Ugrás a tartalomhoz


32bit-64bit


6 válasz érkezett a témában

#1 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 18:37 PM

Gépet kell vásárolnom, ahol a számítási teljesítmény a legfontosabb. Az intel négymagos rendszerét választottam.
Az oprendszernél egy kicsit elakadtam. Mivel a stabil és megbízható mûködés munkagép lévén nagyon fontos, ezért XP-t telepítenék. Az XP tudomásom szerint 32 bites, 64 bites változatot pedig a Vista kínál.

Kérdés, hogy érdemes-e Vista64-el próbálkozni, van-e kézzelfogható nyereség, és megbízható-e?

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 19:54 PM

64bites Vistát csak akkor telepíts ha valami nagyon nagy indokod van rá, otthonra nem ajánlott..

#3 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 20:03 PM

Nos, éppen ezt a "nagyon nagy" indokot keresem.

Nem otthonra lesz.

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 00:04 AM

XP-nél is van 64 bites változat, ott is SP2-nél "tartanak". Szóval Windows XP esetében is ott a lehetõség, hogy XP SP2 (hamarosan SP3) 32 bitest, vagy XP SP2 64 bitest választasz. Akkor lenne jobb a 64 bites OS, ha a azon futó programok is kifejezetten 64 bites CPUhoz lettek írva, optimizálva, különben lehet, hogy teljesítmény "visszaesést" fogsz tapasztalni.

#5 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 10:31 AM

Utánanéztem a neten a problémának, és valóban úgy tûnik, hogy a 64 bites OS-t csak professzionális alkalmazások esetében érdemes még használni. Úgyhogy azt hiszem, maradok egy XP prof. oprendszernél. Máramennyiben támogatja a magos processzorokat....

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 11:43 AM

Támogatni biztos fogja, de a Vista jobban kihasználja azokat..

#7 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 20. 13:02 PM

Ok. Értem. Akkor elõször tesztelem a két oprendszert.
Kösz!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó