Ugrás a tartalomhoz


VMware és VirtualPC 64 biten


5 válasz érkezett a témában

#1 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 25. 21:04 PM

Mivel régi alaplapom bedöglött és újat kellet venni ezért döntöttem, hogy átállok 64 bitre, mert a NLite-el sem tudtam feldolgozni a 64 bites oprendszereimet.

Miután mindent megvettem és összeraktam a gépet, feltelepítettem az XP64bites verzióját és a többek közt a Virtual PC (64 bites verziót) 2007-t és a VMware-t is akkkor jött a meglepi.

A lényeg itt jön mikor a VMware-val ki akartam próbálni egy 64 bites Ubuntut, Ubi telepítõ elindul és kijön egy hibaüzi, hogy csak 32 bites a proci és nem támogatja a 64 bitet.

Ezt eljátszotta a virtual pc is annak ellenére, hogy a 64 bites verzió van fent.

Mit lehet tenni, már próbáltam újratelepíteni de semmi változás, telepítésnél nem az x86-os Program Files mappába hanem a 64 bitesbe is tettem.

Mit és hol kell állítani, hogy 64 bites oprendszert is lehesen telepíteni VMware alá.

32 bitesek mennek gond nélkül.

Alaplap ICH9R chipszetes Conroe magos procival igaz celeron 1.8 majd lesz rá akkor lesz jobb is.

Válaszokat elõre is köszönöm:

Üdv. Windows NT

U.I: A VMwareében, ha kijelölök egy bármilyen 64 bites os-t win vagy linux mindegy egy figyelmeztetés jelenik meg, hogy nincs 64 bites támogatás.

Proci nem lehet gond mert 64 bites az XP amit használok most is.

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 25. 21:14 PM

Töltsd le a Processor Check for 64-Bit Compatibility-t és nézd meg mit mond rá. Valószínûleg a Virtual PC is ugyanazt fogja gondolni :)

#3 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 07:17 AM

Na ez is kidobta a hibaüzit.

Ezt nem értem 64 bites minden az oprendszer is, lehet, hogy csak natívan azaz ha rendesen egy másik vinyóra felteszem csak úgy akkor támogat 64 bitet, virtuális gépen nem? Én a procira gyanakszom.

Köszi a választ.

Üdv.

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 09:49 AM

Szerintem a kutya itt lesz elásva.. Ha megnézed, akkor a drágább modelleknél mind van Intel VT (Virtualization Technology), ami szerintem kellhet a 64bites oprendszerek futtatásához. Nem biztos, hogy így van, viszont könnyen elképzelhetõ.

#5 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 11:48 AM

Dátum: male;1798

Szerintem a kutya itt lesz elásva.. Ha megnézed, akkor a drágább modelleknél mind van Intel VT (Virtualization Technology), ami szerintem kellhet a 64bites oprendszerek futtatásához. Nem biztos, hogy így van, viszont könnyen elképzelhetõ.

Igen, de most is 64 bites XP van fent, én azt tudom elképzelni inkább, hogy virtualizációhoz már kell ez a Intel VT technológia, mert 32 bites os-nél nincs ilyen gond.
Ezekszerint 64 bitnél már letíltották az olcsóbb procikban.

Sajnos ezek a procik most még drágák, most indul el a 45 nanométeres procik gyártása és talán lejebb csuszannak az árak akkor veszek egy jót.

Köszi a választ.

Üdv.

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 26. 20:24 PM

Dátum: Windows NT;1801

Igen, de most is 64 bites XP van fent, én azt tudom elképzelni inkább, hogy virtualizációhoz már kell ez a Intel VT technológia, mert 32 bites os-nél nincs ilyen gond.
Ezekszerint 64 bitnél már letíltották az olcsóbb procikban.

Én is így gondoltam, csak rosszul írtam le :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó