Ugrás a tartalomhoz


Videókártya kérdések


163 válasz érkezett a témában

#81 Kulik László

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 01. 11:37 AM

Sziasztok!

Ha tudtok segítsetek.
S3 Savage IX 8 MB-hoz kellene driver.
Honnan tudom letölteni?

Válaszotokat köszönöm.

Kulik László

#82 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 01. 12:39 PM

Mondjuk itt le tudod szedni a drivert. http://www.s3graphic...sp#id_290298drv vagy itt: http://www.driverfil...961,529,5,.html
kép

#83 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 25. 21:08 PM

Hello mindenki!
Egy nagyon nagy segítség kéne.
Alapjáraton 1-2% a procim használata, de mikor megnyitok egy filmet, felmegy 78-80%-ra. Nem ilyen kis dvdrip meg ilyeneknél(azoknál ennyire nem megy fel), hanem nagy felbontású HD filmeknél(.mkv.) Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám ezt a lejátszási műveletet a videókártyámra állítani, mert egyszerűen ugymond szaggat/akad a film és mintha sietne a hang. Remélem érthetően fogalmaztam, próbáltam :wink:
Media Player Classic Home Cinema-val játszom le a filmeket, és ugy hallottam, hogy ott vhol belehet állítani, hogy a VGA játsza le. Csak nem tudom, hogy hol. Ha bárkinek vmi ötlete, szívesen fogadom.
A procim : AMD 4200+
A VGA : ATI HD4650 512MB
Előre is köszi a segítséget.

#84 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 25. 23:27 PM

Akkor: (amennyire én tudom):
1. kép alapján azt hiszem, hogy a Playback/Output-nál EVR-es beállítást kell választanod. (Többinél legyen kétcsillagos, pl. DX-nél)
2. kép lényeg: ahol az Internal Filters-en belül, a Transform Filters-nél DXVA van, ott legyen pipa.
3. kép: ha van ffdshow filter (miért ne lenne?), akkor annak a video codec-jét hozzá kell adni a listához, és block-ra kell rakni

Viszont, egy IGAZI HD-fanatikus (mint pl. én) tudja, hogy nincs az a prociterhelés, amit ne érne meg az igazi HD képminőség.
Ehhez az alábbiakat kell tenni: az első kép alapján válasszuk ki a 2 csillagos dolgokat, illetve a haali renderert.
Ezután indítsunk el egy bármilyen videót, hogy hozzáférhessünk a haali rendener beállításaihoz (jobb klikk a videón --> filers --> haali's video renderer), majd állítsuk be a 4. képen látható dolgokat (Buffers és YUV).

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: mpc1.PNG
  • Csatolt kép: mpc2.PNG
  • Csatolt kép: mpc3.PNG

kép
i like the sparkle in your eyes!

#85 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 26. 00:53 AM

Köszi szépen a segítséget, sikerült beállítanom mindent.

#86 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. October 27. 23:36 PM

Sajnos lemaradt az előző hozzászólásomból a 4. kép, ezt akkor most pótolnám:
Buffers és YUV beállítása: Csatolt kép: haali.PNG
Meg akartam mutatni, hogy milyen jelentős különbség van DXVA ki/bekapcsolása mellett a képminőségek között, de sajnos nem tudom lementeni a képet bekapcsolt esetben (print screen mellett látszana csak a különbség). Akit érdekel, az ki tudja próbálni, a dolog lényege a 4. képben van, ezen kívül csak a 2. képnek megfelelően (előző hozzászólásomban) kell enedélyezni vagy letiltani a DXVA-t. Aki sok ilyen minőségű filmet néz (30+Mbitesek előnyben :)), annak mindenképp javaslom a Haali's beállításokat és a DXVA mellőzését. Azt a körülbelül +30% CPU terhelést mindenképp megéri szerintem.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#87 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 17. 23:21 PM

Hello mindenki.
Egy nagy kéréssel fordulok hozzátok.
A minap vettem egy Ati Radeon HD 2600xt videokártyát (használt), amit egy gigabyte ga-ma69vm-s2 alaplapba tennék be (alapbol integrált videokártya van benne) és a következö a gondom, elinditom a windowst, és kb 2 percig megy minden jol..aztán elkezd remegni a kép, és sötétség :S..és kész..utánna hiába inditom ujra, még a processzor sem adja ki a csipogo hangot..totál semmi.
itt a video (a képen a nagy ventillátort én tettem oda a +hütés miatt)


#88 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 18. 06:41 AM

Érdekes hiba. Pedig kezelnie kellene a videokártyát. Ha jól láttam, akkor mikor telepíti hozzá az illesztőprogramot, akkor megy el a kép. Első körben próbáld frissíteni a BIOS-t, persze ezt integrált kártyával tedd. Vagy ha van tuning, akkor állítsd vissza az alapértékekre.
kép

#89 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 18. 09:47 AM

az a gond hogy fogalmam nincs hogy van e tuningolva a kártya, de esélyt sem ad hogy megtudjam nézni..de igaz..tényleg mintha akkor menne el a kép. nagyon remélem h valami orvosolhato probléma..remélem nem kukaérett a videokari :S..igaz h használtan vettem..de egy kis ideig megy igyis..viszont elég erösen melegszik is..everest multkor 70 fokot irt ki..ezt is igy 2 perc után windows-ban..tehát vmi baja lehet :S

#90 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 18. 15:07 PM

Dátum: Dirtyman

az a gond hogy fogalmam nincs hogy van e tuningolva a kártya, de esélyt sem ad hogy megtudjam nézni..de igaz..tényleg mintha akkor menne el a kép. nagyon remélem h valami orvosolhato probléma..remélem nem kukaérett a videokari :S..igaz h használtan vettem..de egy kis ideig megy igyis..viszont elég erösen melegszik is..everest multkor 70 fokot irt ki..ezt is igy 2 perc után windows-ban..tehát vmi baja lehet :S
Az a 70 fok igen sok. A tuningot nem a kártyára gondoltam, hanem a gépre. De ha jól tudom, akkor már a vásárlás pillanatában előjött a hiba. Melyik boltban vetted meg? VGA hűtőt lehet venni. De előbb próbáld ki az egyik haverodnál.
Jelenleg integrált VGA-val használom a gépet (ATI Radeon 2100), és a múltkor azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha húznám egy kicsit. Az ötlet jó volt, csak nem úgy sült el, ahogy kellett volna. Az órajelen 1 MHZ-t adtam, és már szét is ment a képe (mint a videóban, de nem lett sötét a kép), de az újraindítás után már minden jó lett.
kép

#91 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 18. 16:50 PM

Használtan vettem a karit, illetve rendeltem. (tudom hogy ilyent nemnagyon érdemes)

#92 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 18. 17:43 PM

Dátum: Dirtyman

Használtan vettem a karit, illetve rendeltem. (tudom hogy ilyent nemnagyon érdemes)
Nem azt mondtam, hogy nem érdemes, hisz már én is vettem használtan eszközöket (pl. anno sd ramokat). Azért kérdeztem, mert lehet egy embertől, meg lehet boltból is (csak ott vettem használt eszközöket, és semmi bajuk sem volt. Ha meg volt, hát kicseréltem).
kép

#93 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 20. 15:59 PM

Nah idöközben annyi változott, hogy megprobáltam ugy az egésszet, hogy betettem a videokarit, kinyitottam az ablakot és plusz még egy kis ventilátort raktam a videokártyához.
És igy müködött. több mint egy orát tudtam vele játszani. Tehát szerintem vmi hütés gond, de lehet hogy inkább valami chip-el lehet a gond, ami jobban melegszik a kelleténél. Remélem nem drága probléma ez...

#94 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 20. 19:04 PM

Dátum: Dirtyman

Nah idöközben annyi változott, hogy megprobáltam ugy az egésszet, hogy betettem a videokarit, kinyitottam az ablakot és plusz még egy kis ventilátort raktam a videokártyához.
És igy müködött. több mint egy orát tudtam vele játszani. Tehát szerintem vmi hütés gond, de lehet hogy inkább valami chip-el lehet a gond, ami jobban melegszik a kelleténél. Remélem nem drága probléma ez...
A hűtő pont a chipet (GPU) hűti, így azzal lesz a gond. 2500-10000 Ft között van, de azt javaslom, hogy ha teheted, akkor ne a legolcsóbbat vedd, mert azzal ráfázhatsz, meg nagy a valószínűsége annak, hogy hangos lesz. Hűtő vásárlásnál figyelj, hogy a videokártyádhoz valót vedd.
kép

#95 Dirtyman

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 20. 20:27 PM

DE az nemlehet hogy valami jobban melegszik a kelleténél? illetve nembir el akkora höfokot mint kellene? mert a hütö nekiér a chip-nek tehát a gpu-nak..és a videokari ventilátora is forog, és még nyitott ablak mellett+ még odatettem egy ventilátort..még igyis 58 fokos volt menet közbe a kártya. (énmeg majd megfagytam)

#96 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 20. 21:08 PM

Lehetségesnek tartom, hogy egyéb hibája van a videókártyának, de a jobb hűtés ezt elfedi.

#97 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 21. 13:07 PM

Most nekem lenne pár kérdésem:
1, van valakinek tapasztalata arról, hogy mennyire kiforrott a két kártyás rendszer használata, ha ATi-t és nVidia-t akarok keverni?
2, nVidia korlátozza mostanság a két különböző GPU-s rendszerekben a videókártyák tudását. Ez hatással van a CUDA-ra is?
3, nem lesz semmilyen összeköttetés a két kártya között (se CF, se SLI), így az első PCI-E portban lévő kártya x16-os lesz és a második x8-os? (alaplap)
4, játékok és egyéb programok hogy tolerálják?

#98 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 21. 18:16 PM

@Dirtyman

Bocs hogy bele okoskodok, de nem lehet hogy csak levegővel ki kéne fuvatni a hűtőbordák közét? És akkor a rajta lévő venti újra hűti amennyire kell?

#99 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 21. 20:06 PM

Dátum: dfcbt

@Dirtyman

Bocs hogy bele okoskodok, de nem lehet hogy csak levegővel ki kéne fuvatni a hűtőbordák közét? És akkor a rajta lévő venti újra hűti amennyire kell?
Azt mondod, hogy piszkosak a hűtők, és ezért melegszik fel túlságosan a VGA? Erre nem is gondoltam, de ez is lehet 1 megoldás.
kép

#100 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. December 21. 20:14 PM

Bizony telifújja porcicával a réseket. Hasonlóan mint a procí hűtőbordáit.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó