Ugrás a tartalomhoz


Internet gond


7 válasz érkezett a témában

#1 pocla

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 18. 04:56 AM

Csáo! Az lenne a gondom hogy szélessávú telefonos ADSL internettel rendelkezem és néha megszakad 1-2mp-re és ujra kell csatlakozni de ha pl este lefekszem és torrentezek akkor lehet 10 perc mulva megszakad és "baszhatom" az egész estét nem fog tölteni semmit. Képek:
kép kép
Ha vki tudná hogy kell beállitani hogy csatlakozzon automatikus ujra akkor pls irja meg.
üdv pocla

#2 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 18. 07:45 AM

Internet beállítások - Kapcsolatok - Beállítások - Tulajdonságok - Beállítások.

Internet beállítások - Kapcsolatok - Beállítások - Speciális.

Valószínû, hogy nem mindkettõt kell, de én ezeket szoktam beállítani a kellemetlenségek elkerülése érdekében.

#3 pocla

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 18. 12:44 PM

Hát ez a para h a rendszer nem akar ujracsatlakozni mikor pedig be van állitva:S

#4 drag0njoe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 18. 15:22 PM

Nem a kérdésedre válaszolok, ezért csak halkan, de megjegyzem, hogy a hálókártya sebességének csökkentésével elérhetsz némi javulást szakadásos problémádnál. 10MB/s Half Duplex értékre állítsd be pl az eszközkezelõben a kártyát, ami 100 Full Duplex vagy Auto értéken szokott lenni. Persze ezt a kapcsolatodon is érezni fogod, de ha 10-en jó, esetleg a 100MB/s Half duplexen nézd meg.

Persze lehet még számtalan dolog szóba jöhet tényezõként, de ezzel legalább behatároltuk a hibát. Alaplapi Nvidia alapú integrált kártyákkal is volt már szívás. Mivel részleteket nem írtál csak tippelgetek, hátha.

#5 pocla

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 01:37 AM

Új gépem van de a régi gépen is csinálta:S Mostani gép: Core2duo E4400,2GB DDR2, Nvidia8600GT, jha és a 4megabites netem van szval 400-500kb/s és ha átállitom (bár nem tom hol kell) akk ennél mennyivel lesz rosszabb?

#6 drag0njoe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 08:30 AM

A sebesség/duplex piszkálása egy hálókártyán kb így néz ki:

- Start Menü/Futtatás-ba vagy a keresõmezõjébe (NEM a keresés menübe) beírod: devmgmt.msc

- Hálózati kártyák menüpontot kinyitod, és duplán klikkelsz azon a kártyán, amin a netkapcsolat is megyen (ha több kártya létezik). Mivel intel alapú konfigod van gondolom az alaplapi vezérlõt használod, ezért valami ilyen lesz: Intel® PRO/1000 .. Network Connection

- Az eszköz tulajdonságlapját látod most magad elõtt, megkeresed a 'Link Speed' fülecskét
-- ha ilyen nincs, akkor nem az eredeti teljes Intel driver van fent. Ilyenkor valami ilyesmi fület kell keresned: Advanced, Speciális beállítások, és ezek szinonímái.

- A Link Speed fülön az 'Auto Detect' értéket meg kell változtatni 10Mbps/Half Duplex-re

- Nyomsz egy OK-t, és ellenõrzöd, fennál-e még a probléma

Ha a hiba így is jelentkezik, akkor lehet még:
- kábelhiba (ami a modem és a hálókártya között van)
- modemhiba (modem típusa érdekes lehet)
- szolgáltatói hiba

A 4 megás kapcsolatra elméletileg nincs kihatással, ha leveszed 10-re a hálókártya sebességét (a 8 megabitesre kapcsolatra sem nagyon lehetne, gyakorlatilag ott már érezhetõ, 4-nél még nem jelentõsen).

Sok sikert!

#7 drag0njoe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 08:46 AM

Még egy gyors: egy modemcsere talán megoldhatja a problémát, de ezt már a szolgáltató dolga elintézni és kideríteni.
Erõsen ajánlom, hogy vedd fel velük a kapcsolatot ha nem segítenek a fentiek, mert ez így nem állapot. Reklamáld meg náluk a dolgot kiemelve azt a tényt, amit írtál is (két teljesen független gépnél is produkálta a hibát)!
Nekem nem voltak még olyan ADSL gondjaim, amit a Vistára tudtam volna kenni. Driverek valóban okoztak már fejtörést, de az nem az oprendszer. Esetleg azok frissítésével tudsz még próbálkozni, dobok linkeket, ha megírod az alaplap pontos típusát.

#8 pocla

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 19. 16:23 PM

Invitel internetem van, azon belül is hungarotel (békés megye), Alaplap: ASUS P5B, de nemrég szedtem le a hivatalos oldalról frissítéseket, lehet modem gond mondjuk egy-két naponta 1-2x szakad 1-2mp-re de ez is idegesitõ. Jha és köszi szépen a segítséget vmivel már elölrébb jutottam lehet ténleg reklamálok nekik.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó