Ugrás a tartalomhoz


Alaplap Vagy Tápegység?


3 válasz érkezett a témában

#1 Piszi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 13. 00:06 AM

Sziasztok.

Próbálok rájönni, hogy a tápegységem kezd meghalni vagy az alaplapom.
A hibák leírása:
1: Blue Screen, vagy totális fagyás és újraindulás
2: reset után az alaplap csak a 3. felpörgés után tud bootolni
3: néha, konkrétan 2 nappal ezelőtt is előfordult, hogy a sata hdd-t nem ismerte fel az alaplap.
4: a hdd időnként halk kattogó hangot ad (NEM HIBÁS A HDD kipróbáltam másik gépen ill kb 6 napos WD) ill. a 2. HDD hangosabb kattogó hangot ad :) de az a koruk és a technológia különbségből adódik (Ez a HDD is tesztele és ez is jó)
5: a minap eltűnt az eszközök közül a wifi kártya, de mikor egy PCI slot-tal odébb tettem újra megjelent és azóta is megy.

A rendszer:
processzor: Intel C2D E6400
Alaplap: ASRock ConRoe XFire e-SATA2 (BIOS ver. 2.10)
GPU: Sapphire HD3650 O.C. 512MB DDR3 (tesztelve másik gépben és jó)
Ram: 4x1GB DDR2 667 (kingmax) (tesztelve és jó)
wifi: Edimax valami B/G (Realtek 8581 chip-el)
HDD: Sata: Western Digital WD20EARS 2TB, Pata: Samsung 160GB, e-Sata: Samsung 120GB sataII (mind tesztelve és jó)
Optikai meghajtó: LG DVD-RW supermulti
FDD: nincs és le is van tiltva a BIOS-ban
PSU: Stability Power 550W 12cm Ventilátorral (tudom mindenhol azt írják, hogy ez egy rakás ..., de 3,5 vagy 4éve megy és mikor vettem sos kellet a táp és nem volt jobbra pénzem)
Ventilátorok: Arctic Cooling Alpine 7 pro, 8cm Chieftech ház hűtő alaplapról vezérelve

Jelen pillanatban csak a WD vinyó és a DVD van bekötve a másik kettő kihúzva és így stabilnak tűnik a rendszer. eddig még legalábbis nem fagyott le mióta a két másik vinyó ki van húzva pedig megizzasztottam a gépet a Pcmark vantage-al a SISoftware Sandra-val (burn-in teszt) az AIDA64-el és a Call of Duty: Black Opps-al illetve egyidejűleg 3 különböző lejátszón 720p-s HD videóval.
A rendszer vinyó "3rd Slave"-ként van feldugva (tudom a sata portok egyenértékűek) mert mikor próbálgattam a tápot meg az alaplapot a HDD külső házban volt és arra csatira volt az e-sata kötve és úgy ment rendesen így véglegesen oda raktam.

Csatoltam egy képet a feszültség alakulásáról a különböző programok szerint :)
kép

A digitmulti szerint viszont az egyik molex csatin mérve az 5V az 5V a 12V pedig 12,26 és 12,30 között ingadozik.

A tápot beleraktam ma egy régi LGA478-as mATX gépbe 2 sata egy IDE vinyóval meg egy DVD-vel és az is futott rendesen de persze az valszeg nem terhelte le annyira mint az én gépem mert ugye abban integrált vga van illetve csak 1GB ram meg 478-as 1 magos processzor.

Jah majd elfelejtettem a blueScrn hiba ez volt: Kernel-Power (eseményaz. 41, feladat.kat 63)
Illetve ezen kívül volt még pár hiba az eseménynaplóban: de abból kettőt driver frissítés megoldott egy nem tudom miért van (Kernel-Processor-Power (eseményaz. 6, feladat.kat 6)) és egy szintén driver miatt van de a win nem tud frissebbet letölteni és a HP oldaláról meg folyton megáll a letöltés.

Jelen pillanatban itt tartok de még mindig nem tudom, hogy akkor most mi a rossz. Pedig nagyon jó lenne kideríteni mert elég parás instabil gépen dolgozni és legutóbb persze pont akkor nem volt képes működni amikor sos el kellett volna hárítani egy hibát.
Asrock P55 PRO, Intel i5 650, 4GB-1600/DDR3, AMD HD6790 1GB-DDR5, Corsair 420W, Arctic Alpine Pro, 2TB WD, ...

#2 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 13. 09:54 AM

Helló!

Első olvasatra én inkább a tápra tippelnék, de az alaplap sem néz ki túl biztatónak. Tápokat állítólag néhány évente cserélni kell(ene).

#3 Piszi

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 53 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 16. 22:50 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: male - Dátum: 2011. June 13. 09:54 AM

Helló!

Első olvasatra én inkább a tápra tippelnék, de az alaplap sem néz ki túl biztatónak. Tápokat állítólag néhány évente cserélni kell(ene).

Hmm én is egyre inkább a tápra gyanakszom, de ki tudja.
Azóta próbálom megtalálni a legjobb ár/érték arányú tápot és mostanra sikerült is leszűkítenem a kört ezekre
Corsair PSU-430CX 11.125Ft (teszt)
OCZ ModXStream Pro 500W 13.818Ft + szállítás a pixmániától (teszt)
Enermax Eco80+ 500W 14.000Ft (a hardveraprón :) )
Corsair PSU-500CX 14.545Ft

Van ezeknél olcsóbb is de ezek azok amelyekben van 4+4pin 12V csati a cpu-nak és, ha alaplapot is kellene cserélni a kinézett cseredarabon 8pines csati van.
De, hogy ezek közül melyik a legjobb azt már nem tudom illetve, ha esetleg a jövőben újítok valami intel core i -re akkor is megállják e a helyüket.

Észrevételeket javaslatokat szívesen veszek.
Asrock P55 PRO, Intel i5 650, 4GB-1600/DDR3, AMD HD6790 1GB-DDR5, Corsair 420W, Arctic Alpine Pro, 2TB WD, ...

#4 male

    MSW.hu

  • Adminisztrátorok
  • 1251 Hozzászólás:

Elküldve: 2011. June 17. 18:57 PM

Nálam néhány hétig volt egy 850W-os Corsair táp, ami nagyon jónak nézett ki, de az Enermax sem lehet rossz.





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó