Ugrás a tartalomhoz


Windows Vista Service Pack 1 (SP1)


459 válasz érkezett a témában

#381 Piszi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 20. 19:23 PM

Noss asztali gépem van és nincs semmi extra hardware benne.
Asus alaplap, asus pcie-s 256mb ati chipes vga, 1,5giga ram 2samsung (512/533 és 1gb/533) és 1 kingmax (1gb/533)
egy samsung pata 160gb-os hdd samsung dvd író. + egy samsung 120gb sata II hdd de ez csak ritkán van bedugva mert hibás és fagy tőle a windows.

ma megpróbáltam ismét feltenni az sp1-et és csaknem végleg kinyírta a win-t.
az első újraindításig hibátlanúl eljutott ismét de a betöltéskor számomra új dolgot kezdett el csináni.
fekete képernyőn megjelent egy számláló "0/73164 (fájl nevek)" és szépen pörög felfelé majd amikor elér 24861 hez kiakad.
ezzel a felirattal:
!!0xc0000034!! 24861/73164 (RegistrymachineSchemawcm://Microsoft...)

Majd nagy nehezen a telepítő lemez segítségével vissza tudtam állítani a rendszert az sp1 telepítése elé.

Hihetetlen, hogy egy frissítés nem képes hiba nélkül települni vagy, hogy a telepítés ne okozzon rendszerhibát.
Egy időben Ubuntut használntam azzal nem volt ilyen gond.

Most azon gondolkozom, hogy a telepítőlemezzel nem lehet megoldani az sp1 telepítést? Itt a frissített telepítés funkciójára gondolok és nem integrált sp1-es lemezre gondoltam.
Asrock P55 PRO, Intel i5 650, 4GB-1600/DDR3, AMD HD6790 1GB-DDR5, Corsair 420W, Arctic Alpine Pro, 2TB WD, ...

#382 djrobaa

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 20. 19:37 PM

Hali.

Szerintem rakd ujra a Vistat és egy teljesen szüz rendszerre probáld meg a SP1et feltolni. Vagy, szerezz be egy gyárilag integrált SP1es Vista DVDt.
My Computer: Asus M3N-Ht Deluxe/HDMI; AMD Phenom II X4 940 Black Edition; 2*2Gb OCZ Platinum DDR-2 1066Mhz AMD Edition; Zotac Geforce GTX 260 192sp 896MB; Samsung DVD-RAM; Samsung 700 GB HDD; Corsair PSU-520HX; Raidmax Smilodon házikó...

#383 sundi58

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 20. 22:21 PM

Nem muszáj egy integrált Sp1-es Vista-t megszerezni. Nekem simán feltelepült az SP1, a 64bites ultimate-re. Semmi gond nem volt.

Lehetséges, hogy vmi vírus van vagy valamelyik program megakadályozza, hogy az SP1 feltelepüljön.

És ahogy elnézem a 64bites ultimate-t az SP1-el, sokkal jobb az xp-nél a Vista, mert több dolog van benne. Pl.: Ha elromlik a windows, akkor nem kell újra tenni, hanem rendszer-visszaállítást csinálni és gond egy szál se. Az XP-be ilyen nincs.

Úgyhogy most, hogy ki jött az sp1, sztem érdemes Vista-ra váltani, mert egyrészt: Nincs dx10 és dx10.1 XP-re, másrészt: jönnek ki a progik 32 illetve 64 bites vista-kra. Sőt, a Vista több programmal kompatibilis, mint az XP.

És Vista-hoz ajánlok 2 GB ramot, és egy dual core procit.

#384 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 21. 06:06 AM

Én sem vagyok a hetenként újratelepítés híve, de ennyi hibaüzenet épróbálkozás után a Vista már eléggé me lehet viselve. Prbáld meg teljesenújrehúzni, és mg mielőtt bármitfeltelepítenél próbáld meg az SP-t.
Viktor

#385 Piszi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 21. 16:11 PM

Nem nagyon szeretném újra telepíteni a Vistát mert minden munkám rajta van és sok a függő, félkész.
És aztán még ott vannak a programok amiket újra kéne telepíteni nagyon sok idő (pl: a photoshop és a dreamweaver az 1óra mire felmegy és ha pehem van akkor a netes aktivációja közli, hogy ezzel a sorozatszámmal már aktiváltak és még egy óra mire a forgalmazóval megbeszélem, hogy újra kellett telepíteni)
A MySQL adatbázisaim között meg van néhány ami el van rontva picit és ha kimentett .sql-ből rakom vissza akkor az ékezetek ?-ek lesznek.
Nekem egy reinstall legalább 2nap mire mindent visszarakok rendesen és akkor csak ezzel foglalkoztam.

Szerintem hagyom az sp1-et addíg amíg a win menthetlenül összeomlik és mindenkép újra kell telepíteni.

Amúgy feljebb elírtam és nem 1,5gb ram, hanem 2,5gb. A procim meg simán viszi csak a VGA gyenge neki kicsit ezért csak 3.6-os az élményindexem.

xp-ben is volt rendszervisszaállítás vagy ott volt a címtárszolgáltatások visszaállítása funkció rendszerindításkor vagy a telpítőlemezen a javítás funkció ami látszólag újra telepítette a gépet de minden személyes adatot és programot meghagyott.
Persze elismerem, hogy a Vista többet tud meg stabilabb de szerintem nem lett akkora ugrás mint amekkorának lennie kéne.
Asrock P55 PRO, Intel i5 650, 4GB-1600/DDR3, AMD HD6790 1GB-DDR5, Corsair 420W, Arctic Alpine Pro, 2TB WD, ...

#386 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 14. 18:55 PM

Ha van Vista SP1-es DVD-d, akkor azzal csinálj egy frissítő telepítést. Így nekem is oldódott már meg problémám, amikor az egyik KB frissítés sehogy sem akart települni...

#387 Flankusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 10:53 AM

Sziasztok!

Felraktam windows vista sp1-et és minden hardvernél felismert és mikor bekapcsolom a gépet és mire betölti összeset, és még mindig terheli a winyot... megnéztem a rendszer felügyelőnél és ekkor vettem észre hogy tele van a SVHOST.EXE-kkel és 10MB-150MB sebességgel terheli a winyot... pedig üres járatban van a windows.... kb 10 perc múlva már helyreáll.. de idő mulva újra elöjön....

Ez mittől van ?? Nincs rajta semmilyen virus, kiprobáltam újra telepiteni teljesen alapra és mégis terheli üres járatban a winyók...

Valahogy orvosolható ???

#388 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 11:36 AM

Már számtalanszor leírtuk a fórumban, hogy ez természetes, a Vista így optimizál, majd pár nap múlva megszűnik ez a jelenség.

#389 Flankusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 11:40 AM

Dátum: Bootor

Már számtalanszor leírtuk a fórumban, hogy ez természetes, a Vista így optimizál, majd pár nap múlva megszűnik ez a jelenség.

Értem, már 2 hete megy a vista és ugyanúgy reagál... bekapcsoláskor...

#390 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 12:01 PM

Naponta mennyit megy üresjáratban? RAM?
Amúgy meg services.msc, és ezeket tiltsd le:
Windows Search
Előtöltés

Továbbá: kikapcsolhatod az automatikus lemeztöredezettség-mentesítést is.

#391 Flankusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 12:10 PM

Dátum: Bootor

Naponta mennyit megy üresjáratban? RAM?
Amúgy meg services.msc, és ezeket tiltsd le:
Windows Search
Előtöltés

Továbbá: kikapcsolhatod az automatikus lemeztöredezettség-mentesítést is.

egyszer 10-100kb, aztán 5 mb, valamikor meg max sebességen....
4 GB ram

Letiltás az jól lönne, akkor pontosan hogy csinálnám ?? Jó lenne ha leirná hol tudjak letiltani...

Services.msc ?? :(

#392 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 12:25 PM

Start-> Keresés megkezdése ide írod be: services.msc, és Enter
Kikeresed az adott szolgáltatást, jobb klikk, Tulajdonságok, és már látod is. (Indítás típusa)

#393 Flankusz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 12:34 PM

Dátum: Bootor

Start-> Keresés megkezdése ide írod be: services.msc, és Enter
Kikeresed az adott szolgáltatást, jobb klikk, Tulajdonságok, és már látod is. (Indítás típusa)

Oksa, ma este kiprobálom azokat :D

Aztán jelzek ha sikerült valaha :(

#394 Mercury

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 02. 10:04 AM

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.

#395 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 02. 11:06 AM

Dátum: Mercury

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.

Mikor elindul a gép, akkor nyomogatod az "F8" gombot, és ott kiválasztod az "utolsó helyes konfigurációt".
kép

#396 Mercury

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 03. 10:02 AM

Dátum: tomyboy2

Dátum: Mercury

Sziasztok!

Nekem a következő problémám van az SP1 telepítésével, erre szeretnék megoldást találni:

Vista Home Premium-om van. A windows update felajánlja az SP1-et telepítésre, le is tölti. Aztán az 1/3-as fázis végén kiírja, hogy néhány változtatást nem lehet végrehajtani ezért visszavonja a változtatásokat és újraindít, majd megpróbálja megint telepíteni. Ezután sem jut tovább az 1/3-on és kiírja, hogy az SP telepítése sikertelen. Megint újraindul, de a bootolás elején elszáll, mivel gondja akad az ataport.sys-el (0xc0000098) és csak a telepítőlemezen lévő javítással tudom helyrerakni.

Szóval, ha bárkinek van rá ötlete, azt szivesen venném.

Mikor elindul a gép, akkor nyomogatod az "F8" gombot, és ott kiválasztod az "utolsó helyes konfigurációt".


Azt már próbáltam és nem segít, és hát attól még nem fog felmenni sajnos az SP1. :(

#397 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 03. 12:05 PM

Szerezz be egy SP1-gyel integrált - lehetőleg eredeti, gyári lemezt, (ne nLite-ost, mert azzal nem biztos, hogy működik) és azzal indítsd el a gépet, telepítés, és frissítés. (Nyelv egyezzen!)

#398 Mercury

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 03. 14:59 PM

Dátum: Bootor

Szerezz be egy SP1-gyel integrált - lehetőleg eredeti, gyári lemezt, (ne nLite-ost, mert azzal nem biztos, hogy működik) és azzal indítsd el a gépet, telepítés, és frissítés. (Nyelv egyezzen!)


Rendben. Esetleg pü-ben tudsz ilyen verzióra netes elérhetőséget?

#399 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 03. 15:38 PM

Nem igazán...

#400 Mercury

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 03. 20:32 PM

Dátum: Bootor

Nem igazán...

Igen, valahogy sejtettem, de azért köszi! :(





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó