Ugrás a tartalomhoz


Vista aktiválása


13 válasz érkezett a témában

#1 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 09. 21:48 PM

Meglepõdve tapasztaltam, hogy a jogtiszta Vista nem képes a termékkulcsával aktivizálni magát. Harmadszor telepítettem ugyanarra a gépre technikai okokból. Most azt írja, hogy a termékkulcs már használatban van, vegyek újat. Ez most komoly? Mert ha igen, ez volt az utolsó legális szoftverem.....

#2 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 10. 13:09 PM

Szerintem ha felhívod az ügyfélszolgálatukat, (és nem történt komolyabb hardware változtatás) akkor aktiválni fogják.

#3 abulafia

    Ismerős

  • Tagok
  • PipaPipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 10. 17:27 PM

Nos, uszkve fél óra telefonálgatás után végülis sikerült. Csak azt nem értem minek ez a macera ;)

#4 Oszi

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 12:07 PM

Azt hiszik hogy ezzel meggatoljak az illegalis software hasznalatot es ne tud tobb gepre ugyan azt a rendszert feltenni ugyan azzal a termekkulcsal ;)

#5 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 11. 16:05 PM

Hát igen... Errõl már mástól is hallottam h fél óra gyõzködés kell az újraaktiváláshoz! Majd csak módosítanak ezen (remélem). Mert kicsit elkedvtelenítheti a kedves ügyfelet!

#6 Spawn02

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 12. 15:36 PM

Sajnos azoknak akiknek az OEM Vista valamely változata van a következõvel kell szembesüljenek:

"A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre késõbb nem telepíthetõ. Korlátozva van az automatikus internetes aktiválás: figyelik, hogy hányszor kerül aktiválásra a termék, és azt is, hogy milyen idõközönként. Természetesen megfelelõ indokkal a Windows telefonon keresztül továbbra is aktiválható marad."

A licensz fájl telepítéskor valószínûleg tartalmazza is ezt a kitételt! De neten pár perc elég hogy utánnajárjon az ember, mert nem egy eltitkolt dologról van szó. És vajon miért kerül harmadába az OEM változat a többihez képest?

Nekem a normális változat van meg és már jópárszor aktiváltam újra hiba nélkül.

#7 GrassMAN

    Barát

  • Tagok
  • PipaPipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. July 13. 12:52 PM

És vajon miért kerül harmadába az OEM változat a többihez képest?

Hát ezért! :)

#8 die nadel

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 430 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. September 06. 17:18 PM

Nekem is OEM változat van, még csak egyszer lett aktiválva.
Viszont nem értem a Microsoft üzletpolitikáját. Ezeregy oka lehet egy újratelepítésnek. Az OEM változat aktiválásának ezek szerint mennyiségi korlátai vannak, viszont Ultimate esetében ez 50.000.-Ft. A dobozos változat viszont 150.000.-Ft. Ez szerintem arra ösztönzi az embereket, hogy illegálisan használják a szoftvert. Ha elérhetõ ára lenne (reálisan az OEM változat ára), akkor lehet, hogy több embernek lenne legálisan.
Gigabyte GA-EP31-DS3L, Dual Core E5200 2.53GHz, HD4650 512MB DDR2, CSX 4096MB (2x2048MB) DDR2 800Mhz, WD Caviar Blue 250+500GB Sata2, Chieftec 400W, Windows 7 Enterprise SP1 x64

#9 Ragathol

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 07:58 AM

Üdv.

Nekem is egy OEM Vista Home Prémiumom van 32bites.
Én csak egy új vinyót vettem a meglévõ mellé, és a beépités után 3. nap már sipitozot a win hogy az automatikus aktiválás nem járt sikerrel mert a telepitési kód használatban van. Vegyek 1 új telepitési kódot, vagy aktiváljam manuálisan. Ez szép, nem hardwer csere történt, nem került a win új vinyóra, csak hardwer bövités történt. Mégis aktiváljan újra, de hogy? Telefon, SMS...... elsö foglalt, a másik SMS ment 4x, vissza 1 se.... ez van.

Idézet jön:

"A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre késõbb nem telepíthetõ."

Akkor it áljunk is meg! A számitogépért egybe, vagy külön külön én fizettem, ezért az az én tulajdonomba került, fizikailag és jogilag is. De mikor én megveszek bármilyen programot, az semilyen formában nem kerül a tulajdonomba, mert én csak a használati jogért fizettem. Akkor a használati jogért cserébe lemondtam a szabad hardwer vásárlás/csere jogáror? Vagy mi? Mert ezek szerint az MS nem egynek látja a gépet? Akkor mért csak 1db kibaszott COA matrica van azon a tetves DvD tokon? És azon mért ezvan "Kérjük, ragassza fel a számitógépére ezt az Eredetiséget igazoló tanúsitványt!", miért nincs belölle 12db, hogy jusson minden egyes össztevöre a gépen belül. Meg a másik, ez tetszet a legjobban, mikor kibontottam a dobozábol a wint a füzetén ezvan fehér sávon feketével "Csak személyi számitógéppel együtt hozható forgalomba!". Hm... nem tudom, a gép vásárláskor valahol lemaradt......

#10 pipas

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 2007. November 23. 08:43 AM

rossz posta fiokod

#11 Kronosz

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. January 29. 23:36 PM

Ezért találták fel a cracket.Sokkal egyszerűbb használni.

#12 tomcsi0624

    Újonc

  • Tagok
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 14. 05:10 AM

Hali!

Akinek problémája lenne a Vista aktiválással, az töltse le azt a progit, és ezzel aktiválja!
Én is ezzel csináltam mert nem volt jó az eredeti,és megelégeltem.Már 3hónapja így szuperál az Ultimate-em!

http://data.hu/get/2...vloemp.exe.html

Remélem ezzel nem lesz probléma!

#13 Viktorio

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 14. 05:58 AM

na lesz itt minden :)
AMD Phenom BE 2 X4(3100MHz), Gigabyt GA-MA790X-UD4,OCZ Reaper HPC Edition PC2-9600 1200 Mhz DDR2 4x1, Sapphire 4850, Os:WinVISTA

#14 ViktorBeres

    MSW Fan

  • Tagok
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2008. May 15. 07:15 AM

Én sem vetem meg a crack témát, de szerintem ezt nem itt kellene megbeszélni!
Viktor





1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó