Ugrás a tartalomhoz


CPU-használat folyamatosan 50% és 70% között van


15 válasz érkezett a témában

#1 helloween

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 16. 00:02 AM

Hello!

Talan valaki segiteni tudna hogy mit lehetne csinalni, hogy a proci minden ok nelkul ne porogjon 50 es 70 kozott allandoan. A task manager nem mutat semmit, ami lefoglalna a procit. Igy tanacstalan vagyok, hogy mit lehetne csinalni. XP eseten hallottam hogy egy program segitsegevel ki lehet szurni ezt a hibat, de nekem Vistam van es erre is lehetne ilen megoldas???
Elore is koszonom.

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 16. 13:11 PM

A Taskmanager-ben minden folyamatot mutat (rendszergazdai módra váltva)?

#3 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 16. 18:08 PM

Cserélj XP-re:)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#4 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 17. 09:04 AM

Dátum: helloween;1012

Hello!

Talan valaki segiteni tudna hogy mit lehetne csinalni, hogy a proci minden ok nelkul ne porogjon 50 es 70 kozott allandoan. A task manager nem mutat semmit, ami lefoglalna a procit. Igy tanacstalan vagyok, hogy mit lehetne csinalni. XP eseten hallottam hogy egy program segitsegevel ki lehet szurni ezt a hibat, de nekem Vistam van es erre is lehetne ilen megoldas???
Elore is koszonom.

Van megfelelõ procihûtõd? A prescottosnak jó hûtõ kell, lehet nem elég a gyári, fõleg, ha játszol. Lehet be kéne kukkantani a házba és jobban szemügyre venni a hûtõt jól e van feltéve, rézmagos jobb, hûtõpaszta lehetõleg ezüstös van e stb. megfelelõ fordulatszámon pörgeti a szellõzõ szintén stb. Task manager "alapjáratban" hány %-ot mutat, ha nem futtatsz semmi progit és alapon csak egypár százalék esetleg 0 és így ugrál akkor ott a hûtéssel van baj.

#5 helloween

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 17. 10:10 AM

Nekem laptopom van,de nem szoktam rajta jatszani. filmeket szoktam nezni rajta. A bekukkanast inkabb kihagynam :),mivel ehhz nem ertek Az a furcsa az egeszeben, hogy ha megy allandoan 2 napig akkor visszaesik a 3-8 koze az ertek. Amint kikapcsolom, es elinditom ujra, akkor megint nagyon porog a proci. Az xp jo otlet, de mivel jogtiszta vista van a gepen (sajnos igy vettem), igy nem akarok kulon kolteni xp-re.
A taskmanagert megneztem,de nem mutat semmit. A hutest meprobalom, de az a sanda, hogy nem ez lesz a problema. de azert koszike a tippet.

#6 Windows NT

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 17. 11:40 AM

Dátum: helloween;1031

Nekem laptopom van,de nem szoktam rajta jatszani. filmeket szoktam nezni rajta. A bekukkanast inkabb kihagynam :),mivel ehhz nem ertek Az a furcsa az egeszeben, hogy ha megy allandoan 2 napig akkor visszaesik a 3-8 koze az ertek. Amint kikapcsolom, es elinditom ujra, akkor megint nagyon porog a proci. Az xp jo otlet, de mivel jogtiszta vista van a gepen (sajnos igy vettem), igy nem akarok kulon kolteni xp-re.
A taskmanagert megneztem,de nem mutat semmit. A hutest meprobalom, de az a sanda, hogy nem ez lesz a problema. de azert koszike a tippet.

Ha van XP-d és van kedved akkor kipróbálhatod, attól, hogy nem XP-val vetted még ki lehet próbálni, hogy mi a helyzet és ennek, hogy kipróbálod oly tökmindegy, hogy jogtiszta vagy sem, utána visszateszed a Vistát, ha garis akkor meg vidd el a szervízbe mielõtt valami nagyobb baj történhetne, én inkább a Vistára gyanakszom, amikor megvetted már rajta volt a Vista? ha igen akkor tedd újra. (az ilyen elõtelepítetteket nem szeretem, inkább újrarakom). Próba szerencse.

#7 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 17. 15:58 PM

Process Explorer for Windows v10.21 töltsd le aztán telepítsd, és nézd meg mi eszi a procit

#8 helloween

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 11:09 AM

hello! Letoltottem es megneztem hogy mi eszi a procit. Az Interrupts mellett mutat nagy erteket. Amirol igazabol fogalmam sincs hogy mi lenne. Otlet?

#9 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 11:14 AM

Hardware megszakítás.. Valamelyik integrált cucc zabálja. Nekem is van ilyen a laptop-on, amikor szar a WiFi jel (vagy csak valami baja van). Olyankor MSN-ben egy elküldött üzenet kb 1 másodperces 100%-os processzor-kihasználtságot jelent. Weboldalakat nem is mondom, azok "órák" alatt töltenek be :).

#10 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 13:10 PM

Sziasztok.Nekem néha olyan van(Vista),hogy ha pl megnyitom a Mozillát,Vagy a Total Commandert,vagy még vagy 2 progit akkor a CPU 100%-on van 3-7mp-ig,gondolkodás,aztán indulnak el a progik.Máskor nincs ilyen,de gyakori jelenség.A hütéssel nincs gondom,a CPU 28-32fokon megy általában,a Gigabyte gyári tuning progijával szabályzom a ventillátor fordulatát, a hõfok függvényében,az órajelhez nincs nyúlva,csak erre használom.Eléggé idegesit a dolog.Lehet kevés a RAM?
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#11 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 14:47 PM

Valami másik progi okozhatja a jelenséget, esetleg vírusírtó, tûzfal (ha olyan)
Mennyi RAM van benne?

#12 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 15:32 PM

Nod 32 a virusirtó,a tüzfal a gyári Windows-os,eddig 2 giga RAM volt,de az 1-ik 512 es bekrepált,most 1533Mb van összesen...A régi gépemben 3 giga volt annál nem emlékszem ilyenre....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#13 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 18. 18:52 PM

a RAMnak elég kellene lennie, én az 1GB-ommal nem emlékszem ilyenre (nem kizárt, h nem volt :)), szóval valamelyik szoftverre gyanakszom.. próbáld meg kikapcsolni NOD32-t

#14 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 23. 09:53 AM

Na ugynéz ki megvan a "tettes"...A Counter Spy SBCCSvc.exe a ludas.Csak nem tudom hol lehet ezt kikapcsolni.Ugyanis ez a SBCCSvc.exe, a Scan Service cimszó alatt fut a háttérben,minden programot a megnyitása elõtt átnézi...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#15 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 23. 12:25 PM

WIN+R -> services.msc -> ENTER (magyarul: futtatás -> "services.msc", hogy belépj a szolgáltatásokhoz :rolleyes:)
Itt megkeresed a "tettest" és letiltod a futását. Ha nincs itt, akkor a progiban kell beállítani vhol..

#16 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 23. 13:24 PM

Sajnos nem lehet külön kilõni a fájl-t,ha leállitom kilép az egész program....Mindegy.Uninstall lesz.Tudtok vmi jó progit, ami hasonló min a Counter Spy?
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó