Ugrás a tartalomhoz


Asus X50SL laptop vs.Vista


20 válasz érkezett a témában

#1 mrpepe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 07. 12:17 PM

Sziasztok!!

Remélem jól használom a fórumot,ide még nem írtam.
A segítségeteket kérném a következő problémához.

Szóval van egy fent említett típusú laptopom.Egy Matshita UJ870QJ típusú DVD-RAM meghajtóval szerelve.
A prolémám az hogy nem tudok vele DVD-t írni,mert nem ismeri fel az üres lemezeket,kivéve a fujit.
Próbáltam TDK-t,Maxell-t,Philipset stb. nem megy velük csak a fuji-val.Újabb Firmware sehol sincs,
én a Vistára gyanakszok.Ultimate Edition-t használok.

Légyszi segítsetek!!!! Előre is köszi!!

Egy másoknak talán hasznos információ:!

A Windows DVD Maker nem látta a fent említett meghajtót bármit is csináltam vele.
A probléma megoldódott magától amikor teljesen más okokból leszedtem a Néró-t a gépről.
Azóta működik a DVD Maker.Néró helyett most Cyberlink DVD Suite-t használok,vele minden megy rendesen.

#2 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 07. 12:25 PM

Helló!

Csak a Nero-val próbáltad írni?
Melyik Nero-t volt az? Próbáld a legújabbat feltenni: Nero 9
Windows frissítéseket szoktad telepíteni? Legyen bekapcsolva a Microsoft Update.
Próbálj ki más íróprogramot is!
CDBurnerXP
ImgBurn

#3 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 07. 15:07 PM

Dátum: mrpepe

Sziasztok!!

Remélem jól használom a fórumot,ide még nem írtam.
A segítségeteket kérném a következő problémához.

Szóval van egy fent említett típusú laptopom.Egy Matshita UJ870QJ típusú DVD-RAM meghajtóval szerelve.
A prolémám az hogy nem tudok vele DVD-t írni,mert nem ismeri fel az üres lemezeket,kivéve a fujit.
Próbáltam TDK-t,Maxell-t,Philipset stb. nem megy velük csak a fuji-val.Újabb Firmware sehol sincs,
én a Vistára gyanakszok.Ultimate Edition-t használok.

Légyszi segítsetek!!!! Előre is köszi!!

Egy másoknak talán hasznos információ:!

A Windows DVD Maker nem látta a fent említett meghajtót bármit is csináltam vele.
A probléma megoldódott magától amikor teljesen más okokból leszedtem a Néró-t a gépről.
Azóta működik a DVD Maker.Néró helyett most Cyberlink DVD Suite-t használok,vele minden megy rendesen.

Szia!
az alaplapi lemez vezérlő fel van rakva vista alá?(csak kérdezem mert lehet ez is a gond) vagy a dvd- írod frimwireja frissítve volt vagy a gyári állapotban van azaz nem nyúltál hozzá nekem a a fenti hibajelenség akkor jött elő amikor rossz nem a laptopommal kompatibilis dvd frimwire-t szedtem le és kb ilyen jellegű hibajelenségeket produkált Ashampo Burning Studio is jó progi esetleg megnézheted azzal is hogy ott is produkálja-e a fenti hibajelenséget.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#4 mrpepe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 07. 20:38 PM

Köszi a válaszokat!

Minden update megvan,gond nélkül megy a Vista.(Kivéve a SP2 beta)
Az eredeti drivert meg majd újratelepítem,mert azt még nem próbáltam.
A Nero7,és a Nero9 volt fent mindkettő gondot okozott.
minden író progival ez a hibajelenség.
Szerintem ez a Cyberlink kiváltja a Nero-t.

#5 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 07. 21:47 PM

Dátum: mrpepe

Köszi a válaszokat!

Minden update megvan,gond nélkül megy a Vista.(Kivéve a SP2 beta)
Az eredeti drivert meg majd újratelepítem,mert azt még nem próbáltam.
A Nero7,és a Nero9 volt fent mindkettő gondot okozott.
minden író progival ez a hibajelenség.
Szerintem ez a Cyberlink kiváltja a Nero-t.

Én ez esetben javaslom azt hogy maradj a Cyberlinknél ha azzal tökéletes.
A fenti hiba jelenségre meg oldáson meg agyalunk még ha garanciás még a laptop akkor szerintem nnézesd meg egy márka szervizben mert így nem romlik tovább.Legjobb esetben ingyen kicserélik a hibás dvd íródat.Először mindig szervízben nézesd meg ha garanciális a gép.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#6 mrpepe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 09. 09:13 AM

Köszi A válaszokat!!!

#7 mrpepe

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 09. 14:57 PM

Hello!!!

Miután felhívtam a szervízt,látatlanban megállapították,hogy bizony ez a meghajtó hibás(isten ments az ilyen jó szakemberektől),elmondták,hogy a javítás heteket is igénybe vehet.
Ettől én kellőképpen megijedtem és szétszedtem a szerkezetet.
Rövid időn belül rájöttem,hogy mi a hiba.
Szóval: Az összeszerelés során egy kis sorja került a lencse pozicionálójába (nem tudom szakszóval minek nevezik),
ezért a lencse nem tudott függőlegesen pozicionálni.Fülpiszkálóval óvatosan megmozgattam, levegővel kifújtam,azóta tökéletesen működik.

Remélem ezzel másoknak is segíthettem.
Üdv

#8 thomas434

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 143 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 09. 19:26 PM

Ha jól néztem ez a DVD író van benne "DVD Super Multi DL" Nincs semmi baj a laptoppal egyszerűen vannak olyan írók a számítógépekhez,hogy valamiért más íróba berakva a másik író üresnek látja a lemezt!Nekem LG van igaz régi de bármely gépbe berakva játssza a lemezeket!Én is jártam így egy kolléga írt lemezt otthon a gépembe jó volt de a sógor laptopja üresnek látta a lemezt én írtam egy másikat a saját írómmal akkor meg lejátszotta!Sajnos a laptop válogatja,hogy milyen íróval van írva a lemez!Ennyit tudok hozzászólni!

#9 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 09. 19:44 PM

Sziasztok!

Bár nekem nincsen laptopom, de múltkor az egyik PC boltban éppen egy Toshiba (vagy Thomson (már nem emlékszem rá pontosan)) laptopot hozott be egy vásárló, akinek nem ment a dvd meghajtója (minden lemezt üresnek látta). Az eladó azt mondta, hogy csak a cég szervizébe lehet megcsináltatni, mivel ha nem a szervizbe cserélnek benne alkatrészt, akkor el sem indul mivel nem ugyanaz a számsora a kicserélt alkatrésznek, mint az előzőnek. És egy programmal lehet módosítani a számsort, amit nem adnak ki. Ez tényleg így van, vagy csak ez is egy legenda?
Amúgy megnézte, és szerencsére csak szoftveres hiba volt, tehát egy Windows reinstall kellett csak.
kép

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 09. 21:27 PM

Dátum: tomyboy2

Sziasztok!

Bár nekem nincsen laptopom, de múltkor az egyik PC boltban éppen egy Toshiba (vagy Thomson (már nem emlékszem rá pontosan)) laptopot hozott be egy vásárló, akinek nem ment a dvd meghajtója (minden lemezt üresnek látta). Az eladó azt mondta, hogy csak a cég szervizébe lehet megcsináltatni, mivel ha nem a szervizbe cserélnek benne alkatrészt, akkor el sem indul mivel nem ugyanaz a számsora a kicserélt alkatrésznek, mint az előzőnek. És egy programmal lehet módosítani a számsort, amit nem adnak ki. Ez tényleg így van, vagy csak ez is egy legenda?
Amúgy megnézte, és szerencsére csak szoftveres hiba volt, tehát egy Windows reinstall kellett csak.

Ez nem legenda hanem tényleg így van nec hez pl van frimware cserélő progi winre és linuxra is.Annyiban külömbözik a simától hogy a dvd író belső frimwireja a laptophoz van szabva nekem mázlim van mert pl én találtam a laptopomhoz meg az íromhoz tört drivert ami annyit tesz hogy a hivatalos frimwarehez képest több lemeztípust tud felismerní és így több lemeztípusra is tudsz írni is egyben silyen szemnpontból mázlista vagyok.A vi ezt a problémát a win reinstal se oldotta meg meg a linux reinstal se tehát nálam a flshrom chipet kéne kicserélni hogy jól működjön a dvd íróm. :lol: Egy Nec ND-6650A slim tokos dvd íróval rendelkezemm szintén super multi dl-es és +os és -os lemezeket is ír.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 Demian

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 10. 14:31 PM

Sziasztok!

Igazából nem voltam biztos abban, hogy hova írjak a gondommal, de láttam ez egy laptop-os topic, "aktív" is, talán ide való.
(Ha mégse moderáljátok majd légyszives, de remélem kapok itt is választ.)

Az után érdeklődnék, remélem tudtok nekem segíteni majd, hogy van egy ACER Aspire 3103NWLMi laptopunk SP2es XP-vel felszerelve,s az elmúlt héten turbóztunk rajta kicsit. Ám a 4GB DDR2ből csak 2,62BG-ot lát. Ez most azért van mert az SP2 nem bírja lekezelni a 4GB-ot és fel kell tennem a SP3-at vagy netán a memóriának lenne gondja?

Előre is köszönöm a választ!

Demian

#12 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 10. 18:29 PM

Dátum: Demian

Sziasztok!

Igazából nem voltam biztos abban, hogy hova írjak a gondommal, de láttam ez egy laptop-os topic, "aktív" is, talán ide való.
(Ha mégse moderáljátok majd légyszives, de remélem kapok itt is választ.)

Az után érdeklődnék, remélem tudtok nekem segíteni majd, hogy van egy ACER Aspire 3103NWLMi laptopunk SP2es XP-vel felszerelve,s az elmúlt héten turbóztunk rajta kicsit. Ám a 4GB DDR2ből csak 2,62BG-ot lát. Ez most azért van mert az SP2 nem bírja lekezelni a 4GB-ot és fel kell tennem a SP3-at vagy netán a memóriának lenne gondja?

Előre is köszönöm a választ!

Demian
Nincsen hiba, nincs probléma. Csak egyszerűen az a helyzet, hogy a 32 bites Windows maximum 4 GB-ot lát. Igen ám, de az összes memóriát érti, ezért egyes hardvereknek is van memóriájuk, és az is beleszámítódik a 4 GB limitbe. Emiatt a rendszer 1,38 GB-tal kevesebbet lát. A 4 GB-ot úgy lehetne kihasználni, ha egy 64 bites rendszert teszel fel. Ajánlom is, hogy tegyél fel egy 64 bites Windows-t (Vista-t), mivel majdhogynem az összes program elfut, és biztonságosabb is mint a 32 bit.
kép

#13 Demian

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 12:53 PM

Köszönöm szépen a választ!
Még annyi kérdésem lenne, hogy 64bites rendszert csak a Vista-t tudom feltenni vagy van más alternatív megoldás is?

#14 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 18:16 PM

Van XP-is, de az hardverhiányos, de megpróbálhatod. Ja és angol nyelvű. Tehát ha azt szeretnéd, hogy magyar nyelvű és sok hardver támogassa, akkor Vista-t ajánlom. Jelenleg én is azt használom, és kitűnően fut.
kép

#15 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 19:31 PM

Dátum: Demian

Köszönöm szépen a választ!
Még annyi kérdésem lenne, hogy 64bites rendszert csak a Vista-t tudom feltenni vagy van más alternatív megoldás is?

Egyébként 64 bites linuxok is mennének rajta mint alternatíva ha nem windowsban gondolkodunk. A felhasználó barát linux terjesztések amit esetleg tudok ajánlani a suse fedora mandriva meg az ubuntu. Mit értesz alternatíva alat ha megkérdezhetem?
64bites xp-ből van magyar is nem csak angol változat. Egyik ismerősömnek az van.Szerintem torrent oldalakon biztosan találsz magyar 64bites xp-t.
Linux telepítésben tudok neked segíteni. Meg pár jó oldalt ahol kiindulhatsz.Annyit emondok hogy linuxnál nincsenek exe-k nem is futtatja őket esetleg winevel.Meg meghajtóknál nincsen c meg d hanem van ilyen hda sda ...stb.:)
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#16 Demian

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 20:59 PM

Dátum: Black Bird

Egyébként 64 bites linuxok is mennének rajta mint alternatíva ha nem windowsban gondolkodunk. A felhasználó barát linux terjesztések amit esetleg tudok ajánlani a suse fedora mandriva meg az ubuntu. Mit értesz alternatíva alat ha megkérdezhetem?
64bites xp-ből van magyar is nem csak angol változat. Egyik ismerősömnek az van.Szerintem torrent oldalakon biztosan találsz magyar 64bites xp-t.
Linux telepítésben tudok neked segíteni. Meg pár jó oldalt ahol kiindulhatsz.Annyit emondok hogy linuxnál nincsenek exe-k nem is futtatja őket esetleg winevel.Meg meghajtóknál nincsen c meg d hanem van ilyen hda sda ...stb.:)

Köszi a választ!
Konkrétan arra gondoltam hogy az XPből van-e 64bit-es verzió csak nem akartam hülyeséget írni. :)
Attól tartok kicsit hogy nem bírja esetleg a gép a Vista-t, s ha nem jönne össze, akkor keresek egy 64bites XP-t.
Köszi még egyszer! :)

#17 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 17. 21:31 PM

Én is 64 bites XP-t használok, és szerintem elég stabil lett annak ellenére, hogy a driverek miatt néhányan hátrányban részesítik. Részemről teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egyébként az általad említett memóriamennyiségnél többet is ki lehet húzni 32 bites XP-ből (ha jól emlékszem, akkor 3,2GB-ot sikerült elővarázsolnom a 4GB-ból, de a lényeg ugyanaz). Amíg ki nem jön a Vista utódjának végleges változata, addig nagyon jól fog szolgálni ez is véleményem szerint.
kép
i like the sparkle in your eyes!

#18 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 10:45 AM

Dátum: Demian

Dátum: Black Bird

Egyébként 64 bites linuxok is mennének rajta mint alternatíva ha nem windowsban gondolkodunk. A felhasználó barát linux terjesztések amit esetleg tudok ajánlani a suse fedora mandriva meg az ubuntu. Mit értesz alternatíva alat ha megkérdezhetem?
64bites xp-ből van magyar is nem csak angol változat. Egyik ismerősömnek az van.Szerintem torrent oldalakon biztosan találsz magyar 64bites xp-t.
Linux telepítésben tudok neked segíteni. Meg pár jó oldalt ahol kiindulhatsz.Annyit emondok hogy linuxnál nincsenek exe-k nem is futtatja őket esetleg winevel.Meg meghajtóknál nincsen c meg d hanem van ilyen hda sda ...stb.:)

Köszi a választ!
Konkrétan arra gondoltam hogy az XPből van-e 64bit-es verzió csak nem akartam hülyeséget írni. :)
Attól tartok kicsit hogy nem bírja esetleg a gép a Vista-t, s ha nem jönne össze, akkor keresek egy 64bites XP-t.
Köszi még egyszer! :)

Semmiség:)
Ja még kiegészítésként még annyit hogy 64bites xp-hez a 64bites server2003 frissítéseit rakd fel mert a 64bites xp a server 2003 kernelét használja nekem 64bites xp-ből egy angol nyelvű teszt verzióm van 64 bites proci hiján nem tudom kipróbálni.
Meghajtó programok terén ami biztos van 64bites xphez ati és nvidia kártyához van hivatalos meghajtó program ezekkel nem lesz gond.64bites xpnél neked a 64bites server 2003hoz készült meghajtó programokat kell levadásznod.
Ha van további kérdésed írd be ide a topicba. Amiben tudok segítek. :)A 64 bites xpnél a frissítések a server 2003 frissítéseivel összhangban jönnek ki.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#19 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 10:51 AM

Dátum: LoRenZo

Én is 64 bites XP-t használok, és szerintem elég stabil lett annak ellenére, hogy a driverek miatt néhányan hátrányban részesítik. Részemről teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Egyébként az általad említett memóriamennyiségnél többet is ki lehet húzni 32 bites XP-ből (ha jól emlékszem, akkor 3,2GB-ot sikerült elővarázsolnom a 4GB-ból, de a lényeg ugyanaz). Amíg ki nem jön a Vista utódjának végleges változata, addig nagyon jól fog szolgálni ez is véleményem szerint.

Ha nem csal az emlékezetem a pae nevű technologiával 32bites xp esetén is meg lehet címezni 4gigabájtnál nagyobb memória tartományt ami a 32bitesben is van csak az nincsen aktiválva a 32bites xp kernelében a server 2003 32bites verziójában meg igen így a server 203 32biten is megtud címezni 4gigánál többet.De ha rosszul tudom akkor javíts ki.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#20 LoRenZo

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 359 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. February 18. 15:44 PM

Nekem nem sikerült összehoznom 3,2GB-nál többet x86 XP esetén, és - amennyire tudom - másoknak sem. A /PAE és /3GB kapcsolót is használtam rendszerindítási paramétereknél, de ez volt a max. ami összejött.
kép
i like the sparkle in your eyes!





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó