Ugrás a tartalomhoz


svchost.exe 100%-os CPU terheltség


21 válasz érkezett a témában

#1 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 16:02 PM

Hali
a rpobléma a címben olvasható kutatgattam a neten és megtaláltam ezt az oldalt ahol az egyik cikkben írnak róla ami a követekezõ megoldást tartalmazza:
(ezzel a köv. problémáim voltak néhány dll filet nem engedett ujra regizni
valamint a KB927891-v3 telepítésekor hibával leállt)
valamint azt vettem észre ha levelezõ programot indítok akkor ugrik meg a cpu használat(outlook, incredimail) nem biztos hogy ezek miatt de lehetséges
esetleg valaki tud segíteni?
segítséget elõre is köszönöm

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 16:08 PM

Bármilyen programot indítasz, a CPU-használat hosszabb-rövidebb ideig megugrik (ez programtól függ). Nem tudom mennyire lehet probléma, ha a DLL-eket nem tudta újraregizni, ha felmész a www.windowsupdate.com -ra, ott meg kellene csinálnia. Esetleg megpróbálhatod REGSVR32 /u "dllneve.dll" paranccsal eltávolítani, majd a leírt módon újraregisztrálni az összetevõket (de ezzel még várjál). Csak azt a frissítést nem engedte telepíteni?

#3 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 16:20 PM

Azzal tisztában vagyok hogy mindeb program indításkor megugrik a cpu használat az okés. Igen csak azt nem engedte. ez a telepítés log file-ja


2007/10/01 16:45:37.687 (local)
20.671: e:a17b2fa515ddcd04a9a3updateupdate.exe (version 6.2.29.0)
21.125: Hotfix started with following command line:
21.531: FileVersion of C:WINDOWSSystem32msi.dll is Less Than 3.1.0000.0000
21.531: Condition Check for Line 1 of PreRequisite returned FALSE
21.562: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
21.562: A(z) KB927891 telepítõje a következõ hibába ütközött: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
21.687: ReadStringFromInf: UpdSpGetLineText failed: 0xe0000102
21.765: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
93.265: Message displayed to the user: A telepítés nem folytatható, mert hiányzik KB927891 telepítésének legalább egy elõfeltétele. A hibával kapcsolatos további részleteket a következõ naplófájlban tekintheti meg: c:windowsKB927891.log
93.265: User Input: OK
93.265: Update.exe extended error code = 0xf0f4
93.265: Update.exe return code was masked to 0x643 for MSI custom action compliance.


Csak azt nem írja persze hogy mi az az elõfeltétel ami kellene neki.

#4 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 16:58 PM

msi.dll is Less Than 3.1.0000.0000

Tedd fel a Windows Installer 3.1 v2-t. (Windows Installer 3.1 Redistributable (v2) - KB893803)

Gondolom XP SP2 van amúgy.

#5 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 17:06 PM

Találtam egy progit valami processexplorer-t és az svchost.exe-hez -ben futó dll -ket is meglehet nézni van benne egy RPCRT4.DLL+0x15dd ami négyszer fut és ez zabálja kb15-22% ban a cpu-t + még kétszer de azok cs 5-10% eszik a procit
mi lehet ez a dll?

#6 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 17:08 PM

nem sp1 csak hogy lehessen örülni

#7 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 17:37 PM

Hát akkor tedd fel az SP2-t és utána pedig az AFPX-et...

#8 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 18:03 PM

na itt vannak képek hogy mi a hiba
1.kép
proc explorer fõablak
itt látható mennyit eszik a svchost
2.kép
itt látható svchost szét bontva benne az RPCRT4.DLL
3.kép
ehhez kell egy kis magyarázat
miután újra indítottam a gépet elsõnek elindítottam process explolert várva mi történik tök jó volt kb addig míg nem kapcsolódtam a netre
ekkor megugrott a cpu használat és meghízott az svchost.exe étvágya
duplaklikk svchost.exe-n megjelenik 2.kép elsõnek csak egy dll majd jöttek a haverjai
az 1.képen látszik hogy az svchot-bol nyílik lefelé IMAPP.exe
ez eltûnik majd megjelenik egy cmd.exe abból pedig egy ftp.exe kb5 mp-re
és azóta eszik mint állat
viszont ha kill-el kinyomom az összes RPCRT4.DLL-t akkor helyre áll minden
a dll rõl ennyit sikerült megtudnom:

DLL File: rpcrt4.dll or rpcrt4
DLL Name: Remote Procedure Call Runtime

#9 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 18:05 PM

Dátum: Dj MiZo;1565

Hát akkor tedd fel az SP2-t és utána pedig az AFPX-et...
:D
sp 2 alatt nem tudtam használni a bluetoth dongle-t a saját progijával:mad: a xp-jé pedig nem jött be azt meg nem tudtam letiltani

#10 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 18:09 PM

Talán adtak már ki újabb drivert hozzá az elmúlt 3 év során.

#11 igeri

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 18:31 PM

Dátum: Bootor;1568

Talán adtak már ki újabb drivert hozzá az elmúlt 3 év során.

3hónapja kerestem hozzá de nem találtam
esetleg valami újabb infó a témához?

#12 erix31

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 19:58 PM

Nálam ez kb. 2-éve volt téma, leírom emlékezetbõl, mint segítség és nem mint követendõ példa.
XP-SP2.
A Bluetooth USB Dongle-t nem volt szabad bedugni, elõször a drivert kellett telepíteni. Ez letörli az XP Bluetooth driverét, majd felmásolja saját magát, utánna ujraindítás. Rendszertöltés után az XP (nem hülye az) kérdés nélkül visszatelepíti a saját meghajtóját. Ekkor dugom be az USB Bluetooth-t, ami természetesen nem mûkszik, de az eszközkezelõben már megtalálom, a driver frissítésére nyomok és itt felajánlja a lemezrõl feltelepített meghajtót. Kiválasztom, végigfut a folyamat és láss csodát, mûködik az USB-s Bluetooth.
Hát ilyen szarul tudtam mûködésre bírni az eszközt, ez egyébként így volt leírva a telepítési utasításban, amit ezután egy évig naponta használtam, ugyanis GPRS telcsivel neteztem a V......-ál.

#13 maori721

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 13 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 16. 18:16 PM

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni,hogy mit kellenne csinálnom eme hibaüzenetel?

Svchost.exe:debug.exe- alkalmazáshiba
Kivétel-ismeretlen softverkivétel-(0x0eedfade)történt az alkalmazásban a következõ helyen:0x7c81eb33

ok gomb nyomás után ezt irja ki:

Application Error

exeption eldsocketerror in module svchost.exe:debug.exe at 0006803c.
Socket errorX#11004

Mi lehet a gond és hogyan lehetne orvosolni?

#14 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 17. 16:59 PM

Futtass le egy spyware írtó programot szerintem.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#15 jeancorse

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. March 09. 07:06 AM

Hi!
Nem tudom, hogy aktuális-e még a dolog? Pár embernek mindenesetre talán segít.
Nekem is hasonló gondom volt, én kikapcsoltam az automatikus frissítést és megoldotta a dolgot.

Dátum: igeri

Hali
a rpobléma a címben olvasható kutatgattam a neten és megtaláltam ezt az oldalt ahol az egyik cikkben írnak róla ami a követekezõ megoldást tartalmazza:
(ezzel a köv. problémáim voltak néhány dll filet nem engedett ujra regizni
valamint a KB927891-v3 telepítésekor hibával leállt)
valamint azt vettem észre ha levelezõ programot indítok akkor ugrik meg a cpu használat(outlook, incredimail) nem biztos hogy ezek miatt de lehetséges
esetleg valaki tud segíteni?
segítséget elõre is köszönöm


#16 Matt

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 10. 09:52 AM

Sziasztok!
lenne egy borzasztó nagy problémám...
az svchost.exe zabálja a gépemen a procihasználatot.
amikor bejelentkezek, még semmi baj nincs, de az automatikus frissítés elindítása után, vagy amikro magától elkezd frissítgettni,szal utána felmegy 100%ra, és nem tudok vele mit csináni.láttam, hogy az oldalon van egy cikk ezzel kapcsolatban, mindent meg is csináltam az ott leírtakkal kapcsolatban, de amikor a vége felé van 1 olyan lépés, hogy a Software Distribution mappát nevezzem át, meg is van, de csinál magának újat, uazzal a névvel, és sztem ezért nem működik, uh ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!! :?

#17 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 17. 13:36 PM

Az újonnan kiadott Windows Update Agent 3.0 úgy tűnik, hogy teljesen megoldja a problémát a Microsoft Update használata mellett is.

#18 warez07

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 03. 17:20 PM

sziasztok nekem kéne egy kis segitség elinditom a gépet és kb. 5/10 perc mulva elöjön egy hibaüzenet ami a következö
svchost.exe alkalmazáshiba - kivétel (ismeretlen szoftverkivétel(0xc0000409)történt az alkalmazásban a következö helyen 0x5b0ea3c0. kérek mindenkit segitsen mert semmi ujat nem tettem a gépbe sem nem vettem ki akkor edig mért nem csinálta most meg ha ujrarakom az xp t akor is ezt csinálja a configom a köv:msi945 gzm3 / intel celeron 3200 / 2gb ram / nvidia geforce 7300 gt 256mb /8x pioner dvd iro /samsung 160gb sata vinchester /

#19 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 04. 00:11 AM

Szerintem valamelyik szolgáltatás romlott el, bár többet nem tudok mondani :) :D

#20 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 05. 15:58 PM

Dátum: Matt

Sziasztok!
lenne egy borzasztó nagy problémám...
az svchost.exe zabálja a gépemen a procihasználatot.
amikor bejelentkezek, még semmi baj nincs, de az automatikus frissítés elindítása után, vagy amikro magától elkezd frissítgettni,szal utána felmegy 100%ra, és nem tudok vele mit csináni.láttam, hogy az oldalon van egy cikk ezzel kapcsolatban, mindent meg is csináltam az ott leírtakkal kapcsolatban, de amikor a vége felé van 1 olyan lépés, hogy a Software Distribution mappát nevezzem át, meg is van, de csinál magának újat, uazzal a névvel, és sztem ezért nem működik, uh ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!! :)

hm hm nekem az a gyanúm hogy beszedtél egy trójait vagy egy vírust vagy egy rootkitet rkhunterel nézesd át nem árt egy virus kergető sem avira antivirt ajánlani tudom gyors nem esszi meg a gépedet és mindent megtalál:D
Szóval nézesd át a rendszert esetleg a rootkit removalt is ráeresztheted azzal az a gond hogy kicsit sokáig keres de nagyon alapos még a registryből is kiszedi neked a rootkitet még azokat is amelyek kernel driverként azaz meghajtó programként települtek vagy települnek.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó