Ugrás a tartalomhoz


Windows XP Service Pack 3 (SP3)


468 válasz érkezett a témában

#301 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 11. 16:14 PM

Sziasztok!

Nekem lenne egy hatalmas problémám! Akármilyen frissítést szed le a windows az automata frissítéssel akárhányszor is probáltam már felrakni ezeket, a windows update azt írja ki, hogy "a következő frissítések telepítése sikertelen"! Esetleg lenne erre valami megoldásotok, én eddig annyit tudtam tenni, de ez kicsit már fárasztó, hogy egyenként megkeresem ezeket a frissítéseket és én magam telepítem őket a saját exe-jükkel! De 20 frissítésnél ez hosszas meló! Előre is köszönöm a válaszotokat! Természetesen XP SP3-at használok! Sziasztok!

#302 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 11. 16:26 PM

Szia,
És mégis milyen hibakódot adott? Másrészt, az AFPX pont azért van, hogy ne kelljen egyesével telepítgetni, ha nincs lehetőség az online Windows Update használatra.

#303 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 11. 18:09 PM

Szia!

Nem adott hibakódot, csak kiírta a végén, hogy a következő frissítések nem telepíthetők, és kilistázta az összeset, amit telepíteni akart! Egyébként pedig az after fix projectet én próbáltam leszedni, regisztráltam is hozzá, de nem engedi, csak akkor, ha támogatom pénzzel! Vagy én tévedek!? Köszi előre is a segítséget! Hali

#304 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 11. 18:35 PM

Június 2-a óta szabadon tölthető.

#305 Jak-ee

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 12. 08:14 AM

Okés, köszi, leszedtem! Szia

#306 sasa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 19:30 PM

Sziasztok.
Az SP3 telepítése során keletkezö "biztonsági másolat"-ot a telepítés befejezése után le lehet törölni?

#307 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 16. 19:33 PM

Szia,
Ha biztos vagy már benne, hogy nem akarod eltávolítani az SP3-at, akkor nyugodtan.

#308 sasa

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 17. 08:33 AM

Köszönöm,azt hiszem az lesz a legjobb ha még próbálgatom az új rendszert.

#309 sure

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 23. 07:19 AM

hát nekem az oldal leírása alapján elsőre pikkpakk működött. Csak követni kellett, mit hogyan :) nLite-ot nem tanácsos használni, tudom, hogy ilyen-olyan jó program, de manuálisan integrálni még mindig sokkal jobb, mert legalább tudom, hogy mit csinálok :cry:

#310 melyon

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 27. 21:44 PM

- egyetértek.

#311 BigTop

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. June 29. 13:13 PM

Dátum: Jak$ee

Sziasztok!

Nekem lenne egy hatalmas problémám! Akármilyen frissítést szed le a windows az automata frissítéssel akárhányszor is probáltam már felrakni ezeket, a windows update azt írja ki, hogy "a következő frissítések telepítése sikertelen"! Esetleg lenne erre valami megoldásotok, én eddig annyit tudtam tenni, de ez kicsit már fárasztó, hogy egyenként megkeresem ezeket a frissítéseket és én magam telepítem őket a saját exe-jükkel! De 20 frissítésnél ez hosszas meló! Előre is köszönöm a válaszotokat! Természetesen XP SP3-at használok! Sziasztok!


A jelenség:

Amikor frissítéseket kísérel meg telepíteni a Windows Update vagy a Microsoft Update webhelyről, illetve az Automatikus frissítések szolgáltatással, egy hibaüzenet jelenik meg, mely arról tájékoztatja a felhasználót, hogy a frissítések nem lettek megfelelően telepítve. A webhelyek esetében a frissítések a frissítési előzmények között sem szerepelnek.


Ez a hiba az alábbi két feltétel együttes teljesülése esetén lép fel:
• Ha a számítógépen Windows XP rendszer fut.
• Ha javította a telepített Windows XP rendszert a Windows XP telepítőlemezével.

Oka:
A problémát az az eljárás okozza, amellyel a Windows XP rendszer javítási funkciója a Windows-rendszerfájlok cseréjét végzi. A telepített Windows rendszer Windows XP-telepítőlemezzel végzett javításakor a javítási funkció az alábbi két műveletet hajtja végre:• Az összes Windows-rendszerfájlt a telepítőlemezen található eredeti példányra cseréli.
Megjegyzés: Ez a Windows Update szolgáltatás fájljaira is érvényes.

• Visszaállítja a Windows beállításjegyzékét.

A Windows Update legújabb verziója tartalmaz egy olyan fájlt (Wups2.dll), ami a Windows XP eredeti kiadásában nem szerepel, ezért a javítási funkció végeztével az alábbi állapot áll fenn:

• A Wups2.dll fájl továbbra is megtalálható marad a számítógépen.
• A beállításjegyzék e fájlhoz tartozó bejegyzései hiányoznak.

Mivel a Wups2.dll fájl szükséges bejegyzései nem állnak rendelkezésre, a rendszer nem tudja végrehajtani a frissítések telepítését.



A megoldás:
A probléma az alább ismertetett módszerekkel oldható meg:

1. módszer: A Wups2.dll fájl regisztrálása a Windows rendszerbe
A Wups2.dll fájl Windows rendszerbe való regisztrálásához kövesse a következő lépéseket:
1. Állítsa le az Automatikus frissítések szolgáltatást. Ehhez hajtsa végre az alábbi lépéseket:
a. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.
b. A parancssorba írja be a következő parancsot, majd nyomja meg az ENTER billentyűt:
net stop wuauserv
2. Regisztrálja a Wups2.dll fájlt. Ehhez hajtsa végre az alábbi lépéseket:
a. A parancssorba írja be a következő parancsot, majd nyomja meg az ENTER billentyűt:
regsvr32 %windir%system32wups2.dll
Megjegyzés: Windows XP Professional x64 Edition rendszer esetén az alábbi parancsot kell végrehajtania a parancssorban:
regsvr32 %windir%syswow64wups2.dll
b. Kattintson az OK gombra a művelet megerősítését kérő párbeszédpaneleken.
3. Indítsa el az Automatikus frissítések szolgáltatást. Ehhez írja be a következő parancsot a parancssorba, majd nyomja meg az ENTER billentyűt:
net start wuauserv
4. Zárja be a parancssort. Ehhez írja be az exit parancsot, majd nyomja meg az ENTER billentyűt.





2. módszer: A Windows Update Agent program letöltése és telepítése
A program letöltéséhez és telepítéséhez kövesse a következő lépéseket:
1. Az alábbi hivatkozások egyikére kattintva töltse le a Windows Update Agent megfelelő verzióját egy könnyen megjegyezhető helyre.
x86-alapú Windows rendszerek:
http://download.wind...pdate.com/windo ... 30-x86.exe
x64-alapú Windows rendszerek
http://download.wind...pdate.com/Windo ... 30-x64.exe
Itanium-alapú Windows rendszerek
http://download.wind...pdate.com/Windo ... 0-ia64.exe
2. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára, kattintson a Tallózás gombra, keresse meg az 1. lépésben mentett fájlt, majd kattintson a Megnyitás gombra.
3. Írja a fájlnév után, a parancs végére a /wuforce kapcsolót, és kattintson az OK gombra. A futtatandó parancsnak az alábbihoz hasonlóan kell kinéznie:
C:WindowsUpdateAgent30-x86.exe /wuforce
4. Kattintson a Futtatás gombra.
5. Kövesse az utasításokat a telepítés befejezéséhez.

#312 Becsaba

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 30. 10:09 AM

Amióta feltelepítettem az SP3-t nem megy a távsegítség. Pedig előtte kb. egy éven keresztül kifogástalanul müködött. Mi lehet az oka? Minden beállítás ugyan olyan mint elötte volt.

#313 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. July 30. 13:19 PM

Lehet a Windows Messenger (4.9-5.1). Az SP3-ban talán a 4.9 van, pedig az 5.1-es újabb. (Nem keverendő a Windows Live Messengerrel!) Mind a 2 gépen ua. verziónak kell lenni. Vagy a tűzfalat is nézd meg, hogy engedélyezve van-e a kivételekben.

#314 Atlasz11

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 30. 03:19 AM

Hali!
Először is Boldog Ünnepeket! :)
Megcsináltam ezt a Windows XP SP3 integrálást.
Köszönöm, nagyon tökéletes leírás!
Az én gondom az, hogy a WinXP CD-n BOOTFONT.bin van.
Nincs xpboot.bin.
Tehát valami iso-s dolog.
A WinXP legális, a nootbok cg-je.[Szóval szürke!]
Megcsináltam így is, de nem tudom jó-e?
Kérlek válaszolj

Atlasz11

#315 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 30. 12:29 PM

Szia!

Az xpboot.bin fájlt egy speciális programmal lehet leszedni a CD-ről, tehát Intézővel, és Total Commanderrel nem tudod, ugyanis az a "boot sector". Kipróbálni pl. VPC2007-tel tudod, vagy bebootolsz vele. De javaslom inkább a teljes telepítést boottal, erre jó a VPC2007.

#316 Gades

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 42 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. December 31. 17:28 PM

Sziasztok B.U.ÉK mindenkinek:) A Microsoft oldaláról frissítettem a sp2-est 3-ra! Én még nem tapasztaltam semmi változást. Mégis a Biztonsági frissítéseken kívül minek is kellett volna változnia?

#317 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 12. 15:52 PM

Akik még mindig XP-t használnak.
Megjelent egy frissítés, ami lehetővé teszi az exfat használatát XP alatt.
http://www.microsoft...27-c2dff5e30f61
kép

#318 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 12. 16:34 PM

És természetesen bekerült ez a Windows XP frissítés is a februári AFPX-be.

#319 pilas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 13:50 PM

Üdv aki olvassa!
Az XP Sp3 telepítése óta nem tudom használni a SE PcSuite-et, töröltem majd próbáltam újra telepíteni,
de az alábbi ablak megjelenése után leáll a telepítő:
Windows® Installer. Verziószám: 4.5.6001.22159
msiexec /kapcsoló [választható paraméter]
Telepítési beállítások

Termék telepítése vagy konfigurálása
/a
Adminisztratív telepítés - termék telepítése a hálózaton keresztül
/j [/t <átalakítási lista>] [/g ]
Termék meghirdetése - m: az összes felhasználónak, u: az aktuális felhasználónak

A termék eltávolítása..................stb.

a SE Media Manager települ, de nem indul el.
Ha tudna valaki tanácsot adni, hálás lennék.
pilas

#320 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 14. 14:12 PM

Rossz a telepítő, töltsd le megint a weboldalukról.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó