Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#261 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 11:35 AM

Minek aktivátor? Van 5-5 darab cd kulcs és kész.

#262 Riccardo_G

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 12:07 PM

nah közben megtaláltam!
és az aktiválásom is sikerült! :D

#263 kovage

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 14:32 PM

Sziasztok!
9-én telepitettem a windows 7-et azóta nyúzom kislányommal együtt! Ő játékokkal én progikkal teszteljük. Igy elsőre nagyon jónak tűnik. A Rendszer gyorsabb mint az XP és izlésesebb mint a Vista Ha terhelem a képkártyát magától megy át egyszerű megjelenitési módba, ha vége van a filmnek pl. visszavált Aero-ba. A telepités is gyorsabb mint a Vistáé. Minden Driverfrissitésből a legújabbat telepiti.Gyorsabban tölt be mint az XP. Nincsenek felesleges ablakok műveletek.
Egyszóval nagyon klassz. A gépem pedig csak 1.8 GH 1GB RAM NVidia GeForce 6200 Ha a végleges is ilyen lesz lesz egy olyan rendszer ami miatt az összes eddigi gyártását meg lehet szüntetni. /Úgyis ez a célja a Microsoftnak/
ja egyet nem tudok hol találom a beépitett Emailt vagy töltsek le hozzá pl. Thunderbird-öt, vagy Win Mailt?
Irjátok meg a Véleményeteket!
Köszönettel: kovage
kovage@cellkabel.hu

#264 veryfery

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 51 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 15:36 PM

Egyébként lehet már tudni mikor jelenik meg újabb publikus kiadás, béta2 vagy RC?

Még mindig nem tudtam megoldani, hogy a router által kiosztott címet átvegye a gépem :D Csak a varázsló, azt szereti :D

#265 zsocam

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 15:38 PM

Dátum: kovage

Sziasztok!
9-én telepitettem a windows 7-et azóta nyúzom kislányommal együtt! Ő játékokkal én progikkal teszteljük. Igy elsőre nagyon jónak tűnik. A Rendszer gyorsabb mint az XP és izlésesebb mint a Vista Ha terhelem a képkártyát magától megy át egyszerű megjelenitési módba, ha vége van a filmnek pl. visszavált Aero-ba. A telepités is gyorsabb mint a Vistáé. Minden Driverfrissitésből a legújabbat telepiti.Gyorsabban tölt be mint az XP. Nincsenek felesleges ablakok műveletek.
Egyszóval nagyon klassz. A gépem pedig csak 1.8 GH 1GB RAM NVidia GeForce 6200 Ha a végleges is ilyen lesz lesz egy olyan rendszer ami miatt az összes eddigi gyártását meg lehet szüntetni. /Úgyis ez a célja a Microsoftnak/
ja egyet nem tudok hol találom a beépitett Emailt vagy töltsek le hozzá pl. Thunderbird-öt, vagy Win Mailt?
Irjátok meg a Véleményeteket!
Köszönettel: kovage
kovage@cellkabel.hu

nincs beépített email progi, a live csomagból lehet hozzá a Mailt letölteni, de én ajánlom a Thunderbird-öt, én is azt használom, tökéletesen fut és jobb mint a Live Mail vagy az Outlook!

#266 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 15:40 PM

kovage, az MS nem építi be a Windows-ba már az email klienst, movie makert. Ezt külön le kell tölteni.
Ehhez van a Windows Live csomag.
angol
magyar

#267 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 16:04 PM

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy megtudom-e csinálni azt, hogy feltelepítem a Win7-et, úgy, hogy a jelenlegi Vista-m is marad? Ha igen, hogyan?

#268 Bootor

    MSW.hu

  • Moderátorok
  • 1495 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 16:19 PM

Másik particióra. De ha nem értesz hozzá, akkor inkább felejtsd el a béta "tesztelést".

#269 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 16:21 PM

Az .iso fájlt letöltöttem és ki is írtam.
A laptopomra szerettem volna felrakni, de az installnál, jelezte, hogy nincs elég memória.
Ezért szeretném a nagy gépre felrakni, mert nagyon kiváncsi vagyok rá.
Szeretnk egy kis segítséget kérni...

#270 karlkani

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 16:25 PM

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül olyan drivert, Sound Blaster Live 5.1-es kártyához, ami használható? WUD szed le drivert, de azzal élvezhetetlen (recseg, torzít rettenetesen, stb). Eddig akármit próbáltam, nem engedte telepíteni, kompatibilis üzemmódban sem. Az alaplapi kártyámhoz meg nem talál semmit (C-Media).

Előre is köszönöm!

#271 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 17:06 PM

Karlkani: töltsd le ezt, talán ez segít: http://usite.hu/prg/SB_Audigy_LS

#272 karlkani

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 17:59 PM

Dátum: Ateszka

Karlkani: töltsd le ezt, talán ez segít: http://usite.hu/prg/SB_Audigy_LS
Köszönöm Ateszka, de ez sem jó. A WUD által telepítettre az írja: the best. :D
XP-t használok, viszont teszteltem annó a Vista béta kiadásait, ott volt normális hang. Hiába, lejárt a kártya ideje.

#273 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 12. 18:11 PM

Akkor kérj ott segítséget, hátha tudnak segíteni

#274 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 13. 08:52 AM

Karlkani: ezt próbáld meg, hátha : http://usite.hu/prg/SoundMAX_Audio

#275 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 13. 09:08 AM

Felraktam a 7-est. Az install 18perc, a rendszer végleges használatba vétele 23perc.
A rendszer felállása gyorsabb, mint az XP és a Vista. Stabil és működő képes. Semmit nem kellett felrakni(driver), automatikusan telepít mindent és beállít. Nagyon jó!!! Ami meg kell, azt letölti.

#276 karlkani

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 13. 10:17 AM

Dátum: Ateszka

Karlkani: ezt próbáld meg, hátha : http://usite.hu/prg/SoundMAX_Audio
Elég érdekes dolog történt tegnap este. Letiltottam a SB hangkártyát, majd újraindítottam a Windowst. Egyből talált drivert az alaplapihoz. Telepítette, majd kérte, hogy indítsam újra a 7-est. Megtettem. Hang egy deka sem jött ki a kártyából, se analóg, se digitális (SPDIF) kimeneten. Engedélyeztem a SB-t, újraindítottam. Eszközkezelőben mindkettő ott volt, de a hangbeállításoknál csak az alaplapi. Ekkor lett elegem az egészből, letiltottam BIOS-ban a lapon levő hangkeltőt, megnéztem erre mit lép. Ott volt eszközkezelőben a SB, de a hangbeállításoknál semmi sem szerepelt. Driver uninstall, automatikusan visszatette, újraindítás. A hang olyan volt, mint elsőre... Ma, amikor hazaértem melóból, beállítottam 24 bit, 96000 Hz-re, így már nem volt annyira torz a hang. Beállítottam foobarban az EQ-t (kevés mély). A hangbeállításoknál is elvettem a mélyből egy keveset, így már egész jó.

Köszi a linket Ateszka, de nem fogom kipróbálni, az alaplapi hangkártya ezek után marad letiltva (BIOS-ban).

Nálam 30-35 perc volt a telepítés egy 10 GB-os partícióra (D:). A mocsok átvette az XP betűjelét, annak pedig nem adott, így nem is láttam. Gondoltam, megnézem a lemezkezelést, láss csodát, ott volt. Gyorsan átbetűztem mindent, nagyon megszoktam már XP-n, mi hol van.
Emlékeim szerint a Vista béták megcserélték a "betűket", nem csináltak ilyet. A hálókártyámat nem ismerte fel, így nem tudott letölteni a fel nem ismert eszközökhöz drivert. Feltettem egy XP-s drivert, mivel csak az van, utána már ment minden. Az élményindexemet inkább hagyjuk... :oops:

#277 renee7

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 13. 22:58 PM

Ne cseréld meg a betűjelet, mert a Win7 már külön boot particiót csinál magának, ha tisztán telepíted, ha meg meglévő rendszer mellé, akkor a C: meghajtót használja erre a célra. Szerintem vírusvédelmi okokból nem ad a boot particiónak elérési útvonalat. Ennek segítségével ugyanis, ha a rendszer beáll, valamannyire el lehet indítani, és esetleg helyrehozni.

#278 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 13. 23:31 PM

Így van, ha Vista mellé teszed fel, akkor a c:-re fogja feltenni a boot adatokat. Bár nem adott betűjelet, én mégis adtam neki, mert el akartam érni az ott lévő adatokat, hogy cserélni is lehessen, illetve zenét is tudjak hallgatni. Ekkor az abc-ben a következő nem foglalt betüjelet fogja használni. Bár nem értem, hogy minek kell neki 200 MB boot-nak.
kép

#279 Ateszka

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 14. 08:07 AM

Értem. Ha netán nekem szólt :oops:
Már fennt van, a Vista format, 7 fel. 2-3. napja használom és hibátlan.
Azért kell neki 200mb a Boot-nak, mert az összes Drivert boot időben inditja.

#280 karlkani

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. January 14. 14:40 PM

Dátum: renee7

Ne cseréld meg a betűjelet, mert a Win7 már külön boot particiót csinál magának, ha tisztán telepíted, ha meg meglévő rendszer mellé, akkor a C: meghajtót használja erre a célra. Szerintem vírusvédelmi okokból nem ad a boot particiónak elérési útvonalat. Ennek segítségével ugyanis, ha a rendszer beáll, valamannyire el lehet indítani, és esetleg helyrehozni.
Muszáj volt megcserélni, öt részre van osztva a merevlemez, és mivel a D:-re telepített 7-es C:-t használ, az XP nem kapott betűjelet, így a többi is előre ugrott. Mindet visszaraktam, ahogy volt, az XP-nek meg kiosztottam a D:-t. Van néhány dolog, amit el kell érjek, ezért szükséges, hogy lássam az XP partíciómat, ezért csináltam úgy, hogy csak a rendszert tartalmazó partíciók betűjelei cserélődnek.





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó