Ugrás a tartalomhoz


Vista driver-kezelési probléma!


7 válasz érkezett a témában

#1 cyberboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 13. 21:35 PM

Üdv!



Nekem olyan gondom lenne a Vista Ultimate-tel (32 bit; HUN), hogy felrakom a rendszert, és ahogy az általában lenni szokott, nem ismer fel minden hardvert. Ezzel nincs is semmi gond, driver install manuálisan. Viszont nekem az alaplapon (Asus M2V) integrált Realtek High Definition Audio hangcucc van, amihez meg is van a vista driver-em. Van neki egy digitális RCA kimenete is, amit a Vista, elsõ indulás alkalmával fel is ismer. De csak azt magában, csak a digitálist. Így viszont nincs analóg se ki-, se bemenet. Na, felteszem akkor a "jó" Realtek-es drivert, azzal minden meg is oldódik, lesz analóg kimenet, meg mûködnek az alaplapi analóg bementek is (Line, CD-in).

Van még a gépben egy Leadtek Winfast PVR2000 típusú tuner kártya is, annak is külön fel kell rakni, az amúgy jól mûködõ vistás driver-eit.

Valamint a Realtek-es szintén integrált hálókarit is fel kell rakni, no problem.

Viszont ha ezek után újraindítom vagy leállítom és késõbb visszakapcsolom a gépet, betölt a rendszer, bejön az asztal, aztán a jobb alsó sarokban ott a kis hangszóró ikon piros x-el, a hálózati ikon szintén és egy kis zöldes, amibõl egy bubi, hogy illesztõprogramok telepítése. Valamiért "elfelejti" a drivereket, és magának minden indításnál újrarakja a hálót, a tunert, meg a hangkártyának csak a digitális részét (amit az elején is írtam). Aztán a hangkártya illesztõprogram frissítés, kézzel választom ki, és lõn csoda, az elõzõleg telepített (analóg dolgokat is támogató) driver ott van a listában, csak éppen nem azt rakja fel. Ha ezt kiválasztom, minden ok, felmegy, van hang + bemenetek is.

A fõ kérdés tehát az, hogy miért szállnak el a driverek újraindítás után? És mit lehet ez ellen tenni?



Válaszotokat elõre is hálásan köszönöm!

#2 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 14. 09:53 AM

Nálam is ugyanezt csinálta, minden bootolásnál újratelepítette a drivereket, természetesen rosszul. A probléma megoldódott úgy, hogy a vista újratelepítése után (automatikus frissítés kikapcs!!) feltettem az addig megjelent javításokat (AFPV-vel) majd a letöltött drivereket.
Tulajdonképpen lövésem sincs miért így jó, de most stabilan mûködik minden driver.

#3 cyberboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 14. 09:58 AM

Köszi szépen, megpróbálom. Remélem jó lesz.
További jó 7végét!

#4 cyberboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 14. 11:20 AM

Hello!

Megpróbáltam amit mondtál, de nem lett jó. Ugyanúgy újrarakja a drivereket, meg egyes beállításokat is újra be kell állítani. Itt a részletekben van a gond, nem nem tudom, hogy mi az. Fogalmam sincs, mi lehet a baj!

#5 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 17. 22:15 PM

Talán egy bios frissítés segíthet.
Ha nem, akkor passz...

#6 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 18. 15:48 PM

Én is asszem, a BIOS-t kellene frissiteni...
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..

#7 cyberboy

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 18. 16:58 PM

Néztem az ASUS honlapján, hogy a mostani BIOS verzióhoz képest mi újat tudna adni az újabb, de csak többféle procit, meg memóriát támogat, vagy kezel. Tehát nem tudom, hogy mi köze lehetne a BIOS-nak a Vistához. XP-vel tökéletesen megy. Úgyhogy már fogalmam sincs mit csináljak. Lehet befrissítem a BIOS, oszt lesz ami lesz. Mindenesetre köszi a válaszokat!

#8 devil666

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 251 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 18. 17:35 PM

Hát figyelj,amikor összeraktam a gépet,elõször XP volt rajta,nem is volt gond...Aztán a Vistánál kiirt vmi hibaüzenetet,aztán kékhalál....Pedig a driverekkel minden oké volt.Na mondom akkor felrakom a legújabb BIOS-t.Megcsináltam azóta (2hónapja)semmi gáz nincs,megy mint állat.....
Lenovo Q45 motherboard,2x2GB Kingmax DDR3 1333Mhz,Core2Duo E6750,ATI HD 3850/256Mb GDDR3,Creative X-Fi,Thermalthake V3 Black Tower..





2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó