Ugrás a tartalomhoz


Vista Sidebar Gadget


46 válasz érkezett a témában

#1 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 01. 14:49 PM

Vista Sidebar-ra gadgetet fogok feltehetõen készíteni, de csak olyat szeretnék, amit széleskörben is alkalmaznának. Ti milyen gadgetet használnátok szívesen?

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 21. 10:39 AM

Kis kedvcsinálónak töltök fel egy képernyõképet, hogyan is néz ki mûködés közben (ill az "asztalomhoz" hogyan illik) :)

(Gyengébbek kedvéért a gadget jobb oldalon van középtájon)

#3 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 21. 21:08 PM

Szavaztam! :)

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 22. 14:03 PM

Mi várható az új verzióban?

- Aero glass effekt
- Több méretû/stílusú felület
- A színét évszak, napszak, hõmérséklet szerint változtatja
- Szélirány és sebesség mutatása
- Pár napos elõrejelzés

#5 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 22. 14:38 PM

Amit én biztos használnék:
Szerencsésebb és fõleg gyorsabb használatot jelentene ha a start menüben szereplõ keresés funkciót egy minialkalmazásként látnám. Hasonlóan a google keresõjéhez, az óra fölött.

#6 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 22. 23:01 PM

Az utolsó mondatot nem értem. A kivitelezéshez valószínûleg DLL-t kéne alkalmazni, ami szerintem nem "hû" egy gadgethez. A javaslatot átgondolom, és megnézem mit tehetek.. :)

#7 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 23. 13:39 PM

Az óra fölött csak utalás a Google Desktop keresõjének az elhelyezésére. Ha ismered, nagyon kézre áll. A cégnél, ahol XP van, azt használom és tökéletes azzal, hogy mindig a kéznél van és ami még erõteljesebb indok, hogy a találatok számát nem határolja be az Start menü nagysága. (Vista esetében)
Ami az idõjárásos minialkalmazást illeti. Szép és ügyes, de a városok száma nagyon korlátozott. Én olyan helyen lakom amit a programod nem ismer. Lenne ezzel azért egy másik kérdésem is: nincs olyan magyar idõjárás elõrejezõ web oldal amit fel tudnál használni? Mert lehet, hogy pontosabb lenne.

#8 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 23. 13:53 PM

Ismerem a Google Desktopot, elgondolkozom az ötlet megvalósításán..

Az idõképpel "szemezgettem", de a Yahoo-val jóval könnyebb dolgozni, ráadásul most nem is mûködik, ami "nem tenne" jót.. Sajnos nincs jó hazai "idõjárás-szolgáltató". Azért még körbenézek pár helyen, hátha találok valamit..

#9 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 23. 17:24 PM

Jelenleg az AccuWeather minialkalmazást használom, az legalább "formailag" ismeri a várost ahol lakom. A formailag azt jelenti, hogy megtalálja a keresõben (még a megyét is helyesen jelöli), de nem pontos. Legalább a városom nevét olvashatom a minialkalmazáson (már ez is valami). Talán ezért lenne jó egy hazai szolgáltató.

#10 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. October 23. 19:00 PM

Szerintem soha nem lesz pontos semmelyik, mivel egyrészrõl ha megnézed az idõjárásjelentést, ott sem mondják meg aprólékosan, hogy merre mi lesz, valamint az összes ilyen idõjárásos oldal nagyából ugyanazokat a városokat mutatják (még a magyarok is), és pl Budapesten hányféle idõjárás lehet egy idõben? :) Szóval valahol butaság ez az egész..

Az ötleted megvalósítható, ám a C#-tel még csak most ismerkedem, szóval türelmedet kérem, remélem mielõbb sikerül elkészíteni a gadgetet :)

#11 bolic

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 21. 19:11 PM

Sajnos nem találtam megfelelõ topikot a Wega támogatás kapcsolatban, mivel a LIVE ID bejelentkezésnél kötelezte a személyi adat megadását (pedig van MSN azonosítóm!), a biztonsági okokból nem tudtam elfogadni, de támogatom a wega gadgetet, mivel sok idõjárás jelzõ gadgetek többsége kifeküdt néhány hét után egyéb okok nélkül.

#12 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 21. 20:43 PM

Amúgy innen töltsetek le még GadGeteket, nagyon jók is vannak köztük.

#13 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 22. 19:45 PM

Most már valószinûleg elkéstem a javaslatommal, de hátra aki ért hozzá csinál egyet. Van egy remek - szerintem a leghasznosabb! - minialkalmazás a "compact search", ahol lassan már mindenhol tud keresni és az eredményt a böngészõ megnyitása nélkül mutatja meg. Csak egy gondom van vele, nem ismeri a magyar ékezetes betûket, így nem is tud keresni (bár Live! néha eltalálja, de nem mindig). Nem lenne érdemes esetleg "magyarosítani"? Talán a szerzõje is beleegyezne, hiszen szerintem nagyon hasznos alkalmazás.

#14 bolic

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 22. 20:48 PM

Dátum: Bootor;2139

Amúgy innen töltsetek le még GadGeteket, nagyon jók is vannak köztük.

Dualcore, network meter, gyorsindító és shutdown+restart+feladatkezelõ gadgetet ugye onnan töltöttem le és meg voltam elégedve. :)

Azonban a wega gadget bugos, vagyis a szimbólum nem vált át amikor esteledik. :eek: Ehelyette x ismeretlen képet mutat. :D

#15 Crogan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 22. 21:01 PM

Hali!
Nektek normálisan bejön a windows gallery?
Idáig eljutok http://vista.gallery...px?a=&mkt=en-us itt akármire kattintok innen már csak magyarul kommunikál és semmilyen gadget-et nem talál.

#16 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 22. 21:33 PM

Angolra kell állítani a böngészõben az elsõdlegesen megjelenítendõ nyelvet.
Eszközök, Internetbeállítások, Nyelvek, Hozzáadás-> angol Egyesült Államok(en-us)

#17 Lalo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 17:56 PM

Véletlenül jöttem rá én is erre a megoldásra néhány hete. Azért elvárható lenne egy Microsoft-tól (sõt, bárkitõl aki ilyen hibát elkövet), hogy minél hamarabb kijavítsa. Agyament dolog, hogy megírnak valamit és nem tesztelik? Oké, hogy béta, de akkor müködjön tovább a régi, mely szintén béta volt, és teljesen angol nyelvü, de legalább nem borzolta a kedélyeket...Anyira. Bár az is nevetséges hiba, hogy ha a kiválasztott listában részletesen megnézel egy minialkalmazást és után nyomsz egy visszát, az elsõ oldalra rángat vissza. Pedig te mondjuk a 10. oldalnál vagy és esetleg onnan akarod folytatni. Én kedvelem a Microsoft felhasználói programokat, de valahogy a webes részleg nem üti meg a kivánt mércét.

#18 Crogan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 18:51 PM

Ok!
Kössz az infót!
By!

#19 Kronosz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 23:28 PM

A gadget nagyon tetszik nekem.Sajnos kevés van.Nekem egy jól látható digitális óra kéne,ami mutatja a másodpercet.Meg néz is ki valahogy.

#20 Red Wings

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 30. 05:41 AM

Dátum: Kronosz

A gadget nagyon tetszik nekem.Sajnos kevés van.Nekem egy jól látható digitális óra kéne,ami mutatja a másodpercet.Meg néz is ki valahogy.


Hi.

Egy időmérő, én ezt használom :cry:

http://www.softpedia.com/get/Windows-Wi ... lock.shtml





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó