←  Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8

Windows, Firefox, MSN, Ingyen szoftver - MSW.hu fórumok

»

Windows 7

fotója tomyboy2 2009.Nov.10.

Dátum: Bootor

1. Ez nem illegális?
2. Azt elfelejtetted írni hogy angol nyelvű. :D
Válasz

fotója Bootor 2009.Nov.10.

Azt sem tudom mi ez, csak mutattam, hátha valaki tudja.
Válasz

fotója x3dgime 2009.Nov.10.

Dátum: tomyboy2

Dátum: Bootor

1. Ez nem illegális?
2. Azt elfelejtetted írni hogy angol nyelvű. :)

Bár nem nekem szól, de azért... :D

1. Mint írva vagyon: Official, azaz hivatalos, a MS adja az ISO-t. Ettől még nem tudod véglegesen használni, csak egy ideig (30, 60, vagy 120 nap, pontosan nem tudom), a licenszkulcsot meg kell venned hozzá, és akkor lesz teljes.

2. Egy angol nylevű írásban azért szerintem logikusan következik, hogy az angol nyelvű letöltés linkje lesz benne... Hmm? :D
Válasz

fotója tomboy013 2009.Nov.10.

Az én problémámhoz akkor senki nem tud megoldást?
Válasz

fotója jancsi72 2009.Nov.10.

Azért látja annak, mert a winchester-ed Hot Plug, az-az menet közben is eltávolítható. De csak akkor, ha nem rendszer winchester! :D
Válasz

fotója x3dgime 2009.Nov.10.

Dátum: tomboy013

Az én problémámhoz akkor senki nem tud megoldást?

Idézet a http://Null.hu -ról:

Életfilozófia:
Ha valakivel, vagy valamivel
problémád van - ISMERD MEG!!!
Mert ha igazán mélyen megismered,
már csak feladatod lesz vele -
nem problémád!

:D
Válasz

fotója tomboy013 2009.Nov.10.

De ez egy laptop vinyó alapból benne van nem hinném hogy lazán leválaszthatom mivel a rendszer is azon van! nincs másik vinyóm. A vistával nem volt ilyen gondom. úgy látom nem nagyon fog megoldás születni a problémámra. Nah mindegy kössz annak aki segíteni próbált.
Válasz

fotója x3dgime 2009.Nov.10.

Dátum: tomboy013

De ez egy laptop vinyó alapból benne van nem hinném hogy lazán leválaszthatom mivel a rendszer is azon van! nincs másik vinyóm. A vistával nem volt ilyen gondom. úgy látom nem nagyon fog megoldás születni a problémámra. Nah mindegy kössz annak aki segíteni próbált.
Most komolyan: mit bosszantod magad felesleges dolgokon? :D Ott van, eltávolítható. És? Mit zavar? :) Gondolom úgyse kattintgatod folyton azt a részt, nem? :D
A helyedben én már rég kipróbáltam volna, hogy mit lép a Windows, ha eltávolítom alóla a vinyót... ;) ;) ;)
Válasz

fotója jancsi72 2009.Nov.10.

Na ezért nem szeretek hozzá szólni. Nem figyelsz! Csak akkor lehet eltávolítani menet közben, ha nem rendszer vinyó. A Vista meg a Hot Plug két külön fogalom. Úgy hogy kattogtathatsz akár hova semmi sem történik. :D
Válasz

fotója male 2009.Nov.11.

Dátum: tomboy013

HP pavilion dv5 1160eh laptopról van szó. Annyi köze van a win7-hez hogy mióta telepítettem, a vinyót meg a dvd meghajtót úgy látja mintha pendrive-ot dugnék a gépbe. De ha egy kicsit visszaolvasol ez mind kiderül :D
Ez mind-mind teljesen normális dolog. Általában a laptopokat nem húzásra, tuningolásra, stb csinálják. Én eddig csak olyan laptopot láttam, aminek a bios-ában kb a boot sorrendet lehet beállítani és kész. Ha akarod, akkor lefényképezem az enyémet (asztali + laptop) :D
Egyébként külső merevlemezekhez szokták használni (e-sata), belsőt nem is tudsz leválasztani vele, rendszert főleg nem.

A másik is teljesen normális "probléma". Az újabb chipsetek támogatják a menetközbeni leválasztást és te csak ennek látod az eredményét. Ha nem akarod ott látni az ikont, akkor BIOS-ban állítsd át a lemezvezérlést IDE-re (vagy Compatible).
Válasz

fotója tomboy013 2009.Nov.12.

Csak épp az a baj hogy nem tudok semmit állítani biosban csak a bootolási sorrendet :D
Válasz

fotója Jani42 2009.Nov.12.

Sziasztok! A gépemen két op.rendszer futott. A Win XP volt eredetileg és később feltettem a Win 7-et. Indításnál ki lehetett választani, hogy melyik induljon. A Win XP már tele volt problémákkal ezért formáztam a particiót és ujra- telepítettem az XP-t. Ezután már autómatikusan az XP indult el. A Win 7 telepítőjével csináltam indítási javítást és rendezte
a dolgot, viszont most az XP nem látszik. A Win 7 rendszerindítási beállításoknál be van pipálva, hogy inditásnál mutassa
az oprendszereket. A particiók mindkét rendszerben látszanak, de mindkettőnél a később létrehozott Win 7 particióját ki-
terjesztett particiónak mutatja. Ha valaki tud, sgítsen! Köszönöm!!!
Válasz

fotója Brutusmedve 2009.Nov.12.

Sziasztok volna 1 égető problémám. Feltettem a win 7-et a gépemre, csináltam neki külön partíciót és gond nélkül felment, de a másik partíciót amin az adataim voltak nem mutatja. Szerintem ez azért van mert a logical partícióra tettem a win7-et, a primaryn pedig vannak az adatok. A másik partíció nem sérült meg mert a wintermals gond nélkül mutatja rajta az adatokat ás másolni is engedi. Hogyan tudnám láthatóvá tenni win7-ben is ezt a partíciót adatvesztés nélkül?
Válasz

fotója jancsi72 2009.Nov.12.

Dátum: Jani42

Sziasztok! A gépemen két op.rendszer futott. A Win XP volt eredetileg és később feltettem a Win 7-et. Indításnál ki lehetett választani, hogy melyik induljon. A Win XP már tele volt problémákkal ezért formáztam a particiót és ujra- telepítettem az XP-t. Ezután már autómatikusan az XP indult el. A Win 7 telepítőjével csináltam indítási javítást és rendezte
a dolgot, viszont most az XP nem látszik. A Win 7 rendszerindítási beállításoknál be van pipálva, hogy inditásnál mutassa
az oprendszereket. A particiók mindkét rendszerben látszanak, de mindkettőnél a később létrehozott Win 7 particióját ki-
terjesztett particiónak mutatja. Ha valaki tud, sgítsen! Köszönöm!!!

http://www.vistabootpro.org
Válasz

fotója jancsi72 2009.Nov.12.

Dátum: Brutusmedve

Sziasztok volna 1 égető problémám. Feltettem a win 7-et a gépemre, csináltam neki külön partíciót és gond nélkül felment, de a másik partíciót amin az adataim voltak nem mutatja. Szerintem ez azért van mert a logical partícióra tettem a win7-et, a primaryn pedig vannak az adatok. A másik partíció nem sérült meg mert a wintermals gond nélkül mutatja rajta az adatokat ás másolni is engedi. Hogyan tudnám láthatóvá tenni win7-ben is ezt a partíciót adatvesztés nélkül?

kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Válasz

fotója Brutusmedve 2009.Nov.12.

Dátum: jancsi72

Dátum: Brutusmedve

Sziasztok volna 1 égető problémám. Feltettem a win 7-et a gépemre, csináltam neki külön partíciót és gond nélkül felment, de a másik partíciót amin az adataim voltak nem mutatja. Szerintem ez azért van mert a logical partícióra tettem a win7-et, a primaryn pedig vannak az adatok. A másik partíció nem sérült meg mert a wintermals gond nélkül mutatja rajta az adatokat ás másolni is engedi. Hogyan tudnám láthatóvá tenni win7-ben is ezt a partíciót adatvesztés nélkül?

kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kössz a gyors segítséget!!! :D :D :)
Válasz

fotója Valentino21 2009.Nov.12.

Windows 7-nél is korlátozva lett az online aktiválások száma :?:
Olvastam egy fórumon, hogy egy gyerek újra telepitette a gépét párszor (Vista), és egy idő után nem tudta aktiválni a hivatalos oprendszerét mert a kulcs már használatban volt.. végül összevissza telefonálgatással sikerült aktiválnia..
Válasz

fotója Jani42 2009.Nov.12.

Köszi, de ez fizetős és az angolom nulla. Ha van egy kicsit érthetőbb megoldás azt nagyon megköszönném!!!
Válasz

fotója male 2009.Nov.13.

Jani42: ahol be lehet pipálni, hogy mutassa az oprendszereket, ott ki lehet választani XP-t is alapértelmezettként? Ha kiválasztod, akkor elindul?
Válasz

fotója Brutusmedve 2009.Nov.13.

Volna mégegy problémám, már a héten másodszor kell újratelepitenem a gépet mert este leállitom reggel meg egy ilyen üzenet fogad:

matscqr is compressed


ctrl + alt + del to restart the computer.

Ma reggel újra ezt csinálta de ezzel az üzenettel:

zbscqr is compressed


ctrl + alt + del to restart the computer.

Gondoltam az első alkalom után hogy azért lehet mert be lett tömöritve a rendszerpartició. Mikor újratettem tegnap direkt nem tömöritettem be és megint ezt csinálta. Ezt hogy tudnám kiküszöbölni? Egy kicsit idegesitő.
Válasz