←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Windows 7

fotója tomyboy2 2010.Jan.31.

Dátum: Matej

Sziasztok! (Én új vagyok itt)
Nem probléma :)

Dátum: Matej

-Hangkártya diver fel van rakva, (update-ttal jött) Kifogástalanul müködik, viszont rendszerindítás
után, a hangerő ikonon majdnem mindig egy piros kis ikon jelenik meg, miszerint: nincs hang -DE VAN.... :wink:
Néha velem is eljátsza, de rövid idő után észbe kap, és már rendesen kijelzi. Tanácsos a gyártó honlapjáról leszedni a drivert, mert azokban több beállítás lehetőség van.

Dátum: Matej

Viszont az intéző ablakok, főleg, ha már a Mozilla is be van indítva, előbb-utóbb valamitől elmebeteg
villogásba-vibrálásba kezdenek. Az asztalon nyitott ablakok, úgy mint a tálca ikonok néha helyet cserélnek.
Fontos dolog, hogy közben a feladatkezelőben azt látni, hogy a proci rapszodikus módon 0-100%-ig ugrál,
és az ablakok tetején az intéző, vagy alkalmazás neve mellett ebben a tempóban fel-fel villan a "nem válaszol"
felirat. És gyakran előfordul az is, hogy egy ablakváltás közben, amit én kezdeményezek, feldobja a figyelmeztetést,
hogy a "Windows Intéző hibát észlelt, ezért leáll". Érdekes, hogy a win7, majdnem minden esetben vágja, hogy hol
a baj, és megoldást szokott keresni, ha nem is talál, legalább azt kiírja, hol a baj. Jelen esetben semmi ilyen nincs
sajnos. (egyébként a vidikari drivert is megkaptam az update-ttal, de erre én feltettem a gyártó oldalán lévő
hozzávalót)
Akkor azt nézd meg a feladat kezelőben, hogy mi eszi a processzorodat. Ha azt írja, hogy nem válaszol, akkor gondolkodik.

Dátum: Matej

Videokártya ATI Radeon HD 3450 (512 MB)
3D gyorsító ATI Radeon HD 3450 AGP (RV620)
Igazából az lenne a nagy kérdésem, hogy ez hardveres nyavalya lenne, vagy szoftveres?
Ha fontos lenne: A procim ugye alaplap-bios-ból, a videokarim pedig szoftveresen húzva van.
Proci: Celeron 2.8 Ghz -eredetileg, ebböl lett 3Ghz
Vid.kari meg: GPU:600Mhz Memoria:400Mhz ezekből lett 660, és 430Mhz

Előre is köszönöm a válaszokat!

Érdekes, hogy ezzel a kártyáddal mennek a játékok, mert ez a kártya inkább hd filmek nézésére alkalmas. A végén írtál 2 lényeges dolgot. Az egyik a Celeron processzor, amit messziről el kell kerülni, mert ezek butított pentium procik, ennek húzása még nem okoz problémát, csak az, hogy butítva vannak. egy 10000 Ft-ból tudsz venni egy rendes P4 processzort, ami 3 Ghz-el megy. A videókártya húzása már annál inkább problémát okozhat. Próbáld meg hogy nem húzod, akkor hogy viselkedik a Windows?
Válasz

fotója die nadel 2010.Jan.31.

Dátum: Matej

ATI Radeon HD 3450 AGP
Milyen videó kártya driver van fent?
Azért kérdezem, mert ha az ATI/AMD honlapjáról a 3450-es való drivert raktad fel, az nem lesz jó az AGP-s szlot miatt.
Az AGP-shez van külön egy 3000-es szériához való driver: http://support.amd.c...tAGPHotfix.aspx

De nem hagynék ki egy víruskeresést sem! :wink:
Válasz

fotója bluefish 2010.Feb.01.

Nekem HD 2600xt-m AGP-s 512 Mb DD3 van ,és amit a win 7 fel az nekem megfelel.
Leszedtem a Catalyst-ot és a játékra szolgáló xarság 6.4
De a win7 által felrakott drivert hagyom ugy már 6.9 .
Szóval én hagyom a win 7-est és Catalyst nélkül is kitudom rakni TVre és másik monitora is (klónra vagy kiterjesztésre ) a WIN +P -el.
Válasz

fotója djdemi 2010.Feb.01.

Sziasztok!

Lenne egy problémám remélem valaki tud segíteni!
Tehát van egy Toshiba L300 típusú laptopom amibe egy MATSHITA DVD-RAM UJ880AS író van. Felraktam a Win 7-et és azóta nem tudom használni, néha ki sem tudom nyitni a tálcát, néha a nero sem ismeri fel, tegnap pl tudtam dvd-t írni vele, de ha rámegyek a dvd lemez tulajdonságaira az írja ki a win h az eszköz le van tiltva (kód:22), itt ha rámegyek az engedélyezésre akkor pedig azt írja h nem lehet engedélyezni...
Most már a sajátgépben sem jelenik a meghajtó...:wink:

A segítséget előre is köszi...
Üdv: demi
Válasz

fotója male 2010.Feb.01.

Ezekszerint csak Win7 alatt rosszalkodik? Alaplapi chipset drivert tettél fel?
Válasz

fotója djdemi 2010.Feb.01.

volt felrakva, de közbe megoldódott a probléma...újratelepítettem az illesztőprogramját a dvd-nek és így már jó...
köszi
Válasz

fotója ReGerstogh 2010.Feb.01.

Sziasztok!

Van egy HP Compaq 6730s notebookom. A problémám az hogy a HP honlapján nincs fenn Windows 7 chipset driver. Nem tom hogy csak elfelejtették vagy direkt, de nélküle egy kicsit bolondosan működik a gépem. Tud valaki segíteni abban, hogy honnan lehet megfelelő (és nem összehevenyészett) drivet letölteni??

Köszi.
Válasz

fotója bluefish 2010.Feb.01.

Nézd meg a kis könyvébe milyen van benne,de szerintem Chipset ALi M1535+ .

Általában a HP notikba ALI van.

Én felraktam a XP-het valót kompatibilitási módban és mükxik szépen.

Ha ALI akkor a lap alján kitudod választani a notidhoz valót. :

http://www.givemefil...1535/page3.html
Válasz

fotója Bar Abbas 2010.Feb.04.

Működő antivírus pogram Server 2008?
Válasz

fotója bluefish 2010.Feb.04.

mi van vele? :wink:
Válasz

fotója tomyboy2 2010.Feb.07.

Ezen a héten vettem egy kommunikációs kábelt a szünetmentes tápomhoz, ami működik is. De miután bedugtam, 2 dolog is történt:
1. drasztikusan lecsökkent az áthidalási idő, amíg el tudja látni árammal a gépet (korábban kibírt 2 percet, most meg fél percet nem bír ki).
2. először véletlenszerűen kapcsol át a hálózatról aksira, majd onnan vissza. Pár óra leteltével viszont már 2-5 másodpercenkét kapcsolgatja át, ami egy idő múlva már nem jut áramhoz a gép, ezért lekapcsolódik (csak az UPS teljes újraindítása segít).

Tehát a Windows 7-ben valami nincs jól megírva, hogy megzakkant a szünetmentesem. Jelenleg kommunikációs kábel nélkül használom, és így újra normálisan működik. És azt sem hiszem el, hogy a Windows nem szól bele a szünetmentes táp működésében. Remélem ehhez adnak majd javítást.
Válasz

fotója male 2010.Feb.07.

Hasonló jellegű a dolog: http://itcafe.hu/hir..._telep_bug.html
Válasz

fotója tomyboy2 2010.Feb.12.

"Windows 7 - Jön a WATU

A Microsoft hivatalos Windows blogjában tudatta a publikummal, hogy nemsokára elérhető lesz a Windows Activation Technologies Update Windows 7 rendszerhez, mellyel hadat kívánnak üzenni a szoftver kalózmásolatait használóinak.

Joe Williams a mai napon egy hivatalos blogbejegyzésben közölte a nagyvilággal, hogy hamarosan elérhetővé válik a WATU Windows 7-hez, mely segítségével a kalózmásolatok visszaszorítása lesz a cél. A WATU jelen állapotában több mint 70 különböző aktivációs eljárást ismer, és az idő előrehaladtával ez a szám is növekedni fog. Felhívja a bejelentésben Williams a figyelmet ezen aktivációs eljárások veszélyeire is, sok esetben ezek a "hack"-ek kártékony programot tartalmaznak, melyek kiszolgáltatják a felhasználók adatait az erre kíváncsiaknak, illetve egyéb károkat és anomáliákat is okoznak. A frissítés formájában érkező WATU az összes Windows 7 verzióra elérhető lesz, de első körben a kalózok által jobban kedvelt változatok kapják meg a frissítést (Home Premium, Ultimate és Enterprise). A Microsoft tiszta szoftver oldalán február 16-tól lesz elérhető a WATU, a Download Centerből 17-én, és automatikus frissítés formájában pedig egy hónapra rá, fontos besorolású frissítésként lesz elérhető a Windows Update-n. A WATU működéséről is közölt információkat a Microsoft: a WATU telepítése után a program 90 naponként automatikusan ellenőrizni fogja a számítógépet az aktivációs eljárások után, és ha talál, akkor megsemmisítve azt a felhasználó tudtára hozza, hogy szoftverhamisítás áldozata lett. Ha eredeti szoftver használunk, akkor nem fogunk találkozni a WATU-val, hiszen a háttérben csendben fogja tenni a dolgát. A folyamatos frissítés miatt naprakész is marad, így a jövőben megjelenő eljárások ellen is védve lesz a gép. A WATU telepítése opcionális lesz, így a felhasználó döntheti el hogy szeretné-e telepíteni a gépére."

Ha ez tényleg igaz (ami szerintem a KB971033-as frissítés lesz), akkor egyeseknél a frissítés elrejtése fog közre játszani (sokaknál Windows Update letiltása), vagy visszaváltanak Vista-ra vagy XP-re.
Válasz

fotója dfcbt 2010.Feb.12.

Dátum: tomyboy2

Ha ez tényleg igaz (ami szerintem a KB971033-as frissítés lesz), akkor egyeseknél a frissítés elrejtése fog közre játszani (sokaknál Windows Update letiltása), vagy visszaváltanak Vista-ra vagy XP-re.

Esetleg meg kell keresni a futó alkalmazások között és véglegesen le kell tiltani. Ne fusson a háttérben. :)
Hasonlóképp mint ahogy a defendert is tiltom.
Válasz

fotója Engelhardt 2010.Feb.12.

Nem fogják letölteni! Ennyi! XP-nél is ha nem töltötted le a az eredetiség ellenőrző eszközt akkor nem rinyált!
Válasz

fotója x3dgime 2010.Feb.12.

Dátum: Engelhardt

Nem fogják letölteni! Ennyi! XP-nél is ha nem töltötted le a az eredetiség ellenőrző eszközt akkor nem rinyált!
Nyugi, megoldják kötelező frissítésként. :)
Bár még akkor is lehet kikapcsolni az autoupdate-et... :D
Válasz

fotója tomyboy2 2010.Feb.12.

Dátum: x3dgime

Dátum: Engelhardt

Nem fogják letölteni! Ennyi! XP-nél is ha nem töltötted le a az eredetiség ellenőrző eszközt akkor nem rinyált!
Nyugi, megoldják kötelező frissítésként. :)
Bár még akkor is lehet kikapcsolni az autoupdate-et... :D
Vagy megoldják valamilyen loaderrel.
Válasz

fotója x3dgime 2010.Feb.12.

Dátum: tomyboy2

Dátum: x3dgime

Dátum: Engelhardt

Nem fogják letölteni! Ennyi! XP-nél is ha nem töltötted le a az eredetiség ellenőrző eszközt akkor nem rinyált!
Nyugi, megoldják kötelező frissítésként. :)
Bár még akkor is lehet kikapcsolni az autoupdate-et... :D
Vagy megoldják valamilyen loaderrel.
Valamint ennek a törése is nyilván úgyis meglesz egy-két héten belül...
Válasz

fotója tomyboy2 2010.Feb.12.

Dátum: x3dgime

Valamint ennek a törése is nyilván úgyis meglesz egy-két héten belül...
Nos igen, míg csak önszántukból lehet letölteni a frissítést, addig ők kifejlesztenek egy tökéletes törést.
Válasz

fotója Engelhardt 2010.Feb.12.

ez mindig is macska egér harc lesz :)
tech-ben nem létezik tökéletes dolog! :D
Válasz