Ugrás a tartalomhoz


Windows XP Service Pack 3 (SP3)


468 válasz érkezett a témában

#401 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. June 12. 12:12 PM

Igazad van tomyboy2, tényleg kell legalább SP1 hozzá :D

#402 yhan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. June 14. 17:21 PM

Úgy tűnik, (jobb a béke alapon) biztonságosabb nem 'uninstall'-ni semmilyen megelőző csomagot, mert az teljesen bizonytalan, kiszámíthatatlan eredményre vezet még akkor is, ha a legutolsó csomagban kompletten benne van minden előzőnek a gyűjteménye.
Egy régebbi, korai csomagot letörölve, előfordulhat, hogy annak uninstallja kivonogatja a legutolsó és legfrissebb, napra kész állapotból azokat a még változatlan formában aktívan működő, és még mindig szükséges fájlokat, amik a régi és legújabb csomagban is benne voltak/vannak.
Így egy "lukacsos", hiányos XP lehet az eredmény.

De mi a helyzet egy szűz XP újratelepítése után érkező automatikus frissítésekkel?
A komplettség érdekében, szükséges-e elfogadni és újra begyűjteni (az SP3 óta készült) minden létező "történelmi" frissítést, vagy elég csak a dátum szerint legújabbat?
Ha a frissítő szolgáltató központ érzékeli az XP őseredeti frissítetlen állapotát, elkezdi-e küldeni a legelsőtől kezdve az összes létező frissítő fájlt, vagy csak a legutolsót

#403 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. June 14. 22:11 PM

Ha interneten van a gép akkor Microsoft Updatel csak azok a frissítések jönnek ami kell hozzá, én ezen a linken szoktam Xp-t frissíteni: http://www.update.microsoft.com/microso ... e&ln=en-us
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#404 Patrikk

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 15. 12:31 PM

üdv,

Lenne egy oriási problémám!

Megpróbáltam újratelepíteni a Windows XP-t, de mikor bent vagyok a BIOS-ban, és jön a particionálás rész a C meghajtót nem engedi törölni! ( Azon van a Windows, mert két meghajtóm van: C: 15 GB, D: 200 GB) Tehát csak a D-re engedi telepíteni! Ha rámegyek hogy telepítse a C-re, akkor azt írja ki hogy biztosan kívánom telepíteni, mert akkor több operációs rendszer lesz egy gépen, és ez nem ajnálott! Törölni pedig azért nem tudom a C-t, mert az írja ideglenes fájlok vannak rajta amik szükségesek a telepítéshez, és nem törölhetőek! Mi a teendő? :|(((( Előre is köszönöm.

#405 Brekk

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 15. 13:42 PM

Cd-ről bootolható particionáló program kell neked az szó nélkül leformázza a c-t.Megy még a régi Win?Írj pm-ben és küldök egy progit ha kell.

#406 Patrikk

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. July 15. 14:02 PM

Írtam pm-et, előre is köszi! :|

#407 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 04. 08:07 AM

Üdv!

A segítségeteket kérném.
Olyan problémám van, hogy újraindítás után, még az xp betöltődése előtt, azt írja ki, hogy hiányzó ntldr. Beraktam a telepítő cd-t, onnan fel is másoltam a c-re a fájlt. Most nem írja ki, hogy hiányzik, de egyfolytában újraindul. Mit lehetne vele tenni?
Előre is köszönöm.

#408 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 04. 09:43 AM

Csinálj egy javító telepítést: http://www.msw.hu/ci..._telepites.html

#409 kozma86

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 04. 09:56 AM

kössz, megpróbálom.

#410 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 04. 11:49 AM

Ez is segíthet:
http://lacy.hu/windo...nyzo_ntldr_hiba

#411 gabris

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 07. 17:47 PM

Sziasztok!
A minap feltettem szimpla xp-t a gépre, majd netről leszedtem az SP3at. Fel is ment rendesen, de miután elkészült észrevettem hogy 1-2 perc után már nem működik a net. Internet kapcsolat tuti hogy van, de egy böngésző sem akarja a lapokat betölteni. Régebben ezzel nem volt problémám. Simán feltettem a szűz xp-re az SP3at és ment a net. Többször is megtörtént már (1,5 éve legutóbb)
Nem tudtok valami megoldást rá? Vagy internetszolgáltatónál próbálkozzak beállításokért? Beállítások látszólag rendben vannak (IP cím, fizikai cím stb.) Esetleg egy informatikus aki tudna segíteni hogy manuálisan be tudjam állítani? :D
Köszi előre is!

#412 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 08. 13:05 PM

Indíts egy parancssort, majd írd be: "ping google.com". Ha érkezik válasz, akkor tényleg van :)

#413 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 08. 17:56 PM

Szerintem ezt:

http://www.wireshark.org/download.html

töltsd le, és nézd meg hogy az adott hálókártyán pontosan milyen adatforgalom zajlik, és hová.

#414 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 08. 18:00 PM

Tehát:
Startmenü -> futtatás -> begépeled cmd

kapsz egy parancssort, oda írd be:
ipconfig /all

itt megmutatja az telepített hálózati hardvereket és az IP címüket.

Lehet még próbálkozni az
ipconfig /release
ipconfig /renew

kombinációval.
De nem hiszem hogy segítene.

Jó lenne tudni hogy a hálókártyád kap-e IP-t

#415 gabris

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 08. 22:53 PM

Sziasztok!
Holnap megpróbálok mindent. Visszaolvastam ezt a topicot és vki írt egy olyat hogy a DNS címet írom be manuálisan a tcp/ip beállításaiba, majd javítás és okés. Ezt is megpróbálom majd. Szerintetek?
Konkrét IP címet kap a gép! Bár amiket most leírtatok nem próbáltam ki. A másik hogy restart után pár percig még betölti a kezdőlapot, bár elég lassan de betöli, majd totál behal. A firefox konkrétan csak 'untitled' lapot hoz be bármilyen kérésre.
Köszi!

#416 gthomek

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 272 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 09. 12:26 PM

Ha manuálisan írod be és utána "javítás" annak sok értelme nincs

http://support.microsoft.com/kb/299357

ha ez sem segít akkor reinstall

#417 gabris

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 09. 17:27 PM

Nem működik sajnos. Megpróbáltam amit tudtam.
Kapcsolat van rendesen, ip-t kap, internetszolgáltatónál csak azt látják hogy a gépig eljut a jel.
Már jópárszor reinstalálltam, sőt SP2-vel is megpróbáltam. Hatástalan.
Vicces :)

#418 qhul18

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 27. 11:07 AM

Sziasztok! Hát kicsit "nagyon" fontos lenne.
Lehet, h van itt olyasmi de nem találtam. Elnézést ha rossz helyre írtam vagy már valaki ilyent kérdezet.

Szeretném letölteni a Windows XP SP3 augusztusi 2010 frissítéseket amiket bele integrálhatok a Windowsomba amit az Nlite-vel csináltam. Magyar kellene. Már csak erre ezekre lenne szükségem.
Vagy ötletek, h hogyan tudjam letölteni és be tenni egyesével a hotfixeket ?
Alternatív meg oldások.. ?
Köszi.

#419 Dj MiZo

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 27. 11:38 AM

Szia!
Például ebben az iso-ban benne van az összes update:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... layLang=hu
De egyébként egyenként is leszedheted a Letöltöközpontból.

#420 qhul18

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. August 27. 13:38 PM

Hali! Nagyon szépen köszönöm.

De lenne egy kis problémám vele. Le töltöttem az első linkről az 1.5 GB Iso-t. Abban bent van minden Windows frissítés.? Na itt van olyan mappa amiben a windows XP van. ott olyan, h x64 x86. Ebből én hogyan tudom, h nekem mim van. meik ?
x86 a régi ? nem tudom, h nekem milyenem van.
Másik, h ezekben a mappákban 2 fájl van. Felnek fel tudom telepíteni. de még nem tettem fel semmit sem.
Ezek nem olyanok mit azok a frissítések amiket én tltöttem le régebben a májusi pack vagy mit. Abban rengetek KBxxxxxxx volt. Meg ott volt, h pl WMP IE..
Itt csak kettő KBxxx-van.
Tudom, h ez amit kérdezek hülyeség. De most belekeveredtem.
Bocsánat. Légyszíves informálj le.





3 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó


  • Facebook