogalmazva. A crack-elt op.rendszer meg simán leszedi, mivel azt teljes értékû verziónak azonosítja. Ennyit az "Eredeti Windows, valódi elõny"-rõl.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#25 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 19:01 PM

Dátum: die nadel;1398

vírusírtó: kb 10.000.- (NOD32)
antispyware: kb 7.000.-
íróprogram: kb 10.000.-
office: kb 70.000.-

Ha freeware programokat használsz, akkor íme: 34.000 Ft megmarad. Manapság mindennek van ingyenes alternatívája és már az a közhiedelem sem igaz, hogy "az nem olyan jó".
Csak az ember idegenkedik tõle... Mert az is bennünk él, hogy "semmi sincs ingyen"... de ettõl függetlenül ezek jól mûködnek, csak sok a hozzá nem értõ felhasználó. :)

#26 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 19:21 PM

Ami ott részletezve van az 87.000.-, de mindegy. Vírusírtóból az Avast Home az jó, antispyware-bõl a Spyware Terminator is úgy-ahogy elfogadható, de íróprogramból maximum az XP és a Vista sáját írója ami ingyenes (úgytudom). Az XP-é megbízhatatlan és elég alap, a Vista-é az meg csak simán csak alapdolgokat tud. Office-ból meg még nem is hallottam ingyenesrõl. Továbbá amit én leírtam az tényleg nagyon az alap. Egy átlagos felhasználó (pl: én) ennél jóval több programot használ. Sajnos a határ a csillagos ég és ennek csak a töredékének létezik ingyen elérhetõ változata vagy freeware helyettesítõ programja.:)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#27 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 19:34 PM

Nézzétek meg ezt: 194 hasznos program

#28 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 19:52 PM

Íróprogramból nagyon sok ingyenes van. [pl.: InfraRecorder, Burn]
Használni kell a keresõprogramokat. :)
sourceforge.net, http://www.osalt.com
Office: hu.openoffice.org
Bootor 194-e is kitûnõ csomag. Csak keresni kell...

#29 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 19:53 PM

Dátum: s4h;1421

Manapság mindennek van ingyenes alternatívája és már az a közhiedelem sem igaz, hogy "az nem olyan jó".
Csak az ember idegenkedik tõle... Mert az is bennünk él, hogy "semmi sincs ingyen"... de ettõl függetlenül ezek jól mûködnek, csak sok a hozzá nem értõ felhasználó. :D

Igaz, van pár jó minõségû ingyenes alternatíva is, de ne felejtsük el, a legeslegjobbakért mindig fizetni fog kelleni (feltehetõen)..

Nem kötözködés képpen, de szívesen fogadnám, hogy az alábbi programokra milyen hasonló (vagy jobb) minõségû ingyenes programot mondanál:
- Adobe Photoshop
- Macromedia Dreamweaver
- Ahead Nero
- VMWare

Ha mutatsz ezekre megfelelõ alternatívát, akkor azt hiszem áttérek azokra, és nagyon megköszönöm :):)

#30 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 16. 23:58 PM

Photoshop --> GIMP
Nero --> ld. az elõzõ hozzászólásomat
Dreamweaver --> Aptana v. Quanta Plus
VMWare --> VirtualBox, Xen

De még egyszer hangsúlyozom: Google!

...és nem tudom mi alapján mondod, hogy a fizetõs a legjobb... hiszen amint látom, te egy ingyenes programot sem találtál. :D De gondolom nem is kerestél.
Pl. lássuk a GIMP-et. Sok Photoshop felhasználó azért nem szereti, mert a másikat szokta meg. Nem kötelezõ ezt használni. Persze biztonságosabb a fizetõs, mert ott lehet kötözködni, ha valami gáz van. Az ingyenesnél nem.

Ha nekem lenne pl. grafikai stúdióm, természetesnek venném, hogy ismert/elismert szoftvert szerezzek be. Hiszen az a cégnek is biztonságot jelent bizonyos szempontból. A grafikusok is az elterjedt szoftvert használják. De egy otthoni hobbirajzos, ha nem akar kalózszoftvert használni bármilyen okból, annak tökéletes ingyenes megoldások léteznek.

Én csak arról beszéltem, sokszor kár pénzt kiadni bizonyos dolgokért. Részemrõl a téma lezárva. :)

#31 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 00:00 AM

Még valami: az http://www.osalt.com/ oldalon könnyen találhatunk "alternatív" megoldásokat. Mindenki döntse el maga, mit használ és miért fizet.

#32 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 15:57 PM

Dátum: s4h;1428

hiszen amint látom, te egy ingyenes programot sem találtál. :) De gondolom nem is kerestél.

GIMP-et ismerem, ezenkívül igyekszem ingyenes programokat használni, mert nem szeretek warezkodni, ha már nem tudom/akarom megvenni az adott szoftvert. Több ingyenes programot használok nap mint nap (pl: 7-zip, FastStone Image Viewer, HydraIRC, SmartFTP Client, stb..), de a legtöbbjével valami miatt nem vagyok megelégedve. Általában apróságokról van szó, de ezek az apróságok miatt nem szívesen használom az adott programot, aminek eredményeként fordulok a fizetõs változatok felé. Sok esetben egy mit sem jelentõ rossz GUI-ról van szó (ez lehet hozzászokás is, újat megtanulni nem akarás is, és az is, hogy miért kéne egy ronda, csúnya felületet nézegetnem, ha lehet rel. könnyedén szépet, átláthatót és jót is csinálni? Van egy szép grafikus felületünk, tessék azt kihasználni..).
Számomra egy jó GUI egyfajta "élvezetet" ad a program használata alatt, ezért szívesen fogom többször is elõvenni azt, és ha rossz, akkor meg nem szívesen. Lehet most szidni, hogy mert nem tudok szabadulni M$-tõl (de tudok, csak még mindig minek irogassak parancsokat és nézzek egy Win 3.1-es felületet, amikor erre semmi szükség nincs (pl. felhasználói szinten)? Természetesen, ha szükség van rá, akkor irogatok parancsokat..)

És én komolyan kérdeztem az ingyenes alternatívákat, hiszen nekem sem jó warezkodni, igyekszem ingyenes programokat használni (ha elnyerték a tetszésemet). :)

Általad írd progik közül az Aptana színvonalasnak néz ki, viszont nem találtam benne WYSIWYG szerkesztési felületet (nem halok meg nélküle, azonban sok hibát csak úgy lehet jól és hatásosan megtalálni), InfraRecorder (talán túl) egyszerû (ami nem feltétlen baj, ezt most nem negatívnak szánom, hiszen CD/DVD-t átlag 2 havonta írok 1db-ot), VirtualBox teljesítményére kivi vagyok, majd letesztelem, elsõ látásra ismént negatív élmény a GUI (milyen retardált vagyok, hogy nem tudok ettõl elszakadni), ezt a Xen Express-t letöltöttem, de most nézem, hogy wtf, ha jól látom ez boot-os iso, talán rosszat töltöttem? :confused:
GIMP-et nem régiben néztem, de meguntam, hogy nincs GTK telepítve (pedig volt), és nem sikerült feltepelítenem (igaz, virtuál-ban), ezért azt hiszem nekirugaszkodom mégegyszer, és meglesem mit tud az.. :D
A Microsoft Virtual PC 2005-bõl is van/volt ingyenes verzió, ha jól tudom (talán még 2007-bõl is)

Fizetõs programot használni és az ingyenes alternatívákat lenézni ugyanakkora divat, mint az OpenSource-t (gyakorlatilag) hibátlannak állítani és a fellegekig magasztolni :)

szerk:
Én csak az ingyenes (és jó minõségû) programokat támogatom, az OpenSource-nek nem látom túl sok értelmét (max 2-3 OpenSource proginak nézhettem meg a forráskódját, és azt sem sokáig), hiszen nem hinném, h olyan sok ember nézegetné a kódját, a legtöbbnek az ingyenesség a lényeg.. (természetesen az sem baj, ha nyílt, de számomra nem ez az elsõdleges)

A Virtual PC 2007 ingyenes: http://www.microsoft...&displaylang=en
És elnézést, nem a Virtual PC az ingyenes, hanem a Virtual Server 2005 R2: http://www.microsoft...er/default.mspx
És a Virtual PC 2004 SP1 is ingyenes: http://www.microsoft...&displaylang=en


Dátum: s4h;1428

...és nem tudom mi alapján mondod, hogy a fizetõs a legjobb...
Az embernek ennie kell, el kell tartania magát (és családját), stb, stb, stb.. ha ingyen dolgozol, akkor mibõl lesz pénzed? Támogatásokból? Lehetséges, de a támogatásokra nem lehet mindig számítani, és akkor már nem ingyen dolgozol, hanem valakinek, aki majd ingyen adja tovább a szoftvert..
Pl. ezért szoktam nagyot nézni néha a Linuxosokon, mert kivi lennék, ha igazán nagy teret szakítana a Linux, akkor is vajon ingyenes maradna? Ezt az esetet úgy kell elképzelni, hogy lenne egy Linux disztró ami az általános, amit mindenki ismer (úgy mint most Win-t) és nem 3429847239847982374398247^4539859487357943 darab disztrót használnának az emberek.. Én nem tudom úgy elképzelni, hogy ne kérjenek érte pénzt. Az mást kérdés, hogy lehet a liszenszelése (sokkal) jobb lenne, mint most Win-nek..

#33 ivanuska

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 16:22 PM

Dátum: szormok;1389

hali honan tõlcsem le az xp_ét

Kedves láma barátom!

Itt a fórumban nem kaphatsz választ olyan kérdésre, ami illegális tevékenységben való tettlegességre utal (sic!).
Az "eredetiségi lehetõségek" cimû hozzászólasomban leirtam neked néhány megoldást, amibõl egyet, elvi lehetõségként, most részletezek:
1. böngészõ felületen felmehetsz a ********* forumra (olyan mint az msw) és olvasgatod a hozzászólásokat arról, hogy mi is az az XP BladeEdition (egy Blade nevû fazon által összeállított Windows XP rendszer egy csomó plusz programmal, ahol az eredetiség azonositási oldalát programtechnikailag oldották fel).
2. ott is kérdezik páran, hogy hol lehet letölteni, és a válasz az, hogy webes felületrõl nem (túl könnyen találnak rád a kékruhások). Elõször olvass utána a torrent technikának, azután fuss csak tovább!
3. tegyél fel egy torrentes p2p progit. A http://bittorrent.lap.hu/ -en kapsz sok linket (oktató leirások és progi egyaránt)
4. valószinûleg jó keresési lehetõségek a következõk: ********, ******, *****mint hely, amit meg keresel az a seed, a ********

Az elsõ verzió (Windows.XP.Blade.Edition.v6.02.21) még fent volt csomagolt rar fájlban a weben ( az elsõ rar fajl cime az atw a
******* , aztán a zártkörûbb ******-on ****** ) de letölthetetlen volt a méret, sebesség, és a háló egyéb zavaró részletkérdése miatt. Torrenten elviselhetõ.

-----------------------------------------------------------------------
Ez a válasz szakmai jellegû volt! Nem teljes értekû, és nem szólit fel törvenytelenségre, erkölcstelensegre mint a BSA moszerlevele vagy a Microsoft EULA-ja (lasd biztonsági másolat, vagy eredetiség -virusmentesség kérdése).

#34 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 16:45 PM

Male! Egyetértünk, csak én hülyén fogalmazok. :D :) Használja mindenki, ami jólesik. Csak használjuk a fejünket. További kellemes mindent! :)

#35 ivanuska

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 17:27 PM

Biztos mindegyikünk másként dolgozik, de ....
- az ingyenes OpenOffice.org számomra jobb mint a MS Office (pl. a pdf export kifejezetten hasznos, és gyakran az MS alatt megsérült doksikat úgy hozom helyre, hogy beolvasom-kiirom OOo alatt). ( Egyébként ismered a http://office.lap.hu/ oldalt?)
- CD/DVD írásra az Oront Burning Kit 2. Basic nekem tökéletesen elég (a Professional változat a Tool-al már ír-olvas [:)], de fizetõs, és minek).
- Fényképkezelésre alapban a Gimp elég, és 2-3 havonta megnézem a PC Word ajánlatát, ami többnyire ingyenes és mindig repülõgépkabinfelületû, ahol már a súgó is tool bonyolult nekem :D)
- HTML szerkesztésre rengeteg ingyenes van. (Szoftver bázis, html lap, Dowloading ... Mit szólsz a magyar Webmesterhez?) Két általam gyakran használt abszurd megoldás: multimédiás szövegszerkesztõ - mentés - másképpen - html forma, és a Jegyzettömb. Az elsõ gyors és ideiglenes, a második gyors, csak fejben kell hozzáképzelni a wyswyg ablakot :)
- VMware a Wikipedia szerint (http://hu.wikipedia.org/wiki/VMware)
VMware a WMware Player -rel egy szabad software-t kínál amelyel már a készen konfigurált virtuális gépeket "le tudjuk játszani". A Virtual Machine Center oldalon le lehet tölteni kész Image-eket amelyeket le tudunk játszani. S így lehetõvé vállik minden befektetés nélkül például egy Linux környezet letöltése amely Windows alatt relativ biztonságosan tudjunk netezni.
A Sulinet szerint :) több ilyen progi van [ VirtualPC (Win32 gazda OS, bármely vendég OS), WinE (Linux gazda OS, Win32 alkalmazások), VMware (Win32 és Linux gazda OS, bármely vendég OS) ]
Igazából nem vagyok otthon ebben a témában, mert nem használtam eddig ilyeneket, bár a Windows XP-m DOS ablaka igazából csak DOS emuláció, sõt maga a Windows is egyesek szerint csak egy OS emuláció :-) (történelmileg a QDOS-ból lett kifejlesztve ...)

Dátum: male;1425

Igaz, van pár jó minõségû ingyenes alternatíva is, de ne felejtsük el, a legeslegjobbakért mindig fizetni fog kelleni (feltehetõen)..
- Adobe Photoshop
- Macromedia Dreamweaver
- Ahead Nero
- VMWare

Ha mutatsz ezekre megfelelõ alternatívát, akkor azt hiszem áttérek azokra, és nagyon megköszönöm :):)


#36 s4h

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 17:38 PM

Hihihi... picit eltértünk a "topictól"... :) :D

#37 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 17. 21:20 PM

Dátum: s4h;1438

Hihihi... picit eltértünk a "topictól"... :D :)
Valahol ez is hozzátartozik, hiszen nem csak a jogtiszta operációs rendszer, de a jogtiszta programok is fontosak (már akinek) :)

Dátum: ivanuska;1437

az ingyenes OpenOffice.org számomra jobb mint a MS Office (pl. a pdf export kifejezetten hasznos, és gyakran az MS alatt megsérült doksikat úgy hozom helyre, hogy beolvasom-kiirom OOo alatt). ( Egyébként ismered a http://office.lap.hu/ oldalt?)

Ezt sajnálom magamban a legjobban, mármint, hogy az openoffice a GUI miatt bukik meg nálam.. Jókat hallani róla (mondjuk nincs benne PPT-hez hasonló program - na puff..), de túl idióta vagyok hozzá, hogy azt használjam, fõleg ha van mellé jogtiszta MS Office. :P

Az oldalt nem nézegettem eddig.

GIMP: ígérem, megnézem milyen, de ha jól emlékszem, az is Java alapokra épül, és ez is a hülyeségeim közé tartozik, hogy nagyon-nagyon nem szeretem Windows-on a Java-ban írt programokat. Általában csigalassúak, szóval amennyit megspórolsz a szoftver árán, azt rögtön költheted hardverre.. Ez nem törvényszerû, de az általam használt Java-s programok többnyire ilyenek voltak.. És hozzá a jött a világ legnagyobb baja, a GUI :):D Ettõl nem tudok elszakadni :-)

CD/DVD: Nem tudok véleményt mondani..

HTML: Mi az a magyar Webmester? :confused::D:D:D

VMware Player: ez csak az elõrekonfigurált rendszereket tudja futtatni, sajátot nem, ami megint nem jó..

Dátum: ivanuska;1437

sõt maga a Windows is egyesek szerint csak egy OS emuláció :) (történelmileg a QDOS-ból lett kifejlesztve ...)
Hol van az már..


Szóval összegzem: engem egy szép GUI-val meg lehet gyõzni, avagy a Windows Vista nekem való :D:D:D
Komolyra fordítva a szót: a GUI az elsõ benyomás, azonban nem elég ahhoz, hogy csak a szép felület miatt egy rossz programot használjak, viszont egy jó program sem ér többet rossz felülettel (számomra)..

#38 GFS

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 20. 13:01 PM

Sziasztok Mágusok!:)
Nekünk az XP HOME, és a WISTA is jogtiszta,mert nem merünk kockáztatni...:eek:
Hiszen már egy fél éve,az APEH is elenõrizheti a szoftwereket...nektek van igazatok abban mindenképen,hogy rengeteg free verzióju szoftver van a Neten,csak le kell tölteni!De sajnos nagyon nagy hányaduk csak otthoni felhasználónak ingyenes!Vírusírtó,tûzfal:Comodo.Csak vírusírto:Clamwin.mindkettõ bevált,és üzleti felhasználóknak is ingyenes..Böngészõ töménytelen..:)Az office 2003,vagy 2007 helyett az Open office-t használjuk..kicsit nehézkesebb,de használható!:)Spybot:ez is free!Ccleaner.végül is össze lehet szedni a médiához is ingyenes programokat,ha az ember keresgél..már csak az operációs renszer marad..abból soha nem használtunk a Windowson kívül mást..
Végül is attól jogtiszta:
Eredeti CD
Matrica a gépen,
Számlamásolat..
Kihagytam valamit?
azért nem tudom az Office-t használni,mert ezek közül a számlám nincs meg..:(
Üdv mindenkinek!
A SÚLYT NYOMD,NE A DUMÁT!:cool:

#39 ivanuska

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 20. 15:38 PM

Hát a téma elég nagy .....
Pár gondolatom már visszapattant a male.01-es tûzfalról, de a falat valóban nyögvenyelõs és nem jogos jogtisztaságról beszélni jogosulatlanságra való lehetõségek bemutatásakor ..
Szóval, elõször is.
A FOGALOM (a jogtisztaság, eredetiség) nem egyértelmû. Sem neked, sem nekem, sem a bíróságnak, sem a rendõrségnek - mindenkinek akadhat ellentmondó rémtörténete. A lényeg, hogy a szoftverjogtisztaság sokváltozós függvény, függ attól, hogy ki a vásárló, ki az eladó, mikor történt az aktus, milyen földrajzi helyen történt az aktus, milyen egyedi megállapodást illesztettek az alapmegállapodáshoz stb. A legmegbízhatóbb hozzáállás, ha egyedi szerzõdésnek tekintesz minden szoftverhasználatot, és úgy gyûjtöd be a lehetséges módosító adatokat. Innentõl kezdve nagyon sokba kerül az ingyenesség bizonyítása, és sokkal olcsóbb egy nevesített szoftver megvétele - ezt hívják vételi kényszernek. Posvári Sándor mellett tanultam meg, hogy az üldözési mánia korunk jogszerû betegsége. Néhány érv az eltérõ értelmezésre :
    [*:3aq77ilc]Egy szoftvertervezõ cég (pl. a M$) , mint amerikai cég definiál egy szabályt, amit betartat, annak ellenére, hogy több ország törvényével ellentétes. A biztonsági másolat készítését engedélyezi a magyar BTK, sõt pár helyen elõ is írja a magyar törvény (több informatikai biztonságról szóló rendelet), a védelem feltörését nem.
    [*:3aq77ilc]A rendõrségnek joga van kimenni, házkutatni, és elvinni a CD-ket (alapos gyanú esete), és miután a több éves procedúra során bebizonyítottad minden szoftveredrõl hogy jogtiszta (nem
    könnyû!), nincs büntetés, csak perköltség, ami azért elég magas lehet a magas költségû elfogult és hozzá nem értõ rendõrségi szakértõk miatt. A magyar jogi egyetemeken szoftverjog oktatás csak fakultatíve fordul elõ, és nem mindenütt.
    [*:3aq77ilc] a tulajdonos lehet magán és cég - életünk egybecsúszik, mivel a gazdasági kényszer (lsd APEH és a kényszervállalkozások) sok helyen az egyéni- családi vállakozást tette csak lehetõvé, de a szoftverárak nálunk sok helyen még nem megengedhetõk (pl. gyakran nem is számolhatók el költségként). A CD-n elvitt ZoneAlarm programod lehet maszek és céges, ami telepítéskor válik ketté, de a bíróság felé a szakértõ a CD alapján szakért. A szakértõ a rendõrség kérdésére válaszol, és ha azt kérdik, hogy "a lefoglalt CD-n lévõ anyag alkalmas lehet-e szerzõi és szomszédos jogok megsértésére" akkor azt válaszolja, hogy "igen". A Cd
    egyébként alkalmas gyilkosságra is, de azzal nem mindig vádolnak.
    [*:3aq77ilc] Az értékesítõ is bezavarhat a képbe. Az általad jogszerûnek vélt program sok helyen sokféleképpen lehet nem jogszerû. Annak idején a Novotrade cég kanadai dBASE IV és Clipper 5 programokat hozott be az országba és kb 5-600 cég vásárolt tõlük. Számla, doboz, papír és minden volt, amirõl tudtuk hogy kell. Egy év mulva a frissítési igénynél derült ki hogy a fejlesztõ cég nem fogadja el eredetinek európai cégektõl a kanadai termékeket. A terméket Európába Kanada utána egy évvel kezdték csak szállítani. Aki frissíteni akart (a javító patcheket kellett megvásárolni), annak meg kellett venni az európai csomagot (is).
    [*:3aq77ilc] Vannak automatizmusok. Egy szoftver-hardver rendszer átverhetõ, téveszthet, és rosszul is mûködhet. Rengeteg olyan szoftveres ellenõrzésrõl tudunk (a C64-es EltGuard-tól az utolsó a M$ IE7-esig), ahol a cég valamilyen szoftveres-hardveres feltételt kérdez le, és ha annak eredményeképpen eredeti a szoftver, akkor mûködik. Mindegyikre tudok példát.
    [*:3aq77ilc]A BSA értelmezés folyamatosan változó, sohasem korrekt, de soha nem is várható el tõle, hogy az legyen. Kezdetben évekig az kommunikálták, hogy "csak a jogtiszta szoftver vírusmentes, és a másolt vírusos". Most a szerzõk nevében próbálnak az ASVA-val érvelni, de a szerzõ jog már szerzõ független: a létrehozó (megvásároló) cég tulajdonolja. A BSA számla alapú technikával dolgozik, amit több fejlesztõ támogat. Pl. Akarsz egy W98-at venni jogosan? Semmi akadálya! Beszerzel egy másoltat (õk javasolják, pontosabban azt kommunikálják, hogy szerezz be egyet "akárhogyan" és azt õk nem fogják ellenõrizni) és utána veszel mellé egyet a cég éppen futó legfrissebb termékébõl, és azt bontatlanul melléteszed. Ekkor kéred a céget, hogy ismerje el jogszerûnek a régi termékét. Ez a hivatalos eljárás. Egy dobozos Vistával legalizálhatsz egy W98-at, de akár egy DOS 1.0-t is.

Biztos van még jó pár elvileg megkülönböztethetõen eredetinek tekinthetõ állapot, majd ti irtok.

#40 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 11. 12:25 PM

Üdv.

Most épp egy ügyfélnél vagyok, és sürgõsen kellene nekem tudni, hogyan is kell eltávolítani a eredetiség ellenõrzõ alkalmazást.

Ha vaslki be tudja linkelni hol van leírva azt megkösszönném.

Üdv





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó