Ugrás a tartalomhoz


Laptop kérdés


153 válasz érkezett a témában

#101 Klicsko

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. April 25. 23:49 PM

Köszönöm srácok, istenek vagytok! A toshiba.hu-n megtaláltam mindent!
Mégegyszer:thx!

#102 Brutusmedve

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 18. 11:51 AM

Azért nagyon rendesek a fujitsunál hogy pénzért adják a laptopokhoz a driver cd-t. Szerintem alap lenne hogy járjon hozzá de mind1 mert enélkül gyakorlatilag használhatatlan hogyha xp-ről van szó

#103 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 18. 15:38 PM

Dátum: Brutusmedve

Azért nagyon rendesek a fujitsunál hogy pénzért adják a laptopokhoz a driver cd-t. Szerintem alap lenne hogy járjon hozzá de mind1 mert enélkül gyakorlatilag használhatatlan hogyha xp-ről van szó
Driverek fent vannak a wichesteren. Onnan is ki lehet írni. Sőt Én FuSi-mon a C:x86 mappában megtalálható volt a Vista telepítő állománya. Igaz angol, de mellékelve volt a magyar nyelvi csomag is. A vLite-val integráltam a magyar nyelvet, és csináltam egy telepítő lemezt vele.

#104 rien

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 19. 07:46 AM

Sziasztok!
Lenne egy kis gondom egy Lenovo N200(intel dual core 1.73, 2g DDR2, 120g HDD, ati X3100 ami elvileg 256 os de csak 128 nak ismeri fel :S) as notival. Mindössze pár napja vettem kézhez. Először csak vistát engedett felrakni de később az xp-t is megoldottam. Most az lenne a gondom hogy a bluetooth drivert amit leszedtem hozzá (mert persze cd-t nem mellékeltek hozzá :) ) nem engedi felrakni mert azt írja hogy nem vagyok rendszergazda. Na ezzel mit csináljak? Nem igazán értem mi a gondja. A vistával semmi gondd nem volt a telepítéssel csak azzal hogy a 3. ki és bekapcsolás után a programok 80% ánál hibaüzenet: .....DLL nem található :S
Aki tud valami megoldást a Bluetooth ra és a video karira az írjon pls.

Előre is köszi!

rien

#105 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 19. 21:27 PM

Ez annyira jó, hogy egy laptop-hoz nem adnak driver CD-t. Ezt soha nem fogom megérteni, miért spórolnak azon a 2 CD-n.
:)
Viktor

#106 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 23. 08:00 AM

a frászt, egy préselt dvd, kb 10 dollárcent lenne előállítani a gyártónak és lazán integrálhatná a telepítőbe a drivereket és a szoftvereket, de egy install mappába is betehetné...

Én most a FuSi Nero és WinDVD és PowerDV progija miatt morgok... kicsit nem volt fent a telepítőkészlet:(
Ha valakinek meg van elküldhetné bigmailben, előre is köszi! - Tudom megvehetőek, de minek, ha nem kell, warezolni sem akarok, nekem leginkább a lemezinfó hiányzik az ingyenes írókből.

A másik amit nem értek, ugyan ez a kamera van az Acer notikba és azoknak a szoftvere tud arckövetést a FuSi miért nem...:)

#107 Gyocsika

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 12. 16:48 PM

Sziasztok!

Van két Laptop ami közül kellene választanom.

Az egyik egy [L]Asus[/L] a másik egy [L]Acer[/L]

Az lenne a kérdésem h az Asus-ra fellehet valahogy varázsolni az XP tehát XP kompatiblis -e ? És hogy vannak e driverek hozzá? Mert az Acer tuti az.

Azért vacilálok mert Asus -ban jobb a VGA de viszont a vinyó kisebb.

Szerintetek sok különbség van Ati HD 2600 és Ati HD 2400 XT között?

Melyiket lenne érdemesebb választani?

Válaszotokat előre is köszönöm!

#108 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. August 13. 08:33 AM

ASUS-hoz vannak XP-s driverek (csak a VGA-hoz néztem meg, de, ha ahhoz van, akkor a többihez is): http://support.asus....SLanguage=en-us

Itt pedig belinkelem die nadel kommentjéhez tartozó képet egy másik topicból:
kép
Ezen rajta van a lényeg, ezért nem is akartam más forrást keresni.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#109 SuperNova

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 08. 15:21 PM

Sziasztok,
Lenne 1 kis problémám Acer Aspire 3100 laptopommal.
az utóbbi időben (kb 2 hónapja), játékok közben kb 1 percenként akadozott a kép, és akár 5-10mp-re meg is állt, utána újra jó lett, ami főleg játék közben elég idegesítő. majd windowsban is előjött a probléma, főleg ha sok program volt egyszerre megnyitva, vagy pl msn / skype beszélgetés közben a hang megszakadt 5-10 mp-re, a kép megállt, és nem mozdult semmi sem, utána megint jó lett. (játék pl: CS:S, trackmania,quake3, death rally (1996-os!!!)...)

mivel a memóriára gyanakodom, leteszteltem memtest86+ 2.01-el, és az alábbi képeket csináltam róla:

kép

kép

kép

kép

kép

Mit lehet ilyenkor csinálni?
gép: aspire 3100, sempron 3200, ati xpress 1100, 512+1024 mb ddr2
memória típusai:
Kingmax KSCD48F-A8KI5 1024MB - DDR2-667 (333 MHz) - @ 333 MHz 5-5-5-15
Hynix HYMP564S64BP6-C4 512MB - DDR2-533 (266 MHz) - @ 266 MHz 5-4-4-12

#110 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 08. 20:31 PM

Dátum: @ntistuff

udv mindenkinek!

tudna nekem valaki segiteni nvidia 8400M GT driverrel kapcsolatban??
en nem talaltam semmit.
hatha valakinek tobb szerencseje volt mar!!!

elore is koszi!!!

Az nvidia honlapját nézd meg! Drivereknél bejelölöd hogy melyik oprendszerhez kell hányas sorozat de egyébként automatikusan érzékelni fogja és telepíteni fogja a megfelelő drivert. Ha megnézed a letöltéseket akkor az oldalról is letudod szedni.Lehetőleg legközelebb egy kicsit több infot adj meg nem csesztetni szeretnélek csak így olyan mintha azt kérdeznéd hogy a krumplit milyen zsákba tedd.Esetleg megnézheted a driver.hu-t vagy ha adtak a kártyához meghajtó programot tartalmazó cd-t akkor rakd fel azt.
Bocs ha durván fogalmaztam de nem szeretem a semmitmondó kérdéseket.Ha még mindig nem megy kérdezd meg nyugodtan.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#111 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 08. 23:53 PM

Dátum: SuperNova

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Kicserélni a ramokat vagy megkeresni, hogy melyik a rossz. (egyszerre mindig egy modullal teszteled) Egyébként nekem ez a különböző memó órajel sem tetszik..

#112 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 09. 12:45 PM

Dátum: drszbg

Nekem egy Amilo pro laptopom van, egyszercsak kezdte nem látni a dvd ramot. Ha bebootoltam lemezről, az első kikapcsolásig látta. Ez ment két napig, azóta bootolni sem tudok, kék halál, a Win szerint virus vagy drivermeghajtó probléma. Amúgy a gép müködik, külső hardvert felismer, csak a beépített dvd-t nem látja. Van valakinek ötlete?
üdv drszbg

Szia nekem is amilom van csak nem a pro sorozatból hanem az L1310G modell nagy valószínűleg driver probléma lesz mert nekem is csinálta xp alatt frissítsd a drivereket. A laptopban milyen típusú dvd meghajtó van csak azért kérdezem mert hátha így utána tudok nézni az esetleges megoldásoknak.xp-ből melyik van fenn sp2-es vagy sp3as?Vagy az is lehet hogy a driverek nem kompatibilisek az adott xp-cverzióval értem ez alatt azt hogy pl felrakod mondjuk az sp2-es xp-t utána a drivereket és befrissítesz sp3ra pl: .A dvd meghajtód frimwireja nem volt frissítve.Lehet azt is csinálni hogy ha nem akarsz a szervizben csomó pénzt hagyni akkor slim tokos dvd írót vagy dvd meghajtót veszel bele arra ügyelj hogy az előlapja illeszkedjen a korábbi meghajtó előlapjával ha mázlid van akkor a régi íród előlapja felhasználható az újhoz .Én inkább a helyedben azt nézném meg hogy a merevlemez milyen állapotban van ha driver hiba miatt szállt el a windows. Azért futtas le majd egy merevlemez tesztet is a biztonság miatt is mert a rossz vinyó tud olyan dolgokat produkálni mint ha vírusos lenne a gép.A hiba feltáréás nálam mindig így kezdődik ha fagy valamiért a windows akkor megnézem hogy hadware hiba vagy szoftfer és ha szoftver hiba akkor nem vírusos-e a gép ha nem vírusos akkor az adott alkalmazás működik e rosszul ha igen akkor van-e hozzá javítás ha igen akkor a javítás felrakása után is hibásan működik-e.Bocs ha hosszú voltam de ez alapján szerintem már eltudsz indulni a megoldás felé.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#113 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. November 09. 13:07 PM

Dátum: shadefear

Hello vettem egy amilo li 1705-ös laptopot de sehogy se tudok audiot varázsolni rá...
Rengeteg drivert probáltam mind et dobta " we can't find hd audio device". A microsoft oldalán volt egy frisités de az sem seitett. És nagyon szeretném ha valaki tudna megoldást mondani elöre is köszi :D

Üdv Shade

Szia Shade!
Akkor vettél egy Vistaval elő telepített laptopot(tesomnak is az van).Driver cd-n nézd meg ehez a laptophoz kapsz driver cd-t is meg vista telepítő dvd-t is.Fusi oldaláról le tudsz szedni a hangkártyádhoz a megfelelő drivert igaz csak visztához.
A fusi oldalán lévő driver biztosan hogy működni fog ezt a típust árulják xpvel is egyébként aszem valahol találtam is driver csomagot xp-hez a laptopodhoz.
xp-hez drivercsomag a laptopodhoz:
http://www.downloadm...com/Shareware/s ... 18161.html

http://letöltőközpont.hu/letoltes_driver_reszletes.php?a=388&k=12&g=174

A második is xp-s és tartalmazza a hangkártya driverét is.
A vistas driver csomag meg az alsó linkeken vannak.
Hát így ennyit tudtam segíteni:)
Számolj be róla ha sikerült megoldani.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#114 Papszi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 04. 22:23 PM

Sziasztok! Asus F3KE notebook-om van, ehhez a géphez adtak driver lemezt de azok a driverek csak vista-val kompatibilisek és én XP-t szeretnék használni. XP-t feltelepítettem nem ment rajta, feltettem utána a service pack 3at és utána is megpróbáltam akkor se ment.
Valaki tudna ebbe segíteni?
Előre is köszi

#115 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 05. 15:47 PM

Dátum: shadefear

Hello vettem egy amilo li 1705-ös laptopot de sehogy se tudok audiot varázsolni rá...
Rengeteg drivert probáltam mind et dobta " we can't find hd audio device". A microsoft oldalán volt egy frisités de az sem seitett. És nagyon szeretném ha valaki tudna megoldást mondani elöre is köszi :)

Üdv Shade

Szia sp3-at xpre rakd fel émert abban a fenti javítás is fenn van utána drivert felrakni és lessz benne hang a javasolt javítás innen is leszedhető.
Ha kérdésed van nyugodtan kérdezd meg.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#116 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 05. 16:06 PM

Papszi: nem 100%-os megoldás, de keress olyan laptopokat az Asus háza táján, amikben ugyanazok a hardware-k vannak és van hozzájuk XP driver. Nem kell minden komponensének egyeznie, de ha pl a hangkari ugyanaz, akkor azt a drivert felrakod, és így tovább..

#117 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 06. 16:33 PM

Dátum: HariLaci

Helló! :(

Van egy MSI EX600X laptop magyar XP pro-t raktam fel, de a Realtek HD-t nem tudom felrakni. Megszereztem a KB 888111 frissítést és így se megy.
Segítsget kérnék, mit csináljak, hogy legyen hangja?

Kössz ... :confused:

Szia a jó hír az számodra az az hogy az sp3 ezt a frissítést tartalmazza innen is leszedheted javítócsomagoknál találod meg. utána meg már felrakhatod a drivert. Az msi honlapján nézd meg hogy vannak-e új driverek. http://msi.hu/ a magyar honlap az msi-nél. Ha nem szeretnél vacakolni a fenti frissítésel akkor neked az sp3 lesz a megoldás xphez.:D
Ha valami kérdésed van nyugodtan tedd fel.
Hangkari drivert itt találtam neked: http://msi.hu/egyeb/...ltes/pag_letolt ... ?LETCSOP=3
Természetesen a neked megfelelőt válaszd ki.Esetleg ezek megoldják a problémádat szintén hd audio driverek szóval pont jók lesznek neked.:D
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#118 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 06. 16:45 PM

Dátum: Rick

Üdv Mindenkinek!

Kicsit unalmas lehet a téma, de sajnos nekem még friss... :( ASUS f5v ap074 és a win xp...
nekem sajnos több sebből vérzik! szóval! Már feltettem az xp-t és nem is volt gond vele, de a catalyst már nem működik és az asus live update-je sem. valami flash.ocx-et sem talát és több alkalommal lefagyott a kék halálig és akkor is ati driver frissitést javasolt. pedig az már az elérhető legfrissebb... van eredeti xp driver pack. csak azt nem tudom hogy az xp instalálás előtt elmulasztottam-e valamit. Valamit a bios-ban átállítani vagy hasonlót.

telepítettem rá egy kártyajátékot próbaként és ettől összeomlott.

Valaki aki tud hozzászólni segítsen!
Köszi!

Szia!
Mit értesz azon hogy több sebből vérzik?
A fent megnevezett laptophoz kaptál meghajtó cd-t?A te esetedben így azt tudnám ajánlani hogy az asus oldaláról szed le a meghajtó progikat mert attól biztos hogy nem fog összeomlani az xp ne a hivatalos meghajtókat használd ez esetben mert nálam is pont ez volt a gond mindig azokat a meghajtókat használd amik a laptopod gyártójának oldalán fen van nálam a vista volt a kivétel mert ott lehetett használni a hivatalos drivert is.Ebben az esetben csak ezt tudnám javasolni neked mert így biztosan nincs szívás vele.Nekem az a gyanúm hogy ezért nem akar működni nálad az asus live szerintem.Próbáld meg a hozzá kapott driverekkel használni. Ha kérdésed van akkor szólj nyugodtan.Egy próbát megér.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#119 Kobra

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 10:43 AM

Ahoj!

Még mindig keresek vkit akinek az XP (64bit?) változata van ebből a masinából!

Illetve használja valaki duál képernyővel?
FSC SLS 3230T monitort kötöttem rá, DVI > HDMI kábellel.
Természetesen a külső monitor az elsődleges és natív full HD felbontáson. viszont nem húzza ki a képet rendesen, marad egy csúnya kerete, HDMI esetén meg nem megy az automatikus beállítás:o A gyárilag hozzá adott GeForce drivert használom 179.48 béta azt mondja FuSi-hoz ne használjam... tapasztalat van valakinek?

A VGA porton az asztali gépem lóg... és a DVI képességet is nem szeretném VGAra lebutítani

#120 ReGerstogh

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. September 30. 09:15 AM

Sziasztok!

Nekem egy HP 6730s laptopom van, és kellene egy szerelési útmutató mint pl.:HP Pavilion dv9000 Notebook PC-é. De sajnos nem találtam. Ha valaki tud valamilyen kézikönyvről kérem segítsen. Köszi!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó