Ugrás a tartalomhoz


MSN Live telepítési hiba


9 válasz érkezett a témában

#1 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 27. 20:45 PM

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy a frissen telepített Vista-ra (32bit) nem telepedik az MSN. Magyarázatul pedig 1603- as hibakódot add. Pontosabban:

Hiba történt a(z)
'Microsoft.V80.CRT,version="8.0.50727.163",type="win
32",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",processorArchi
tecture="x86" szerelvény telepítésekor. További
információkat a súgóban talál.

Nos akármilyen verziót telepítek minegyikre ilyen hibát kapok. Ha a fenti üzenetett le OK-zom akkor a következõ üzenet jelenik meg:

A Windows Live MESSENGER telepítése sikertelen. Hibakód: "1603". Keresse fel a
Windows Live...

Pls segítsen valaki!!! mert akár hányszor telepítettem a Vista-t mindig ez van...

:)
by apy....

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 27. 21:52 PM

A hiba leírása.
Megoldás: Windows Installer CleanUp (letölt, telepít, futtat)

Sok sikert :)

#3 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 07:08 AM

Hát köszönöm, de nekem nem mûkszik...
Ugyan azokat a hibaüzeneteket kapom mint az Installer Clean Up elõtt.

:confused:
by apy....

#4 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 08:58 AM

Az lehet hiba, hogy át irányítom a Temp-t egy másik partícióra (jelen esetben a D: -re ahol van 2Gb szabad hely)?

Mert hely van bõségesen, de ahogy olvasgatom a link-et amit küldtél az 1603-as hiba kód arra vonatkozna.
by apy....

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 10:49 AM

Attól függ hogy állítottad át, és a C:-n mennyi hely van..

#6 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 11:29 AM

Hogyan hárítható el a telepítés során bekövetkezõ „Az MSN Messenger telepítése sikertelen. Hibakód: '1603'” hiba?

Az MSN Messenger telepítõjének futtatásakor megjelenhet a „1603”-as számú hibaüzenet vagy a követezõ hibaüzenet.
    [*:27fksvq6]Hiba történt a következõ kódösszeállítás telepítésekor: "Microsoft.Windows.Networking.RtcDll, típus="win32", verziószám="5.2.2.1", publicKeyToken="6595b64144ccf1df", processorAchitecture="x86"". További információ a Súgó és támogatási központban található. HRESULT: 0x80070002.
A probléma elhárításához:
[list=1]
[*:27fksvq6]Kapcsolja ki a kémprogram-elhárító eszközöket. Ha telepítette a Microsoft

#7 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 12:21 PM

Minden hol van elég hely hiszen egy szûz 120Gb-os vinyóra került a rendszer. Az átállítás teljesen szabályos volt ugyanis a környezeti változót állítottam át.
Da ma már vissza állítottam és a probléma megszünt! Kissé viccesnek és bosszantónak tartom ezt, mert ha lehet akkor miért nem tudja kezelni a temp átirányítását?! Ja és még egy érdekesség az Office telepítésekor is ugyan ebbe a problémába futottam és temp elérési útjának visszaállítása azt is megszüntette.

(félre értések elkerülése végett: Rendszer: C: = 20GB ; Temp: D: = 2GB. szóval bõven volt hely)

Köszönöm a segítséget!
Respect!!!
by apy....

#8 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 12:56 PM

Hm, NTFS jogokat hogy állítottad az átirányított mappán? Lehet nem volt írás jog oda?

#9 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 13:21 PM

Dátum: apez;1207

Az átállítás teljesen szabályos volt ugyanis a környezeti változót állítottam át.
Da ma már vissza állítottam és a probléma megszünt! Kissé viccesnek és bosszantónak tartom ezt, mert ha lehet akkor miért nem tudja kezelni a temp átirányítását?!

Sejtettem, hogy így csináltad, pedig a temp-et nem így kell átírni.. Csak és kizárólag a temp-et nem tudod átírni, mert kihatással lesz/lehet más alkalmazásokra. A módosításhoz indítsd el a regedit-et, nyisd meg a "HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerUser Shell Folders" kulcsot (ha nincs, akkor hozd létre), és a "Local Settings" nevû karakterláncot módosítsd (vagy hozd létre), ahogy szeretnéd. Ha megkeresed az eredeti helyét a merevlemezen, akkor láthatod, hogy több mappa van ott, köztük a temp is. Ezek ezután az új helyen lesznek elérhetõek (kivéve párat, mert van, amit külön be lehet állítani, azok meg ott marad(hat)nak).

Ez XP-ben van így, gondolom Vista alatt is ugyanez a helyzet :)

:(

#10 apez

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 28. 19:53 PM

Az NTFS jogokat nem állítottam. :(
De a telepítések után ismét visszaállítottam, és tökéletesen mûködik minden. Ennek a regedit-s megoldásnak pedig a végére járok... ;)

Nos, utánna néztem:

-olyan létezik, hogy:
[INDENT]"HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurre ntVersionExplorerUser Shell Folders"[/INDENT]
-de ezen belül olyan nem, hogy:
[INDENT]"Local Settings"[/INDENT], íg nem is írtam bele, de találtam érdekes dolgokat! :)

Kössz a tippet!
by apy....





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó