Ugrás a tartalomhoz


Mp3-ból cda!


3 válasz érkezett a témában

#1 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 09. 20:04 PM

Megpróbálok segíteni, de már jóideje nem írtam AudioCD-t, szal nem száz százalék, hogy a mostani Nero(k)-nál is így megy, vagy hogy jól emléxem. :)

Az AudioCD-n a *.cda fájok (Track1, Track2, stb.) csak az adott zeneszám elejét és végét illetve a köztük lévõ szünet idõtartamát mutatják meg a lemezen, ezek valós zenei adatot nem tartalmaznak.

Az AudioCD alapértelmezett formátuma (ha minden igaz) 44,1kHz-es 2 csatormás, azaz sztereo WAV formátumú hang. Mivel az AudioCD-nél a lejátszókba épített hibajavító mechanizmusok miatt kevésbé szükséges a redundancia, mint az adat lemeznél, így a 700MB-os lemezen a 80 percnyi zene nem 700MB-ot foglal, hanem 800MB-nál is többet. Manuálisan konvertálnod viszont nem szükséges, azt a Nero meg tudja oldani menet közben. :D

Íráskor a Nero-ban az új lemez létrhozásakor AudioCD-t (nem tuti, hogy ez a neve, lehet hogy CD-DigitalAudio vagy Zenei CD, etc.) kell választani, és egyesével be lehet dobálni az mp3-akat, alul pedig kiírja, hogy hány percnél tart. A CD lejátszó nem fogja kiírni az adott szám címét, csak a sorszámokat, így azzal konkrétan nem érdemes foglalkozni. (MP3-ba vagy más formátumba történõ visszakonvertáláskor viszont ki fogja írni az adatokat, ha az adott mp3 tartalmazott ID3-taget.)

A listában szereplõ számok tulajdonságainál be lehet állítani a köztük lévõ szünetet, asszem alapból ez 2 másodperc, de például teljes CD-s, számokra darabolt mixeknél õrítõ lehet, ha bentmarad a szünet. :D

Ami fontos, ha a CD-összeállítás kész, akkor lehetõleg ne 52x-es sebességgel írd meg, mert a régebbi lejátszóknál elõfordulhat, hogy kiírja: "NINCS LEMEZ", vagy küzd vele egy fél órát mire beolvassa. A másik fontos dolog, hogy ha On-the-fly módan írod (azaz egyszerre konvetál és röptében írja is a lemezre), akkor "Track-at-once" írást válassz mindeképp.

Azt hiszem ennyi, de ha mégsem vagy biztos magadban, akkor elõször egy CD-RW-n próbáld ki. Remélem tudtam segíteni. :P
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#2 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 11. 18:46 PM

Igazán nincsmit. Örülök, hogy segíthettem... :P
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#3 solyomszem

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 12. 18:38 PM

ha a számok címével szertnéd kiírni a CD akkor szed le a Burn4free progit és mp3 ból irjáj CD és ott lesz a cím is de szerintem max 4 vagy 8 szoros irással ird meg mert nem minden CD lejátszo fogja tudni olvasni

#4 solyomszem

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 13. 12:47 PM

Szia

Biztos hogy az mp3nak rendesen meg van irva az id tagja.Arra gondolok pl hogy a total commanderben látod rendesen kiírva a szám címét vagy csak egy mp3 lejátszoban lesz kiírva a cím.Engedélyezni kell a text irási lehetõséget is mert csak akkor lesz majd látható a lemezen én ezzel szoktam írni a textes lemezeket és tökéletesen müködik.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó