Ugrás a tartalomhoz


Felhasználói fiókok különbözõ TCP/IP jogokkal


3 válasz érkezett a témában

#1 kisistvan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 29. 22:14 PM

Sziasztok!

A következõt szeretném megvalósítani.
Egy XP-s (pro SP2) gépen 2 felhasználó. (Eddig megy :) ) Az egyik felhasználónál legyen tûzfal, virusvédelem és rendes internet lehetõség (Ez is megy :) ).
Ami nem megy:
A Másik felhasználónál ne legyen tûzfal, virusvédelem, de ne lehessen netezni. (Konkrétan itt lenne egy Apache+PHP+MySQL kialakítva localhostra.

István

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 30. 10:59 AM

Szia!

Nekem a következõ jutott eszembe: alapból kikapcsolva tartod a tûzfalat, a vírusírtót. Írsz egy .bat kötegfájlt, amiben elindítod ezeket. Ezt a fájlt berakod az elsõ felhasználó indítópultjába. Ezzel megoldva a tûzfal és a vírusvédelem.. Viszont nem tudom, hogy az internet milyen módon "jön".. LAN vagy közvetlenül?

#3 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 31. 08:34 AM

Hali!

A netletiltásra van egy ötletem.

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings
Változtasd meg a ProxyEnable nevû, dword típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.
Változtasd meg a ProxyServer nevû, string típusú bejegyzést, értékként a hálózatban nem létezõ IP-címet és portot (például 10.0.0.1:7777) megadva.

Ezzel letiltod ugyan a netet, de nem lesz LAN sem asszem.

#4 kisistvan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. August 02. 13:25 PM

male: LAN. Közvetlenül a routerbe kötve a gép. (A router-hez van admin jogom ha ez segít) A bat azért nem tünik jónak számomra, mert a tûzfalam és a vírusírtóm is szolgáltatásként fut.

GrassMAN: Kipróbálom. Nekem az a fontos, hogy a 127.0.0.1 (localhost) mûködjön, de kifelé ne lásson. (Na és kivülrõl se látszódjon.)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó