Ugrás a tartalomhoz


LCD Tv + Windows 7


16 válasz érkezett a témában

#1 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 27. 18:00 PM

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy van egy Grundig LXW 82-8600 DL LCd tvm amit monitornak használok és a win7 nem ismeri fel(nem egy márkás, de jobb mint a doboz:) ).
Szóval felteszem a Win7et és azt írja hatósugáron kívül, bejön a kép, de csak akkor, ha egy másik monitorról tölt be a win 7
Vista-nal nem volt ilyen gondom, mert felismerte a monitorom.( a Vista azt írja:Általános PnP monitor)
Ha tudnátok segíteni megköszönném.(Szerintem valamilyen driver nincs benne a win7ben még)

#2 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 27. 18:22 PM

talán a videókártya drivert próbáld feltenni
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#3 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 28. 13:47 PM

Dátum: Viktorio

talán a videókártya drivert próbáld feltenni
3 féle drivert próbáltam

#4 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 29. 18:36 PM

Dátum: Lobelfelsh

Dátum: Viktorio

talán a videókártya drivert próbáld feltenni
3 féle drivert próbáltam

fenti monitorhoz nem adtak valami meghajtó progit milyen típusú vga kártyád van?
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#5 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 30. 14:41 PM

Ati Radeon x550 :S
Azt nem értem, hogy vistan miért működik akkor?

#6 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 30. 15:58 PM

Dátum: Lobelfelsh

Ati Radeon x550 :S
Azt nem értem, hogy vistan miért működik akkor?

Szerintem azért mert az ati még nem csinálta meg windows7-hez a drivert:D De elvileg a windows7hez használható a vistas driver is esetleg próbáld felrakni a vistas meghajtót..
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#7 manó

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. May 30. 21:47 PM

Szerintem még nagyon gyerek cipőben jár még a win 7!!!Ugyanazt produkálják mint a vistával anno?!Én is felraktam a win 7-et de az első drivernél meg bukott az pedig a logitech web kamera volt.Így aztán nem is erőltettem mert ami nincs kész az nincs.Na meg a másik ,hogy mire minden forgalmazó kiad win7-es drivert az idő.Ami pedig azt jelenti ,hogy talán az rtm elkészültére meg lesz a teljesség?Egy szóval még legyél türelmes és használj olyat ami mükszik mindennel?!Ez csak egy tanács és nem.......Ja igen egy enyhe megjegyzés-vista SP2 gyorsabb mint a win 7 ,és minden mükszik rajta:ne eröltesd azért mert.....

#8 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 01. 14:30 PM

Dátum: manó

Szerintem még nagyon gyerek cipőben jár még a win 7!!!Ugyanazt produkálják mint a vistával anno?!Én is felraktam a win 7-et de az első drivernél meg bukott az pedig a logitech web kamera volt.Így aztán nem is erőltettem mert ami nincs kész az nincs.Na meg a másik ,hogy mire minden forgalmazó kiad win7-es drivert az idő.Ami pedig azt jelenti ,hogy talán az rtm elkészültére meg lesz a teljesség?Egy szóval még legyél türelmes és használj olyat ami mükszik mindennel?!Ez csak egy tanács és nem.......Ja igen egy enyhe megjegyzés-vista SP2 gyorsabb mint a win 7 ,és minden mükszik rajta:ne eröltesd azért mert.....

Pontosan ahogy írod. De végül is ha úgy vesszük akkor a linux kernel mindig béta álapotban van kivéve ha linux alatt a terjesztéseket írjuk .
Linuxnál a drivereknél max annyi szopás van hogy az adott meghajtó támogatja -e azt a kernel verziót vagy kernel ágat amint éppen használunk és lefordul-e. :?
Az ms ezért küldte el a hw gyártóknak az előzeteseket is a windows7-ből hogy megírhassák a drivereket. A driver fejlesztő cucc elérhető és letölthető az msdn-ről windows7-hez is.Meg a doksik is fen vannak hogy vistahoz win7-ez vagy az aktuális windowshoz hogyan kell normális whql-es drivert írni.Ez leginkább az ati sara és nem a win7 hibája.Érdekes módon nvidiáék már kitolták a drivereiket win7-hez is annak ellenére hogy 6dara b eltérő oprendszert támogatnak a windowst is beleértve a 6ba.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#9 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 19:41 PM

Hát én is úgy gondoltam megvárom még kijön:)
Miért írtad, hogy az sp2 vista gyorsabb mint a win7?
Valaki észlelt gyorsulást sp2re frissítés után?
Melyik az a linux ami hasonlít az msre? Mert én nem nagyon értek ilyen parancsírásokhoz :S

#10 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 03. 20:18 PM

Dátum: Lobelfelsh

Hát én is úgy gondoltam megvárom még kijön:)
Miért írtad, hogy az sp2 vista gyorsabb mint a win7?
Valaki észlelt gyorsulást sp2re frissítés után?
Melyik az a linux ami hasonlít az msre? Mert én nem nagyon értek ilyen parancsírásokhoz :S

Ezeket a dolgokat általánoságban írtam.
Az ms-re semelyik disztró nem hasonlít.
Ami pár klikel leszedi neked a zárt linuxos drivert ha jól tudom ezek a következők:
Suse Ubuntu Fedora Debian(haladóknak természetesen.)
Linuxok windowsának az ubuntut szokták titulálni mert néha olyanokat tud fagyni mint a windows.
Egyébként windowsnál is kell parancsokat írogatni ha nagyon tunningolni akarsz.Ami még jó az az uhulinux(kodek flash java alapból van benne)Egyébként meg nagyon mindegy hogy milyen linuxot használ az ember mert már parancsoros dolgokal nem nagyon kell foglalkozni max annyi előnye van hogy gyorsabban lehet dolgozni meg ha megdöglik a grafikus alrendszer akkor még tudod szövegesen is használni)Van ilyen lehetőség windowsnál is csak nekem valamiért nem működött még akkor se ha a jó szinktaktikával írtam be a parancsokat.:D
Linux alatt max akkor kell forrásból forgatni ha optimalizálni illetve el akarsz térni az alapbeállításoktól.
A linux se nehéz csak olvasgatni és kérdezni kell.:D Pl ubuntu alatt a zárt driverek felrakása is csak pár klik.Másik ok a fordításra ha pl a legfrissebb kernelt rendszermagot akarod használni mondjuk saját beállításokal vagy újra akarod fordítani a teljes rendszert pl a proceszorodra optimalizálva pl:D
Mivel a teljes rendszer teljesen ingyenes már mint az adott disztribució pl fizetni csak a támogatásért kell.Tehát leszedheted a forráskódot módosíthatod úgy ahogy neked tetszik a linuxot én inkább a legohoz hasonlítanám ha szeretsz barkácsolni és szereted a kihívásokat is akkor linux az neked való de ha átlagos igényed van(film zene irodai munka..stb)
Elég sok játék van már aminek van linuxos portjai id és epic játékok főleg de a natív windowsos játékok is mennek winevel vagy cedegával.Ami a legfontosabb hogy linux alatt a legkönnyebb megtanulni programozni mert egy rakat fejlesztői környezet van ingyenesektől a fizetősekig.Így röviden ennyi próbáltam érthetőre megírni hogy a nagyon laikusok is megértsék.Meg még annyi külömbség van a linux és ms között hogy pl a meghajtó programok többsége a kernelben van és a kernelben található egy iptables nevezetű tűzfal is.A linux nem akar az msre hasonlítani mert akkor rossz windows másolat klón lenne. Nekem pl sp0-ás vista is gyors volt a laptopomon igaz nem egy erőmű de nekem megfelel.:(
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#11 version

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 05. 15:34 PM

Tévedésben vagytok, nem a videokártya drájver a ludas, a rendszer nem tartalmazza a tipus specifikus drájvert.
Most az alap meghajtó drájverrel működik az lcd tv.
Én szintén használom a w7-et samsung lcd tv-vel a kezdetek óta, ezt felismeri pnp kompabilitis eszköznek.
Egyébként az utolsó whql w7 ati catalist kiválóan működik x86 és x64 alatt egyaránt.

#12 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 05. 22:22 PM

Dátum: version

Tévedésben vagytok, nem a videokártya drájver a ludas, a rendszer nem tartalmazza a tipus specifikus drájvert.
Most az alap meghajtó drájverrel működik az lcd tv.
Én szintén használom a w7-et samsung lcd tv-vel a kezdetek óta, ezt felismeri pnp kompabilitis eszköznek.
Egyébként az utolsó whql w7 ati catalist kiválóan működik x86 és x64 alatt egyaránt.

ezek szerint atiék is kitolták a win7hez a meghajtó programot mert nem nagyon nézem mostanában köszönöm az infot ezzel kapcsolatban is.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#13 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 11. 11:16 AM

Dátum: version

Tévedésben vagytok, nem a videokártya drájver a ludas, a rendszer nem tartalmazza a tipus specifikus drájvert.
Most az alap meghajtó drájverrel működik az lcd tv.
Én szintén használom a w7-et samsung lcd tv-vel a kezdetek óta, ezt felismeri pnp kompabilitis eszköznek.
Egyébként az utolsó whql w7 ati catalist kiválóan működik x86 és x64 alatt egyaránt.


Akkor mit csináljak?:)
Légy oly kedves adj linket mit tegyek fel, THX

#14 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 13. 17:00 PM

Dátum: Lobelfelsh

Dátum: version

Tévedésben vagytok, nem a videokártya drájver a ludas, a rendszer nem tartalmazza a tipus specifikus drájvert.
Most az alap meghajtó drájverrel működik az lcd tv.
Én szintén használom a w7-et samsung lcd tv-vel a kezdetek óta, ezt felismeri pnp kompabilitis eszköznek.
Egyébként az utolsó whql w7 ati catalist kiválóan működik x86 és x64 alatt egyaránt.


Akkor mit csináljak?:)
Légy oly kedves adj linket mit tegyek fel, THX

itt a link atis kártyákhoz win7 driverek is elérhetőek.
http://support.amd.c...ages/index.aspx
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#15 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 13. 17:12 PM

Dátum: version

Tévedésben vagytok, nem a videokártya drájver a ludas, a rendszer nem tartalmazza a tipus specifikus drájvert.
Most az alap meghajtó drájverrel működik az lcd tv.
Én szintén használom a w7-et samsung lcd tv-vel a kezdetek óta, ezt felismeri pnp kompabilitis eszköznek.
Egyébként az utolsó whql w7 ati catalist kiválóan működik x86 és x64 alatt egyaránt.

legközelebb ha lehet fogalmaz érthetően mert így olvasva wtf és lol kategória a linket már megtaláltam.
Bocs hogy szólok de windowsban nincsen alapból se nvidia se ati driver amire te gondolsz az a vesa driver lehet.Alapból 2d-s driver nvidia és ati esetén a linuxban bsdb-n stb van.Az alap meghajtó driver az a vesa driver lesz.Ha írsz valamit gondold át én is szoktam írni nagy baromságokat de oda írom azt is hogy tévedhetek az info kapcsán ha nem így van akkor írja oda az illető hogy miért úgy van vagy linket vagy valamit hogy mire kell rákeresni a googleban.szerintem olvasgass egy kicsit oprendszer témakörben.Azt nem írtad hogy miben tévedtünk csak kérdezem nem cseszegetés gyanánt mert tényleg érdekel.
ajánlom a wikipediat vagy a hupot elég jó anyagok vannak ott fen.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)

#16 Lobelfelsh

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 15. 20:31 PM

Köszi a linket :) leírtam felül,hogy x550,de ott csak hdsekhez vannak (am az volt az első amit néztem) :D

#17 Black Bird

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 486 Hozzászólás:

Elküldve: 2009. June 16. 19:35 PM

Dátum: Lobelfelsh

Köszi a linket :) leírtam felül,hogy x550,de ott csak hdsekhez vannak (am az volt az első amit néztem) :D

ok hát akkor most az a kérdés hogy most akkor van-e vagy nincs. Nekem az a gyanúm hogy a kártya nem támogatott már mint a zárt forrású meghajtóprogramnem támogatja esetleg próbáld meg a hd-s meghajtót linux alatt pl nekem csak hd-s meghajtóval van 3d-m igaz az enyém csak egy x200m-es radeon kártya.:D A nyílt forrású 3-ds meghajtó az csak linuxon bsd-n meg solarison van tudtommal.Én nem nézem hogy most van-e vagy nincs mert én tárolóból húzom le a meghajtókat meg a meghajtók többsége benne van a linux kernelben. :)Gondolom version fórum társ is a fenti linkre gondolhatott csak nem írta be a linket kicsit elég kioktatóra sikerült a hozzászólása.
Konfigom: cpu:Amd athlon2 p360(2.3GHz) ram: 4GB DDR3 vga: Ati Radeon HD 6470M 512MB(dedicated) OS:Ubuntu Studio 11.04
Mottó: Tedd vagy ne tedd de ne próbáldd! Yoda mester , Real time kernel is back! :)





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó