Ugrás a tartalomhoz


Windows XP Service Pack 3 (SP3)


468 válasz érkezett a témában

#61 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 19:18 PM

4GB RAM? -> Vista, ez a válasz.

#62 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 20:16 PM

barkacsolt dx10 nemhogy instabil, szvsz mukodeskeptelen is, mert a dx10 erosen a vista uj vga driver modeljehez van "igazitva".

winservert majd kiprobalom, nekem x86 XP az istennek se akarta latni a 4 gb ramomat :S

Bootor: attol, h 4 giga ramom van, meg szeretnek gyors gepet :eek: szal maradok az x64 xpnel.
kiprobaltam x64es vistat, kifejezetten lassunak ereztem, arrol nem is beszelve, hogy neha gondolt egyet, es latszolag mindenfele ok nelkul ugy dontott, hogy nekem ugyan nem kell semmifele halozat. restart segitett rajta csak.

#63 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 23:22 PM

Azt mondják, nem vmi jó a Vista. Mondjuk vannak benne jó dolgok (többek közt UAC és a több memória kezelése ugyebár), de amíg nem muszáj, nem váltok. (Hivatalos) SP1 elõtt semmiképp, de amúgy is jól elvagyok az XP-vel. Az x64-es Vista elõnye pedig annyi, hogy a 32bites cuccok is elfutnak rajta (ahogy errõl engem tájékoztattak). x64-es XP-n pedig sok program nem fut egyelõre. Ha bármiben tévednék, nyugodtan javítsatok ki.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#64 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 01:15 AM

Idézet

Az x64-es Vista elõnye pedig annyi, hogy a 32bites cuccok is elfutnak rajta (ahogy errõl engem tájékoztattak). x64-es XP-n pedig sok program nem fut egyelõre. Ha bármiben tévednék, nyugodtan javítsatok ki.
tevedsz. x64-es xpn ugyanugy futnak a 32bites progik, mint x64 vistan. (tapasztalat, x64 xpm van)


az UAC mitol jo dolog? szerintem totalisan felesleges, raadasul iszonyatosan idegesito.


vista tobb memoriat kezel? x64 xp 128 gigabyte ramot tud kezelni, az keves? tudtommal a vista sem kezel tobbet.
(32biten a 4 gigas virtualis cimter hatar mas kerdes, az ugyanugy ott van vistaban, mint xpben)

#65 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 06:39 AM

UAC-t bemutatón láttam, nekem tetszett. Ettõl függetlenül elõfordulhat, hogy ha gyakorlatban használnám, nekem se tetszene. 32 bites XP-t hasonlítottam a Vistához. Szóval azt mondod, hogy ha x64 XP-re áttérek, az semmilyen téren nem érintene hátrányosan? Jó lenne biztosan tudni, hamarosan új rendszert kell összedobnom; a jelenleginél (hardware bõvítés/csere után) a /3GB mûködésre bírásával szenvedek... Ha tényleg ennyire nagy buli az x64 XP, akkor igazán jó lenne AFPXP 64bites változat is, még ha esetleg egy kis támogatást is igényelne :eek: És köszi az infót!
kép
i like the sparkle in your eyes!

#66 dtech

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 07:51 AM

Igazából nem tudom megérteni, hogy DX10 miért nem jelenik meg XP-re. Win98-ra is volt DX9, de az még csak nem is NT alapú volt. Szerintem a dolog nem technológiai jellegû sztem, inkább üzleti... (a.k.a. vegyé' Pistát... izé Vistát... :eek:)

Sajna a 4GB-nál nagyobb memória kezelését a 32 bites architectúra szabja meg, amely csak 4GB-ig tud memóriát címezni. A poén az, hogy "elvileg" erre már egy i386-os proci is képes lett volna, de akkor még a fene se gondolt arra, hogy GB-os méretekben lesznek egyszer a memóriák... :)
WLMP Webserver Package / LightTPD for Windows - [ http://hu.wlmp-project.net/ ]

#67 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 12:51 PM

dtech: szerintem ezt a DX10 uzleti/technikai dolgot mi sosem fogjuk megtudni :eek:

Lorenzo: elofordulhatnak kisebb problemak, pl 16 bites programok abszolut nem fognak elindulni (most rohogni fogsz, de pl KRESZ gyakorloprogram telepitoje 16 bites volt, szoptam is vele :)), de ha nem hasznalsz osi programokat, es minden hardwareedhez van jo 64 bites driver, minden zokkenomentesen kell menjen.

x64 xphez frissitesek:
http://wud.jcarle.co...ogramFiles.aspx
Innen toltsd le a Windows Updates Downloadert, majd:
http://wud.jcarle.com/UpdateLists.aspx
Innen pedig a Windows XP x64-hez való update listet.
a programot eleg konnyu kezelni, szerintem eligazodsz rajta. feltelepited, majd duplakatt a letoltott update listre, a programnak megadsz 1 konyvtarat, es letolti az updateeket.
egyetlen problema vele, hogy 2007. 09. 04-en frissitettek utoljara az update listet x64 xphez, szoval microsoft letoltokozpontbol le kell vadasznod az azota kiadott frissiteseket (vagy windows update).

#68 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 13:45 PM

Rendben, köszi szépen! Nem hiszem, hogy 16bites dologgal összefutnék, de gondolom kompenzálható VPC-bõl....
kép
i like the sparkle in your eyes!

#69 saladfingers

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 114 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 24. 15:00 PM

igen, vegul en is vmware-ben futo x86 xpre telepitettem:)

#70 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 12:47 PM

XP SP3 Boosts Performance. Vista SP1 Doesn't
kép
i like the sparkle in your eyes!

#71 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 26. 16:14 PM

Eddig is tudtuk hogy a Vista csak megfelelõ gépeken gyorsabb mint az XP.. a megfelelõ gép min 4 mag , magonként min 1 GB -rammall..
Nekem az a kérdésem, hogy a 32bit -es Vista látja-e mind a 4GB ramomat ?? Vagy ahoz 64bit-es verzió kell ??
Jelenleg 64bit -en pl a CoD4 játszhatatlan ....

#72 tutinet

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 01:14 AM

tegyetek fel XP-t ha játszani akartok.

#73 tutinet

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 01:15 AM

Dátum: Bootor;2184

4GB RAM? -> Vista, ez a válasz.

HMmm, nem ilyen egyszerû a válasz. Kinek is kell a Vista most ?

Szerintem a kutyának se fõleg nem vállalati környezetben. A Vista egy félkész termék, az SP2 után talán használható lesz.

Az XP-n viszont minden fut.Még telnet is van.

#74 Dr. Bubó

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 27. 22:23 PM

$P3? Vers mindegy kinek:
Kínai a hardver,
Lefagy majd a szoftver,
Vegyél inkább mekket,
Ezt meg inkább add el!
Beszél majd az utókor,
Hogy mirõl:
SP 400-ról :)

#75 Dani1987

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 03. 19:44 PM

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni: meiket tegyem fel a SP3t vagy az afpt?
Ja és hogy van e már magyar SP3?
Köszönöm elõreis a válaszokat.:rolleyes:

#76 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 03. 19:48 PM

Szia,
XP SP3 még nincs, azaz még csak tesztelik, 2008-ban fog elkészülni, akkor fogják kiadni (elõször az angol verziót, hónapra rá a magyart). Így maradt az AFPX, abban csak hivatalosan kiadott frissítések vannak, szóval kisebb rizikó.

#77 Dani1987

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 03. 19:58 PM

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot.
És hogy ajánlatos felteni?Mármint arra gondolok hogy frissen húzott rendszere vagy mehet most is minden progival?

#78 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 03. 20:41 PM

Az ajánlott a friss rendszerre való telepíteni, de korábbi beszámolók szerint (és elvileg sem) okoz problémát, ha már egy bejáratott rendszerre települ fel.

#79 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 17:46 PM

x64-hez is lesz az x86-ossal (közel) egyidõben SP3, nem tudjátok?
kép
i like the sparkle in your eyes!

#80 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. December 06. 17:57 PM

Biztos, hogy nem. XP x64-gyel a Win2003-as SP-k vannak összhangban.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó