Ugrás a tartalomhoz


_Zsolti_ tartalmai

Összesen 5 elem van _Zsolti_-tól (Search limited from 2023. April 27.)


Sort by                Order  

#3982 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: _Zsolti_ on 2008. March 25. 14:43 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Bootor

Szia!

"Yahoo! Companion", ez hogy került fel? Valamint akkor ez ugyanazon a gépen lett tesztelve, aminél előfordult az újraindítás?

Üdv.
Bootor

Helló!

"Yahoo! Companion" hogy került fel? --> Hát ez az! Én külön biztos, hogy nem tettem fel. Gyári XP Pro CD integrálva gyári SP2 package-dzsel, majd ezt követően semmi más, mint a már leírt driverek. Ezt követte az afpx 4.03w2. Mégis ott volt!

Használt gép a legutolsó (03.24. este) próbához --> természetesen ugyanaz a gép (hardver kiépítés) és a már korábban is használt Ghost image votl az alap. Ezért is írtam, hogy az afpx csomag teljesen rendben felment, most, hogy az újraindítás ki volt kapcsolva. Az IE baja meg úgy tűnik, hogy ettől (mármint az afpx-től) független. Mélyebbre - megmondom őszintén - nem ástam; örülök, hogy megy a dolog és ma este mehetek tovább a rendszerem "építésével."

Üdv': _Zsolti_



#3977 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: _Zsolti_ on 2008. March 24. 22:15 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Szervusz Bootor!

Ahogy igértem egy újabb próbálkozást ejtettem meg ma este.
A 403w2-vel csináltam egy komplett (tehát minden elemet tartalamzó) afpx installt arra az image-re, ami az SP2-vel integált XP Pro-t + az összes kütyü (alaplapi chipset, integrált videó, integrált hang, integrált hálók., plusz 1 PCI hálók.) telepített driver-ét tartalmazta.

Rendszergazdaként jelentkeztem be.

Szépen felment minden, most ugye újraindulás nélkül. Aztán leállításkor az XP-s lezáró ablak "Beállítások mentése..." + "Várjon!" felszólítást nem győztem kivárni. kb. 15 min után kinyomtam (nem, nem szemét :) ). A lényeg: újraindulás után bejelentkeztem rendszergazdaként, IE-t elindítottam és láss csodát minden tökéletesen ment; semmi proci túlhúzás, semmi kilőhetetlenség. Nézzük a szokásos userként bejelenetkezve: itt megint előjött a probléma: IE elindíthatatlan és terheli a CPU-t, mint az állat. Vissza rendszergazdába, most már ott is újból gáz van! Ilyen nincs, gondoltam és neki álltam bogarászni a netet, mert 100%-ig meg votlam győződve, hogy ez valami IE bug, vagy az IE-hez közvetlenül kapcsolódó valaminek a hibája lesz. Meg is találtam: http://forums.microsoft.com/msdn/showpo ... 0&pageid=2
Továbbá: http://support.micro....com/?id=928426

Az IE által használt bővítmények egyike, konkrétosan a "Yahoo! Companion" eszköztár okozta a galibát. Ezt szépen letiltva megy minden mint a karika csapás.

Visszatérve az afpx-hez: fentiek fényében a csomag teljesen jó, a korábban letöltő kollegák nem hiába nem jeleztek semmilyen problémát. Az persze más kérdés, hogy nálam - ill. a másik jelentkezőnél, akinél galiba volt - mi okozta az anomáliát. Nálam különösen úgy, hogy eredeti XP lett feltolva (na jó integrlt SP2-vel) és drivereken kívül mást még nem kapott a rendszer.

A lényeg, hogy most úgy tűnik, a probléma megoldva. Köszönöm a segítséget és a gyors reagálást!

Üdv': _Zsolti_



#3939 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: _Zsolti_ on 2008. March 23. 17:01 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Bootor

Rendben. Érdekes, hogy az AFPX 4.02-t is több mint 1500x töltötték le, és csak ez a 2 visszajelzés érkezett. Mindenesetre, ha az AFPX 4.03w jól működik ugyanazon a konfigon, amin a 4.02 vagy 4.03 nem, akkor azt a vonalat fogom követni. IE7-nek meg jónak kell lennie természetesen, szerintem az időelőtti újraindítás kavart be neki is. Ezt lehet javítani, hogy az IE7-t külön még egyszer telepítjük (esetleg előtte eltávolítjuk a "vezérlőpultból").

Az lenne a legjobb, ha pontosan ugyanazon a gépen lenne kipróbálva az AFPX 4.03w, mint amin a 4.03 (vagy a 4.02) idő előtt újraindult.

Hello!

Csak érdekességként: https://www.netacademia.net/tudastar/de ... upid=16499
Itt is írnak valamit a Windows update IE7 problémáról. Persze a cikk régi és több körülmény is egybe eshet. A lényeg holnap este kipróbálom az újabb w1 ill w2 megoldást, aztán jelentkezem.

Üdv': _Zsolti_



#3934 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: _Zsolti_ on 2008. March 23. 15:53 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Kedves Bootor!

Mivel most nem vagyok otthon a saját konfig közelében, ezért nem tudom a kért adatokat megadni, de később mindenképpen pótolom. Addig csak annyit, hogy ugyanez (vagy hasonló) jelenség nekem már - mint utólag kiderült - a 402-vel is jött.
03.09-én raktam fel először az új XP-t (SP2-vel integrálva) aztán szépen lassan (esténként) haladtam előre az építkezéssel, mígnem egyszer valami miatt szükségem volt az OS saját helpjére. Gyorsan kiderült, hogy igen gyanúsan vislekedik (elérhetetlen belső hivatkozások, ha rákkattinok egyre, csak a "Megjegyzések" előtti kis ikonok száma gyarapszik eggyel). Na mondom, nézzük csak azt a csodás IE-t (ha jól tudom a help azt használja megjelenítőnek): el sem indult (egy gyors felvillanás aztán annyi). Gondoltam egyet visszanyúlok a "szűz", még csak driverekt tartalmazó Ghost image-ig, na de akkor már tegyük fel a legújabb afpx-et. 403 letölt, feltol: 20. v 22./186 (Messengert eleve kihagytam)-nál .NET35-nél (ha jól emlékszem) rengeteget gondolkodott, aztán újraindulás, majd a fent már leírt jelenség: bejelentkező ablaknál megáll az OS betöltés, bejelentkezést követően meg semmi sem történik. Újabb próba (mivel már elég késő volt az eredeti Ghost image-t nem húztam fel előtte): most a .NET-et nem kértem telepíteni --> így rátoltam újra az afpx 403-at. Szépen végig ment, sipolt a legvégén újraindult. A help jól működött, az IE (v7) is elindul, DE: a kétmagos 2,2 GHz-es procit legalább 50%-ra (volt hogy felkúszott 70-80-ra is) hajtja úgy, hogy kezdő lapnak "blank" van beállítva. Simán leállítani, "kiX-elni" nem lehet, a feladatkezelő ablakában mint alkalmazás nem jelnik meg (még több példányban elindítva sem), csak a folyamatok között lehet kilőni.

Ezután még egy utolsó próbára ott hagytam éjjelre: ismét felhúzott eredetei Ghost image --> afpx 403, minden opció kiválasztva maradt. Úgy hagytam ott, hogy ha végez kapcsoljon ki. Reggel sajnos bekapcsolt gép fogadott: megtörténhetett az újraindítás --> az OS ott várt a bejelentkező ablakkal. Bejelentkezve megnéztem az afpx által használt temp könyvtárat a kicsomagolt cuccokkal: mind a 379 MB (ha jól emlékszem) ott csücsült. Ez is azt mutatja, hogy sikertelen volt a telepítés-sorozat, mivel amikor sikeresen a végére ért (ld .fentebb a korábbi próbálkozást), akkor ezt a dir-t törölte.
Ennek kapcsán egy kérdés: ki kellene küszöbölni a bejelentkeztetést az afpx felrakása előtt? Azaz, hogy ne legyen több felhasználói profil, csak kvázi 1-user-es környezet? Ekkor működik automatikusan az újraindítás és fejeződik be a telepítés rendesen?
Egyébként ha nem is a "Rendszergazda" account-tal, de a renszergazda csoport tagjaként voltam bent mint user a telepítésnél. Esetleg ez is lehet gond? Olvastam már olyat, hogy bizony nem minden esetben egyforma a két account.

Ha megint otthon leszek, teszek egy próbát az eggyel korábbi Ghost image-mel, amin még a driver-ek sincsenek fent, hogy ott mi lesz?

Megj.: az Os telepítése utáni IE 6.0xx teljesen jól működik. Nem lehetne az IE7-et is opcionálissá tenni az afpx-ben? Úgy sem használtam eddig sem másra mint a frissítések legyűjtésére. Ezután meg vagy az afpx-szel fogok ügyeskedni, vagy megnézem, hogy hogyan lehetne az IE-t teljesen kiküszöbölni.

Üdv': _Zsolti_

u.i.: Áldott Húsvétot!



#3928 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: _Zsolti_ on 2008. March 22. 22:57 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: akarmi aron

Szerbusz Bootor!
2., AFPX 4.02-nél több gépen és laptopon .net3 után leállt a telepítés és újraindította a gépet (Új gép, Hivatalos Win Xp Prof SP2-vel telepítve) Utána újraindítva az AFP-t gond nélkül végigment és minden működik tökéletesen! Találkozott ezzel más is? Nekem SOHA nem volt még gondom eddig. Esetleg valamilyen javaslat?

További jó munkát, sok kitartást és még több támogatást kívánok Nektek!

Szervusztok!

A jelnség nálam is lejátszódot 403-mal. Ami viszont gáz, hogy utána a zújraindulás után nem ment tovább a telepítés. Az alkalmazás ablaka nem jött elő, a gép még darátl kb 1 percet, aztán teljes csend (0% CPU terhelés).
Ezen kívül a felpakolt IE 7 el sem indul + az erre épülő XP sugó a belső linkekkel ütődöttségeket csinál. Valami nagyon nem OK; legalább is nálam.
Én Integrál XP SP2 telepítő CD-ről installáltam a windowst után feltoltam mindne drivert, majd ezt követően jött az afpx403.

_Zsolti_