Ugrás a tartalomhoz


Windows 7


3055 válasz érkezett a témában

#3001 Becsaba

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 19:55 PM

Dátum: dfcbt

Nem tudom lehet e.
De én úgy telepítettem volna, hogy csak a fő monitor (amelyiket most 1-nek akarsz) van a rendszerhez csatlakoztatva. Majd miután feltelepült, frissítések..., utána kapcsolom a rendszerre azt amelyiket 2.-nak akarok használni.

Most már én is ezt tenném, de nem akarom az egészet újra telepíteni! :D

#3002 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 20:39 PM

Van ott egy pipa, amivel beállíthatod az elsődleges kijelzőt.

Szerk: most olvastam vissza, hogy nem erre gondoltál. Ez amúgy nem segít a problémádon?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: elsodleges.png


#3003 dfcbt

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 82 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 20:50 PM

Dátum: Becsaba

Most már én is ezt tenném, de nem akarom az egészet újra telepíteni! :D

Amit Male ír szerintem megoldja.
De ha nem, akkor csinálj egy javító telepítést úgy ahogy írtam. Akkor nem kell semmit újra telepíteni. :D

#3004 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 09. 22:05 PM

De megnézheted a driver beállításoknál (Ati, Nvidia, Intel), hátha ott fel lehet cserélni a monitor számokat.
kép

#3005 thotzoltan

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 24. 18:27 PM

Sziasztok!
Honnan tudom letőlteni a magyarítást(HU nyelvi fálj) a Windows 7 x86-hoz?nem tudom a Windows updettel..más kellene..
köszönöm

#3006 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 24. 18:33 PM

Csak Windows 7 Ultimate és Windows 7 Enterprise verziókra lehet telepíteni.
http://support.microsoft.com/kb/972813

#3007 tibaceg

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. November 25. 09:30 AM

Dátum: thotzoltan

Sziasztok!
Honnan tudom letőlteni a magyarítást(HU nyelvi fálj) a Windows 7 x86-hoz?nem tudom a Windows updettel..más kellene..
köszönöm
Szia!
Az alábbi linkről letudod tölteni a magyar nyelvi pakkot.
http://www.mydigitallife.info/2009/07/2 ... chnet-iso/

Kell a továbbiakban még a changelang nevű program is.mikor ezt letöltötted és kibontod pl. az asztalra a changelang nevű mappába tedd bele a lp-t.azután rendszergazdai jogosultsággal nyisd meg a parancssort és írd be a következőket: cd C:usersfelhasznaloneveddesktopchangelang
enter majd , ezt követően- changelang.bat szintén ENTERT ezután elkezdi a nyelvi csomagot telepíteni pár perc és kész. Újraindítás után teljesen magyar-nyelvű lesz a rendszer.Én konkrétan a Professional és a home premium kiadásokra tettem fel ezzel a módszerrel az lp.-t teljes sikerrel. tehát biztosan működik a dolog.

#3008 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 10. 16:33 PM

Sziasztok
Nem találtam ennek megfelelő topikot, de remélem nem akkora gond, hogy ide írom.
Szóval van nekem egy 250 GB-os vinyóm, amit 1 éve ketté osztottam, most szeretném megint egyé varázsolni. A C-n van a windows, és a D-ről már mindent átmásoltam a C-re, tehát a D az teljesen üres. hogy tudnám ezt a legegyszerűbben és a leggyorsabban vizuálisan is egy vinyóvá tenni megint? remélem érthető voltam és előre is kösz a válaszokat.

#3009 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 10. 17:20 PM

Helló!

Sajátgép -> jobb gomb -> kezelés -> oldalt TárolásLemezkezelés kiválasztása -> töröld le a D-t -> kattints a C-re és jobb gomb -> kötet kiterjesztése

Ha inaktív vagy bármi baja van vele, akkor külső programhoz kell nyúlni.

#3010 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 10. 18:33 PM

Dátum: male

Helló!

Sajátgép -> jobb gomb -> kezelés -> oldalt TárolásLemezkezelés kiválasztása -> töröld le a D-t -> kattints a C-re és jobb gomb -> kötet kiterjesztése

Ha inaktív vagy bármi baja van vele, akkor külső programhoz kell nyúlni.
Köszönöm sikerült, igen külső programmal sikerült csak a kötetet kiterjeszteni.

#3011 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 10. 22:28 PM

Dátum: csontos

Köszönöm sikerült, igen külső programmal sikerült csak a kötetet kiterjeszteni.
Egy baj van a Windows saját lemezkezelőjével, mégpedig az, hogy azt a partíciót amint a rendszer tartózkodik azt nem engedi piszkálni. Sem zsugorítani sem kiterjeszteni nem engedi.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#3012 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 10. 22:41 PM

Dátum: die nadel

 csontos: Köszönöm sikerült, igen külső programmal sikerült csak a kötetet kiterjeszteni.
Egy baj van a Windows saját lemezkezelőjével, mégpedig az, hogy azt a partíciót amint a rendszer tartózkodik azt nem engedi piszkálni. Sem zsugorítani sem kiterjeszteni nem engedi.
Ez nem így van. Simán engedi. Mivel anno 1 lemezmeghajtóm volt, így ketté tudtam particionálni, majd később egyesíteni is tudtam. A titok annyi hogy:
1. A D meghajtó partícióját törlöd, azaz olyanná teszed, mintha nem lenne particionálva.
2. majd a rendszerpartíciót kiterjeszted erre az üresre. Működik.
kép

#3013 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 11. 08:39 AM

Dátum: tomyboy2

Ez nem így van. Simán engedi. Mivel anno 1 lemezmeghajtóm volt, így ketté tudtam particionálni, majd később egyesíteni is tudtam. A titok annyi hogy:
1. A D meghajtó partícióját törlöd, azaz olyanná teszed, mintha nem lenne particionálva.
2. majd a rendszerpartíciót kiterjeszted erre az üresre. Működik.
Én anno a rendszerpartíciót akartam vele kiterjeszteni. Leszedtem a mellette levő partícióból 10GB-ot, de nem engedte a kiterjesztést.
Régebben ezzel a módszerrel új partíciót simán létrehoztam.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#3014 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 25. 13:55 PM

Sziasztok
Nekem alapból magyar a windowsom, de teljesen angolra szeretném állítani. Maga a windows teljesen angol lett, de pl bejelentkezésnél üdvözüljük-et ír ki, meg kikapcsolásnál is leállítást. Próbáltam törölni a vezérlőpultból a magyar nyelvet, de azt írta, hogy az a rendszer nyelve, amit nem értek.. a vezérlőpultban mindent átállítottam angolra, még a dátum megjelenítési formáját is. Előre is köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

#3015 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 25. 16:33 PM

Irigyellek, hogy ez a két szó (Üdvözöljük, Kijelentkezés) ilyen nagy probléma neked amikor a Windows többi része magyar.
Miért nem telepítesz egy angol Windows-t? (bocs, ha túlságosan szarkasztikus voltam)
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#3016 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 25. 16:46 PM

Dátum: csontos

Sziasztok
Nekem alapból magyar a windowsom, de teljesen angolra szeretném állítani. Maga a windows teljesen angol lett, de pl bejelentkezésnél üdvözüljük-et ír ki, meg kikapcsolásnál is leállítást. Próbáltam törölni a vezérlőpultból a magyar nyelvet, de azt írta, hogy az a rendszer nyelve, amit nem értek.. a vezérlőpultban mindent átállítottam angolra, még a dátum megjelenítési formáját is. Előre is köszönöm és kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.
Mert attól, hogy beállítod a Windows nyelvét, attól még a bejelentkezés, meg ehhez hasonlók még ugyanúgy magyar marad. A képen lévő két bejelölni valót ha bejelölöd, és alkalmazod, akkor onnantól kezdve minden angol nyelvű lesz. Amúgy miért akarod angolosítani?

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: nyelv.png

kép

#3017 csontos

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 25. 23:37 PM

Köszönöm szépen, így már minden jó. Hát erre nem tudok értelmes választ adni, ez jött rám :D

#3018 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 28. 08:51 AM

Valaki próbálta már megváltoztatni a bejelentkező képernyő hátterét?

Idézet

1. Open the OOBE folder from C:WindowsSystem32oobe
2. Create a new folder named Info in the oobe folder.
3. Create a new folder named backgrounds in the Info folder.
4. Copy the image you want as Logon screen to this folder. It can be a jpeg or a bitmap.
5. Rename the file to backgrounddefault.jpg

Ensure that the file size is under 256KB


#3019 DDs

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 80 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 28. 12:34 PM

Én már cseréltem le csak nem így, hanem egy programmal. :D
Gigabyte GA-EX58-UD5, Intel Core i7 920 (@ 3.10Ghz), Geil 3 GB RAM (@ 1600 Mhz), Sapphire HD 5850 1 GB, Kingston SSD 64 GB + WD 320 GB HDD + WD 500 GB HDD, Windows 7 Ultimate x64

#3020 tomyboy2

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 837 Hozzászólás:

Elküldve: 2010. December 28. 18:39 PM

Dátum: DDs

Én már cseréltem le csak nem így, hanem egy programmal. :D
én is azzal cseréltem le, és még át is méretezi, hogy 256kb legyen. A neve: Tweakslogon.zip.
kép





10 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 10 vendég, 0 anonim felhasználó