Ugrás a tartalomhoz


Windows Vista Service Pack 1 (SP1)


459 válasz érkezett a témában

#341 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 23. 22:34 PM

Dátum: Bootor

Én ebben az esetben azt javaslom, hogy próbáljuk beszerezni hivatalos forrásból az integrált médiát (és semmi esetre sem torrent stb. oldalakról agyon hackelt vackokat). Tehát (majd) MSDN(AA), Campus, vagy egy ismerős által, aki majd most vesz Vista-t, és azt átmásolni. Ilyen "egyszerű".

Valaki lehetne ismerős aki any vista SP1 DVDvel vesz gépet:)

vlite arra is jó, h készítsek egy telepítő szettet?

a notim mellől kispórolták a médiát:( és hivatalosan :idea:

merevlemezen ott van az x86 könyvtárban meg van egy DRIVER mappám is... sajnos nincs hozzá hivatalosan friss driver :lol: - ráadásul nvidia oldalán nincs is 8400M G grafkártya... meg SP1-t is beletenném - WU még mindig nem ajánlotta fel...
tudom firststep... 3x próbáltam belefagyott a semmibe:o

#342 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 07:56 AM

Igen meglehet vLite-al csinálni amiket írtál. Én is ezt tettem FuSi notimnál.
Azért azt ajánlom arról az x86 mappáról csinálj egy másolatot, és azon dolgozz. Az eredeti mindig maradjon meg. VLite oldaláról töltsd le a legújabb változatot, az már képes az sp1-et is integrálni.
Én DVD-RW-re írtam ki az elkészült művet, és egy asztalali gép használaton kívüli wichesterén teszteltem. Elsőre nem is volt jó, mert a magyar nyelv gyárilag nem volt benne, de szerencsére egy másik mappában ott volt.
Lehet, hogy csak nálam, de a normál telepítő dvd-vel (mindent úgy kell megadni) történő telepítés nem futott végig, mert a befejezésekor egy fájl hibára hivatkozással megszakadt a telepítés. De mikor csináltam egy full automatikusan települő változatot az gond nélkül települt. (Igaz ezt még egy régebbi ver.-os vLite-al csináltam. Az előbbit sem dobtam el mert a vista dvd-s javító funkcióját csak arról lehet indítani, mivel a második változatnál nem jelenik meg az ablak.
És egyébként is, egy példány, nem példány.
Miután sikerült mindent működőképesen integrálnom, és a tesztelésemet is sikeresnek minősítettem, (megvoltak a mentések is), beraktam a "normál" telepítőt, és legyalultam a winchestert. Kialakítottam a nekem tetsző partició kiosztást, és az "automatikus" telepítővel installáltam újra a gépet. Frissítés + programok telepítése.
Így sok hely felszabadult, mert megszüntethettem a "recovery" particiót, és a C-n sem foglal annyi helyet a vista, mivel nincs ott az "x86" mappa meg nem foglalja a helyet az a néhány, FuSi program amire nincs is semmi szükségem. Ez összesen kb. 16 Gb hely nyereség volt.

#343 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 09:45 AM

Dátum: dfcbt

Igen meglehet vLite-al csinálni amiket írtál. Én is ezt tettem FuSi notimnál.

Milyen notid van?

Az enyém Pa2548 és kegyetlen lassú a Home Prémiuma ezért is szeretném újra telepíteni.
8400M G VGA kártyához milyen drivert használjak? FSC nem adott ki hozzá egy éve frissítést... a nForce 560/Nforce 520 a vNidia detektje szerint a chipset, de most melyik :lol: :idea:

SP1ből melyiket töltsem le?

Én asszem veszek egy tartalék vinyót... 2,5 SATA ugyan olyan mint 3,5?

Kacérkodom, h XPbe is megpróbálom beintegrálni a SP3 mellé a SATA drivert, mert pár dolog nem megy Vista alatt amire szükségem kellene és kompatibilis mód ellenére is kifagy már a telepítő:(

Meg ami nagyon érdekes... WU...
Este néztem Windows Live frissítések vannak... mondom az nem kell de kíváncsi lennék már SP1re vegyes dolgokat hallottam tempóról és kompatibilis módról is... ma megnézem és a tegnapi négy frissítést sem ajánlotta fel... csak értesítésre van állítva a WU, mert mindig olyankor indult be eddig amikor HDSPA netről voltam fent :|

#344 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 09:47 AM

Dátum: dfcbt

Igen meglehet vLite-al csinálni amiket írtál. Én is ezt tettem FuSi notimnál.

még egy dolog... vLitehoz nincs addon? azt látom, h workframe nincs mint nLite-hoz volt
Office2007 is mehetne bele a telepítőbe meg az ActiveSynchez is a sok baromság - hogy azt hogy elkefélték:(

#345 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 11:56 AM

@Kobra

FuSi Amilo Pi 2515 -öm van. Home basic van rajta, és kellemesen gyorsan fut rajta.
A videokártyádat nem lehet, hogy ismeri a vista és azért nem adnak ki hozzá külön drivert?
Sp1-et a microsoft honlapjáról töltsd le szerintem.
SATA drivert megnézheted, hogy milyen van a gépben, ha startmenü/számítógépen jobb klikk és az ablak baloldalán eszközkezelőt elindítod. Az "IDE ATA/ATAPI vezérlők" menüpontból kiírhatod a típusát.

"vLitehoz nincs addon? azt látom, h workframe nincs mint nLite-hoz volt"
Melyik mire való?

#346 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 14:29 PM

vlite nem tamogatja meg az addonokat, az a "workframe" meg sztem .net framework akart lenni :idea:

#347 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 15:00 PM

Dátum: saladfingers

vlite nem tamogatja meg az addonokat, az a "workframe" meg sztem .net framework akart lenni :idea:
Köcce

#348 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 15:38 PM

Jónéhány hozzászólással korábban, kértem segítséget mert az sp1 feltelepítése után elszálltak a témák. Ez akkor rendben is volt, hiszen sikerült megoldani, de amióta nincs fenn a VistaGlazz nem átlátszóak az ablakok teljes nézetnél. Nem tud valaki esetleg kompatibilis verziót, vagy esetleg más megoldást?
Viktor

#349 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 15:45 PM

A VistaGlazz gyártó honlapján nézelődj SP1 kompatibilis kiadás után.

#350 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 16:20 PM

Dátum: saladfingers

vlite nem tamogatja meg az addonokat, az a "workframe" meg sztem .net framework akart lenni :idea:

Nem:)
nLite egyik verzióját nem kellett telepíteni ami ugye .net igényű és alapból XPnek az a verzió nem szükséges, csak elég volt futtatni a csomagot - de amiért én szerettem, h nem kellett telepíteni, csak elindítottam ha kellet egyébként meg nem volt a gépen

a honlapján nem látok az addonra utalást... linkelnéd?

#351 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 16:56 PM

Dátum: dfcbt

FuSi Amilo Pi 2515 -öm van. Home basic van rajta, és kellemesen gyorsan fut rajta.
A videokártyádat nem lehet, hogy ismeri a vista és azért nem adnak ki hozzá külön drivert?
Remélem újra telepítés után ezen is fog...
nVidia nem adna ki saját kártyájához drivert? fura... vmi 2007 van hozzá a FSC oldalán

Dátum: dfcbt

Sp1-et a microsoft honlapjáról töltsd le szerintem.
ezt tettem... nem láttam csak magyart... asszám más javítást nem teszek bele, azt majd lehúzza... van ami asszem nincs benne, az AJAXot utánző technológiájukat még asszem és slussz...

Dátum: dfcbt

SATA drivert megnézheted, hogy milyen van a gépben, ha startmenü/számítógépen jobb klikk és az ablak baloldalán eszközkezelőt elindítod. Az "IDE ATA/ATAPI vezérlők" menüpontból kiírhatod a típusát.
A rohadék nem mondja meg csak, h nVidia és szerinte négy portos amiből egyen egy WD hdd van... nem szokásom warezolni de egy Everest Ultimate érdekelne...
átlagosan 2006 vége és 2007 eleji driverek vannak most fent:(
Na amiket leszedtem azokat is jó lenne vhogy bepakolni... de nagy része .exe
meg pár registry-fixet

Dátum: dfcbt

"vLitehoz nincs addon? azt látom, h workframe nincs mint nLite-hoz volt"
Melyik mire való?
addonnal telepíthető pl a Office2007 az SP-ivel jelen esetben
túl sok mindent nem akarok bele tenni, de ez olyan ami tuti megy fel és mivel erre van liszenszem nem is cserélném le:)


Bele tudok olyanokat tenni, mint Asztalon a hivatkozás nyilacskájának az eltüntetése? PowerToys Tweak ehhez is készülhetne már:)

#352 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 17:14 PM

Lehet hogy én látom rosszul, de én nem tartom jó dolognak a Windows telepítőjének a buherálását. Gondolom senki nem heti szinten telepíti újra a rendszert. Én azt mondom, hogy amikor újratelepítésre kerül a sor, használjuk az eredeti cd-t, és nem valami összemókult vackot. Aztán utána SP, .Net ...
Viktor

#353 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 17:45 PM

Dátum: ViktorBeres

Lehet hogy én látom rosszul, de én nem tartom jó dolognak a Windows telepítőjének a buherálását. Gondolom senki nem heti szinten telepíti újra a rendszert. Én azt mondom, hogy amikor újratelepítésre kerül a sor, használjuk az eredeti cd-t, és nem valami összemókult vackot. Aztán utána SP, .Net ...

Épp azt ecseteltem, hogy nem adnak a notebook-ok mellé médiát vagy csak nagyon ritkán - az utóbbi eladott 15 közül eddig még csak egyetlen 600ezres gép típus mellé adtak, de ott is azért, mert erősen a hardcore gamer eszközre volt optimalizálva az Ultimate... a kinézet is, a bootlogo, na az profi szett volt, driverek mellékelt szoftverek is rajta a dvdn egy parancs és már kúsztak is fel.

Másrészt,, persze, te egy gépet használsz...
Nem véletlen vetettem az ügyfeleimmel egy típusú PCket - az utolsó chipset-ig - gépeket, nem akarok több 10-20 géppel egyesével szívni... előző helyemről nem is beszélve ahol cirka kétezernyi gépet felügyeltünk az összes telephelyen a városban szétszórtan... itt a legegyszerűbb az volt, hogy vagy önműködő nLite, WAIK vagy más eszköz és sysprep - így is volt még mivel mókolni.

#354 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 17:51 PM

Dátum: ViktorBeres

Lehet hogy én látom rosszul, de én nem tartom jó dolognak a Windows telepítőjének a buherálását. Gondolom senki nem heti szinten telepíti újra a rendszert. Én azt mondom, hogy amikor újratelepítésre kerül a sor, használjuk az eredeti cd-t, és nem valami összemókult vackot. Aztán utána SP, .Net ...
Ebben tökéletesen igazad van. De a laptopokhoz nem adnak. Csak arra van lehetőség, hogy recovery CD-et készíts a gyárilag telepített állapotról. Ha viszont a gép gyártója volt olyan kegyes (nem minden gyártó ilyen), hogy egy mappába berakta az oprendszer telepítő állományát, akkor abból célszerű csinálni telepítő lemezt. Arról telepíve, ahogy írtam is, jelentős mennyiségű helyet lehet felszabadítani. Abból pedig sosincs elég. Ettől még az jogtiszta változat marad, hisz a géphez adott, vele megvett változatot rakom fel ugyan arra a gépre.

