Ugrás a tartalomhoz


Kacmaster tartalmai

Összesen 2 elem van Kacmaster-tól (Search limited from 2023. April 27.)


Sort by                Order  

#3717 Vista 4GB RAM probléma

Elküldve: Szerző: Kacmaster on 2008. March 01. 10:00 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Nem szeretnék mindenféle ötletekkel előrukkolni (nekem is 4GB RAM-om van és ez egyre több gépben lesz így), hiszen számtalan fórum foglalkozik ezzel a témával. Csak emlékezetből (ha hülyeséget írok bocs) idézném, hogy 32 biten max 4GB címezhető. Ebbe a 4GB-ba bele kell, hogy férjenek az egyes eszközök használatához, megcímzéséhez szükséges memória tartományok is. Lehet varázsolni a dolgok memóriabeli elhelyezkedésével, vagy, hogy minek mennyi jusson, de a fizikai korlát az ott van a 32 bites oprendszerekben. Szerintem jobb beletörődni, hogy van egy ilyen korlát vagy 64 bites rendszerre kell váltani. Ez emlékeztet a DX10 problémához egy másik témában, amikor is valaki ki akarta szedni a DX10et a vistából. Elkerülhetetlen, hogy az operációs rendszerek és a rajtuk futó szoftverek hozzáfejlődjenek a hardverhez. (az XP-nek is kellett vagy 7 év mire elfogadható lett :D )



#3661 AfterFixProjectXP (AFPX)

Elküldve: Szerző: Kacmaster on 2008. February 25. 13:29 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv!

Először is hálás vagyok a munkátokért és mivel végtelenül csóró is ezért csak így szóban tudom sajnos kifejezni ezt!
Csak néhány hete ismerem ezt a projectet, de rendkívül hasznosnak tartom. Ugyanakkor, mivel frissen telepített windows-ra érdemes szerintem is rátolni minden megjelent javítást vagy szerviz csomagot, fontosnak tartanám én is a telepítőbe integrálás lehetőségét. Megértettem, hogy ez a project nem erre készült, de ha az ember gyakran telepít windows-t (munka, hobbi, önzetlenség :) ) elérkezik az a pillanat, hogy le akarja egyszerűsíteni a munkáját és eljut az unattended verzióig vagy minden telepítéséről képfájlt készít, ami sajnos nem "portable" és sok tárolókapacitást igényel. Egyetlen kérésem vagy kérdésem lenne, hogy az installer paraméterezhető legyen, esetleg legyen egy leíró fájl az installálás automatizálásához. Ha nyűgös a dolog és nem megy - semmi gond - megértem és még egyszer szeretném megköszönni ezt az alternatívát, amit nyújtottatok eddig is! (ha figyelmetlen voltam és ez le van valahol írva már egyértelműen, akkor elnézést kérek)