Ugrás a tartalomhoz


alc tartalmai

Összesen 10 elem van alc-tól (Search limited from 2023. May 02.)


Sort by                Order  

#9128 Kép hiba

Elküldve: Szerző: alc on 2009. July 13. 12:26 PM in Hardver

Úgy néz ki lehet hogy mégis lesz rá garancia. Délután eldől.
De már rendeltem egy Gainward GTX260 896MB GS-t. 43.000-ért.

Legjobb lenne ha a régi kártyát meg, ha garanciális becserélnék valami másra. (winyó,stb.)
De szerintem eladás lesz a vége. Vagy megy a szekrény mélyére. Esetleg összedobok belőle egy HTPC-t majd valamikor.



#9105 Kép hiba

Elküldve: Szerző: alc on 2009. July 11. 18:24 PM in Hardver

Üdv!
Gondoltam megkérdezem itt is:
Tegnap este óta ez a gyönyörűség fogad:
kép

Előzmény:
Win7, Leadtek GF8600GT videókártya, s-videó kimeneten össze volt kötve egy kis 7"-os lcd tv-vel. Szépen működött is eddig (a tv volt a kiterjesztett képernyő). Este gondoltam rákötöm inkább a nagy tv-re. Rá is kötöttem, gép bekapcsolás után viszont a fenti kép fogadott. Ha nincs fent az nvidia drivere akkor jó a kép, csak éppen semmiféle 3d cuccos nem indul el.
Feltettem az egyik üres winyóra az xp-t, de ott is driver telepítés után megjelentek a zöld kis négyzetek. Már mindent kipróbáltam, többféle driver, registry tisztogatás, frekvencia állítgatás, nvidia vezérlőpultban mindent ki-be kapcsolgattam.
Azóta egyik tv-re se tudom kitenni, a monitor meg ilyen gyönyörűen néz ki.
Gondolom meghalt a kártya.

Semmit nem lehet csinálni már vele? Garancia nincs már rá.
Esetleg ha veszek mellé még egy kártyát, ez másodlagosként használható PhysX-hez?
Vagy nem éri meg ezzel szórakoznom, és inkább kuka?

ui: Érdekes hogy a print screenen is mutatja a hibát, viszont régebbi drivernél ugyanúgy nem jó a kép, de ha print screent nyomok ott mégsem mutatja a hibát.
Ventilátor van a kártyán, soha nem is láttam hogy túlmelegedne. Alapjáraton olyan 48 fok körül szokott lenni.



#8345 Windows 7

Elküldve: Szerző: alc on 2009. May 21. 09:21 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Köszi a választ.

Mivel az otthoni gépen nincsen net, marad a mobilnet.
Vagy másik megoldás hogy feltelepítem, behozom a céghez rádugom a netet, aktiválom és vihetem is vissza haza. Ez utóbbi jobban tetszik.



#8343 Windows 7

Elküldve: Szerző: alc on 2009. May 21. 08:07 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv.

Most álltam neki letölteni a win7-et, megkaptam a kódot is hozzá, kinyomtattam. Ha én most ezt egy net nélküli gépre telepítem akkor is működni fog majd 1 évig? Valami 2010 xx hó-ig írta hogy jó lesz mielőtt elindítottam a letöltést.
Szóval telepítés után nem fogja kiírni hogy 30 nap az aktiválásig?



#5535 n-lite!

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 30. 11:53 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Leszedtem már ezt a 100.000 Windows Drivers-t, most még helyet csinálok, meg utána kell néznem hogy milyen parancs tünteti majd el a gépről a felesleges drivereket telepítés után. Xp-nél nem érdekelt hogy fentmaradtak a nem használt driverek, de a vista amúgy is sok helyet foglal. Meg én a haveroknak és magamnak csináltam mindig az xp-ket, amikre eddig még nem volt panasz. Nem kifilézett xp-ket, csak tényleg olyan dolgokat szedtem ki amik számunkra tényleg nem lényegesek. Fő szempont a felügyelet nélküli telepítő volt mindig. Cd/dvd be, 1/2 - 1 óra múlva meg le lehetett ülni a kész gép elé, amin már rajt volt minden program amit használok.



#5513 n-lite!

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 24. 09:15 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Igen, ilyenre gondoltam. Köszi szépen.



#5506 Vista Dreamscene használata

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 23. 11:33 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Azt gondoltam azt már tudja magától is hol kell kiválasztani a videó háttereket.
OFF:
Egyébként nem sok haszna van. Hacsak nem leli valaki örömét abban hogy a hátteret bámulja. Böngésző, vagy akármi más úgyis eltakarja a hátteret, akkor meg minek? Én pl. jó ha 3-4-szer látom a hátteret míg gép előtt vagyok. 1. bekapcsolás, 2-3. ha valami ikon csak ott van kint (ez ritka) 4. kikapcsolás



#5503 Vista Dreamscene használata

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 23. 06:09 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Megjelenés -> Ablak színe és megjelenése -> További színbeállításokért...... -> Színséma -> Windows Aero
Nézd meg hogy erre van-e állítva. Utána már választhatod a Háttéképeknél a Dreamscene videókat.



#5495 Neked mennyi az élményindexed?

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 21. 10:39 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

nálam: 4,9
gépem:
alaplap: Asus P5B
proci: Intel Dual-Core E2180 2 GHz
RAM: 3GB A-Data DDRII
vga: Leadtek WinFast PX8600GT TDH 256MB
HDD: 2 db SAMSUNG 320GB (HD321KJ) + 1 db SAMSUNG 500GB (HD501LJ)



#5493 n-lite!

Elküldve: Szerző: alc on 2008. August 21. 10:27 AM in Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Üdv

VLite-al szeretnék egy saját felügyelet nélküli Vista telepítő lemezt csinálni (XP-t csináltam már párszor, tudom hogy megy a dolog) csak az a gondom hogy nem találok olyan DriverPack-ot mint az Xp-hez van itt: http://driverpacks.net/DriverPacks/
Valaki tud adni valami linket ahol így össze vannak gyűjtve a driverek? Mert nem igazán van kedvem egyenként levadászni minden hardveremnek a driverét. Vagy jelenleg nincs más megoldás?