#355 Vzsolti

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 19:02 PM

Végleges SP1 -es magyar vistához tud valaki cracket?

#356 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 24. 20:49 PM

Dátum: Kobra

8400M G VGA kártyához milyen drivert használjak? FSC nem adott ki hozzá egy éve frissítést... a nForce 560/Nforce 520 a vNidia detektje szerint a chipset, de most melyik :lol: :idea:
Na akkor válaszolok saját magamnak:)

Ez a GPU csak gyártóknak lett kiadva... és a FSC épített köré mindent...

Déli híd: nVIDIA nForce 7xxxM-6x0M (MCP67) vagyis AMD Hammer:) cool ilyet nem találtam... szóval asszem marad az éredeti régi driver hozzá... és bízunk a Vista drájverekben:o

#357 papadudi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 09:25 AM

Szevasztok
Én az alábbi problémával találkoztam a SP1 használatakor:
A végleges SP1 verzió megjelenése előtt letöltöttem a 26 nyelvű RC SP1-et és azt ráinstalláltam a frissítés nélküli Vista Ultimate32 bites magyar változatára, majd a Windows Update indításával telepítettem a még szükséges frissítést. Ezek után feltelepítettem az általam használt irodai és egyéb programokat és a még „tiszta” teljes rendszerről csináltam egy mentést a Vista biztonsági mentés programjával.
Így ha hosszabb használat után géplassulás vagy install-uninstall, tesztelések miatt rendszerprobléma lépett fel az elmentett képfájlból a komplett rendszert visszaállítva újra „tiszta” komplett rendszerem volt, ami tökéletesen működött.
Most, hogy megjelent a -Windows6.0-KB936330-X86-wave1- végleges változat ezt beintegráltam a vLite 1.1.6 RC programmal Vista Ultimate rendszerébe módosítások nélkül, amit kiírtam DVD-re.
A szokásos és zökkenőmentes installálás és frissítés után a rendszer tökéletesen működik, amiről szintén készítettem teljes rendszer biztonsági mentést. Több napi probléma mentes használat után biztonsági mentésből történő visszaállításkor rendszerbetöltés után kb. egy percre és a wincseszter hosszú „darálása” után kb. egy percre az alábbi hibaüzenet jelenik meg.
"A(z) MS DTCconsole program működésképtelenné vált és leállt.
Az alkalmazás egy hiba miatt nem képes megfelelően működni. A Windows értesítést jelenít meg, ha a problémára megoldást talál."
A rendszer működésében nem találok semmi változást csak minden gép indításkor a fenti üzenet megjelenik. Mivel csak egyszerű rendszer felhasználó vagyok és a MS DTCconsole programról is csak sejtésem van, kérlek, írjátok meg a fentiek okát vagy a hibaelhárításra a megoldást.

Előre is, köszi, a használható javaslatotokat.

#358 greentomato

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 13:00 PM

Szia!

https://www.netacade...aspx?upid=16864
Talán segít, bár windows szerver a probléma tárgya, de vistán is kipróbálható a megoldás.

#359 Cyb

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 27. 13:39 PM

Van-e valakinek ötlete arra, hogy angol nyelvű Vistához kapott kulcsot tudom-e használni magyar nyelvűnél? Az sem érdekel, ha így már nem legális, csak működik-e?
Vagy a másik lehetőség, hogy 32 bites magyar Vista kulcsa működik-e 64 bites magyar Vistára?

#360 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 27. 13:43 PM

Működik, legalábbis az MSDNAA-s (Business) kulcs ilyen. OEM-nél nem tudom, de legális marad.
Pl. egy angol 64 bites Vista X verzió kulcsa működik egy magyar 32 bites Windows Vista X verziónál, (de Y-nál már nem, természetesen). (X/Y=Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó