Ugrás a tartalomhoz


Beszéd- és kézírás-felismerés Windows alatt


2 válasz érkezett a témában

#1 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 21. 17:25 PM

Tegnap kutatgattam az annó Microsoft-tól (és egyéb helyekrõl :eek:) rendelt/összegyûjtögetett lemezeim között, és rátaláltam egy Microsoft Office Developer 2003-as DVD-re, amin egy pdf és egy önkicsomagoló rar volt. Megnéztem mi ez, és kiderült, hogy egy VirtualPC lemezkép van a rarba rejtve, amit nagyon szeretünk :) , ezért rögvest: extract & go...

VirtualPC indítás:
Egy telepített Windows Server 2003 Enterprise bootolni indul a fentnevezett lemezképbõl, és sikeresen be is bootol. A login képernyõ fölött a háttérképre ki is volt biggyesztve a usernév és a jelszó. (Utóbbival elküzdöttem egy ideig, mivel "P@ssw0rd" volt a jelszó, az "Alt+Gr"-nek meg nem éppen ugyanaz a funkciója VirtualPC alatt, mint natúrban. De megmenekültem 10 perc vágólappal meg egyebekkel való küzdés után, mire nagyot koppanva leesett, hogy angol billentyûzet van beállítva, szal mindössze: "SHIFT+2". :()

A belépés utáni furcsa dolgokról csak annyit, hogy 2003 alatt még életemben nem láttam XP szkint (pedig az volt). Körbenéztem mi van telepítve: Visual Studio .NET 2003 MSDN-estõl, mindeféle SDK-kal, Office 2003 mindeféle extrákkal, MS-SQL elhalmozott istentudja mikkel, etc. Aztán szemet szúrt, hogy a nyelvi eszköztár nem csak annyiból áll, hogy "EN", hanem egy vödörnyi cucc volt még mellette, amiket próbálgattam, de VirtualPC alatt nem volt valami gyors.

Pár órányi Windows-zal, Ghost-tal és egyéb dolgokkal való küzdelem után valódi gépre sikerült kipakolnom a virtuális gép anyagát, és bootolt is. (Amúgy nemtom, hogy legális volt-e az egész anyagot virtuális lemezrõl valódi gépre kipakolni. Valszeg nem, de úgysem hiszem, hogy sokáig maradna.)

Most már elég erõforrásom volt kipróbálni a címben is szereplõ dolgokat.
Mikrofon elõvesz, (angoltudás szintél, mert sajna csak úgy ért, és az "akcentusomra" is be kellett elõtte tanítani :D), Diktálás bekapcs, és telebeszéltem egy oldalnyi word-doksit, persze fele hülyeség volt mert nem értette meg. :P A kézírással is elvoltam egy darabig, abban sokat nem hibázott.

Elvoltam a dologgal, mint a jógyerek, most már csak azzal vagyok bajban, hogy nem tudom ezek MINEK a részei, illetve hogy egy mezei XP alá is lehet-e telepíteni az alábbi dolgokat?! :confused:

Screenshot:
http://www.dtech.hu/...eak-control.png

u.i.: Elnézést a hosszú bevezetõ miatt, valamit a screenshot-on látható "kissé" ronda betûimért. :D
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 22. 09:49 AM

Google nem talált semmi érdemit erre a "Microsoft Office Developer 2003"-ra, tehát ez valószínûleg valami nem hivatalosan összerakott cucc lesz. Keresd meg a kérdéses alkalmazások futtatható fájljait, és nézd meg a "Tulajdonságok/Verzió"-ban, hogy vajon ki gyártotta õket, feltéve, ha szerepel ilyen információ (ha a Microsoft gyártotta, akkor van).

#3 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 22. 16:37 PM

Tuti, hogy hivatalos cucc, mert eredeti a DVD és Microsoft Partner Program felirat van rajta. :eek: De a névvel kapcsolatban pontatlan voltam, mivel Microsoft Office Professional Edition 2003 - Developer Onsite Training a teljes neve.

Idõközben utánanéztem a Microsoft tudásbázisában és meg is találtam, hogy ezek az Office részei, de beépülnek a Windows-ba, így bármelyik Microsoft alkalmazással használhatók. A beszédcucc neve Speech Recognizer és sajnos csak angol verzió létezik belõle. :)

Viszont az Office 2003 telepítõjében sehol nem találtam meg.
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó