Ugrás a tartalomhoz


karlkani tartalmai

Összesen 5 elem van karlkani-tól (Search limited from 2023. April 27.)


Sort by                Order  

#6616 Windows 7

Elküldve: Szerző: karlkani on 2009. January 14. 17:42 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Olvastam a topikban, hogyan lehet előcsalogatni a gyorsindító menüt. Van Quick Launch alapból a Windows 7-ben, így a mappa létrehozása, parancsikonokat bele művelet nem feltétlenül szükséges. A módszer azonban ugyanaz, jobb klatty a Tálcán, Toolbars, New Toolbar... Tallózzuk be az alábbi mappát: C:UsersFelhasználónevünkAppDataRoamingMicrosoftInternet ExplorerQuick Launch. A Tálca ne legyen zárolva (különben nem tudjuk megcsinálni): jobb klatty a beállított Toolbaron, majd a "Show Text" és a "Show Title" menüpontok előtti kiválasztást szüntessük meg. Húzzuk a jól megszokott helyére, állítsuk be igényünk szerint. Ez azért kényelmesebb megoldás, mert a telepített programok ide helyezik el parancsikonjaikat, így nekünk ezzel nem kell foglalkoznunk. Amit meg nem szeretnénk oda, azt egyszerűen töröljük.
Ott van alapértelmezetten a "Show Desktop", ami a 7-esben az óra mellett is megtalálható, valamint a 3D-s ablakváltás (Win+Tab kombináció).



#6614 Windows 7

Elküldve: Szerző: karlkani on 2009. January 14. 14:40 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: renee7

Ne cseréld meg a betűjelet, mert a Win7 már külön boot particiót csinál magának, ha tisztán telepíted, ha meg meglévő rendszer mellé, akkor a C: meghajtót használja erre a célra. Szerintem vírusvédelmi okokból nem ad a boot particiónak elérési útvonalat. Ennek segítségével ugyanis, ha a rendszer beáll, valamannyire el lehet indítani, és esetleg helyrehozni.
Muszáj volt megcserélni, öt részre van osztva a merevlemez, és mivel a D:-re telepített 7-es C:-t használ, az XP nem kapott betűjelet, így a többi is előre ugrott. Mindet visszaraktam, ahogy volt, az XP-nek meg kiosztottam a D:-t. Van néhány dolog, amit el kell érjek, ezért szükséges, hogy lássam az XP partíciómat, ezért csináltam úgy, hogy csak a rendszert tartalmazó partíciók betűjelei cserélődnek.



#6609 Windows 7

Elküldve: Szerző: karlkani on 2009. January 13. 10:17 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Ateszka

Karlkani: ezt próbáld meg, hátha : http://usite.hu/prg/SoundMAX_Audio
Elég érdekes dolog történt tegnap este. Letiltottam a SB hangkártyát, majd újraindítottam a Windowst. Egyből talált drivert az alaplapihoz. Telepítette, majd kérte, hogy indítsam újra a 7-est. Megtettem. Hang egy deka sem jött ki a kártyából, se analóg, se digitális (SPDIF) kimeneten. Engedélyeztem a SB-t, újraindítottam. Eszközkezelőben mindkettő ott volt, de a hangbeállításoknál csak az alaplapi. Ekkor lett elegem az egészből, letiltottam BIOS-ban a lapon levő hangkeltőt, megnéztem erre mit lép. Ott volt eszközkezelőben a SB, de a hangbeállításoknál semmi sem szerepelt. Driver uninstall, automatikusan visszatette, újraindítás. A hang olyan volt, mint elsőre... Ma, amikor hazaértem melóból, beállítottam 24 bit, 96000 Hz-re, így már nem volt annyira torz a hang. Beállítottam foobarban az EQ-t (kevés mély). A hangbeállításoknál is elvettem a mélyből egy keveset, így már egész jó.

Köszi a linket Ateszka, de nem fogom kipróbálni, az alaplapi hangkártya ezek után marad letiltva (BIOS-ban).

Nálam 30-35 perc volt a telepítés egy 10 GB-os partícióra (D:). A mocsok átvette az XP betűjelét, annak pedig nem adott, így nem is láttam. Gondoltam, megnézem a lemezkezelést, láss csodát, ott volt. Gyorsan átbetűztem mindent, nagyon megszoktam már XP-n, mi hol van.
Emlékeim szerint a Vista béták megcserélték a "betűket", nem csináltak ilyet. A hálókártyámat nem ismerte fel, így nem tudott letölteni a fel nem ismert eszközökhöz drivert. Feltettem egy XP-s drivert, mivel csak az van, utána már ment minden. Az élményindexemet inkább hagyjuk... :oops:



#6600 Windows 7

Elküldve: Szerző: karlkani on 2009. January 12. 17:59 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Dátum: Ateszka

Karlkani: töltsd le ezt, talán ez segít: http://usite.hu/prg/SB_Audigy_LS
Köszönöm Ateszka, de ez sem jó. A WUD által telepítettre az írja: the best. :D
XP-t használok, viszont teszteltem annó a Vista béta kiadásait, ott volt normális hang. Hiába, lejárt a kártya ideje.



#6598 Windows 7

Elküldve: Szerző: karlkani on 2009. January 12. 16:25 PM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül olyan drivert, Sound Blaster Live 5.1-es kártyához, ami használható? WUD szed le drivert, de azzal élvezhetetlen (recseg, torzít rettenetesen, stb). Eddig akármit próbáltam, nem engedte telepíteni, kompatibilis üzemmódban sem. Az alaplapi kártyámhoz meg nem talál semmit (C-Media).

Előre is köszönöm!