Ugrás a tartalomhoz


Notebook Memória Gondok

memóra notebook nem indul

7 válasz érkezett a témában

#1 microgates

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2012. August 04. 01:55 AM

Sziasztok!
Problémám a következő:
Van egy HP notebookom, minden rendben van vele, egyet kivéve, jó ideig ment 2gb rammal, egyszer csak megunta. 2db 1 GB-os ddr 2 ram volt benne, most csak 1 van. Ha mindkettő benne van akkor nem indul, vagyis csak fekete képernyőt ad be. A BIOS-t már frissítettem, reseteltem. 2 foglalat van benne, ha a másodikba rakom akkor valamiért nem megy, csak az elsőben. Próbáltam másik ramokkal, szóval nem jövök rámi baja lehet. Külső behatás kizárva, túlmelegedés kizárva, túlhajtva sem volt, sem terhelve. Az alaplapon semmi probléma nem látszik. "amper szag sincs" .
Ha esetleg tudtok rá megoldást akkor megköszönném előre is!

#2 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. August 04. 08:24 AM

Azért, mert nem látszik az alaplapon semmi, attól még lehet baja.
A leírtak alapján ez alaplap probléma lesz.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#3 microgates

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2012. August 04. 13:28 PM

:( hát akkor ennyi :( köszönöm :)

#4 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. August 05. 08:37 AM

Azért várj még egy-két hozzászólást vagy nézesd meg egy szervizben mielőtt bármit is tennél!
Én csak azt mondtam, hogy a leírtak alapján ez alaplap probléma lesz, de ez így látatlanban csak tipp.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#5 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. August 05. 21:38 PM

Ugyanezek a "tünetek" voltak, amikor másik RAMmal próbálkoztál? Ha csak az első foglalatba teszel memóriát, akkor minden esetben jól működik és csak akkor van probléma, ha a másodikban is van?

#6 microgates

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2012. August 08. 17:23 PM

Szia! Igen, ha az első foglaltba teszek ramot akkor minden oké, többféle, márkáju rammal, ha a másodikba teszek akkor nem indul. Annyi fejlemény van, hogy ha a másodikba nem gigásat hanem félgigásat teszek (így összeségében 1,5gb) elindul a gép de becsíkozódik a kép.
Néhány helyen olyat olvastam,hogy a monitor invertere is okozhatja a hibát.
Ha csak a 2.-ba teszek RAM-ot akkor sem indul el sajnos.
Többféle márkájú, frekvenciájú rammal próbálkoztam.
Ötlet?:)
Köszönöm, hogy segítetek!:)
Szép napot mindenkinek.

#7 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2012. August 10. 16:37 PM

Esetleg egy BIOS frissítést megpróbálhatnál. Igazán jó ötletem nincs, ha ennyi módon próbálkoztál és sehogy sem akar jó lenni, akkor szerintem ott hardveres hiba van.

#8 microgates

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 16 Hozzászólás:
  • HelyBudapest

Elküldve: 2012. August 10. 20:40 PM

hát aaz eredeti BIOS-tól a legújabb verzióig átzongoráztam kép no sebaj, úgy is tervezem a cseréjét nemsokára egy újra:) csak jó lett volna ezt úgy elrakni, hogy fullos, de sebaj, így is pörgős kis masina:) Nagyon szépen köszönöm a segítslgeket! Kedvesek vagytok. kép))





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó